Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Rzemieślnicza Pracownia Kobieca

Rzemieślnicza Pracownia Kobieca

Warszawa, Polska

Jesteśmy pięcioma przyjaciólkami, które łączy zamiłowanie do rzemiosła. Julka (LofLov) szyje niecodzienne ozdoby do dziecięcych pokoi, Klaudia (MoiMili) tworzy łapacze snów i tipi dla dzieci, a Sylwia, Basia i Alicja (czyli Majsterki) ratują stare śmietnikowe meble i przerabiają niepotrzebne rzeczy na nowe.
Wspólnie chcemy stworzyć pracownię, w której nie tylko my ale i wszyscy chętni popracować rzemieślniczo będą mogli skorzystać z naszej pomocy i profesjonalnego sprzętu.
Wsparcie potrzebne jest na remont starego lokalu w Praskiej Drukarni. Pomóż nam nauczyć dzieciaki czym było kiedyś ZPT, a dorosłym pokazać, że praca rąk ma ogromną wartość.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

14802 PLN z 12000 PLN

167 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

123%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 23.10.2015.

Kobieca Pracownia Rzemieślnicza

O projekcie

Dlaczego KOBIECA PRACOWNIA RZEMIEŚLNICZA? 

 

Chciałbyś mieć samodzielnie odnowiony mebel? A może ozdoby do dziecięcego pokoju zrobione na zamówienie przez lokalne krawcowe? Albo chciałbyś z tymi dziećmi wspólnie móc pomajsterkować i pouczyć sie choćby podstaw stolarswa czy szycia? Tak kursy rzemieslnicze, jak i możliwość wynajęcia lokalu dla własnych prac na godziny oraz miejsce pracy dla krawcowych - chcemy by wszystko to oferowała Kobieca Pracownia Rzemieślnicza. 

 

Znalazłyśmy świetny ponad 100-metrowy lokal w starej Praskiej Drukarni. Wymaga on jednak gruntownego remontu. Pięć metrów wysokości, zacieki na suficie, krusząca się podłoga, ściany z odłażącym tynkiem… Nieźle brzmi, co? A jednak to z lekka upiorne wnętrze nas zachwyciło i postanowiłyśmy właśnie tu zrealizować marzenie o własnej pracowni! Teraz tylko trzeba zakasać rękawy i zabierać się do pracy, żeby było z tego cudo! Remont czas zacząć!

 

Kim Jesteśmy?

 

Jesteśmy pięcioma przyjaciółkami zafascynowanymi rzemiosłem. Naszą pasją chcemy teraz zaraźać innych. 

 


Klaudia Wcisło - trzy lata temu stworzyła MoiMili, gdzie tworzy urocze łapacze, karuzele z origami i tipi dla dzieciaków. Sama ma 6-letniego syna Juliana i jeszcze ma czas na eksplorowanie muzyki w poszukiwaniu nowych, ciekawych perełek. 

 


Julia Gaudyn
- od 3 lat szefuje LofLov czyli jest mistrzynią tworzenia i fotografowania ozdób do dziecięcych pokoii inspirowanych  światem zwierząt. W końcu jest właścicielką dwóch psów, trzech kotów i każdego innego zwierzaka, który jej się napatoczy. Jej pasje odzwierciedla 11 tatuaży. 

 

 

Barbara Sowa - planowała studiować na ASP, ale ostatecznie wybrała dziennikarstwo . Dziś pisze w Dzienniku.pl a do artystycznych prac wróciła blisko dwa lata temu gdy powstały Majsterki. Obok majsterkowania maluje, strzela foty i wiecznie się gubi. 

 

 

Sylwia Czubkowska - choć od lat pracuje jako dziennikarz gospodarczy - obecnie w Dzienniku Gazecie Prawnej - nagle obudziło się w niej jako Majsterce zamiłowanie do przerabiania mebli. Do tego namiętnie piecze, czyta kryminały i kompulsywnie ogląda seriale. 

 

Alicja Rzeczkowska - w cywilu specjalistka od marketingu i komunikacji a po godzinach jako Majsterka mistrzyni wymyślania nowego życia dla satrych rzeczy, szczególnie elektrośmieci. Rządzi Exelem i własnymi imperiami w grach komputerowych. 

 

Rzemiosło jest fajne i ważne  

Takich ludzi jak my doceniających pracę rąk jest coraz więcej. Chcą otaczać się przedmiotami z duszą, z historią, wykonanymi specjalnie dla nich przez lokalnych twórców i co ważne coraz częściej chcieli by sami móc je wykonywać. Samemu naprawiać stare meble, ratowac wydawać by się mogło niepotrzebne przedmioty czy nawet zrobić coś całkiem od początku. Brakuje jednak miejsc gdzie tak profesjonaliści jak i amatorzy mogli by wspólnie pracować, uczyć się i przywracać rzemiosłu odpowiednie miejsce. 

