Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji

Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji

Warszawa, Polska

Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji jest niezależną organizacją pozarządową zrzeszającą najbardziej aktywnych i ambitnych studentów farmacji z wydziałów farmaceutycznych w całej Polsce oraz młodych farmaceutów. Naszym celem jest ciągłe podnoszenie prestiżu zawodu farmaceuty przez pomoc studentom w zdobywaniu doświadczeń oraz wiedzy teoretycznej w zakresie nauk farmaceutycznych. Całą działalność opieramy na energii i kreatywnej pracy członków naszej organizacji. Przedstawicieli PTSF spotkać można na farmaceutycznych kongresach czy sympozjach. Co więcej, przeprowadzając liczne akcje profilaktyczne propagujemy idee opieki farmaceutycznej oraz edukujemy społeczeństwo w zakresie zdrowia publicznego. W naszej działalności staramy kierować się odpowiedzialnością społeczną, nieustającym poszukiwaniem możliwości rozwoju oraz troską o wizerunek zawodu farmaceuty.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

321 PLN z 2000 PLN

28 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

16%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 02.03.2017.

Skonsultuj z Farmaceutą... nadciśnienie tętnicze

O projekcie

Skonsultuj z Farmaceutą... nadciśnienie tętnicze

       Ogólnopolski projekt, którego celem jest pobudzanie świadomości społecznej w zakresie prewencji chorób cywilizacyjnych takich jak nadciśnienie tętnicze. Obok działalności społecznej, staramy się promować opiekę farmaceutyczną i zdrowy tryb życia jako podstawę do obrony przed większością chorób. 

     4 marca w cetrach handlowych w 8 największych miastach w Polsce niemal 300 wolontariuszy  będzie mierzyć poziom glikemii, ciśnienie tętnicze, skład masy ciała a nade wszystko edukować pacjentów na temat prewencji nadciśnienia tętniczego. 

Będziecie mogli spotkać nas w:
Gdańsku

Bydgoszczy
Poznaniu
Warszawie
Krakowie
Sosnowcu
Lublinie
oraz we Wrocławiu !

Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji to największa organizacja studencka w Polsce zrzeszająca najaktywniejszych studentów farmacji oraz młodych farmaceutów. Swoją działalność opieramy na kreatywnej i społecznej pracy członków. Poprzez akcje edukacyjno -profilaktyczne pragniemy zwiększać zaufanie społeczeństwa do zawodu farmaceuty oraz promować opiekę farmaceutyczną. Naszą działalność można śledzić na naszej stronie internetowej oraz na Facebooku

"Skonsultuj z Farmaceutą... nadciśnienie tętnicze" to już druga edycja tego projektu. W listopadzie zrealizowaliśmy akcję pod hasłem "cukrzyca", podczas której udało nam się przebadać i wyedukować niemal 1900 osób! Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia!

Na co zbieramy? 

Dzięki zebranym funduszom będziemy mogli wydrukować materiały edukacyjne dla pacjentów łącznie z dzienniczkami samokontroli ciśnienia tętniczego. Ponadto potrzebne będą materiały higieniczne i dezynfekcyjne niezbędne do wykonywania pomiarów, takie jak lancety, paski do glukometrów gazy czy rękawiczki jednorazowe. Dodatkowo pragniemy zakupić rollupy, dzięki którym stoiska "Skonsultuj z Farmaceutą" będą widoczne z daleka. 

Nadciśnienie tętnicze - to choroba wciąż bagatelizowana, a konsekwencje tej choroby mogą być bardzo poważne. Nieleczone lub źle leczone nadciśnienie tętnicze może doprowadzić do wielu powikłań łącznie z udarem i zawałem mięśnia sercowego. Szacuje się, że na to schorzenie cierpli około 8 milionów Polaków!

Bardzo dziękujemy za wsparcie naszej inicjatywy. W ramach wdzięczności, każdy, kto przeleje datek na cel naszego projektu, otrzyma dzienniczek samokontroli pomiaru ciśnienia tętniczego oraz materiały edukacyjne z poradami farmaceuty w wersji do wydrukowania. 

 

 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 02.03.2017 23:11