Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

mikolajsmigiel

mikolajsmigiel

Wrocław, Poland

Jestem zawodnikiem Reprezentacji Polski Lacrosse
Pasjonuje się podróżami, nurkowaniem i fizyką

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Ekipa Projektu

marcelinasmigiel

marcelinasmigiel


5160 PLN z 5000 PLN

65 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 02.07.2018 22:10

Samolot na Mistrzostwa Świata Lacrosse

O projekcie

 Cel projektu: Chciałbym wbijać bramki dla Polski na Mistrzostwach Świata Lacrosse 2018 w Izraelu. Potrzebuję Waszej pomocy, żeby tam polecieć!

         

O mnie:

Nazywam się Jan Mikołaj Śmigiel. Mam 19 lat. Od czterech lat trenuję lacrosse. To sport jeszcze niezbyt popularny w Polsce. Każdy z zawodników ma kij zakończony siatką i za jego pomocą podaje piłkę (wielkości piłki tenisowej). Punkty zdobywamy trafiając nią do bramki przeciwnika. Rozgrywka jest bardzo dynamiczna, wymaga nie tylko siły i szybkości, ale również precyzji - niezbędnej do operowania piłką. Dyscyplina ta pochodzi od Indian Ameryki Północnej i po dziś dzień są oni w niej najlepsi.

W zeszłym roku reprezentowałem Polskę na Mistrzostwach Europy Box Lacrosse w Finlandii. Teraz mam szansę po raz kolejny wystąpić w barwach narodowych - tym razem na Mistrzostwach Świata Lacrosse, które odbędą się w lipcu tego roku, w Izraelu.

W chwili obecnej znajduję się w rezerwacie indiańskiego plemienia Seneca, w Stanach Zjednoczonych. Drużyna Seneca Warchiefs zaprosiła mnie, żebym był ich reprezentantem w kanadyjsko-amerykańskiej lidze box lacrosse Junior B, zakończonej w sierpniu prestiżowym turniejem Founders Cup. Plemię Seneka będzie w tym roku organizatorem tego turnieju - jest to wielka sprawa dla tej społeczności. Lacrosse jest elementem ich tożsamości już od tysiaca lat. Bardzo rzadko zdarza się żeby gracze innego pochodzenia niż amerykańskie  brali udział w tych rozgrywkach. Jestem pierwszym Polakiem, który ma taką szansę!

W tym samym czasie jednak nasza drużyna narodowa ma grać na Mistrzostwach Świata - chciałbym być z nimi na boisku w tak ważnym momencie!

Potrzebuję Waszej pomocy, żeby móc wbijać bramki dla Polski  - mam nadzieję, że pomożecie mi kupić bilety lotnicze! 

Planuję opuścić na chwilę moich indiańskich przyjaciół i polecieć do Polski, skąd razem z naszą reprezentacją wyruszę na Mistrzostwa Świata Lacrosse w Izraelu. Po zakończeniu Mistrzostw jestem zobowiązany wrócić do Stanów dokończyć turniej Founders Cup w Stanach.

Bez Waszej pomocy nie uda mi się pokryć kosztów tej podróży.

To niesamowite, że mogę grać z Indianami w prestiżowym turnieju - chciałbym jednak wystąpić w barwach narodowych na Mistrzostwach Świata.

Budżet - na co zbieram:

 Koszty podróży: bilety lotnicze USA-Polsa I Polska-USA  5000zł 

Wszelkie nadwyżki przeznaczę na sfinansowanie swojego udziału w Mistrzostwach, który w większości pokrywany jest przez każdego z zawodników reprezentacji samodzielnie.

Nagrody dla darczyńców:

- koszulka meczowa kapitana reprezentacji Polski z Mistrzostw Świata w Denver 2014

- moja koszulka meczowa z Mistrzostw Świata w Izraelu 2018

- pocztówki ze Stanów

-piłka lacrosse'owa z podpisami zawodników Seneka Warchiefs

- wizyta u fizjoterapeuty

- lot paralotnią

 - i inne

Dlaczego croundfounding:

Mam 19 lat (i taki sam numer na boisku), lacrosse jest całym moim życiem. To drogi sport, szczególnie w Polsce, gdzie nie jest szczególnie popularny. Przez parę ostatnich lat mojej gry włożyłem w niego mnóstwo pracy i serca.

Przedstawiony tutaj plan jest odrobinę szalony. Mam niesamowite szczęście, że wiekszość mojego gry jest fundowana przez zewnętrzne organizacje oraz moich rodziców. Tym razem jednak potrzebuję jeszcze Waszego wsparcia :)

Tutaj można obejrzeć film pokazujący jak wygląda lacrosse:

 

 

 Nagrody dla darczyńców będą realizowane w październiku 2018.

Kontakt przez e-mail:

mikolajsmigiel@gmail.com