Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Arkadiusz Ciesielski

Arkadiusz Ciesielski

Cała Polska

Arkadiusz Ciesielski - student V roku Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. W ramach badań na uczelni zajmuje się ogniwami słonecznymi.

Oprócz tego prowadzi wydawnictwo Plasmon Games, zajmujące się wydawaniem gier RPG, planszowych i karcianych.

Autor m. in. takich hitów jak RPG Iron Space, oraz karcianek Wyścig po Dyplom i Talenty z Kasisi.

Stały bywalec konwentów gier i fantastyki, gdzie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1707 PLN z 3000 PLN

24 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 22.07.2014 18:06

Wyścig po dyplom - Sesja poprawkowa

O projekcie

Zapraszamy na oficjalną stronę gry: http://wyscigpodyplom.pl oraz https://facebook.com/wyscigpodyplom, gdzie znajdziecie wszelkie niezbędne informacje o grze, oraz najnowsze wiadomości.

Dziękujemy wszystkim, którzy w dniu 5 czerwca bawili się wspólnie z Wyścigiem po dyplom, na jednym z cyklicznych spotkań z grami planszowymi organizowanych przez Ludoetekę Roszada. Niedługo podamy informację o następnych pokazach.

Wyścig po Dyplom to przeznaczona dla 2-4 pełnoletnich osób, humorystyczna gra karciana, w której gracze wcielają się w role studentów rywalizujących ze sobą o to, który z nich zaliczy najwięcej semestrów.

Podstawowy zestaw zawiera 52 karty, 26 pionków w 5 kolorach i sześcienną kostkę, a to wszystko zapakowane wytrzymały woreczek - patrz foto u góry.

W grze zbiera się 4 rodzaje punktów: wiedzy, obecności, koncentracji i wyluzowania. Aby zaliczyć semestr, trzeba mieć odpowiednią ilość każdego z nich, gdy dojdzie do sesji. Podstawowym sposobem zdobywania tych punktów jest skupianie się na określonych czynnościach w kolejnych turach - np. częste chodzenie na zajęcia dodaje obecność i wiedzę, a imprezowanie skutkuje zwiększonym wyluzowaniem. Oprócz tego gracze mogą zagrywać karty na siebie i przeciwników, dodając lub zabierając punkty określonego rodzaju. Miejcie się wiec na baczności - na studiach trwa wyścig szczurów, w którym nikt nie zawaha się przed niczym, nawet najpodlejszym działaniem, jak np. spicie przeciwnika, czy potrącenie go w wypadku samochodowym, a wszystko po to, żeby być tym pierwszym, co zgarnie tytułowy dyplom.

Gra ma kilka wariantów rozgrywki - począwszy o lekkiego, szybkiego wariantu na dwóch graczy, który można ukończyć już w 30 minut, po ciężki i mózgożerny wariant czteroosobowy, w którym rozgrywka dochodzi do 90 minut.

Autorem grafik jest Jakub K. Dębski, odpowiedzialny między innymi za komiksowy hit pt. Duże ilości naraz psów.

Poniżej znajduje się wideoprezentacja podstawowej wersji gry:

Gra została dobrze przyjęta przez graczy, poniżej fragment recenzji dostępnej TUTAJ:

"(...) gra jest prosta i łatwa do opanowania, a najwięcej do myślenia daje nam pytanie „co mam zrobić, aby było dla mnie dobrze?” (...) po rozegraniu kilku partii i poznaniu kart, gra nabiera tempa i staje się tą fajną, szybką rozrywką. Więc jeżeli szukacie gry prostej, z humorem, (...) – jest to gra dla was!"

Wydanie podstawowej wersji gry jest już jednak za nami. Teraz pragniemy wydać dodatek, zatytułowany Sesja poprawkowa. Dodatek ten wprowadzać będzie 20 zupełnie nowych kart, oraz kolejne dodatkowe karty w każdym zestawie, za każdą wykupioną nagrodę o wartości 150, 250 lub 400 zł. Pomóżcie nam ulepszyć grę poprzez wydanie dodatku! Wesprzyjcie nas dowolną kwotą! W przypadku sukcesu, dostawa nagród powinna odbyć się na przełomie sierpnia i września (możliwe, że wcześniej, ale obiecać nie mogę).

Niektóre gadżety, np. kubki i koszulki, są dostępne tylko w akcji na polakpotrafi.pl i nigdzie indziej! Poza tym to jedyna i niepowtarzalna okazja, aby zaprojektować swoją własną kartę! Poniżej znajdują się przykładowe projekty koszulek i kubków:

    


W momencie, w którym kwota zbiórki przekroczy 2000 zł, pojawią się nowe nagrody, jak również możliwość dokupienia kubka i koszulki do pakietów tańszych niż 150 zł.

