Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Bogumiła Raulin - Miłka

Bogumiła Raulin - Miłka

Warszawa

Miłka (Bogumiła) Raulin, lat 33
Z wykształcenia i zawodu mgr inżynier trakcji elektrycznej. Podróżnik, fotograf, organizator wypraw podróżniczych. Pilot szybowcowy III klasy, miłośniczka wspinaczki wysokogórskiej, szybownictwa, motocrossu.

Mama 8 letniego Jeremiego wierząca w umiejętność rozdawania POZYTYWNEJ ENERGII i niepodważalną  SIŁĘ MARZEŃ !

Napisz wiadomość do Projektodawcy

36462 PLN z 29900 PLN

328 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

121%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 13.12.2016.

Siła Marzeń - Korona Ziemi! Masyw Vinsona Antarktyda

O projekcie

 

 

NIUSY :)!
Przyjaciele! Dziękuję z całego serca !!! DZIĘKUJĘ!
Dzięki Wam zrealizowany jest 1 cel akcji.

Moją radość w połowie opisze ten film: https://vimeo.com/167807937 bo w drugiej połowie opiszą ją moi sąsiedzi, którzy słyszeli jak się darłam ze szczęścia :)!
100% - 29900,00 udało się uzbierać, ale akcja trwa dalej.

120 % czyli 35 600,00 pln pozwoli na zakup dodatkowego sprzętu w postaci nowej cieplejszej kurtki puchowej, śpiworu, bielizny termoaktywnej i wyposażenia apteczki.

Bądźcie proszę ze mną do końca akcji :)!
Jeśli możecie udostępniajcie i ślijcie dalej w świat :). Piękny świat!
Ściskam

Najszczęśliwsza na świecie Miłka!

***********************************************************************************************

W 2011 roku wpadł mi do głowy szalony pomysł zdobycia Korony Ziemi. Rozpędziłam się w tym szaleństwie do tego stopnia, że mogę zostać najmłodszą Polką, która zdobędzie 9 wierzchołków*.  Żeby zamknąć projekt muszę zdobyć jeszcze dwa szczyty: Mt Vinson (4892m) na Antarktydzie oraz Mt Everest (8848m) w Azji. Tylko dwa i aż dwa…

Wierzę, że dzięki Wam wspólnie zapiszemy fajną kartę w historii :)!

Mt Vinson (4892mnpm) to przedostatni szczyt w projekcie, ósmy z dziewięciu! Zimny, surowy i wymagający. Leżący w krainie wiecznych lodów i dumnie reprezentuje Antarktydę. Jest też szalenie drogim wyzwaniem, gdyż koszt monopolistycznej firmy ekspedycyjnej przyprawia o zawrót głowy albo zawał serca!!!

Wierzę, że wspólnie uda nam się zdobyć najwyższą górę Antartkydy oddalną od nas o 5972 km. Wspólne możemy zrealizowac ten cel i zapisać fajną kartę w historii :)!

Foto: Jacek Struk

Nazywam się Miłka i przede wszystkim jestem mamą dziewięcioletniego Jeremiego, która wierzy, że ze swoich pasji nie trzeba rezygnować, gdy zostaje się rodzicem. Jestem też magistrem inżynierem trakcji elektrycznej i czynnie pracuję w zawodzie, który kocham! W górach zakochałam się jako 11- latka po morderczym przejściu z Karpacza na Śnieżkę :)! Moje zmęczenie wynagrodzone było pieknymi widokami ze szczytu, które na zawsze skradły moje serce!

Jak wygląda dzień matki Polki inżynierki?

Codziennie wstaje o 6:30 aby zdążyć przygotować syna do szkoły, potem pędzę do pracy bo w pracy zawsze jest fajnie. Raz biurko raz torowisko i weryfikacja urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Wieczory poświęcam synowi a w nocy zajmuję się przygotowaniami do kolejnej wyprawy. Treningi? Zdarza się, że są o 1 w nocy :)! Od kilku lat utwierdzam się w przekonaniu o niesamowitej sile jaką mają nasze Marzenia. Wierzę w niepodważalną umięjętność rozdawania pozytywnej energii i starm się to nieustannie praktykować. Ba, więcej! Bardzo dużo tej energii dostaję od Świata, Przyjaciół, Rodziny, od Was! 

