Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

SloikSzczescia

SloikSzczescia

Warszawa

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1011 PLN z 10000 PLN

20 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

10%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.05.2015.

Zakładam Słoik Szczęścia – aplikacja mobilna

O projekcie

Cześć! Nazywam się Dominika Naborowska i założyłam Słoik Szczęścia. Wcale się pod tym wszędzie nie podpisuję, bo nie o mnie tu chodzi – Słoik Szczęścia jest bowiem dla nas wszystkich, wszyscy go możemy tworzyć, o czym się zaraz dowiecie.

Dlaczego piszę o tym na Polak Potrafi? Bo Słoik Szczęścia od pierwszego dnia tworzyliśmy wszyscy razem, była to moja inicjatywa, ale dzięki obecności 42 000 uczestników wydarzenia na Facebooku Słoik Szczęścia poszedł w całą Polskę. I uważam, że tak powinno zostać, że to Wy działacie. Ja tylko pomogę. ;) Tak samo pomogłam idei Słoika Szczęścia, gdy założylam wydarzenie na Facebooku, ale to entuzjaści pomysłu sprawili, że była to druga największa akcja grupowa na Facebooku na przełomie 2014/2015 roku!


A czym w ogóle jest Słoik Szczęścia?
To idea, która dowodzi, że każdy z nas jest szczęśliwszy niż faktycznie mu się wydaje. Przez cały rok kalendarzowy dzieje się bowiem w naszym życiu tak wiele rzeczy, że często po prostu zapominamy o tych drobnych, które tak naprawdę budują nasze poczucie szczęśliwości.

Osobiście nie przepadam za patetycznymi hasłami często samozwańczych psychologów czy duchowych przywódców narodu i nie tylko podchodzę do nich sceptycznie, ale wręcz z założenia ich unikam. Idea Słoika Szczęścia nie angażuje jednak żadnego duchowego przywódcy a jego prosta instrukcja obsługi skierowana jest do każdego z nas z osobna, pozostawiając nam jednocześnie dużą swobodę działania.

Jak zatem działa? To trzy proste punkty:
1. Napisz, najlepiej codziennie wieczorem, co dobrego przydarzyło Ci się danego dnia. To może być rzecz duża (jak awans w pracy, nowy związek, czy narodziny dziecka, jeśli dało Ci to radość) ale i z pozoru mała i nieznacząca rzecz (jak wymienione spojrzenie z nieznajomym, niezezłoszczenie się na bycie zmoczonym przez deszcz czy złapanie dystansu do wiecznych korków rano do pracy). Wybór chwili szczęścia zależy wyłącznie od Ciebie.

2. Zbieraj kartki z napisanymi chwilami szczęścia w Słoiku Szczęścia. Mogą być różnokolorowe, duże, małe, możesz je opisać numerami lub datami, możesz ich nie opisywać w ogóle. Najważniejsze, by miały swoje miejsce. Może ono być widoczne jak przyozdobiony specjalnie słoik/wazon/puszka/pudełko i in, które postawisz na widoku, może to być schowane tylko dla Twojej świadomości tajemnicze miejsce. Wybór również zależy tylko od Ciebie.

3. Przeczytaj wszystkie zebrane notatki na koniec roku i przekonaj się, ile drobnych chwil Ci uleciało z pamięci i jak bardzo szczęśliwym człowiekiem jesteś.

I tylko o to chodzi i tak proste to jest. :)

 

Jak to się wszystko zaczęło? Pod koniec 2014 roku założylam wydarzenie na fb, na które zaprosiłam znajomych, żeby dowiedzieli się o tym pozytywnym wg mnie pomyśle. Z dnia na dzień znajomi zapraszali znajomych a ci jeszcze dalszych znajomych i w kilka dni uzbierało się prawie 50 000 osób zadeklarowanych jako uczestnicy wydarzenia i prawie 80 000 osób zaproszonych. W międzyczasie, gdy ilość uczestników rosła, powiedziałam sobie w ciszy, że w sumie to nic bym nie miała przeciw temu, żeby zrobić wydarzenie na 10 000 osób. Zawsze bowiem robiłam coś dla ludzi i moje wcześniejsze inicjatywy były prospołeczne i mocno ideologiczne, a niekoniecznie zarobkowe. ;) I nie mogłam uwierzyć, gdy z dnia na dzień 10 000 osób poszło w niepamięć, a zrobiło się prawie 50 000! Tak to ja mogę działać!

Wydarzenie zaczęło żyć swoim życiem – uczestnicy wrzucają do dziś zdjęcia swoich słoików, pytają się siebie o porady, komentują, lajkują. Tworzą społeczność, w której na dodatek nie wydarzyło się nic nietolerancyjnego, co w takiej grupie w Internecie naprawdę budzi podziw.

