Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

SILENTlive

SILENTlive

Wałbrzych

Obecnie działająca grupa SILENTlive powstała w Wałbrzychu w marcu 2008 roku. Założycielami zespołu byli Marcin Świeży, Marcin Klasik oraz Krzysztof Janowski. W czerwcu do składu dołączyli Piotr Kruk oraz Tomasz Harla. W styczniu 2009 roku Tomasz Harla i Krzysztof Janowski odeszli z zespołu. Po dwóch latach jednak, w styczniu 2011 roku, Krzysztof Janowski oznajmił, że chce wrócić do kapeli. Rok później na miejscu perkusisty zasiadł Tomasz Kulpa, który to jednak w marcu 2014 roku opuścił szeregi grupy. Obecnie SILENTlive zasilił na bębnach Roman Lewandowski.

Muzyka SILENTlive rozwijała się na przestrzeni lat. Początkowo grupa grała spokojną, łagodną muzykę pop-rockową nacechowaną dużą ilością melodii. W 2012 roku brzmienie SILENTlive zaczęło ewoluować w stronę muzyki alternatywnej, momentami progresywnej, ale wciąż posiada pop-rockowe elementy.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

9013 PLN z 7000 PLN

155 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

128%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 30.11.2014.

Pierwszy oficjalny album grupy SILENTlive

O projekcie

DZIĘKUJEMY! UDAŁO SIĘ!
DEBIUTANCKA PŁYTA
EKIPY SILENTlive
JUŻ ZA KILKA MIESIĘCY!
NIE REZYGNUJCIE
!!!
WSPIERAJCIE NAS DALEJ
UZBIERAJMY 9 TYSIĘCY
KAŻDA KWOTA POWYŻEJ MINIMUM
ZOSTANIE WYKORZYSTANA NA NAGRANIE
TELEDYSKU ORAZ SINGLA PROMUJĄCEGO ALBUM

DZIĘKUJEMY!

--------------------------------

CEL PROJEKTU

Jesteśmy z Wałbrzycha i tutaj także działamy. Napisaliśmy już kilkadziesiąt utworów, gramy ze sobą blisko 7 lat i wciąż nie udało nam się zebrać funduszy na debiutancki album. To właśnie Wy możecie pomóc nam osiągnąć cel, jakim jest nagranie albumu spójnie muzycznego, prezentującego odmienne wartości muzyczne, niż te zasłyszane w komercyjnych mediach w Polsce. Na krążku znajdzie się 8-10 utworów stanowiących monolit. Słuchacz włączając krążek wciąż i wciąż od nowa, potraktuje zawarte na nim kawałki jako jedną całość.

Zebrane pieniądze w całości zostaną przeznaczone na rejestrację i wytłoczenie albumu. Płyta mogłaby zostać nagrana już na przełomie stycznia/lutego, jednak najpóźniej do czerwca 2015 roku. Jej wydanie planowane byłoby na wrzesień tego samego roku.

Zależy nam, aby dotrzeć do publiczności, która po muzykę sięga do internetu, poprzez wymianę doświadczeń ze znajomymi, nie słuchając jedynie muzycznych stacji komercyjnych. Nie ważny jest wiek, ważne jest, aby przekaz trafił do odbiorcy. To tzw "Treści do wolności Waszego umysłu".

Na YouTube utwory koncertowe Gmachy i Pole Magnetyczne, zaprezentowane podczas eliminacji Muzycznej Bitwy Radia Wrocław w Świdnicy w październiku 2014 roku":

 _______________________________________________________________

 

SZCZEGÓŁY PROJEKTU


Realizatorem dźwięku, osobą odpowiedzialną za miks i mastering będzie najprawdopodobniej Bartosz Miszczyk właściciel studia M23, który współpracował ze znanymi wykonawcami polskiej sceny muzycznej: m.in. Trzeci Wymiar, Niebo, BK Fonem, RazTuRazTam, czy też Luna Ad Noctum.

