Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Stowarzyszenie Pasjonatów Sportów Ekstremalnych

Stowarzyszenie Pasjonatów Sportów Ekstremalnych

Kraków, Polska

Projekt mający na celu zdobycie 10 najwyższych wodospadów świata, oraz zjazd na linach w obrysie nurtu rzeki. Więcej o projekcie na www.slide-challenge.com lub FB #slidechallenge

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2438 PLN z 54900 PLN

29 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 24.12.2018.

SLIDE CHALLENGE Etap I Salto Angel

O projekcie

Naszym celem jest zdobycie 10 najwyższych wodospadów na świecie. Są położone na każdym zakątku świata. Otacza je tajemnica. Chcemy wejść na ich najwyższy punkt, zaczepić liny i zjechać w kocioł wodny na samym dole. Zajrzymy do wnętrza wodospadu, do ich serc. Już sama myśl o tym wydarzeniu, przyprawia nas o ciarki na całym ciele. Naszym marzeniem jest zajrzeć do wnętrza nieposkromionej wody i razem z nią przemierzyć odległość od szczytu góry do wodnego kotła.

Naszym pierwszym celem jest Salto Angelo. Kilometr w niebo rozpościera się piękny spływ wodospadu. Tam wejdziemy, a następnie zjedziemy w sercu tego olbrzyma na sam dół. To nasz pierwszy etap. Po nim będą kolejne. Inne kontynenty, inne przygody.

Każdy z nas ma marzenia. Każdy z nas, chociaż przez moment swojego życia, chciał zrobić coś wyjątkowego. Coś, o czym będzie mógł opowiadać dzieciom i wnukom. Tak jesteśmy skonstruowani – robić rzeczy wyjątkowe.

Niektórzy z nas szybko odpuszczają. Brak motywacji, ambicji, warunków i pieniędzy. Ale część ludzi zrobi wszystko, aby zrealizować swoje marzenia i plany. Pomimo rzucanych pod nogi kłód, dążą niestrudzenie do realizacji swojej misji.

Tacy jesteśmy. My załoga Slide Challenge, mamy marzenia. Mierzymy wysoko i ambitnie. Nie poddajemy się, chociaż nie zawsze jest łatwo. Chcemy zrobić wyjątkową rzecz. Chcemy być w miejscach, gdzie jeszcze ludzka noga nie stanęła i wchodzić tam, gdzie jeszcze nikt nie wszedł.

Nasz projekt – zdobycie 10 najwyższych wodospadów świata. Wejście na ich szczyt i zjazd na linach w obrysie nurtu rzeki. To jest nasz cel, nasze sacrum.

Zapytacie, po co to robić? Dlaczego jest to tak wyjątkowe i niesamowite? Przecież ludzie wchodzą wyżej i pływają dłużej. Co w tym wyjątkowego?

Woda to życie. Bez wody nic by nie istniało. Natura tak to wymyśliła i jest to niepodważalne. Woda daje życie w każdym zakątku świata. Przepływa przez krainy i kontynenty, drąży w najtrwalszych skałach i daje życie wszystkim gatunkom. Jest wyjątkowa i niezastąpiona. A wodospad to dla nas najpiękniejszy jej obraz. Nieodgadniony, nieposkromiony, pełen zagadek i ukrytych miejsc. Gdy spojrzysz na jakikolwiek wodospad – mały, czy duży, widzisz siłę, energię, moc i tajemnice. Jednocześnie możesz poczuć spokój i odprężenie. Czujesz się błogo, a jednocześnie przeczuwasz, że może się zdarzyć coś wyjątkowego.

 

To jest nasze marzenie, nasz cel i nasza droga wytyczona od wielu lat. Najpierw był to nieśmiałe plany i rozmowy. Ale chcieliśmy to zrobić coraz bardziej. Od słów do czynów. Bo co to za życie bez wyjątkowych rzeczy. Nasza ekipa to profesjonaliści. Jesteśmy podróżnikami, ratownikami, wspinamy się na najwyższe szczyty, pływamy na dzikich rzekach, chodzimy po jaskiniach. Góry, woda, kaniony, wspinaczka to nasze życie. Nie brak nam energii, ambicji i odwagi.