UWAGA! PO DOKONANIU WPŁATY NALEŻY WYPEŁNIĆ FORMULARZ ZNAJDUJĄCY SIĘ TUTAJ

Pytanie: Kiedy mogę spodziewać się dostarczenia nagrody?

Odpowiedź: Jeśli zamówiłeś tylko wersję podstawową gry, to możesz się jej spodziewać już w kilka do kilkunastu dni po zakończeniu projektu. Jeżeli wybrałeś dodatkowe inne nagrody, na przykład dodatek Sesja poprawkowa, to trzeba będzie poczekać przynajmniej miesiąc, aż nowe karty trafią do drukarni, a kubki i koszulki zostaną zamówione i wykonane.

Pytanie: Na co pójdą pieniądze, które wpłaciłem?

Odpowiedź: Większość pieniędzy zostanie wydana na druk nowych kart do Sesji poprawkowej. Pozostała część pójdzie na zapłatę za grafiki,  poza tym jeszcze trzeba doliczyć prowizję dla PolakPotrafi.pl. Za resztę kupię sobie pizzę - może nawet wystarczy na dużą :)

Pytanie: Czy wspierający będą mieli jakiś wpływ na to jak będzie wyglądać ostateczna gra?

Odpowiedź: Tak,  tym celu najlepiej śledzić nasz profil na facebooku. Można też kupić wesprzeć projekt kwotą 150 zł lub wyższą i dzięki temu mieć gwarancję, że twoja wymarzona karta znajdzie się w grze.

Pytanie: Jeśli wybiorę nagrodę za min. 150 zł i zaprojektuję własną kartę, to czy znajdzie się ona we wszystkich egzemplarzach gry?

Odpowiedź: Tak, znajdzie się ona we wszystkich egzemplarzach dodatku Sesja poprawkowa. 

Pytanie: Gdzie i kiedy będzie można zagrać w Wyścig po Dyplom? 

Odpowiedź: Śledźcie uważnie nasz profil na facebooku, będziemy tam podawać, na jakich wydarzeniach zamierzamy się pojawić.

Pytanie: Chcę zapytać o coś, czego nie ma na tej liście. 

Odpowiedź: Zerknij do działu Kontakt, tam znajdziesz niezbędne informacje. 

Nazywam się Arek i jestem studentem Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Oprócz tego prowadzę małe wydawnictwo zajmujące się wydawaniem gier. Bardzo chętnie odpowiem na wszelkie pytania dotyczące projektu. Piszcie na adres arek@plasmongames.pl, piszcie na facebooku, lub dzwońcie pod nr telefonu 602 576 042. 

Dodatkowe informacje na temat gry znajdziecie na stronie internetowej gry: http://wyscigpodyplom.pl oraz na facebooku: https://facebook.com/wyscigpodyplom

Media o Twoim projekcie:

"Wyścig po dyplom" - "Sesja poprawkowa"

bestiariusz.pl | 2014-06-05

Wydawnictwo Plasmon Games stworzyło grę karcianą pt. "Wyścig po dyplom". Obecnie poprzez stronę polakpotrafi.pl zbiera fundusze na wydawnie dodatku zatytułowanego "Sesja poprawkowa".

Crowdfunding - Wyścig po Dyplom

polter.pl | 2014-06-03

Wielki news! Co prawda z żalem muszę przyznać, że Lukrecjusz już mnie ubiegł, więc może nie jest to już TAAAKI wielki news, ale zawsze. Otóż w serwisie PolakPotrafi.pl ruszyła akcja crowdfundingowa mająca na celu sfinansowanie wydania dodatku do gry Wyścig po dyplom zatytułowanego Sesja poprawkowa. Wspierając projekt możecie się zaopatrzyć zarówno w podstawową wersję gry, jak i w dodatek (i będzie to odrobinę taniej niż kupowanie poza akcją), oraz w unikalne gadżety dostępne tylko w trakcie kampanii.

Nowa gra "Wyścig po dyplom - sesja poprawkowa"!

www.recenzjum.pl | 2014-06-03

Na PolakPotrafi ruszyła kolejna kampania crowdfundingowa związana z "grami bez prądu" Tym razem jest to projekt, w którym swój znaczny udział ma znany polski youtuber i autor komiksów - Jakub Dębski (Dem3000). Tak naprawdę gra "Wyścig po dyplom" ujrzała już światło dzienne, a twórcy zbierają w tym momencie pieniądze na dodatek zatytułowany "Sesja poprawkowa". Jak widać gołym okiem - jest to karcianka skierowana w głównej mierze do studentów.