Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Chorągiew Opolska ZHP, Hufiec Opole

Chorągiew Opolska ZHP, Hufiec Opole

Opole

Harcerski Krąg Akademicki HAKI działa w strukturach Hufca ZHP Opole miasto. Krąg od 55- ciu lat działa przy Uniwersytecie Opolskim, ale zrzeszamy środowisko harcerzy-studentów wszystkich uczelni opolskich. Rajd Setka z HAKiem, który organizujemy od 21 lat jest dla nas stałym, choć nie jedynym, wyzwaniem, nad którego organizacją pracujemy cały rok.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

769 PLN z 2500 PLN

28 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

30%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 19.04.2015.

Setka z HAKiem 2015

O projekcie

   

Rajd Setka z HAKiem to ekstremalny ultramaraton, w którym uczestnicy mają do przebycia trasę o długości 100 km i muszą pokonać ją pieszo w czasie któtszym niż 24 godziny. Organizowany przez harcerzy, ale nie tylko dla harcerzy. Tegoroczna 21. edycja Ekstremalnego Rajdu Pieszego Setka z HAKiem odbędzie się w dniach 8 - 10 maja. Start z Opola. Trasa rajdu tradycyjnie jest tajna aż do jego rozpoczęcia. Pokonując trasę uczestnicy muszą zaliczyć wszystkie punkty kontrolne. Są one ulokowane mniej więcej co 10 km. Na punkcie kontrolnym oprócz potwierdzenia przejścia uczestnik może skorzystać z apteczki, pomocy przedmedycznej, uzupełnić zapasy wody i posilić się czekoladą.


W ubiegłym roku udział w rajdzie wzięło aż 166 osób, a 43 osoby ukończyły rajd w regulaminowym czasie. Wśród nich 3 kobiety oraz 1 pies. Najlepszy czas wyniósł 12 godzin i 52 minuty. W tym roku mamy nadzieję na 200 uczestników. Każdego roku staramy się podnieść poprzeczkę i zorganizować rajd lepiej niż rok wcześniej. Możesz pomóc nam zrealizować ten cel.

  
 

 

 

Czy to żart? Czy coś im się pomyliło? Przecież niemożliwe jest przejść 100 kilometrów i to w 24 godziny!!!

Jeżeli zareagowałeś(-aś) w podobny sposób, spieszę ci donieść, że w pochopnym wydawaniu opinii jesteś dalece nieoryginalny. Wcale nie jest to spóźniony żart primaaprilisowy, a tym bardziej nic nikomu się nie pomyliło. Jak najbardziej jest to sprawa poważna i zupełnie realna.

Zacznijmy od początku.
Jak świat stary, człowiek zawsze dążył do pokonywania własnych słabości i ciągle udowadniał sobie i innym, że jest kimś nieprzeciętnym, i że stać go na to o czym inni tylko marzą. Przemieszczanie się dziś nie stanowi najmniejszego problemu, zwłaszcza na taką odległość. Jednak całkiem inaczej myślimy o tej odległości pokonywanej pieszo. Nikt z nas na co dzień nie pokonuje takich tras, ba, nawet dziesięć razy krótsze są absolutną rzadkością. Psychologiczna bariera stu kilometrów przytłacza i onieśmiela. Jednak może być inaczej. Dlatego HAKI z Opola postanowiły stworzyć taką okazję wszystkim, którzy chcieliby wzbić się ponad przeciętność, obalić mity i pokonać własną słabość.
Spróbuj dołączyć do grona wyjątkowych.

                                                                        Organizatorzy

 

Kim jesteśmy:

Jesteśmy harcerzami - studentami, młodymi i pełnymi pozytywnej energii ludźmi. Jesteśmy nastawieni  na realizowanie ambitnych celów i przy tym na dobrą zabawę. Dlatego od wielu lat organizujemy nasz rajd. Wkładamy w to wiele wysiłku i serca by zapewnić uczestnikom wędrówkę i rywalizację w miłej, harcerskiej atmosferze. Krąg HAKI istnieje od ponad 55 lat. Kliknij na logo i poznaj nas.

 

 

Organizator zawsze ten sam i zarazem co roku inny. To jest fenomen tej imprezy.

    Harcerski Krąg Akademicki „HAKI”  - to, co rok inny skład. Studenci (harcerze) przychodzą na studia i kończą je. Czasami człowiek działa 3 - 4 lata, a czasami tylko 1 semestr. Przychodzi praca, rodzina  itp. (proza życia).

