Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Monika Żelazek

Monika Żelazek

Włocławek

Śpiewam i piszę. Słowa pojawiają się często razem z muzyką. Śpiewam o tym, co czuję, co widzę. Moje piosenki są odpowiedzią na to, co się w życiu przydarza, pomagają iść swoją drogą. Bo kiedy wędrujesz, czasem jest bardzo wesoło i lekko, a czasem niewyobrażalnie smutno. Nie uciekam od tego smutku, na jego dnie czekają dobre, karmiące słowa. W samym sednie nieodpychanej tęsknoty i niezrozumienia. W samej samotności.
Pieśni rodzą się także z pytań, jakie każdy z nas stawia sobie idąc przez życie. Kilka słów, śpiewająca odpowiedź.
Tajemnice mieszkają między słowami. Jak dobrze, że nie trzeba wszystkiego rozumieć..

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5630 PLN z 11900 PLN

61 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej (model "bierzesz ile zbierzesz"). Projekt kończy się 29.09.2019 22:10

Rzeka miłości - płyta Moniki Żelazek

O projekcie

 

 

 

Zachęcam do wsparcia mojego projektu wydania płyty :)

Tyle pieśni gotowych już czeka, trzeba je zapisać!

Żeby mogły być częścią Waszego życia, Waszej wędrówki...

 

 

Płyną pieśni jak rzeka, wolne jak wiatr, nieposłuszne nikomu.

Można jedynie otworzyć serce i usta, zaczerpnąć ognia, wzruszenia, by je wyśpiewać, urodzić, by dać im życie. To właśnie robię przez lata.

Najpewniej, najczulej przychodziły, gdy mieszkałam na wsi, blisko ziemi. Ale od zawsze przenikają wszystko, czego doświadczam. Towarzyszą tęsknocie i bólowi, radościom i zachwytom. Wierne jak ptaki, które z dalekiej podróży powracają do domu.

 

Ubiorę je w piękne i niepowtarzalne aranżacje Andrzeja Rejmana, Rafała Smolińskiego i Sebastiana Krajewskiego. Łączy nas nie tylko miłość do muzyki, ale i do Wody, Ognia, Ziemi i Powietrza.

Będą o prawdzie życia, z serca, z wiatru i westchnień. Bedą słowa, które łagodzą i koją.

A świat bardzo potrzebuje teraz prostoty i łagodności.

 

https://www.youtube.com/watch?v=TKgJjFvjHdk

 

 

 

Muzycy, jakich zaprosiłam do nagrań to Andrzej Rejman, Rafał Smoliński i Sebastian Krajewski. Tak w kolejności poznawania się i współpracy. Andrzej jest czarodziejem i nie są to tylko puste słowa. Jest malarzem dźwięku. Gdy spotkałam go, niewiele musiałam mówić - wystarczyło zaśpiewać, a Andrzej zaczął grać. Każdy dżwięk płynący spod jego palców był jak spadający deszcz, jak powiew wiatru – dobry i kojący jak cisza :)

 

 

Rafał Smoliński dodaje nowoczesności brzmieniu, cenię jego bas za ciepło i wyczucie. Rafał jest także źródłem wielu nowych pomysłów, dzięki niemu muzyka nabiera pełnego brzmienia.

 

Sebastian Krajewski jest muzykiem i kompozytorem, z którym współtworzę Krag Pieśni. Śpiewamy razem stare pieśni duszy. Zawsze marzyłam o śpiewaniu z lirą korbową, i to marzenie, dzięki Sebastianowi, spełni się na tej płycie.

 

Nagramy zatem razem m.in. „Rzekę Miłości”, nagramy „Tylko swoją droga idź”, „Duszo, która wędrujesz”, „Czego się boisz serce”...

https://www.youtube.com/watch?v=9eqngxYQCw0

 

Kiedyś po koncercie usłyszałam: „dziękuję, wychodzę z ciepłem w sercu”. A dziś także od młodej kobiety: „To przepiękne jak twoje pieśni mnie prowadzą, i przypominają mi moją pieśń serca, przypominają mi kim jestem i gdzie jest moja droga”. Dlatego warto śpiewać. To dla mnie wielka radość.

https://www.youtube.com/watch?v=c0cPnkYulAA

 

Zebrane środki przeznaczę na:

wynajęcie studia,
mix i mastering płyty,
honoraria dla muzyków biorących udział w nagraniu,
strojenie fortepianu,
projekt i przygotowanie okładki płyty,
tłoczenie i druk,
prowizję dla Polak Potrafi.

