Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Sezony Bistro Cafe

Sezony Bistro Cafe

Kraków

Jesteśmy zespołem 60 młodych ludzi z Krakowa, którzy dzięki projektowi „Parasol Praca Przyszłość”, wspólnymi siłami próbują od zera stworzyć coś naprawdę dużego – nowy punkt na kulinarnej mapie Krakowa – Sezony Bistro Cafe przy ulicy Limanowskiego 16.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

12843 PLN z 7000 PLN

168 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

183%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.04.2015.

Otwórz z nami Sezony Bistro Cafe!

O projekcie

 

 

 

09.04.2015 - 9 dni do zakończenia projektu

Osiągneliśmy 2 próg - 10 000 zł. Przed nami jeszcze 9 dni i 11 000 zł do zebrania, wierzymy że wspólnymi siłami tego dokonamy! 
Dziękujemy Wam wszystkim, którzy jesteście z nami! ;)

 

18.03.2015 - 14 dzień projektu

Osiągneliśmy 1 cel - 7000 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim Wspierającym! Przed nami jeszcze 31 dni projektu i łącznie 21 000 zł do zebrania. Dziękujemy, że jesteście z nami!

 

Nie jesteśmy zwykłą grupą znajomych. Jesteśmy zespołem 60 młodych ludzi z Krakowa, którzy dzięki projektowi „Parasol Praca Przyszłość” (więcej o projekcie znajdziesz na stronie FB), wspólnymi siłami próbują od zera stworzyć coś naprawdę dużego – nowy punkt na kulinarnej mapie Krakowa – Sezony Bistro Cafe przy ulicy Limanowskiego 16.

Sezony dla kilkorga z nas staną się miejscem pracy, a pozostałym ten projekt umożliwia zdobycie unikalnego doświadczenia zawodowego.

To będzie niezwykły lokal!

Sezony będą przekazywać cały wypracowany zysk na cele statutowe Stowarzyszenia Centrum Profilaktyki i Edukacji Społecznej PARASOL zgodnie z zasadami Ekonomii Społecznej.

Celem projektu jest zebranie funduszy na pełne wyposażenie restauracji i jej uruchomienie.

„Gdyby ktoś mi kiedyś powiedział, że grupa przypadkowych osób będzie zdolna zorganizować się i otworzyć wspólnie interes, coś z „duszą”, nie uwierzyłbym. Na początku nikt się nie znał, niektórym brakowało motywacji do pracy, nauki, ale każdy wiedział, że chce coś zmienić w swoim życiu! A dziś? Świetni kucharze, cukiernicy - przygotowani do pracy. Jesteśmy! Oto my, oddział 60-ciu młodych,  zorganizowanych ludzi, pragnący tylko jednego - realizować swoje marzenia i pomóc w ich realizacji innym!” (Rafał).

Sezony Bistro Cafe to przede wszystkim nasza pasja zrodzona wśród młodych, niegdyś obcych sobie ludzi. Gdy spotykaliśmy się po raz pierwszy ponad półtora roku temu, wszystkim przyświecał jeden cel: stworzyć coś wspólnego, dzięki czemu wyjdziemy naprzeciw naszym marzeniom i rynkowi pracy. Każdy z nas odbył potrzebne kursy oraz praktyki. Dzięki stażom, które sami sobie zorganizowaliśmy, mogliśmy sprawdzić jak pracuje się na naszych przyszłych stanowiskach. Specjalnie szkolimy się i robimy co w naszej mocy, abyś w lipcu 2015r. mógł do nas przyjść!

I polubiliśmy to! Więc z pewnością i Ty polubisz wizyty w naszych Sezonach.

Otwieramy Sezony Bistro Cafe w lipcu 2015 - wtedy również rozdamy nagrody. :)

Nazwa Sezony nie jest przypadkowa. Chcemy by jedzenie serwowane przez nas było zdrowe i smaczne. Menu będzie proste i przejrzyste, a żadna potrawa nie przetrwa dłużej niż sezon na nią.

„Nikt z nas nie chciał, aby była to zwykła jadłodajnia lub bar mleczny. Uważam, że bardzo dobrze jest połączyć miejsce, w którym można zjeść obiad, ale także wypić kawę i poleniuchować, a przy okazji dowiedzieć się, co w kulturze „piszczy”. Jest to jedynie koncepcja, więc wszystko co w niej zawarte może być modyfikowane”. (Mariusz).

Tak zrodziła się nasza koncepcja lokalu otwartego na ludzi, w którym możesz zarówno zjeść lunch, ciastko z kremem, wypić kawę, czy spotkać się ze znajomymi przy Waszej ulubionej grze planszowej.

