Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

oleks.dr

oleks.dr

Kraków, Polska

Oleksandr Dracz - akordeonista i dyrygent, urodzony na Ukrainie. Zainteresował się muzyką w wieku 13 lat. Jego pierwszym nauczycielem gry na akordeonie był ojciec - muzyk samouk. Gdy miał 14 lat zdecydował się pójść do szkoły muzycznej i po 2 latach wstąpił do Umańskiej szkoły muzycznej II stopnia, którą skończył w 1999 roku jako akordeonista i dyrygent orkiestry. W 2001r. wstąpił do Donieckiej Akademii Muzycznej (do klasy akordeonu docenta K.Żukowa i profesora W. Awierina), którą skończył w 2006 roku. Po zakończeniu Akademii Muzycznej przyjechał do Krakowa i zaczął swoją muzyczną przygodę na terenach Polski. Zagrał setki koncertów w zespołach o bardzo szerokiej stylistyce (muzyka poważna, tango, flamenco, folk, muzyka żydowska). W 2012 roku postanowił założyć swój własny zespół „SŁOWIANY”

Napisz wiadomość do Projektodawcy

139 PLN z 4500 PLN

5 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 09.12.2015.

SŁOWIANY płyta 'Remedium'

O projekcie

 Zespół powstał w 2012 roku z inicjatywy absolwentów Akademii Muzycznej Oleksandra i Iriny Dracz. Nazwa SŁOWIANY jest ściśle związana z muzyka, którą wykonujemy.

Zespół składa się z sześciu profesjonalnych muzyków z Polski, Ukrainy i Francji.  Wykorzystujemy różne instrumenty:  znany w Europie Wschodniej akordeon i skrzypce łączymy z mocnym brzmieniem gitary elektrycznej i kontrabasu a także z nowoczesnym  brzmieniem akustycznej perkusji. Wokalistka ma niezwykły folkowy głos, który trudno spotkać w Europie. Ostatnim czasem rockowe brzmienie i huculskie rytmy stały dominującą barwą naszej muzyki.

„Jesteśmy grupą przyjaciół, których łączy muzyka. Gramy utwory własne i aranżujemy najbardziej znane  folkowe piosenki z różnych słowiańskich krajów. Śpiewamy  w różnych językach: Ukraińskim, Polskim, Serbskim, Bułgarskim, Gruzińskim. „

Celem projektu jest zebranie środków na wytłoczenie naszej pierwszej płyty zatytułowanej "Remedium". Znajdą się na niej utwory autorskie oraz nasze aranżacje piosenek polskich, bałkańskich, łemkowskich, gruzińskich. Płyta już jest w całości nagrana, zmiksowana, zmasteringowana, z zaprojektowaną okładką. Potrzebujemy jednak Waszego wsparcia by zrealizować ostatni krok – czyli tłoczenie płyty i poligrafie (3500 zł. - tłoczenie, 1000zł. - poligrafie). Jeżeli uda się nam zebrać potrzebne środki, to premiera płyty odbędzie się 10 grudnia 2015 roku. Jeśli uda się nam zdobyć 8000 zł - przeznaczymy je na realizacje naszego nowego teledysku, którego scenariusz już jest gotowy; 12000 zł – środki będą przeznaczone na nagranie następnej płyty. Dla wszystkich wspierających nasz projekt przygotowaliśmy ciekawe nagrody.

Oleksandr Dracz - akordeonista i dyrygent, urodzony na Ukrainie. Zainteresował się muzyką w wieku 13 lat. Jego pierwszym nauczycielem gry na akordeonie był  ojciec - muzyk samouk. Gdy miał 14 lat zdecydował się pójść do szkoły muzycznej i po 2 latach wstąpił do Umańskiej szkoły muzycznej II stopnia, którą skończył w 1999 roku jako akordeonista i dyrygent orkiestry.  W 2001r. wstąpił do Donieckiej Akademii Muzycznej (do klasy akordeonu docenta K.Żukowa i profesora W. Awierina), którą skończył w 2006 roku. Po zakończeniu Akademii Muzycznej przyjechał do Krakowa i zaczął swoją muzyczną przygodę na terenach Polski. Zagrał setki koncertów w zespołach o bardzo szerokiej stylistyce (muzyka poważna, tango, flamenco, folk, muzyka żydowska). W 2012 roku postanowił założyć swój własny zespół „SŁOWIANY”

Irina Dracz – wokalistka i pianistka, urodzona na Ukrainie. Zamiłowanie do muzyki, a zwłaszcza do śpiewu otrzymała od matki. Do szkoły muzycznej I stopnia poszła mając 12 lat. Wkrótce z wyróżnieniem ukończyła również szkołę II stopnia. Od 2005 do 2009 r. studiowała w Donieckiej Akademii Muzycznej na Katedrze Dyrygentury Chóralnej w klasie prof. L. S. Strelcowej. Podczas studiów była członkiem wokalnego zespołu „Małgorzatka” przy polskim stowarzyszeniu„Polonia”. Śpiewała również w cerkiewnym chórze. Po ukończeniu Akademii przeniosła się do Krakowa, gdzie razem z mężem Oleksandrem założyli zespół Słowiany.