 

Potrzebujemy 11.900.

Jeśli zbierzemy więcej - wyprodukujemy teledysk, i będzie to zapewne - „Czego się boisz serce".

 

Nagrania planujemy w pażdzierniku. Tak, aby płyta powitała Nowy Rok. Być może będzie prezentem na Święta Bożego Narodzenia.

Czas realizacji prezentów innych niż płyta - od listopada.

Kontakt: mojafra@wp.pl.

 

Więcej o nas, muzykach:

 

Andrzej Rejman - kompozytor, improwizator. Nauki gry na fortepianie uczył się u Kornelii Gniazdowskiej. Aktywny twórczo w dziedzinie muzyki rozrywkowej, filmowej, użytkowej i improwizowanej. Muzyka użytkowa wydawana między innymi przez Nightingale Music (Toronto) oraz Universal Production Publishing Music /APM (Los Angeles). Muzyka do dokumentu filmowego (Poltel, Interpress Film, TVP). Piosenka - autor wielu piosenek rozpowszechnianych w Polsce i za granicą. Muzyka improwizowana - członek International Society of Improvised Music. Wielokrotnie brał udział w interdyscyplinarnych projektach artystycznych łaczących improwizowany taniec, muzykę i sztuki wizualne (Flash Mob Orchestra, Improways, Improvisationstreff Berlin ISIM Festival Szwajcaria 2015 i inne). www.rejman.art

 

Rafał Smoliński - basista, realizator nagrań, kompozytor, producent muzyczny. Miał możliwość współpracować z takimi muzykami jak m.in.: Mieczysław i Saba Litwińscy, Włodek Kinior Kiniorski, Michał Urbaniak, Tadeusz Sudnik, Eryk Kulm, Lora Szafran. Od wielu lat współpracuje z Andrzejem Rejmanem. Wraz z Martą Kawecką twórca instalacji wizualno-dźwiękowych. W grze na instrumencie wykorzystuje dużo elektroniki, preparacji, fascynuje go sonorystyka, a także relacja różnych gatunków muzyki od etnicznej, poprzez jazz, aż do współczesnej muzyki impowizowanej.

 

Sebastian Krajewski - absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie i Guildhall School of Music and Drama w Londynie. Kompozytor, gawędziarz i guślarz, miłośnik rzeczy niedomkniętych i archaicznych. Pisał muzykę poważną i niepoważną, uprawiał jogę, wiele lat podróżował do krainy średniowiecznych katarów, aby chodzić ich śladami. Obecnie wraz z Beatą Frankowską współtworzy spektakle opowieści. Zajmuje się także odszukiwaniem prastarych tradycji świętego śpiewu.

www.soundcloud.com/sebastiankrajewski

 

Sebastian Krajewski (fot. Aleksandra Rózga)

 

Monika Żelazek - pieśniarka, autorka tekstów i muzyki, grająca na bębnie szamańskim.  Absolwentka studiów humanistycznych na UW, z doświadczeniem dziennikarskim. Pozwala płynąć twórczości, otwarta na wiele form artystycznej wymiany. Swoje wiersze publikowała w Kalendarzu dla Kobiet „Spirala”. Koncertowała mi.in. w warszawskim Tarabuku, Ośrodku Kultury Ochoty, a także w La Boheme i Pracovni. Wiele lat pracowała w Stowarzyszeniu Kobiet Dakini, współorganizując i prowadząc charytatywne koncerty na rzecz ochrony leśnego jeziora. Opowiadała m.in. wraz z Beatą Frankowską na Festiwalu Opowieści Grupy Studnia „O”. Od grudnia 2018 roku współtworzy z Sebastianem Krajewskim Krąg Pieśni. Pracuje z dziećmi w duchu głębokiej ekologii. Tworzy pieśni i ceremonie uzdrawiające. Mama czwórki dzieci.