Menu Sezony Bistro Cafe będzie się zmieniać wraz z porami roku. Proste dania z kuchni polskiej przygotowywane z produktów sezonowych.

Wiosną rozgrzejesz się w Sezonach przy zupach, do tego zjesz nowalijki w postaci sałat i wszelkich dodatków.

Latem podążamy za owocami, warzywami i jarzynami, które aktualnie można kupić na targu. Serwujemy dużo sałat, chłodników i soków.

Jesień przynosi czas dyni oraz warzyw i jarzyn, które wygrzały się już na grządkach.

Zimą grzejemy się imbirem, kaszami, kiszonkami i pieczonymi warzywami.

W Sezonach do dyspozycji mamy dziś dwie puste sale, w których chcemy gościć sezonowym jedzeniem i napojami. Gdy uda nam się zebrać pieniądze, to pierwszą salę wyposażymy w stylu krakowskich lat 30-tych ubiegłego wieku.

W drugiej odpoczniesz. Będzie ona ciepła kolorystycznie, z dużą ilością dodatków. W niej będziesz mógł odprężyć się przy książce lub grze planszowej. W tej sali również przewidujemy kącik do zabaw dla dzieci.

Projekt ”Parasol Praca Przyszłość”, dzięki wsparciu finansowemu Unii Europiejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, pozwolił nam rozpocząć inwestycję i zdobyć kwalifikacje zawodowe.

Aby otworzyć Sezony Bistro Cafe potrzebujemy Twojego wsparcia. Crowdfunding to nasza nadzieja na zebranie pieniędzy. Poprzez portal PolakPotrafi.pl chcemy dotrzeć do ludzi podobnych do nas, którzy uwierzą w to co robimy.

Zbieramy na wyposażenie restauracji.

I PRÓG

Zbieramy 7 000 złotych;

Krzesła i stoły, kanapy i fotele do Sezonów 7 000 złotych;

II PRÓG

Zbieramy łącznie 10 000 złotych;

Zgrzewarka gastronomiczna do Sezonów 3 000 złotych;

 III PRÓG

Zbieramy łącznie 14 000 złotych;

Piec konwekcyjny do Sezonów 4 000 złotych;

IV PRÓG

Zbieramy łącznie 21 000 złotych;

Lodówki i chłodziarki do Sezonów 7 000 złotych

 

Stowarzyszenie Centrum Profilaktyki i Edukacji Społecznej PARASOL od 2004 roku rozwiązuje i minimalizuje problemy społeczne obecne w naszym społeczeństwie. Naszą misją jest przeciwdziałanie wykluczeniu grup marginalizowanych społecznie, czyli terenowa praca socjalna (streetworking) w środowisku otwartym (ulice, podwórka, skwery) z dziećmi i młodzieżą. Łączymy streetworking z pracą stacjonarną. Jesteśmy jedną z najbardziej doświadczonych organizacji w Polsce w tej dziedzinie.

CPES Parasol rozwija współpracę z władzami lokalnymi Krakowa (Akcja „Dając pieniądze odbierasz dzieciństwo”), środowiskiem akademickim (wsparcie programu nauczania UJ Socjologia) i innymi organizacjami.

Organizatorzy akcji crowdfundingowej to jednocześnie uczestnicy projektu:

     

Rafał

Kieruje całą akcją. Prywatnie stara się dużo podróżować i kolekcjonować nowe doświadczenia.

 

W zespole są także:

Kaja

W projekcie porządkuje pracę i wprowadza spokój w działaniach. Na co dzień studentka filologii węgierskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Członkini Krakowskiego Stowarzyszenia Mówców oraz chóru Jaszczury.

 

 Olga

 Kontaktuje się z mediami. Studentka kosmetyki, pełnoetatowa mama. 

 

   

 Mariusz

Organizuje działania marketingowe, w wolnej chwili studiuje energetykę. Interesuje się też fotografią analogową.

 

 

Marcin

Jest wielkim integratorem. Współzałożyciel Stowarzyszenia CPES Parasol. Uwielbia podróżować podobnie jak Rafał.

Są też z nami kucharze...

...i cukiernicy:

      

 

 

 

 

 

Sylwester Lis - szef kuchni w Bukowinie Tatrzańskiej. Od wielu lat pracuje w branży gastronomicznej. Co tydzień można go zobaczyć w programie TVP 2 "Pytanie na śniadanie". Doświadczenie zawodowe, które udało mu się zdobyć, przekazuje pracownikom i uczniom, z którymi na co dzień pracuje. Zapraszamy do odwiedzenia jego strony zdaniemszefakuchni.blogspot.com.