 

Chciałabym odwdzięczyć się uczestnikom Słoika Szczęścia za stworzenie super atmosfery na stronie wydarzenia. To oni zasugerowali ponad to, że niektórym może się aplikacja przydać, bo nie każdy ma możliwości, by mieć przy sobie codziennie niewirtualny słoik. I zaczęli dyskutować o tym, jakie funkcje aplikacja mieć powinna, co by chcieli, a czego nie. Jako że jestem grafikiem, chętnie taką aplikację zaprojektuję, żebyśmy wszyscy się dalej mogli mobilizować w uzupełnianiu notatek Słoika Szczęścia.

 

Aplikacja będzie:
– darmowa
– na IOS i ANDROID

Funkcje podstawowe to m.in.:
– tworzenie nowych słoików
– tworzenie nowych notatek
– wybieranie koloru słoików
– wybieranie koloru notatek
– dodawanie zdjęcia do notatek
– integrowanie aplikacji z FB, Pinterest, Instagram
– integracja z kalendarzem
– powiadomienia PUSH mobilizujące do tworzenia kolejnych notatek

 


1. Ponad 42 000 potencjalnych chętnych na aplikację, którzy zadeklarowali chęć stworzenia rzeczywistego Słoika Szczęścia na wydarzeniu na Fb
2. Ponad 78 000 potencjalnych odbiorców informacji zamieszczonej na wydarzeniu na Fb
3. Ponad 5 000 fanów na Fb fanpage
4. Wydarzenie na Fb o tworzeniu aplikacji
5. Stronę internetową Słoika Szczęścia, którą zrobiłam sama
6. Projekt aplikacji mobilnej Słoika Szczęścia
7. Identyfikację wizualną Słoika Szczęścia, którą zrobiłam sama
8. Projekty gadżetów promocyjnych

Strona internetowa Słoik Szczęścia:


 


Co planuję zrobić? Przede wszystkim usiąść do pracy i stworzyć aplikację, dać ją następnie do testowania Wspierającym z akcji na polakpotrafi.pl i zachęcić fanów Słoika Szczęścia do korzystania z niej, wypromować ją, by jeszcze więcej było wirtualnych słoików szczęścia niż niewirtualnych. ;)

Następnie marzy mi się wydanie książki z fotografiami Słoika Szczęścia i zorganizowanie wystawy Słoików Szczęścia. :)))


Na co zbieram? Kwota, której potrzebuję obejmuje tylko powstanie aplikacji od strony programowania oraz realizację nagród dla Wspierających na polakpotrafi.pl.

Jeśli uda się zebrać więcej:
– aplikacja wzbogacona zostanie o nowe funkcje
– stworzę kampanię promocyjną aplikacji Słoika Szczęścia, opartą o wybranie spośród uczestników akcji ambasadorów idei, stworzenie fotograficznej dokumentacji kampanii w profesjonalnym studio fotograficznycm Hey Stella.

 


Nagrody są ściśle powiązane z ideą Słoika Szczęścia i budowania żywej społeczności – pomagają ją tworzyć, integrują, promują i angażują – tak, jak cała aplikacja i związane z nią akcje na Facebooku. Ich wykonanie sprawi mi równie wiele przyjemności, co zrobienie samej aplikacji. :)

Idea identyfikacji Słoika Szczęścia oparta jest o przedstawianie zaangażowania uczestników akcji poprzez prezentację ich osobistych Słoików Szczęścia. Podobnie rzecz się ma z proponowanymi przeze mnie nagrodami, które w ramach podstawowej kwoty, o jaką wnioskuję na polakpotrafi.pl, uzmysłowią nam wszystkim, jak wielu nas jest zaangażowanych w jedną ideę – podziękowania na różnych stronach internetowych Słoika Szczęścia i w aplikacji, bycie testerem gotowej aplikacji czy tworzenie części z jej elementów – wszystkie te nagrody budują grupę fanów idei.

1. Podziękowania
Na różnych stronach powiązanych ze Słoikiem Szczęścia uzmysławiają nam, jak wielu z nas jest w tę ideę zaangażowanych. To wyraz mojego podziękowania wszystkim tym, którzy mnie wsparli.

2. Oficjalny Tester Aplikacji
Zanim aplikacja zostanie oddana do użytku ogólnego, będzie testowana. I do tego potrzebuję zebrać grupę chętnych entuzjastów, którzy się nią pobawią i zraportują, czy wszystko dobrze działa, czy czegoś brakuje, czy coś możnaby zmienić. Odpowiedzialna to jest funkcja. :)

