Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

Chór Dziewczęcy SKOWRONKI

Chór Dziewczęcy SKOWRONKI

Poznań

Chór Dziewczęcy SKOWRONKI bezsprzecznie należy do czołówki chórów dziewczęcych w Polsce. Zapracował sobie na to miano w swojej 65-letniej historii. Zespół od początku działa przy Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu.
Od prawie 25 lat dyrektorem artystycznym, a jednoczesnie dyrygentem jest absolwetntka poznańskiej Akademii Muzycznej ALICJA SZELUGA. Myśląc o osiągnięciach chóru trudno wymieniać wszystkie, ale warto wspomnieć o dwukrotnym sukcesie w Ogólnopolskim Turnieju LEGNICA CANTAT w latach 2003 i 2005 (I miejsce) oraz w 2007 - GRAND PRIX tego konkursu, czy o spektakularnym osiągnięciu na Ohrid Choir Festival w Macedonii w sierpniu 2011 r., gdzie SKOWRONKI zdobyły I miejsce w kategorii chórów dziecięcych i Grand Prix festiwalu.
Zasadniczy skład Chóru Dziewczęcego SKOWRONKI tworzą uczennice poznańskich szkół gimnazjalnych i licealnych, a od tego roku również studentki wyższych uczelni.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3980 PLN z 10000 PLN

37 Wspierający

23 dni do zakończenia

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej (model "bierzesz ile zbierzesz"). Projekt kończy się 10.07.2019 22:10

SKOWRONKI lecą do Japonii

O projekcie

Rok 2019 jest rokiem jubileuszu 100-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polska i Japonią. Z tej okazji Chór Dziewczęcy SKOWRONKI z Poznania został zaproszony do wzięcia udziału w Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym „3rd International Music Meeting Japan 奏 2019 Tokyo”, który odbędzie się w lipcu bieżącego roku. Oprócz udziału w festiwalu Chór wystąpi podczas kilku koncertów poza Tokio. Koncerty Chóru SKOWRONKI będą doskonałą okazją do uczczenia rocznicy i zaprezentowania japońskiej publiczności polskiej muzyki chóralnej w najlepszym wykonaniu. Nie bez znaczenia jest też sposobność zetknięcia się polskich dzieci z przebogatą kulturą japońską.
Przyjazd i udział polskiego chóru w Festiwalu będzie szeroko prezentowany w japońskich środkach masowego przekazu.
Chór Dziewczęcy Skowronki jest jednym z najlepszych zespołów dziewczęcych w Polsce i na świecie, laureatem pierwszych nagród w aż ośmiu europejskich konkursach chóralnych i najbardziej prestiżowego polskiego trofeum - Złotej Lutni Ogólnopolskiego Turnieju Legnica Cantat.
SKOWRONKI mogą poszczycić się najdłuższą tradycją wśród chórów dziecięcych - już 69 lat koncertują na estradach Polski, USA, Austrii, Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Włoch, Czech, Węgier, Słowenii, Rumunii, Danii, Szwecji, Rosji, Litwy i Łotwy. Od początku swojego istnienia chór jest związany z Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu.
Dyrektorem artystycznym i dyrygentem chóru jest Alicja Szeluga.
W repertuarze zespołu znajdują się utwory kompozytorów wszystkich epok, nierzadko dzieła skomponowane specjalnie dla chóru lub utwory mniej znane, a odkrywane przez niego dla szerokiej publiczności.
Koncerty SKOWRONKÓW, wzbogacane elementami choreograficznymi są za każdym razem spotkaniem z muzyką wykonywaną na najwyższym poziomie, a w pamięci słuchaczy pozostawiają niezapomniane wrażenia.
W grudniu 2015 roku chór wystąpił na deskach nowojorskiej Carnegie Hall, osiągając spektakularny sukces. Podczas tournée SKOWRONKI wystąpiły również w siedzibie ONZ, w Konsulacie Generalnym RP i na Uniwersytecie w Connecticut.