Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Sąsiedzki Dom Pracy Twórczej

Sąsiedzki Dom Pracy Twórczej

Warszawa

Staramy się projektować i realizować działania, które wpływają pozytywnie na innych, wydobywając na światło dziennie schowany w ludziach potencjał – wierzymy, że przez to tworzymy lepszą rzeczywistość i to napędza nas do działania.

Od 2017 roku działamy na rzecz budowania społeczności lokalnej na Sielcach. Integrujemy mieszkańców wokół twórczej współpracy, która w czarodziejski sposób inspiruje i aktywizuje ludzi.

Jako miłośniczki sztuki i rękodzielniczki widzimy, że obcowanie z twórczością i prace manualne potrafią mieć działanie terapeutyczne, pozwalają przełamać wewnętrzne bariery, otwierają umysł. Mało tego, wiemy że każdy, ale to absolutnie każdy może być twórcą, trzeba tylko stworzyć mu odpowiednią okazję. Dlatego my te okazje stwarzamy!

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5794 PLN z 30000 PLN

67 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

19%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 07.06.2019.

Otwieramy Sąsiedzki Dom Pracy Twórczej

O projekcie

Celem zbiórki jest wsparcie Sąsiedzkiego Domu Pracy Twórczej w stawianiu jego pierwszych kroków. Razem z mieszkańcami warszawskich Sielc od niemal dwóch lat robimy dużo fajnych, kreatywnych rzeczy. Pomysłów jest tyle, że zaczął nam doskwierać brak stałego miejsca, w którym moglibyśmy je realizować. Na początku roku założyłyśmy więc Stowarzyszenie Manuo i właśnie podpisałyśmy umowę z Miastem na wynajem lokalu na otwartą, bezpłatną pracownię twórczą. Teraz potrzebujemy Waszego wsparcia, aby wystartować!Kim jesteśmy?

Jako sąsiadki zaczęłyśmy działać na Sielcach całkowicie spontanicznie, z potrzeby własnego serca. Inicjując twórcze warsztaty, współorganizując z mieszkańcami naszej okolicy lokalne wydarzenia, pikniki sąsiedzkie, pchli targ. Zauważyłyśmy, że twórcze działania mają moc łączenia. Od tego czasu, po sąsiedzku wymieniamy się swoimi pasjami, bezinteresownie uczymy się wzajemnie tego, co sami potrafimy.

 

Uczestnicząc w sąsiedzkich spotkaniach widzimy potrzebę zwiększenia ich częstotliwości, czujemy radość uczestników z tworzenia, dostrzegamy budujące się powoli relacje między sąsiadami. Postanowiłyśmy dać się porwać temu nurtowi, postawić wszystko na jedną kartę i stworzyć Sąsiedzki Dom Pracy Twórczej (SDPT)!

 

O Sąsiedzkim Domu Pracy Twórczej

SDPT ma być pracownią, w której każdy będzie mógł dać się ponieść swojej kreatywności. A przy okazji pozna swoich sąsiadów, innych ludzi z podobną pasją i/lub miło spędzi czas. Dom będzie otwarty dla każdego: dla doświadczonych rękodzielników szukających przestrzeni do swobodnej pracy, artystów, którzy czują potrzebę wyjścia ze swojej twórczej jaskini, amatorów, którzy po prostu lubią twórczą dłubaninę i tych, którzy chcieliby mieć okazję sprawdzić, czy ją lubią - dla starych i młodych, dzieciatych i nie, w garniturach i dresach. 

 

Znalazłyśmy idealny, przestronny lokal. Znajdzie się w nim miejsce m.in. na pracownię “brudną”, gdzie tylko wyobraźnia będzie ograniczeniem Waszych i naszych działań. Będzie też przestrzeń, w której stanie wielki stół, przy którym będzie można napić się wspólnie pysznej kawy, spokojny kąt do odpoczynku i do zabawy, galeria prac, co-working, regał wymiany roślin, książek... Jesteśmy pewne, że będzie to przestrzeń tworzona głównie przez pomysły i relacje sąsiedzkie.