 Rys historyczny - 21 lat temu …

- w największym akademiku Uniwersytetu Opolskiego był 1 komputer PC, oczywiście o dostępie do internetu nie było mowy.

- nie było portali społecznościowych ani komórek, a telefon stacjonarny w domu (w małym mieście) był jeszcze rzadkością.

Nie było wtedy mody na bieganie, jazdę rowerem i szeroko rozumiany sport amatorski. To były trochę inne czasy. Przed przystąpieniem do organizacji rajdu, jego pomysłodawca dh. Piotrek sam przeszedł 100 km w mniej niż 24 godziny. W ten sposób udowodnił sobie i pozostałym HAKOM, że jest to możliwe.

Skoro mu się udało to może inni także chcieli by się sprawdzić? Taki był początek rajdu Setka z HAKiem.

To niesamowite, ale z plakatów rysowanych ręcznie i kilku komunikatów z radia Opole zgłosiło 49 osób w tym 13 z nich ukończyło rajd.

 

To my:

 

Justyna - komendantka rajdu.
Wie wszystko i o wszystkich.
Musi znać aktualne położenie
każdego uczestnika rajdu.               

Radek – koordynator trasy.
Poetycki opis trasy to jego specjalność.
„Podążaj za szumem wody”

 

 

Wiola - biuro rajdu
Maile i telefony
to jej żywioł                                   

Iwona - biuro rajdu.
Smsy od punktowych         
i „czekoladka”.                             
Ania "Dredziara"- biuro rajdu.
Rejestracja i potwierdzenia.          
Wera - zespół ds. promocji.            

Ola - zespół ds. promocji.               
Agata - zespół ds. promocji.                     

Ewa - punktowa                           

Dorota - mistrzyni zupy pomidorowej.

 

Dlaczego crowdfunding?

Setka z HAKiem to impreza amatorska, ogranizowana głównie dla amatorów. Dla każdego, kto chce sprawdzić swoje możliwości. Dla ludzi, którzy chcą udowodnić przede wszystkim sobie, że są w stanie podjąć wyzwanie, zmierzyć się ze swoimi słabościami i pokonać je. My, jako organizatorzy, podobnie podchodzimy do rajdu. Jest to dla nas zadanie pełne wyzwań i trudności, które musimy pokonać, by zapewnić uczestnikom możliwość mierzenia się z ich umiejętnościami. Projekt na polakpotrafi.pl jest dla nas właśnie takim nowym wyzwaniem.


Na co przeznaczymy wsparcie:

 

Bezpieczeństwo uczestników jest najważniejsze.
Chcemy skompletować zestawy apteczne na punkty kontrolne oraz jeden mobilny zestaw "w razie nagłych zdarzeń". Skompletowane zestawy będą służyły także w kolejnych edycjach rajdu.

Trudno jest zmagać się z trasą, gdy brakuje sił.
Chcemy wzbogacić pakiety startowe uczestników o batony energetyczne i/lub napój izotoniczny.


Co dalej?

Przesiadka z roweru na terenówkę.
Będziemy mogli szybciej i lepiej przygotować trasę rajdu.

Będziemy mogli zapewnić na każdym punkcie kontrolnym duży termos z gorącą herbatą.

Będziemy mogli zamienić "zwykłe" koszulki na ekskluzywne z haftowanym logiem rajdu.

Pokaż się, by zostać zauważonym.
W tym roku chcemy zatrudnić profesjonalistów do wykonania relacji fotograficznej i zrealizowania filmu dokumentalnego o Setce z HAKiem.

"Jak cię widzą, tak cię piszą."
Chcemy wykupić domenę i stworzyć stronę www rajdu oraz zapewnić jej istnienie na najbliższe 5 lat.

 
 Będziemy mogli wyposarzyć punktowych w namioty i dodatkowe koce nrc.

 

 

Masz pytania? Napisz do nas.

 

 
   

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

Setka z HAKiem, czyli 21. ekstremalny rajd pieszy

www.wiadomosci24.pl | 2015-03-29

To nietypowy, ekstremalny rajd pieszy, dla dużych i małych. Zwycięzcą jest każdy, kto przezwycięży swoje słabości, podejmie wyzwanie i stanie na starcie. A potem już tylko 100 km z hakiem piechotą i ograniczony czas do 24 godzin.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 19.04.2015 18:06