Bardzo jestem Wam wdzięczna za to, że wspieracie mnie w realizacji moich  planów a moje wyprawy są dla niektórych motywacją do realizacji marzeń!

Więcej infirmacji o mnie na: http://www.bogumilaraulin.pl/o-mnie

KORONA ZIEMI

*Pomysłodawcą oraz pierwszym zdobywcą korony ziemi (siedem szczytów) był amerykański biznesmen Richard Bass. W 1985r. zakończył on swój autorski projekt zdobywając Mt Everest. Sukces Richarda Bassa został jednak podważony przez wielkiego himalaistę Reinholda Messner. Zdaniem Messnera, aby w pełni zrealizować projekt korony ziemi, należy zdobyć Piramidę Carstensza położoną w zachodniej Papui, która jest najwyższym szczytem Australii i Oceanii a nie jedynie Australii. W Europie zaś trzeba zdobyć Mt Blanc oraz Elbrus.

Zdobyte wierzchołki

Poza siedmioma szczytami z Korony Ziemi moja 37 cm stopa stanęła też na wulkanie Mismi (5597m) oraz dwóch himalajskich szczytach: Stok Kangri (6153m) i Island Peak (6189m).

Bądźcie ze mną w trakcie nastepnych wyzwań!

Mt Vinson (4892mnpm) otoczony ze wszystkich stron lądolodem jest najwyższym szczytem na Antarktydzie. 18 grudnia 1966 został zdobyty przez Amerykanów. Pierwszego polskiego wejścia dokonała Mariola Popińska 16 stycznia 1995 roku. Temperatury w lecie wynoszą około - 30 °C a w zimie mogą spadać nawet do -90 °C. Brrrrr… Całe szczęście w grudniu na Antarktydzie jest kalendarzowe lato :)!

Wylot z Polski planowany jest w drugiej połowie grudnia 2016. Po dotarciu do Punta Arenas i weryfikacji niezbędnego sprzętu wyruszę na podbój najwyższej góry bieguna południowego! Wsiądę do samolotu tranzytowego i po około 4,5h wyląduję na Antarktydzie a następnie przedostanę się do Base Campu (2100mnpm) znajdującego się na lodowcu Branscomb (Union Glacier Camp).

W następnych dniach przemieszczać się będę do kolejnych obozów:

Vinson Base Camp - Low Camp, czas przejścia ok 4-6 godzin

Low Camp - to High Camp, czas przejścia ok 6-10 godzin

High Camp - Szczyt Mt Vinson, czas przejścia ok 9-12

Cała wyprawa potrwa 4 tygodnie.

Jeśli pogoda dopisze i wszystko pójdzie zgodnie z planem życzenia Bożonarodzeniowe będę Wam słać prosto ze szczytu! Dostaliście kiedyś taki prezent pod choinkę :)? Życzenia Bożonarodzeniowe z najwyższego szczytu Antarktydy?

Zapraszam Was serdecznie abyście wspólnie ze mną wyruszyli na podbój białego lądu! Abyśmy wspólnie zdobyli przedostatni szczyt z Korony Ziemi.

Fot: Agata Krupczyńska

Foto: ja :)

Foto: Franek & Misia Przeradzcy

Jest niemiłosiernie, nieziemsko, niesprawiedliwie wysoki!

Dzięki sponsorom udało się zgromadzić część śródków niezbędnych na wyprawę.

 

Pozostałe koszty pokrywane będą z wielomiesięcznych oszczędności i ciężkiej pracy. Bo prawdziwa kobieta żadnej pracy się nie boi ;)!

Podsumowanie głównych kosztów:

1. Koszt monopolistycznej firmy ekspedycyjnej: 41 700 USD

2. Koszt biletów lotniczych to ok: 3 000 USD

3. Specjalistyczne ubezpieczenie: 3 000 USD

4. Sprzęt elektroniczny + abonamenty (telefon satelitarny, GPS): 1 500 USD

5. Brakujący sprzęt wysokogórski: 1 200 USD

6. Apteczka ekspedycyjna: 200 USD

Potrzebuję Waszego wsparcia na pokrycie minimum kosztów z punktów od 2 do 6, czyli łącznej sumy 8 900 USD (35 600 zł).