 

Jeszcze nikt na świecie nie zdobył 10 najwyższych wodospadów na naszym globie. Żaden człowiek tego nie zrobił. Himalaiści mają swoją Koronę Ziemi. My mamy swoją - Koronę Wody. Slide Challenge jest jak wzburzona woda wodospadu - nasz projekt jest unikalny, ekscytujący, wzburzony i wyjątkowy.

 

Polak potrafi. To nie ulega dyskusji. Wiele razy to udowodniliśmy. Polacy byli wszędzie: góry, woda, puszcza, pustynia, kosmos... Bijemy rekordy, wyznaczamy innym granice. Biało–czerwone barwy zawitały na każdym zakątku naszej planety. Duma i radość. Podziwiamy naszych wspaniałych podróżników, odkrywców, naukowców i wynalazców. Zawsze gdy o nich rozmawiamy, to nasze konwersacje są pełne zachwytu i podziwu. Ich postacie nas inspirują i dodają energii.

Chcemy dołączyć do tego wyjątkowego panteonu, chcemy być z nimi. Potrzebujemy tego jak natura wody. Jesteśmy gotowi – mentalnie i fizycznie, aby spełnić nasze marzenie. Nie brak nam odwagi. Od wielu miesięcy ćwiczymy, kompletujemy niezbędny sprzęt i pracujemy w drużynie, aby nasze wyzwanie spełnić idealnie.

W tym wszystkim wspierają nas bliscy, rodziny, przyjaciele i ludzie dobrego serca. Mamy dla kogo to robić i mamy ludzi, którym będziemy opowiadać o sercach wodospadów. Ich otucha i wsparcie  są niezbędne. Oni też są członkami naszej ekipy Slide Challenge.

Nie pisalibyśmy tych słów, gdybyśmy i Was nie prosili o wsparcie. Pieniądze szczęścia nie dają, ale … ułatwiają niekiedy spełniać marzenia. Dlatego, jeśli chcecie dowiedzieć się, jak to jest poczuć bicie serca wodospadu kilkaset metrów nad ziemią, prosimy Was o wsparcie. Zarówno to duchowe jak i materialne. Mamy część funduszy na realizację pierwszego etapu, ale to nie wystarczy. Chcemy to zrobić idealnie. A jak wiemy wszyscy – Polak potrafi. Wierzymy w dobro, bo wiele razy go doświadczyliśmy. Wierzymy, że razem możemy góry (i wodospady) przenosić.

Bądźcie częścią Slide Challenge. Każdy ma marzenia. Uczestniczyć w czymś tak wyjątkowym, to niesamowita sprawa. Zapisać się na kartach historii, to ekscytujące i oszałamiające! Możecie to z nami robić. Wiele serc połączonych w jedno bije tak mocno, jak spływająca woda z wodospadu. Wejdźmy razem na Salto Angel, spojrzymy z góry razem na piękną Wenezuelę.

 

TEAM SLIDE CHALLENGE

Kilka słów o nas. Jest nas kilku - każdy inny, ale tworzymy jedną całość, doskonale uzupełniającą się. Nic nas nie zniechęca, nic nie ogranicza. Dużo nas dzieli, ale jedno łączy. Mamy jedno wspólne marzenie - zdobyć Koronę Wody - 10 najwyższych wodospadów świata. Poznajcie nas!

Darek Pachut - ratownik medyczny, instruktor technik ratownictwa kalsycznego, strzelania LOK, skoczek spadochronowy, płetwonurek SDI, pasjonat kajakarstwa górskiego. Zdobywca szczytów min. Elbrus, Mont Blanc, Gran Paradiso. Dla niego słowo "niemozliwe" nie istnieje. W 2018 roku próba zdobycia Muztagh Ata 7546m n.p.m.

Kuba Poburka - uczestnik projektu zdobycia Śnieżnej Pantery w rekordowym czasie oraz próby zjazdu na nartach z najtrudniejszego ośmiotysięcznika K2. Pracuje w jednym z najtrudniejszych zawodów świata - jest ratownikiem TOPR, a także instruktorem paralotniarstwa i narciarstwa wysokogórskiego.