3. Unikalny Tester Aplikacji #1, Unikalny Tester Aplikacji #2, Unikalny Tester Aplikacji #3, Unikalny Gift Tester, Unikalny VIP Tester, Unikalny EXTRA VIP Tester.
Unikalny Tester to osoba, która dostanie dostęp do zahasłowanych atrakcji aplikacji Słoika Szczęścia. Osoby bez hasła nie będą mogły widzieć ukrytych treści. Są to nagrody limitowane, aczkolwiek dostępne w kilku wersjach – z możliwością uczestniczenia w kilku różnych atrakcjach aplikacji. Im wyższą kwotą zasilisz mój projekt – tym mniejsza będzie grupa, która dowie się, czym są owe zahasłowane niespodzianki aplikacji. ;)

4. Grafika w ramce na ścianie

To wydrukowane i oprawione w białe passe-partout oraz czarną, minimalistyczną ramkę, grafiki-cytaty, które nawiązują swoją treścią do idei Słoika Szczęścia. Są przeznaczone nie tylko dla tych, którzy niewirtualny Słoik Szczęścia posiadają, ale także jako obrazowanie bliskich nam idei, które możemy powiesić u siebie na ścianie, bądź podarować komuś w prezencie. Format A4, A3.

5. Torby lniane

Torby lniane mają na sobie nadruki z grafikami-hasłami ilustrującymi ideę Słoika Szczęścia.

6. Notesy z samoprzylepnymi karteczkami

Te notesy są idealne dla osób prowadzących niewirtualny Słoik Szczęścia. Zawsze koło słoika, dają nam pewność, że nie musimy co wieczór szukać karteczek, by na czymś napisać wieczorną notatkę. A kolorowe karteczki dodatkowo wizualnie wzbogacają przezroczyste słoiki. :)

7. Lucky Box Mini, Lucky Box Midi, Lucky Box Maxi
To piękne zestawy drobnych łakoci i wydrukowanych haseł ku pokrzepieniu serc, umieszczone w różnej wielkości słoiczkach/słoikach, które służą jako podręczny poprawiacz humoru – nie tylko są kolorowe i apetyczne, ale faktycznie zawartością czekolady poprawiają humor, a zawartymi na karteczkach hasłami dostarczają optymizmu.

8. Oficjalny Sponsor Aplikacji Słoik Szczęścia
To stanowisko może objąć wyłącznie

 


Kim jestem?

fot. A. Bondarowicz

Taką oto jestem przyszłą-już-za-chwilę mamą. ;)
UPDATE (w trakcie pisania projektu – już mamą!)

Nazywam się Dominika Naborowska i mam 30 lat. Studiowałam projektowanie plakatu na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Design Management na SGH i IWP w Warszawie oraz w Studium Pedagogicznym ASP. W życiu mam wiele zainteresowań: typografię, język hiszpański, projektowanie biżuterii oraz kilka pasji, które realizuję na co dzień: śpiew oraz organizowanie akcji dla ciekawych idei.
Mieszkam na Saskiej Kępie w Warszawie i już nie mogę się doczekać lata, by rozpocząć sezon saskokępskich spacerów. Ostatnio pokochałam własnoręcznie zrobioną pastę do zębów, a wieczory pochłania mi czytanie książek, np. o tym, że bycie miłym to przekleństwo, dlaczego siedzenie na sedesie nie jest dobrą pozycją do wypróżniania, czy o zapomnianych polskich słowach.

Mam jedną wadę, do której się bez problemu przyznaję: lepiej mi idzie niezarabianie pieniędzy niż zarabianie, stąd wszystko, za co się biorę, ma ciekawe idee, ale słabo się przekłada na pieniądze. ;)
A, nie – mam też drugą: irytuje mnie zła interpunkcja. ;)

Będzie mi super miło, jeśli przemawia do Was to, co wyżej napisałam i dołączycie do wspierających ideę.


1. Restauracja wegańska i wegetariańska Veg Deli z Warszawy została naszym Patronem, gdyż serwuje szczęśliwe jedzenie. <3

2. Swapmnie.pl – organizator akcji bezgotówkowych wymian ubrań dziecięcych i kobiecych został naszym Patronem, gdyż zapewnia szczęście wielu potrzebującym mamom i dzieciom. <3

 3. Jogiczni – szkoła jogi w Warszawie została naszym Patronem, gdyż uczy nas szczęścia.

 


4. Aga Brwi – została naszym szczęśliwym Patronem, gdyż uczy nas robić piękne sitodruki i uszczęśliwia tym samym wielu kreatywnych ludzi! <3

5. Believe In Colorsz warsztatami autentycznego portretu. <3


6. Wióry Lecą – czyli miejsce dla szczęśliwych kobiet uczących się stolarki, organizujące zajęcia z renowacji, tapicerki i szycia. 7. Warsaw Vocal Studio – studio dedykowane wokalistyce.

Wszystkie przydatne adresy e-mail związane z projektem:

1. Oficjalna strona Słoika Szczęściawww.sloikszczescia.pl
2. Wydarzenie na FacebookuTU.
3. Fanpage na FacebookuTU.
4. Wydarzenie na FB o zbieraniu funduszy – TU.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.05.2015 10:10