Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Fundacja Zdrowa Ziemia

Fundacja Zdrowa Ziemia

Bielsko-Biała

Fundacja Zdrowa Ziemia powstała 09.06.2011.Jej celem jest promować życzliwy stosunek do życia i środowiska które nas otacza. Nauczyć i pokazać, że można żyć z ludźmi niepełnosprawnymi i z różnych patologicznych środowisk w sposób harmonijny i szczęśliwy bez uciekania się do przemocy, dyskryminacji i odizolowania.

Ważne numerki:
KRS 0000388691
REGON 241980670
NIP: 9372651589

Napisz wiadomość do Projektodawcy

7115 PLN z 7000 PLN

64 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

101%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 02.09.2012.

SieJe Vege wegetariańska kuchnia w Bielsku- Białej

O projekcie

W 2011 założyłem Fundacje Zdrowa Ziemia, której celem jest wybudowanie ośrodka integracyjnego głównie dla ludzi po długotrwałym pobycie w szpitalach psychiatrycznych i osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. 

Niemalże rok temu stworzyliśmy w Bielsku Sklep Charytatywny- Świat Rzeczy Podarowanych, który przez cały ten czas między innymi finansował fundację. Dla samej organizacji sklep nie przynosi ogromnych zysków, ale dzięki naszej działalności mnóstwo osób mogło zakupić najpotrzebniejsze rzeczy, takie jak odzież, kosmetyki, drobne AGD, książki- po bardzo atrakcyjnych cenach. Jak dotychczas wsparliśmy również kilka najbardziej potrzebujących rodzin z dziećmi pomocą bezpośrednią w postaci paczek z odzieżą. Inspiracją do powstania sklepu była chęć propagowania idei recyclingu oraz wykorzystania niepotrzebnych rzeczy w ekologiczny sposób. W promocji sklepu pomagało nam między innymi lokalne radio.

Na dzień 20 sierpnia zaplanowałem start biegu przez Polskę z Bielska Białej do Barkowa koło Gołdapu, pod hasłem „Biegiem Pomagać”. Jest to moje marzenie, które zawsze chciałem zrealizować- sam przebiegnę dystans 700 kilometrów w przeciągu miesiąca. Celem tego biegu jest zebranie pieniędzy na zakup ziemi pod wyżej wspomniany ośrodek . Osiągając ten cel chcę pokazać determinację oraz zaangażowanie mnie jako prezesa fundacji w cały projekt, a jednakowoż obalić stereotypy  związane z dietą wegetariańską (jestem wegetarianinem od dwóch lat- aktywnym fizycznie), oraz pokazać, że jeśli się czegoś bardzo pragnie, to nic nie jest w stanie nas ograniczyć (pomimo, że od dziecka choruję na astmę, trenując do biegu przemierzam każdego dnia 20 kilometrów).

Następnym etapem będzie otwarcie wegetariańskiej kuchni SieJe Vege w naszym mieście, z której dochód będzie przeznaczony na wybudowanie krok po kroku wyżej wspomnianego ośrodka.

Jesteśmy fundacją, która nie chce utrzymywać się z datków- chcemy sami na siebie zarabiać, aczkolwiek bez początkowego wsparcia jest nam trudno wystartować pełną parą.

Pomysł zrodził się w naszych głowach z potrzeby szerzenia świadomości zdrowego odżywiania oraz poszanowania dla wszelkich form życia. Poza tym świetnie gotujemy i mamy nieodpartą potrzebę dzielenia się tym z innymi :).

Chcemy działać i rozwijać się jak normalne firmy z tą różnicą, że wypracowany zysk będzie przeznaczany na cele fundacji a nie prywatnych osób. W miarę możliwości chcemy w przyszłości w naszej placówce realizować program ciepłego posiłku dla dzieci z biedniejszych rodzin z naszej okolicy.

Mamy już samochód, lokal i część sprzętu do gastronomii. Brakuje nam środków na resztę wyposażenia, promocję i reklamę oraz rozruch.

Nagroda za 200 i 500 złotych.

Przykładowa grafika dla dobrodzieja który wpłacił 200 i 500 złotych (odręczny szkic, antyrama i przesyłka).

Bardzo gorąco dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i pomoc w realizacji naszego marzenia.

Katarzyna i Krzysztof

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 02.09.2012 00:12