Materiał demonstracyjny pochodzący ze studia M23:

Pełna lista utworów, które znajdą się na albumie oraz ich kolejność nie jest jeszcze znana. Nasze typy to poniższe kawałki, których wersje koncertowe możecie odsłuchać klikając linki poniżej:

Bezbronne dziecko
Dinozaury
Gmachy
Znieczulenie
Panie Ministrze
Szczęście
Sprawy osobiste
Pole magnetyczne
Dla mas
Powrót do przyszłości


 Utwór Sprawy osobiste zagrany w Opolu dla Radia Sygnały w lipcu 2013 roku:

  ________________________________________________________________

 

NAGRODY


 Dla tych wszystkich, którzy wspomogą projekt finansowo, czeka zestaw nagród. Materiały w formacie cyfrowej, płyty, gadżety, wejścia na koncerty oraz szereg innych niespodzianek. Wystarczy, że 100 osób będzie chciało mieć przed premierą nasz krążek (wpłata 70 zł), a uda się uzbierać wymaganą kwotę do realizacji projektu. Szczegółowy opis nagród po prawej stronie strony.

SILENTlive podczas koncertu na Juwenaliach PWSZ 2014 w Wałbrzychu w maju tego roku:


________________________________________________________________

 

FINANSOWANIE


Minimalną kwotą za jaką uda nam się zrealizować album to około 7 tysięcy złotych. W tej sumie znajdą się nagranie albumu, miks, mastering oraz wydanie krążka w około 500 egzemplarzach. Każda kolejna zdobyta suma da nam możliwość przygotowania dodatkowych utworów, a przy tym singla oraz w następnej kolejności teledysku.

> 7 tysięcy złotych
Nagranie albumu, miks, mastering oraz wydanie albumu w 500 egz.

> 9 tysięcy złotych
Nagranie, miks i mastering dwóch dodatkowych utworów oraz wydanie singla w 100 egz.

> 12 tysięcy złotych
Nagranie teledysku promującego album

Utwór Zwolnienie z opolskiego koncertu z 2013 roku. W przypadku uzbierania kwoty powyżej 9 tysięcy złotych, kawałek ten pojawi się jako b-side na singlu promującym płytę:

 

_________________________________________________________________

 


fot. Maciej Kozubal


Marcin Klasik, Marcin Świeży i Piotr Kruk po raz pierwszy na jednej scenie zaprezentowali się w Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu w październiku 2004 roku, występując w zespole studenckim Rozstrojeni, podczas inauguracji roku akademickiego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. W ciągu trzech następnych lat przez grupę przewinęli się także kolejni studenci Tomasz Kulpa, Tomasz Harla, a także Krzysztof Janowski, dzięki czemu cała ekipa wzajemnie się poznała.

W roku 2005 Marcin Klasik oraz Marcin Świeży założyli własny zespół KramM2. Nazwa pochodziła od imion członków zespołu (pozostałe imiona to Krzysztof, Roman, Agnieszka) i to właśnie z czasów tej kapeli wywodzą się utwory: Lipcowy poranek, Wesele, czy też Znieczulenie.

Nie bez znaczenia jest także poznanie przez Marcin Świeży walimskiej ekipy Local God, z którą to stawiał pierwsze kroki muzyczne. Zespół już nie istnieje, ale w latach 2003-2005 powstało kilka utworów: Telewizor, Święto zmarłych, Zwolnienie, czy Dla Mas, które po rozmowach z ich pomysłodawcą Buą zespół SILENTlive zaaranżował we własnym stylu.

Obecnie działająca grupa SILENTlive powstała w Wałbrzychu w marcu 2008 roku. Założycielami zespołu byli Marcin Świeży, Marcin Klasik oraz Krzysztof Janowski. Podczas pierwszego występu w Szczawnie-Zdroju dodatkowo na klawiszach zagrała Magdalena Kwiatkowska. W czerwcu do składu dołączyli Piotr Kruk oraz Tomasz Harla. Styczniowe koncerty w 2009 roku miały być dla Krzysztofa Janowskiego oraz Tomasza Harla tymi ostatnimi, tak się przynajmniej wtedy wydawało. Pomimo tego, zespół nie uległ rozwiązaniu i funkcjonował jako trio. Po dwóch latach, w styczniu 2011 roku, Krzysztof Janowski oznajmił, że chce wrócić do kapeli. Rok później na miejscu perkusisty zasiadł Tomasz Kulpa, który to jednak w marcu 2014 roku opuścił szeregi grupy. Obecnie SILENTlive zasilił na bębnach Roman Lewanowski, ten sam który występował w kapeli KramM2.

