Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

HappyNow

HappyNow

Warszawa

HappyNow – to fundacja od 7 lat wspierająca wszelkie działania sąsiedzkie i niestandardowe projekty kierowane do osób wykluczonych społecznie.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1213 PLN z 1100 PLN

40 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

110%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 24.05.2013.

Żolibuh 3.0 - wysadź miasto!

O projekcie

Projekt partnerski prowadzony przez: Kwiatuchi/HappyNow/Sie-Je w mieście

26 maja 2013 będziemy wspólnie kopać w ziemi i sadzić sadzonki kwiatów 
na wielkim pasie Al. Wojska Polskiego. Wysadzimy miasto kolorowymi kwiatami.
Oswoimy przestrzeń. A potem będziemy jej używać, wylegiwać się na trawie, spacerować i wąchać lato. A w czerwcu urządzimy tam piknik.
Włącz się do akcji pomóż w realizacji.

http://www.kwiatuchi.org/zolibuh/

Kim jesteśmy:

Kwiatuchi - zostały założone przez parę artystów: KWIATka  i TUCHę. Ich zainteresowania obracają się wokół recyklingu totalnego, którego emanacje zaczynają się od  redizajnu śmieciowego, czyli wszelkiego rodzaju odzyskiwania i ożywiania skazanych na zapomnienie przedmiotów, do działania w przestrzeni publicznej, gdzie próbują ożywiać miejsca, które są zwykle pomijane i obojętne. Artyści zwracają uwagę na otaczającą ich przestrzeń. Poprzez wspólne interwencje razem z mieszkańcami pokazują/uczą jak można z najbliższym otoczeniem budować bliższą relację. Działania takie są na wskroś działaniami innowacyjnymi, dotąd rzadko stosowanymi w praktyce. Grupa Kwiatuchi działa od pięciu lat. Kwiatuchi oprócz warsztatów w przestrzeni miejskiej, prowadzą warsztaty sitodruku.

HappyNow – to fundacja od 7 lat wspierająca wszelkie działania sąsiedzkie i niestandardowe projekty kierowane do osób wykluczonych społecznie. Prowadzimy inkubator pomysłów w ramach którego wspieramy osoby i grupy nieformalne które chcą zrobić coś ważnego niekoniecznie zakładając od razu kolejne stowarzyszenia czy fundacje.

Sie-Je w mieście - tworzą ludzie z różnych środowisk: zarówno profesjonalni ogrodnicy, jak i amatorzy-pasjonaci. Wszystkich nas łączy przekonanie, że można i warto hodować warzywa w mieście.

Dlaczego prosimy o pomoc.

Prosimy Was o wsparcie z prozaicznej przyczyny: nie stać nas na to żeby do tej edycji wyłożyć z własnej kieszeni środki na zakup sadzonek i późniejszą kilkumiesięczną pielęgnację roślin. My wiemy o tym jak niezwykle ważne dla nas mieszkańców jest wspólne sąsiedzkie działanie. Z poprzednich edycji wiemy że nawet właściciele psów starają się dbać o tą przestrzeń wyprowadzając czworonogi w inne miejsce, lokalne żule omijają nasze rabatki szerokim łukiem, za to dzieci i osoby starsze świetnie się tam bawią.

Co chcemy zrobić za 1100 złotych.

Kwota zostanie przeznaczona na zakup sadzonek do wysadzenia największej części planowanego terenu oraz na pierwsze podlewanie wysadzonych kwiatów. Podlewanie jest bardzo potrzebne i bardzo utrudnione na tym terenie. Niestety nigdzie blisko nie ma dostępu do wody – żadnego hydrantu, kranu, studni – dlatego raz na jakiś czas musimy grzecznie prosić firmę podlewającą zieleń w mieście żeby zechciała podlać nasze rabatki. Ponieważ normalnie nie podlewa się trawy (która pierwotnie rosła w miejscu naszych rabat), firma ta nie ma trawnika w swoich tajemnych planach podlewania i za każde podlanie musimy ekstra płacić. Choć to „mało seksowne” jak wyraża się nasz kolega – to jednak właśnie podlewanie jest największym obciążeniem finansowym naszego przedsięwzięcia. Tak więc za 1100 zł opłacimy: opłaty wszelakie, kupimy kwiatki (500 sadzonek) oraz jeden raz podlejemy!

O idei projektu:

Projekt „Żolibuh 3.0 – wysadź miasto!“ jest bezpośrednim nawiązaniem do przedwojennych tradycji spółdzielczości, która to była fundamentem do powstania dzielnicy Żoliborz. 19 czerwca 1932 roku miało miejsce sadzenie drzewek przez dzieci z Żoliborza. Na pamiątkę tego zajścia ustawiono fontannę rzeźbę „Dziewczyna z dzbanem“. Nasze działania są bezpośrednią kontynuacją tej akcji.

W ramach działań projektowych grupa artystów Kwiatuchi zaprasza mieszkańców Warszawy do wspólnego wysadzania kwiatów. Uczestnictwo w projekcie mieszkańców, być może zachęci do bardziej twórczego wykorzystywania przestrzeni publicznej, a nie redukowanie jej tylko do roli logistyki.

Co się wydarzy po 26 maja?

Żolibuh to nie tylko sama akcja wysadzenia kwiatów i zaprzyjaźnienia przestrzeni. Na zagospodarowanym terenie, już 15 czerwca będzie zorganizowany cykl otwarty warsztatów kwiatkowo-ekologicznych, będzie można nadrukować sobie koszulkę, zrobić bombę kwiatową. Przestrzeń będzie nam służyła do końca  sezonu 2013.

Gdyby się okazałao że projekt spotka się z większym zainteresowaniem i uzbieramy więcej niż 1100 złotych będziemy mogły sfinansować kolejne aseksowne podlewania - za każde 500 złotych jedno podlewanie - w sezonie trzeba podlewać aż  cztery do sześciu razy. Tak więc 5 * 500 = 2500 + 1100  = 3600. No za 3600 to byśmy poszaleli!

Gwarantujemy pełne rozliczenie akcji na stronie: happynow.pl - zakładka Żolibuh 3.0 - rozliczenie. Zakładka powstanie do końca maja!

Chcesz z nami wysadzać lub po prostu współpracować? Przyjdź na Żolibuha 3.0 lub pisz: kwiatuchi@gmail.com

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 24.05.2013 00:12