Dimitri Wika - kocha góry i wodę, jest ratownikiem WOPR i stermotożystą żeglugi śródlądowej, doświadczony płetwonurek. Zdobywca szczytów Elbrus, Mont Blanc i Gran Paradiso.

 

Zbyszek Malinowski - instruktor narciarstwa zjazdowego, kolarstwa, spinning, nordic walking, ratownik IR na Wodach Górskich i Powodziowych, uczestnik pierwszego polskiego, jednodniowego przejścia kanionu Trou de Fer na wyspie Reunion.

Miłosz Forczek - zdobył najgłębszą jaskinie świata - Jaskinie Krubera, a także Pik Lenina, Elbrus, Mont Blanc Tak jak pozostali kocha góry i wodę. Instruktor narciarstwa zjazdowego, technik ratownictwa klasycznego, speleo i ratownictwa z powietrza.

 

Jak widzicie jesteśmy inni. Niektórzy twierdzą, że dziwni :). Ale bądźcie przekonani, że jeśli czegoś się podejmujemy to robimy to jako jeden zespół. Każdy z nas ma swoje indywidualne osiągnięcia, ale teraz zrobimy to razem - zdobędziemy 10 najwyższych wodospadów świata. Trzymajcie za nas kciuki.

Całkowity koszt wyprawy to ok. 54 900 zł. 

W jej skład wchodzą:

Obowiązkowy koszt agencji - 8 500$ - 1 700$ od osoby = ok. 32 400 zł przy aktualnym kursie dolara. Kwota ta pokrywa m.in. organizację transportu z Caracas do Ciudad Bolivar, awionetka do Uruyen i z powrotem, noclegi, posiłki,trekking, pozwolenie do parku, łodzie niezbędne do powrotu.

 

 Koszty przelotów z Polski do Caracas + powrót - ok 4 500 zł od osoby = 22 500zł.

                

 

100% - To minimalny budżet, który umożliwi nam udział w projekcie. Dzięki Waszemu wsparciu wspólnie udowodnimy, że Polacy Potrafią!

110%+ - Dzięki Wam uda nam się pokryć koszty związane z nadbagażem.

130%+ - Dzięki Waszemu wsparciu kwestie finansowe związane ze sprzętem niezbędnym tj. liny, telefon satelitarny pozwoli uniknąć zadłużenia 😊

 

NAGRODY

Każde wsparcie finansowe z Waszej strony jest dla nas ogromnie cenne. Aby odwdzięczyć się Wam za pomoc przygotowaliśmy wyjątkowe nagrody, które pozwolą poczuć klimat projektu Slide challenge.

Przykładowe nagrody:

Unikalna imienna czapeczka projektu Slide Challenge, którą posiadają członkowie teamu SC.

Unikalny magnes z logiem Slide Challenge dostepny w dwóch kolorach.   

      

Koszulka teamu Slide Challenge  z wyprawy na  Salto Angel.

 

Szkolenie lawinowe lub wspinaczka zimowa w Dolinie Białej Wody z doświadczonym instruktorem, uczestnikiem wyprawy z Andrzejem Bargielem na K2 Ski Challenge oraz uczestnikiem projektu rekordowego zjazdu ze Śnieżnej Pantery.

 Kursy kajakarstwa górskiego z członkiem teamu Slide Challenge.

 Trening - wycieczka rowerowa - MTB - w Gorcach/panorama Tatr.

 Pięciodniowy wyjazd kanioningowy do Słoweni z teamem Slide Challenge. 

 

Bardzo dziekujemy i zapraszamy na nasz fun page: 

www.facebook.com/slidechallenge/

Kanał Youtube:

https://www.youtube.com/channel/UCJ6jU5RfeHm2WvbtThpHXsQ?view_as=subscriber

Instagram:

https://www.instagram.com/slide_challenge/

Oficjalna strona:

http://www.slide-challenge.com/

Media o Twoim projekcie:

Slide challenge. Najwyższe wodospady im nie straszne.

menway.interia.pl | 2018-11-20

Grupa pięciu przyjaciół przypadkowo wpadła na ambitny i nowatorski plan. Chcą jako pierwsza ekipa z Polski, a być może z całego świata, zdobyć dziesięć najwyższych wodospadów świata i zjechać z nich na linach.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 24.12.2018 22:10