Tak wiem, to koszmarnie drogie przedsięwzięcie, ale marzenie o Koronie Ziemi jest gigantyczne i dlatego staję na głowie, żeby móc je zrealizować! Wierzę, że z waszym wsparciem to się uda!

100 % 29 999,00 pln –  Dzięki Tobie wyruszam na Antarktydę w celu zdobycia przedostatniego szczytu z Korony Ziemi – Mt Vinson 4892mnpm.

120 % 35 600,00 pln -  Dzięki Tobie zakupię dodatkowy sprzęt w postaci nowej ciepłej kurtki puchowej, śpiworu, bielizny termoaktywnej i wyposażenia apteczki. Dzięki temu zmniejszam znacząco ryzyko odmrożeń i podnoszę komfort przebywania na Antarktydzie. 

140 % 41 860,00 pln - Dzięki Tobie jadę w spokoju na Antarktydę. Twoje wsparcie plus moje oszczędności oraz wsparcie sponsorów pozwalaja mi w 100% skupić się na przygotowaniu fizycznym a nie trudnościach finansowych.

Siła Marzeń łączy ludzi :). Jedną z najwspanialszych rzeczy jaką otrzymałam podczas realizacji projektu to cudowni znajomi i przyciele. Bez Was nigdzie bym nie pojechała, bo wsparcie jakie dostaje jest po prostu niepoliczalne. Wspieracie mnie gdy nie mam już siły pisać kolejnych ofert sposorskich, motywujecie, jesteście gdy wyskoczy coś niespodziewanego. Zawszę mogę liczyć na telefon od zwariowanych dusz, które tak jak ja kochają góry oraz wyzwania. 

Gdyby nie projekt Siła Marzeń nie miałam bym okazji być tam gdzie byłam i poznać tych, których poznałam. Jestem za to bardzo wdzięczna!

Chciałabym z tego miejsca pozdrowić wszystkich moich przyjaciół, zarówno tych, wieloletnich jak i tych którzy zjawili się stosunkowo niedawno, ale zdąrzyli już porządnie namieszać w moim życiu :).

Projekt Siły Marzeń wspierają :

Sportowcy:

Olek Doba, Mariusz Czerkawski, Artur Siódmiak, Tomek Ivan, Zbyszek Bródka, Mateusz Ligocki, Jarosław Bieniuk

Siła Marzeń Korona Ziemi - Wspierający projekt sportowcy from Bogumila Raulin on Vimeo.

Oraz:

Tomek Lipiński, Krzysztof Materna, Klaudiusz Sevkovic, Maciej Dolega

Siła Marzeń Korona Ziemi - Projekt wspierają :) from Bogumila Raulin on Vimeo.

A także górscy specjaliści:

 

Piotr Sztaba (Kilimanjaro), Instruktor PZA 

Kochani dziękuję Wam z całego serca za każdą złotówkę, która przeznaczycie na wsparcie mojego projektu. To, że wierzycie we mnie i w mój projekt daje mi olbrzymie wsparcie i przysłowiowego kopa w kierunku szczytu. Dziękuję !

Za wsparcie chciałabym się Wam odwdzięczyć fajnymi nagrodami :).

Wysyłkę rozpocznę jak tylko wrócę do Polski. 

Oto przykładowe nagrody:

1. Pocztówka Siły Marzeń.

 2. Wlepka spełniających się marzeń :)

3. Kosmetyki przeciwsłoneczne firmy AA Cosmetics

4. Lańczówka Skip Hop Zoo - Zestaw składa się z termoizolowanej lunchówki i bidonu ze słomką. Do zestawu dołączona jest okazjonalna karteczka z miejscem na wpis imienia osoby, której dedykowany jest ten wyjątkowy prezent

 5. Zagłówek Skip Hop Zoo - Idealny dla twojej pociechy:)

 6. Plecak Skip Hop Zoo - Dla małych podróżników:) 

7. Sesja zdjęciowa realizowana przez Descartes.pl o wartości 500 zł

 