Torty dostarczamy na terenie Krakowa lub czekamy na ich odbiór w Sezonach, a inne nagrody wysyłamy pocztą bądź szykujemy, gotujemy, pieczemy, częstujemy i jemy w Sezony Bistro Cafe.

   

Jeśli masz do nas jakiekolwiek pytania i propozycje dotyczące akcji i proponowanych nagród, chętnie na nie odpowiemy.

Skontaktuj się z nami przez serwis PolakPotrafi, nasz profil FB: Parasol Praca Przyszłość lub mailowo: sezonybistrocafe@gmail.com

Media o Twoim projekcie:

Kraków. Powstanie Sezony Bistro Cafe? Młodzi ludzie chcą pomagać

www.gazetakrakowska.pl | 2015-04-13

Pomóż otworzyć Sezony Bistro Cafe, czyli inicjatywę 60 młodych ludzi, którzy chcą pomagać osobom wykluczonym społecznie.

Zbiórka na Sezony w Krakowie

www.kampaniespoleczne.pl | 2015-04-10

Sezony Bistro Café to restauracja, która ma powstać przy zaangażowaniu młodych ludzi, którzy dzięki projektowi Parasol Praca Przyszłość stali się kucharzami, cukiernikami oraz fundraiserami.

Sezony Bistro Cafe – ekonomia społeczna w gastronomicznym wydaniu

www.radiokrakow.pl | 2015-04-08

Sezony Bistro Cafe – już za kilka miesięcy pojawi się nowy punkt na kulinarnej mapie Krakowa. Nie będzie to jednak kolejny przeciętny lokal gastronomiczny, a przedsiębiorstwo społeczne, z którego zyski przekazywane będą na działalność Stowarzyszenia Parasol, które od kilkunastu lat m.in. przeciwdziała wykluczeniu grup marginalizowanych społecznie.

Sezony Bistro Cafe – nowa inicjatywa w Krakowie

kuchnianawzgorzu.pl | 2015-03-19

Sezony Bistro Cafe będą nowym miejscem na kulinarnej mapie Krakowa. Niezwykłym miejscem bo prowadzonym przez Stowarzyszenie Parasol ( Stowarzyszenie Parasol od 2004 roku rozwiązuje i minimalizuje problemy społeczne obecne w naszym społeczeństwie).

Polak Potrafi czyli Sezony Bistro Cafe

www.zwidelcem.pl | 2015-03-18

Sezony Bistro Cafe to akcja realizowana w ramach projektu „Parasol Praca Przyszłość” przez zespół 60 młodych ludzi z Krakowa. Wspólnymi siłami próbują stworzyć od zera nowy punkt na kulinarnej mapie Krakowa – Sezony Bistro Cafe przy ulicy Limanowskiego 16. Planują serwować sezonowe jedzenie, zgodne z porami roku. W lokalu będzie można również zagrać w gry planszowe czy poczytać książkę. W planach jest również stworzenie kącika dla dzieci.

Projekt, który warto wesprzeć

podgorze.pl | 2015-03-11

Jakiś czas temu pisaliśmy o projekcie “Parasol, Praca, Przyszłość” tutaj. Obecnie projekt jest w ostatniej fazie i przygotowuje się do otwarcia restauracji Sezony Bistro Cafe przy Limanowskiego 16 właśnie. Nazwa bardzo nam się podoba, bo oznacza, że w Sezonach znajdziemy sezonowe dania z lokalnych produktów, które będą zmieniać się w trakcie roku kalendarzowego.

Dzień Kobiet… i Mężczyzn?

jakubsobczak.com | 2015-03-08

O Dniu Kobiet z mediów i reklam wiemy wszyscy przeważnie kilka tygodni przed tym wydarzeniem. Podobna sytuacja nie ma miejsca jednak w przypadku Dnia Mężczyzn… Zatem, w ramach przygotowań do Dnia Kobiet i w związku z kontynuowaniem mojej akcji antykomercyjnej, mam dla Was alternatywną receptę na to, co zrobić, aby 8 marca stał się wyjątkowy… zarówno dla Kobiet, jak i Mężczyzn. Czyli - tak, jeśli jesteś Kobietą, ten wpis jest także dla Ciebie!

Otwórz z nami Sezony Bistro Cafe

www.fundraising.org.pl | 2015-03-06

Café bistro Sezony – to niezwykła inicjatywa i ruch młodych ludzi! Pierwszy raz spotkaliśmy się blisko 2 lata temu, postanowiliśmy spełnić nasze marzenia i pojawić się na kulinarnej mapie Krakowa.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.04.2015 21:09