Piotr Galiński – gitarzysta i wokalista, urodzony w Krakowie. Student V roku Uniwersytetu Jagiellońskiego. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 14 lat zafascynowany muzyką takich zespołów jak Red Hot Chili Peppers, AC/DC i The Darkness. Szkolił się u wielu znanych krakowskich gitarzystów, jak również w  Krakowskiej Szkole  Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Udziela się w różnych projektach muzycznych, a w wolnych chwilach zajmuje się produkcją filmów na swoim kanale youtube (www.youtube.com/Vordrab). Finalista XI edycji ogólnopolskiego konkursu gitarowego "Solo Życia". W zespole Słowiany gra od 2013 roku. 

Agnieszka Plewińska  -  skrzypaczka grająca różne typy muzyki.    Już w przedszkolu uparła się,  że  będzie grała na skrzypcach,  więc rodzice nie mieli wyjścia  –  pożyczyli skrzypce od sąsiada – i tak zaczęła się  jej  historia muzyczna.  Miała szczęście uczyć się w rzeszowskiej Szkole Muzycznej  II  stopnia  imienia  bardzo  lubianego  przez nią kompozytora  –  Wojciecha  Kilara.     W  Krakowie  podczas  studiów  rozwijała  swoje umiejętności  grając  w  zespołach  rockowych,  popowych,  klasycznych  ale  też solistycznie.    Aż trafiła na folk!    No i przepadła,  gra  nutki  folku z różnych zakątków świata i ma z tego dużo frajdy. Jest fanką zespołów Led Zeppelin i Beltai

Sławomir „Piec” Piecuch - elektryczny Kontrabas. Naukę gry na Kontrabasie rozpoczął  w  wieku  8  lat w Szkołach Muzycznych  I i II  stopnia.   Członek  Polskiego Stowarzyszenia  Kontrabasistów.   W tym czasie  grał  kursy  mistrzowskie u światowej sławy wirtuozów  kontrabasu , takich jak:  David Walter, Thomas Martin i Ron Carter. W 2008 roku  ukończył  studia magisterskie w  Akademii Muzycznej w  Krakowie  w klasie kontrabasu prof. Jerzego Tokarczyka.  W  czasie  studiów  współpracował jako solista z kompozytorami  m. in Adamem Walacińskim.   Grał na renomowanych festiwalach m.in. Warszawska Jesień.    Od  2009  roku  gra  w projekcie  o nazwie:    „Jan Pluta Project”.       Współpracował z  Bartoszem Kowalskim-Banasewiczem,   Janem Plutą,  Zespołem Ustronsky, Andrzejem Lampertem,  Marzeną Korzonek, Maciejem Maleńczukiem. 

Samuel Calabuig -    francuski perkusista i wibrafonista.       Swoją przygodę z muzyka rozpoczął od gry na perkusji klasycznej.    W latach 2010-2013 uczył się gry na perkusji jazzowej i wibrafonie w Conservatoire de Musique w Montpellier.    Uczestniczył w wielu francuskich festiwalach,   gral m. in na  Festiwalu  Radia  France w  Montpellier oraz na Festiwalu Mardi Graves.    W  2006  roku  mial okazję grać w pierwszej części koncertu Chucho Valdés w Murviel-lès-Béziers (Francja).Koncertował także w wielu miejscach na poludniu Francji.    W  listopadzie  2013 roku  grał  na  antenie  radiowej  Trójki podczas koncertu  laureatów  konkursu  "Piosenkarnia".    Obecnie  jest  uczniem  krakowskiej Akademii Muzycznej na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.

Teledysk do utworu "Jovano Jovanke". Jest to jeden z utworów, który będzie znajdować się na naszej  płycie "Remedium"

 

 

Zagraliśmy mnóstwo koncertów na terenach Polski,  wystąpili na wielu znanych festiwalach takich jak: 32 Łemkowska Watra w Żdyni , VIII Peniński Festiwal Kultur Górskich, XXV Muzyczne Dialogi nad Bugiem. W 2014 roku wzięliśmy  udział w 8 edycji programu telewizyjnego „Must Be The Music”, uzyskując tam najlepszą możliwą ocenę od jurorów.

 

 

http://www.tv.master.pl/informacja.php?news=40173,MIESZANKA-KULTUROWA

 

Oleksandr Dracz - kerownik zespołu

tel. 506-994-450

www.slowiany.pl

https://www.facebook.com/Slowiany

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 09.12.2015 18:06