8. Bon na wizualizacje wnętrz lub produktów o wartości 300 zł przygotowane przez MaxTracing 3D

9. Bransoletki z Ameryki Południowej 

10. Kalendarz Siły Marzeń stworzony wspólnie z Krzysztofem Siwirskim z  www.blackwolfstudio.pl

http://www.blackwolfstudio.pl/

11. Magiczna Korona Siły Marzeń 

 12. Dyplom darczyńcy 

 

13. Kurtka puchowa.

Poza funkcją kurtki świetnie nadaje się też jako kołdra albo gruba poducha. Polecam w trakcie 8 godzinnych pobytów na lotnisku dla tych co podróżują w wersji lowbudget

14. Fluid ochronny korygujący-łagodzący podrażnienia SPF 50+

Akcję crowdfunding’ową wspiera marka PHARMACERIS. Bo nie tylko na Antarktydzie będzie zimno. W Polsce też niebawem przyjdą mrozy, a Wy drogie Panie, wspierając projekt możecie otrzymacie fluid ochronny korygujący- łagodzący podrażnienia SPF 50 (kolor: kość słoniowa lub piaskowy).

                                 

15. Chusta Basic

Akcję croudfundingową wspiera firma LUM. Czy wiecie już jaka jest Wasz Siła Marzeń ? A jakbyście nosili codziennie chustę z pingwinem, który zadawałby Wam to pytanie byłoby Wam łatwiej zgadnąć co Wam się marzy? No to ciach :D! Specjalnie dla Was chusta do biegania, skakania, chodzenia czyli jednym słowem do noszenia. Wykonana z bardzo dobrej jakości materiału, na którym nadrukowany jest nasza maskotka akcji ….. pingwin podczas relaksu :)! Bo Pingwin tez ma marzenia :) !

 

 http://lum.pl/ 

Grafika: ANITA WIELGOSZ & Transition Technologies

16.  Jedyny w z swoim rodzaju oficjalny T-shirt wyprawy na Antarktydę. Jest zima, jest śnieg są pingwiny! Takiej koszulki nie znajdziecie w żadnym sklepie.

Sponsorem nagrody jest drukarnia DRUK GURU a pinwiny drukowały się w Częstochowie. To prawie święte pingwint :D!

 

Mail: kontakt@silamarzen.pl

Facebook: KLIK

Strona www: http://bogumilaraulin.pl

Facebook: https://web.facebook.com/silamarzenmilkaraulin/

 

Autorem grafik jest Anita Wielgosz  (Transition Technologies)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

33-letnia podróżniczka chce pobić rekord Martyny Wojciechowskiej

www.pudelek.tv | 2016-12-12

Miła Raulin w 2017 roku planuje zostać najmłodszą Polką, która zdobędzie Mount Everest. Jeśli zrealizuje swój plan, ma szansę pobić Martynę Wojciechowską, która szczyt zdobyła w wieku 36 lat. 33-letniej podróżniczce do tej pory udało się zdobyć już 7 z 9 szczytów Korony Ziemi. Obecnie Raulin przygotowuje się do zdobycia przedostatniego ze szczytów - Masywu Vinsona. W studio #dzieńdobryPolsko Telewizji WP opowiedziała o przygotowaniach do wyprawy i treningach, jakim musi się poddać przed wyjściem w góry.

Miłka Raulin realizuje swój projekt Siła Marzeń – Korona Ziemi. Wspierajmy!

wspinanie.pl | 2016-11-26

Miłka Raulin od pięciu lat realizuje projekt Siła Marzeń – Korona Ziemi. Ma szansę stać się najmłodszą Polką, której uda się wejść na najwyższe szczyty wszystkich kontynentów. Do skompletowania Korony Ziemi pozostały jej jeszcze dwa: Mount Vinson i Mount Everest. Zacznie od najwyższej góry Antarktydy (4892 m n.p.m.).