 

Majsterki już przeprowadzały wiele takich warsztatów - w ciągu dwóch lat przeszkołiły na nich około stu osób, a chętnych wciąż przybywa. Do tej pory ograniczał nas brak dobrego miejsca, musiałyśmy korzystać gościnnie z np. z knajp. 

MoiMili i LofLov pokazują zaś, że warto szukając ozdób do mieszkań wybierać takie, które są tworzone przez lokalnych tworców - z pasją, własnymi rękoma, z ekologicznych, naturalnych materiałów. Zamówień jest na tyle dużo, że moglybyśmy dać pracę kilku krawcowym - musimy miec jednak dla nich miejsce do pracy. 

 

Więcej o tym co robimy można zobaczyć na Majsterki.pl LofLovMoiMili

Nasza Kobieca Pracownia Rzemieślnicza ma być kobieca bo tworzą ja kobiety i znajdą w niej zatrudnienie krawcowe ale będzie otwarta także dla panów, dla dorosłych w każdym wieku i dla dzieci. Dla każdego kto będzie chciał popracować i odkryć jak ogromną przyjemność daje zrobienie czegoś własnymi rękoma. Wiadomo w mieszkaniach mało kto ma taką przestrzeń by móc szlifować, malować czy nawet szyć. U nas będzie można nie tylko się tego nauczyć ale i po prostu fizycznie nad takimi pracami wyszaleć! 
Jednak by nasz pomysł się udał potrzebujemy pomocy. 

 

Dlaczego Polak Potrafi? 

Sporo prac remontowych już po woli w lokalu wykonujemy same. Ale niektóre sa na tyle skomplikowane, że wymagaja zatrudnienia fachowców.  

I właśnie w tym celu urządzamy zbiórkę. Remont zaplanowany jest do końca listopada, a zebrane pieniądze zostaną wydane na pokrycie kosztów materiałów i najcięższych prac których nie jesteśmy w stanie same wykonać. Cały koszt prac będzie o wiele większy ale wsparcie od Was pomoże nam pokryć najpoważniejsze wydatki - nową elektrykę,  naprawę podłogi i ścian, częściowo pokryje koszt antresoli i uszczelnienie okien.  

 

Nagrody

Oczywiście chcemy podziekować za wsparcie. Oto jakie rzeczy robmy i jakie przykładowo będą nagrodami: 

Brelok 

 


Zawieszka origami 


Łapacz snów Mała karuzela Tipi 

 


Gazetownik ze skrzynek 

 


Fotel po renowacji

 

Komoda na wysoki połysk po renowacji


Oprócz nagród w postaci naszych dzieł, zapraszamy też do udziału w naszych warsztatach i w imprezie z okazji otwarcia Kobiecej Pracowni Rzemieślniczej. 
 

A wszystkich, którzy wesprą nas kwotami powyżej 200 zł uhonorujemy uwiecznieniem nazwiska na jednym ze stołów warsztatowych. 

 Progi 

 

 

12 tysięcy  - to tak naprawdę połowa wszystkich wydatków jakie trzeba ponieść by pracowania była w pełni funkcjonalna. Pozwoli nam na wyromontowanie lokalu, naprawe podłogi, zainstalowanie elektryki, uszczelnienie okien tak by lokal był funkcjonalny 

15 tysięcy - pozwoli nam na postawienie takiej oto antresoli gdzie będzie mogła pracować dodatkowa krawcowa.  
20 tysięcy  - to juz suma wystarczająca na zakup profesjonalnych stołow stolarskich i wyposazenie pracowni w specjalistyczne elektro-narzędzia. 

25 tysięcy - gdyby udało nam się zebrać taką kwotę to podnajmiemy dodatkowe pomieszczenie, gdzie zrobimy lakiernię drewna i miejsce do szlifowania czyli brudnych prac.

Partnerzy

Już teraz udało nam się zdobyć partnerów, którzy wspierają nasz projekt są to: 


 

 


Pokażmy wspólnie, że Rzemieślniczki Potrafią! 

Skontaktuj się z nami: 

 

majsterki@majsterki.pl 

moimili.info@gmail.com 

loflov.info@gmail.com 


Można nas znaleźć też na Facebooku: 
https://www.facebook.com/majsterki
https://www.facebook.com/moimili
https://www.facebook.com/loflov 

 

 

Media o Twoim projekcie:

Kobieca Pracownia Rzemieślnicza. Warsztat nie tylko dla kobiet

warszawa.wyborcza.pl | 2015-10-21

Dzieci nauczą się tu wkręcać śrubki, a dorośli odnawiać stare meble. Pięć dziewczyn zakłada na Kamionku Kobiecą Pracownię Rzemieślniczą.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 23.10.2015 09:09