Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Chór Dziewczęcy SKOWRONKI

Chór Dziewczęcy SKOWRONKI

Poznań

Chór Dziewczęcy SKOWRONKI bezsprzecznie należy do czołówki chórów dziewczęcych w Polsce. Zapracował sobie na to miano w swojej 65-letniej historii. Zespół od początku działa przy Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu.
Od prawie 25 lat dyrektorem artystycznym, a jednoczesnie dyrygentem jest absolwetntka poznańskiej Akademii Muzycznej ALICJA SZELUGA. Myśląc o osiągnięciach chóru trudno wymieniać wszystkie, ale warto wspomnieć o dwukrotnym sukcesie w Ogólnopolskim Turnieju LEGNICA CANTAT w latach 2003 i 2005 (I miejsce) oraz w 2007 - GRAND PRIX tego konkursu, czy o spektakularnym osiągnięciu na Ohrid Choir Festival w Macedonii w sierpniu 2011 r., gdzie SKOWRONKI zdobyły I miejsce w kategorii chórów dziecięcych i Grand Prix festiwalu.
Zasadniczy skład Chóru Dziewczęcego SKOWRONKI tworzą uczennice poznańskich szkół gimnazjalnych i licealnych, a od tego roku również studentki wyższych uczelni.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

10186 PLN z 10000 PLN

68 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

101%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 10.07.2019.

SKOWRONKI lecą do Japonii

O projekcie

Rok 2019 jest rokiem jubileuszu 100-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polska i Japonią. Z tej okazji Chór Dziewczęcy SKOWRONKI z Poznania został zaproszony do wzięcia udziału w Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym „3rd International Music Meeting Japan 奏 2019 Tokyo”, który odbędzie się w lipcu bieżącego roku. Oprócz udziału w festiwalu Chór wystąpi podczas kilku koncertów poza Tokio. Koncerty Chóru SKOWRONKI będą doskonałą okazją do uczczenia rocznicy i zaprezentowania japońskiej publiczności polskiej muzyki chóralnej w najlepszym wykonaniu. Nie bez znaczenia jest też sposobność zetknięcia się polskich dzieci z przebogatą kulturą japońską.
Przyjazd i udział polskiego chóru w Festiwalu będzie szeroko prezentowany w japońskich środkach masowego przekazu.
Chór Dziewczęcy Skowronki jest jednym z najlepszych zespołów dziewczęcych w Polsce i na świecie, laureatem pierwszych nagród w aż ośmiu europejskich konkursach chóralnych i najbardziej prestiżowego polskiego trofeum - Złotej Lutni Ogólnopolskiego Turnieju Legnica Cantat.
SKOWRONKI mogą poszczycić się najdłuższą tradycją wśród chórów dziecięcych - już 69 lat koncertują na estradach Polski, USA, Austrii, Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Włoch, Czech, Węgier, Słowenii, Rumunii, Danii, Szwecji, Rosji, Litwy i Łotwy. Od początku swojego istnienia chór jest związany z Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu.
Dyrektorem artystycznym i dyrygentem chóru jest Alicja Szeluga.
W repertuarze zespołu znajdują się utwory kompozytorów wszystkich epok, nierzadko dzieła skomponowane specjalnie dla chóru lub utwory mniej znane, a odkrywane przez niego dla szerokiej publiczności.
Koncerty SKOWRONKÓW, wzbogacane elementami choreograficznymi są za każdym razem spotkaniem z muzyką wykonywaną na najwyższym poziomie, a w pamięci słuchaczy pozostawiają niezapomniane wrażenia.
W grudniu 2015 roku chór wystąpił na deskach nowojorskiej Carnegie Hall, osiągając spektakularny sukces. Podczas tournée SKOWRONKI wystąpiły również w siedzibie ONZ, w Konsulacie Generalnym RP i na Uniwersytecie w Connecticut.

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 10.07.2019 22:10