Złoto, góry, dżungla, kanibale i silna kobieta

www.redbull.com | 2016-11-21

Od 2011 roku zalicza kolejne szczyty, aby zostać najmłodszą Polką z Koroną Ziemi na Koncie. Miłka Raulin, na trzy tygodnie przed wylotem na przedostatnią wyprawę, która ma ją do tego doprowadzić (możecie ją wesprzeć finansowo tutaj), opowiedziała nam o tym, co przeżyła tuż po zdobyciu najwyższego szczytu Australii i Oceanii – Piramidy Carstensza (4884 m n.p.m.).

Korona Ziemi i Siła Marzeń, które do niej prowadzą

www.redbull.com | 2016-10-03

Jakiś czas temu, przy okazji przypadkowego spotkania, rozmawialiśmy z Miłką Raulin o tym, że fajnie byłoby zaprezentować jej sylwetkę na redbull.pl. Dokładnie w dniu, kiedy mieliśmy do niej dzwonić, żeby prosić ją o wywiad, nasz telefon odezwał się pierwszy. Zadzwoniła dzień po starcie w Maratonie Warszawskim, w poniedziałek rano, kiedy większość ludzi jest jeszcze zaspana i pije w pracy pierwszą kawę. Sama chciała się umówić, nim zaprzątną jej głowę inne zajęcia związane z nadchodzącą wyprawą.

"Zostały mi tylko dwa szczyty". Ta Polka chce zdetronizować Martynę Wojciechowską

tvn24bis.pl | 2016-09-26

- W pewnym momencie okazuje się, że już się nie da zdobywać tych szczytów samemu, bo nie da się dostać do dzikiego miejsca w pojedynkę, ale takie szczyty jak: Mount Blanc, Elbrus, Kilimandżaro zdobywałam w miarę możliwości sama, korzystając z przewodnika tylko tam, gdzie to było obowiązkowe - mówiła w programie "Pokaż nam świat" Miłka Raulin, autorka projektu „Siła marzeń - Korona Ziemi”, która zdobyła już 7 z 9 najważniejszych szczytów świata.

Miłka Raulin zdobywa Koronę Ziemi: życie nie jest tylko po to, żebyśmy płacili rachunki

www.rdc.pl | 2016-09-19

– 2011 rok był przełomem. Wracając z Kilimandżaro pomyślałam, żeby zrobić taki target. To był taki start – zdobyć dziewięć szczytów na wszystkich kontynentach. Został mi Masyw Vinsona na Antarktydzie i Mount Everest. Są najdroższe. Trzeba się mocno finansowo spiąć i mieć sponsorów. Dobre rzeczy się dzieją. Jest już kilka firm, z którymi współpracuję – opowiedziała Miłka Raulin, która prowadzi bloga „Siła Marzeń-Korona Ziemi”.

Siła marzeń Bogumiły Raulin!

www.radio.katowice.pl | 2016-09-14

Jak sama o sobie mówi z wykształcenia i zawodu jest magistrem trakcji elektrycznej, z zamiłowania podróżniczką. Takie połączenie musiała zaowocować... równie ciekawym projektem, szczególnie, że został on okraszony prawdziwą miłością do gór.

"Góry zawsze były moją pasją". Droga do zdobycia Korony Ziemi

tvn24bis.pl | 2016-07-18

Wymyśliłam sobie kiedyś, że chciałabym zdobyć Koronę Ziemi. Z dziewięciu szczytów udało mi się dotąd stanąć na siedmiu - mówi Bogumiła Raulin, która od 2011 roku realizuje projekt "Siła marzeń - Korona Ziemi". Podróżniczce do zdobycia zostały dwa szczyty: Mount Everest i Masyw Vinsona. - Góry zawsze były moją pasją, tam się resetuję - dodała Raulin. Materiał z cyklu "Pokaż nam świat".

Polka o krok od zdobycia Korony Ziemi

www.swiatsiekreci.tvp.pl | 2016-01-26

Polka o krok od zdobycia Korony Ziemi

NA CO UWAŻAĆ PODCZAS SPACERU W GÓRACH?

pytanienasniadanie.tvp.pl | 2016-01-11

Na co należy zwrócić uwagę podczas wyprawy i spaceru w górach?

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 13.12.2016 22:10