Muzyka SILENTlive rozwijała się na przestrzeni lat. Początkowo grupa grała spokojną, łagodną muzykę pop-rockową nacechowaną dużą ilością melodii, od czego zresztą pochodzi nazwa grupy. Do zupełnego zwrotu doszło w lutym 2012 roku, kiedy do zespołu dołączył perkusista Tomasz Kulpa. Brzmienie S/l zaczęło ewoluować w stronę muzyki alternatywnej, momentami progresywnej, ale wciąż posiada pop-rockowe elementy.

 

Marcin Klasik - wokal, gitary
fot. Maciej Kozubal


Marcin Świeży - instr. klawiszowe, gitary, wokal wspierający
fot. Maciej Kozubal


Piotr Kruk - gitary, instrumenty klawiszowe
fot. Krzysztof Trefon


Krzysztof Janowski - bas, wokal wspierający
fot. Maciej Kozubal


muzycy wspierający:
Roman Lewandowski - perkusja
fot. Krzysztof Trefon

 

Media o Twoim projekcie:

Siedzą w studio i nagrywają

walbrzyski.pl | 2015-04-04

Wałbrzyska formacja SilentLive niedługo wyda swój debiutancki album. Zespół wszedł właśnie do studia i nagrywa płytę. A, że my z wielką przyjemnością promujemy lokalnych artystów, trzymamy kciuki za Marcina Świeżego i spółkę.

Silent Live kończy pracę w studio

walbrzych24.com | 2015-03-30

Zespół Silent Live jest już prawie na finiszu prac w studiu nagraniowym. Wkróce ukaże się debiutancka płyta zespołu. Wszystko dzięki osobom, które wsparły wałbrzyski zespół na platformie PolakPotrafi.pl

SILENTlive na platrofie Polak Potrafi – projekt udany!

www.walbrzyszek.com | 2014-11-26

Zespół muzyczny SILENTlive 16 października zgłosił swój projekt na platformie Polak Potrafi.

SILENTlive nagrają płytę

walbrzyski.pl | 2014-11-26

Zgłosili swój projekt na platformie Polak Potrafi. Przez ponad miesiąc zebrali potrzebną kwotę pieniędzy, by nagrać swój debiutancki album. Udowodnili, że jak się bardzo chce, to można. Mowa o wałbrzyskiej grupie SILENTlive.

SILENTlive – Polak potrafi!

www.wok.walbrzych.pl | 2014-11-10

SILENTlive to grupa pochodząca i działająca w Wałbrzychu już blisko 7 lat. Napisali kilkadziesiąt utworów, teraz zbierają pieniądze na debiutancki album. Są jednak coraz bliżej spełnienia swoich marzeń, dzięki akcji Polak potrafi! i naszym wpłatom.

SILENTlive – Polak potrafi!

www.walbrzyszek.com | 2014-11-08

SILENTlive to grupa pochodząca i działająca w Wałbrzychu już blisko 7 lat. Napisali kilkadziesiąt utworów, teraz zbierają pieniądze na debiutancki album. Są jednak coraz bliżej spełnienia swoich marzeń, dzięki akcji "Polak potrafi!" i naszym wpłatom.

SILENTlive - Polak potrafi!

daminfo.pl | 2014-11-06

SILENTlive to grupa pochodząca i działająca w Wałbrzychu już blisko 7 lat. Napisali kilkadziesiąt utworów, teraz zbierają pieniądze na debiutancki album. Są jednak coraz bliżej spełnienia swoich marzeń, dzięki akcji Polak potrafi! i naszym wpłatom.

SILENTlive - Polak potrafi!

db.doba.pl | 2014-11-06

SILENTlive to grupa pochodząca i działająca w Wałbrzychu już blisko 7 lat. Napisali kilkadziesiąt utworów, teraz zbierają pieniądze na debiutancki album. Są jednak coraz bliżej spełnienia swoich marzeń, dzięki akcji Polak potrafi! i naszym wpłatom.

SILENTLIVE - POLAK POTRAFI!

kamienna.webd.pl | 2014-11-05

SILENTlive to grupa pochodząca i działająca w Wałbrzychu już blisko 7 lat. Napisali kilkadziesiąt utworów, teraz zbierają pieniądze na debiutancki album. Są jednak coraz bliżej spełnienia swoich marzeń, dzięki akcji Polak potrafi! i naszym wpłatom.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 30.11.2014 18:06