 

Nasze potrzeby na start:

Projekt ma wymiar społeczny. Chcemy, żeby zajęcia, spotkania, korzystanie z przestrzeni SDPT mogły być całkowicie bezpłatne. Żeby to się udało, potrzebujemy funduszy na utrzymanie lokalu i bieżącą obsługę administracyjną, na mały remont i narzędzia oraz materiały do warsztatów.

 

Zebrane środki przeznaczymy na:

  • miesięczne opłaty (łącznie, do końca 2019 r): czynsz + media - ok 12 000 zł
  • remont lokalu + podstawowe wyposażenie - ok. 3 500 zł
  • materiały do warsztatów - ok 3 000 zł
  • materiały do produkcji nagród - ok 1 500 zł
  • bieżące potrzeby (środki czystości, poczęstunek dla naszych Domowników) - ok. 1 600 zł
  • koszty administracyjne: ok 5 500 zł

Za pośrednictwem platformy chcemy zebrać minimum, które pozwoli nam  funkcjonować do końca 2019 roku. W tym czasie będziemy mogły ze spokojną głową pisać wnioski o granty, jednocześnie organizując sąsiedzkie spotkania twórcze, pomagając realizować lokalne inicjatywy mieszkańców, doprecyzowując z sąsiadami dalsze kierunki rozwoju. 

 

W zamian za wsparcie przygotowałyśmy dla Was mnóstwo nagród, które w zdecydowanej większości zrobimy dla Was same lub przy wsparciu naszych sąsiadów. Znajdują się wśród nich gotowe przedmioty - rękodzieło, ale również spacer po Sielach, udział w warsztatach, kawałek ściany do beztroskiego chlapania farbami, czy co-working w SDPT. Każdy - niezależnie od tego, czy mieszka blisko nas, czy w zupełnie innym mieście, znajdzie coś dla siebie. Ponieważ nagrody dla każdego z Was wykonamy własnoręcznie, albo wymagały będą od nas zaangażowania osobistego (warsztaty, spacer), będziemy widzięczne za cierpliwość. Mamy nadzieję, że uda nam się podziękować Wam za wsparcie do 3 miesiący po zakończeniu zbiórki.

 

Jeśli zbierzemy ponad 100% zakładanej kwoty, będziemy mogły zrealizować w SDPT dodatkowe projekty. Im więcej zbierzemy, tym więcej zrobimy.  Dodatkowe pieniądze będziemy mogły wydać na kolejne twórcze warsztaty (opłaty dla animatorów, materiały do zajęć), albo na wyposażenie pracowni (maszyny do szycia, narzędzia stolarskie, narzędzia do ceramiki). To, na co przeznaczymy te fundusze, zależeć będzie w dużej mierze od tego, jakich partnerów/darczyńców uda nam się pozyskać do współpracy oraz które z grantów, o które się ubiegamy, uda nam się otrzymać.

 

Może się Wam wydawać, że projekt jest bardzo lokalny. Ale to tylko początek. Pokażemy Wam jakie to fajne i mamy nadzieję, że takich twórczych miejsc powstanie więcej. I powstaną one również w Waszej okolicy. A może to właśnie Wy je stworzycie??

 

Dlaczego crowdfunding?

Sąsiedzki Dom Pracy Twórczej jest projektem społecznym w czystej postaci. Wyrasta z potrzeby poczucia wspólnoty, na wspólnocie ma bazować i wspierać jej dalszy rozwój. Udana akcja crowdfundingowa umożliwi funkcjonowanie Domu, a nam da kolejny dowód na to, że nasza inicjatywa ma sens, że działając wspólnie możemy zmieniać i tworzyć nową rzeczywistość.

 

Nawet o wsparcie prosimy wspólnie, razem z naszymi Sąsiadami:

 

Kontakt:

Więcej na temat naszych dotychczasowych działań oraz o nas możesz przecztać na stronie internetowej Stowarzyszenia MANUO: https://manuo.pl/stowarzyszenie/o-nas/.

 

Profil SDPT na FB dopiero wystartował: https://www.facebook.com/SasiedzkiDomPracyTworczej/

 

Jeśli chcesz skontaktować się z nami bezpośrednio, pisz śmiało: stowarzyszenie@manuo.pl

 

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 07.06.2019 22:10