Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Same Suki

Same Suki

Warszawa, Polska

Same Suki to kobieca formacja folkowa grająca muzykę kobiet z miasta inspirowaną muzyką ludową; muzykę kobiet, które nie boją się sięgać do źródeł, żeby śpiewać swoim głosem o tym co tu i teraz. Zespół powstał z radości życia, z pasji i pragnienia grania własnej, niczemu i nikomu niepodporządkowanej muzyki. Z chęci wyrażania siebie taką jaką się jest, bez cenzury. Same Suki powiadają codzienne historie w zupełnie nietradycyjny sposób.
Zespół w niekonwencjonalny sposób wykorzystuje etniczne instrumenty akustyczne takie jak suka biłgorajska, cajon, bendir, baraban, lira grecka.
Zespół występował m.in. na OFF Festivalu, Globaltice, Dźwiękach Północy.
W październiku 2013 ukazał się debiutancki krążek zespołu "Niewierne".

Napisz wiadomość do Projektodawcy

16380 PLN z 15000 PLN

241 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

109%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 15.09.2018.

Same Suki - wydanie drugiej płyty

O projekcie

WYDAJ Z NAMI NASZĄ NOWĄ PŁYTĘ "ACH, MÓJ BORZE"! 
NAGRANIA I MIKSY NOWEGO MATERIAŁU SĄ JUŻ GOTOWE!  

Płyta ACH, MÓJ BORZE to podsumowanie naszej pracy ostatnich trzech lat.Utwory które znajdą się na drugiej płycie zostały nagrane i zmiskowane w Quality Studio. Teraz czeka nas praca nad tym, aby dobrze je przygotować do wydania (mastering, opracowanie graficznie, wydrukowanie okładki razem z książeczką i wytłoczenie CD). Możesz nam w tym pomóc wspierając nasz projekt!
PREMIERĘ PLANUJEMY W PAŹDZIERNIKU 2018.
Późną jesienią planujemy trasę koncertową promującą płytę ACH, MÓJ BORZE w Polsce oraz w Niemczech.


ZEBRANĄ KWOTĘ PRZEZNACZYMY NA:
- mastering nagranego materiału 
- projekt okładki i książeczki (fotografie, wykonanie grafik, opracowanie tekstów, skład graficzny) 
- tłoczenie i wydrukowanie płyty 

 

Wszystkie aktualności dotyczące nas i naszego projektu znajdziecie na naszym fun page'u na facebooku: https://www.facebook.com/samesuki/

CO ZNAJDZIECIE NA NASZEJ NOWEJ PŁYCIE "ACH, MÓJ BORZE":
Płyta ACH, MÓJ BORZE to podsumowanie pracy naszej piątki z ostatnich trzech lat. Jako zespół występowałyśmy w wielu niezwykłych miejscach na polskiej scenie muzycznej, spędziłyśmy 6 wspaniałych i burzliwych lat podróżując i tworząc wspólnie muzykę. Razem obserwowałyśmy zmieniający się dookoła nas świat i czerpałyśmy inspirację do tworzenia nowych, pełnych kobiecej siły piosenek. Punktem wyjścia były dla nas, tak jak do tej pory, polskie melodie ludowe - te zasłyszane na podwórkach, te z nagrań archiwalnych, te nauczone w rodzinnym domu i te znalezione w książkach etnograficznych. Dopisujemy do nich własne teksty, śpiewając o tym, co tu i teraz - tak jak robiono to dawniej. O tym co nas łączy, dzieli, porusza, roztkliwia, daje siłę do bycia sobą. Na płycie znadzie się też sporo naszych autorskich kompozycji oraz parę piosenek do fantastycznych tekstów tradycyjnych. Oprócz znanego Wam już instrumentarium, m.in. naszej matczynej suki biłgorajskiej pojawią się też nowe instrumenty - kaszgarski rawap, lira grecka, log-drum, baraban, bodhran, djembe, kazu.
Na płycie ACH, MÓJ BORZE wciąż będziemy mówić swoim własnym głosem o tym, co tu i teraz, ponieważ nadal pragniemy grać 
własną, niczemu i nikomu niepodporządkowaną muzykę. Muzykę, która powstaje z chęci wyrażania siebie taką, jaką się jest, bez cenzury. 

O SAMYCH SUKACH:
Same Suki to kobieca formacja folkowa grająca muzykę kobiet z miasta inspirowaną muzyką ludową; muzykę kobiet, które nie boją się sięgać do źródeł, żeby śpiewać swoim głosem o tym co tu i teraz. Zespół powstał z radości życia, z pasji i pragnienia grania własnej, niczemu i nikomu niepodporządkowanej muzyki. Z chęci wyrażania siebie taką jaką się jest, bez cenzury. Same Suki powiadają codzienne historie w zupełnie nietradycyjny sposób.

Zespół wykorzystuje w niekonwencjonalny sposób etniczne instrumenty akustyczne takie jak cajon, bendir, suka biłgorajska czy wiolonczela w połączeniu z nietradycyjnym wokalem sięgającym m.in. po teatralne środki wyrazu.

W październiku 2013 ukazał się debiutancki krążek zespołu "Niewierne".

 

Więcej o nas przyczytasz na: www.samesuki.pl

 

Mamy w swoim dorobku kilka nagród na najważniejszych festiwalach folkowych w Polsce
- w maju 2012 Same Suki zdobyłyśmy nagrodę specjalną w konkursie Polskiego Radia Nowa Tradycja – sesje nagraniowe w studiu polskiego radia ufundowaną przez Program 2 Polskiego Radia. 
- w czerwcu 2013 wygrałyśmy konkurs Dragon Folk Fest w Poznaniu zdobywając Złotą Fujarę.
- w grudniu 2013 zdobyłyśmy II mijesce oraz Nagrodę Publiczności na Scenie Otwartej festiwalu Mikołajki Folkowe w Lublinie
- w listopadzie 2013 otrzymałyśmy Nagrodę dla Najciekawszego Zespołu Polskiego Roku 2014 na festiwalu TransVocale we Frankfurcie nad Odrą / Słubicach
- teledysk do piosenki VillageAnka został Najlepszym Teledyskiem Folkowym roku  2015

Płytę ACH, MÓJ BORZE stworzyłyśmy w składzie:

Magdalena Wieczorek – wokal, gitara, kazu
Helena Matuszewska – suka biłgorajska, głos
Marta Sołek - suka biłgorajska, lira grecka
Justyna Meliszek – wiolonczela, chórki
Patrycja Napierała – bębny obręczowe, cajon, log-drum, baraban, djembe, stopa perkusyjna, perkusjonalia

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 15.09.2018 22:10