Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Stowarzyszenie Rycerska Kadra Polski

Stowarzyszenie Rycerska Kadra Polski

Gliwice, Polska

Rycerska Kadra Polski (RKP) to stowarzyszenie o zasięgu ogólnopolskim. RKP koordynuje turnieje Polskiej Ligi Walk Rycerskich oraz zajmuje się organizacją wyjazdów kadry narodowej na mistrzostwa świata.
Stowarzyszenie jest członkiem Polskiego Komitetu Sportów Nieolimpijskich

Napisz wiadomość do Projektodawcy

6857 PLN z 8500 PLN

84 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

80%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 19.04.2019.

Rycerskie Mistrzostwa Świata 2019

O projekcie

 

MISTRZOSTWA ŚWIATA W SPORTOWYCH WALKACH RYCERSKICH SERBIA I UKRAINA 2019

 CEL

Celem projektu jest zebranie funduszy na pokrycie kosztów transportu i wykonania filmów promocyjnych z Mistrzostw Świata w sportowych walkach rycerskich 2019.

DLACZEGO MY

Co powiedzielibyście na to, że w XXI wieku Polska jest potęgą na arenie międzynarodowej? Brzmi jak coś niemożliwowego? Zapewniamy, że tak nie jest. Bo naszą siłą jest polskie rycerstwo Nie te czasy? Myślicie, że z Was kpimy?
A słyszeliście może o sportowych walkach rycerskich? Nie? Więc zapraszamy do lektury i zapoznania się ze sportem, w którym naprawdę nie mamy się czego wstydzić!

NA CO PRZEZNACZYMY FUNDUSZE

8 500 zł – Połowa kosztów autobusu na jedne z zawodów rangi Mistrzostw Świata

17 000 zł – Połowa kosztów autobusu na oba zawody rangi Mistrzostw Świata

23 000zł – Zabieramy ze sobą profesjonalną ekipę nagrywającą nasze dokonania w szrankach w Serbii.

29 000zł – Zabieramy ze sobą profesjonalną ekipę nagrywającą nasze dokonania w szrankach w Ukrainie.

46 000 zł – całkowite dofinansowanie autobusów na oba turnieje.

 

Wsparcie zostanie wynagrodzone wysłaniem upominków najpóźniej do końca czerwca 2019 roku.

 Nowe naklejki w zamian za wsparcie

 Mistrzostwa Świata w sportowych walkach rycerskich

 

Od 2 do 5 maja 2019 roku Rycerska Kadra Polski zawalczy w Battle of the Nations zwanej Bitwą Narodów. Zawody te organizowane są przez federację HMBIA (Historical Medieval Battle International Association). Mistrzostwa te będą odbywały się w Serbii w Twierdzy Smederevo.Następnie Kadra wyruszy w trasę do Kijowa, by od 16 do 19 maja skrzyżować miecze w Rycerskich Mistrzostwach Świata federacji IMCF (International Medieval Combat Federation), rozgrywających się w scenerii Parku Rusi Kijowskiej.

Wydarzenia te skupiają ponad 30 reprezentacji państw z całego świata. Na miejscu Rycerska Kadra Polski zmierzy się z innymi zawodnikami w kategoriach indywidualnych (miecz i tarcza, miecz długi, broń drzewcowa) oraz grupowych (5 vs 5, 10vs10, 12vs12,16 vs 16, 30 vs 30).

Mamy wielkie plany - kolejny raz udowodnić, że wojownicy z białym orłem na piersi należą do światowej czołówki rycerstwa, z którego siłą trzeba się liczyć. By spełnić te marzenia potrzebujemy Waszego wsparcia! Z Polski wyruszamy busami do Serbii oraz Ukrainy. Do przewiezienia reprezentacji (około 60 osób) wraz ze sprzętem potrzebujemy kilku pojazdów. Największy wydatek to koszt paliwa oraz cena wynajęcia autokarów.

CZY WARTO? 


 

W zeszłorocznych mistrzostwach we Włoszech Polska zdobyła 3. miejsce w kategorii medalowej (9 medali), zaś w Szkocji zdobyliśmy 2 srebrne i 1 brązowy medal.Jak widać - odległości nie mają dla nas znaczenia, gdyż cel jest niezmiennie ten sam – medale! 

 

O SPORCIE
 

Rycerska Kadra Polski (RKP) to ogólnopolskie stowarzyszenie, którego głównym zadaniem jest koordynacja wyjazdów zawodników reprezentujących nasz kraj na Mistrzostwa Świata w Sportowych Walkach Rycerskich. RKP organizuje również rozgrywki Polskiej Ligi Walk Rycerskich (PLWR). To szereg turniejów, dzięki którym zawodnicy typowani są do Kadry. 

W 2010 roku HMBIA zainicjowało Battle of the Nations. Od tamtej pory impreza organizowana jest co roku w różnych częściach Europy. Natomiast pierwszy turniej federacji IMCF miał miejsce w 2014 roku w Belmonte w Hiszpanii. Pełnię naszych możliwosci pokazaliśmy podczas mistrzostw IMCF w 2015 r., które rozgrywały się w Malborku. Zdobyliśmy wówczas tytuł mistrza świata w aż sześciu kategoriach!

 

Rycerska Kadra Polski jest także członkiem Polskiego Komitetu Sportów Nieolimpijskich. 

 

Zawodnicy wyłaniani są obecnie z 8 drużyn Polskiej Ligi Walk Rycerskich.

 

 

 

Wszystkie dyscypliny w tym sporcie rozgrywane są w zbrojach wzorowanych na wyposażeniu używanym w średniowieczu. Broń używana przez zawodników również jest wierną kopią dawnego uzbrojenia. Niewielkie różnice wynikają tylko ze względów bezpieczeństwa - broń musi być zatępiona i nie wolno nią wykonywać pchnięć. Rycerze mają natomiast do dyspozycji całą gamę innych zagrań, jak  kopnięcia, uderzenia rantem tarczy czy obalenia. W zmaganiach grupowych wygrywa ta drużyna, której zawodnicy ostatni ustoją na nogach.

Walki rycerskie jako sport kontaktowy to nie tylko emocjonalne doznania, to także możliwość bliskiego kontaktu z historią, wspaniała forma nauki i ciekawa forma spędzania wolnego czasu. To również kultywowanie tradycji, promowanie nowoczesnego patriotyzmu, pielęgnowanie pamięci o naszej historii.
 

Każde starcie jest zjawiskowe, nieprzewidywalne, ale przede wszystkim w tych ciosach nie ma żadnego udawania. W końcu tu nie chodzi o rekonstrukcję historyczną starć, tylko o prawdziwą walkę, o wygraną. Każde trafienie jest więc prawdziwe i może przechylić szalę zwycięstwa.

 

Poniżej prezentujemy Wam film ukazujący drogę naszych zawodników do złota w kategorii 16 vs 16 w Malborku z roku 2015:

 https://www.youtube.com/watch?v=wKKSI1OPGa4

 

Rycerskie walki to również starcia indywidualne. W pojedynkach liczy się ilość czystych, stwierdzonych przez sędziów, trafień. W tych konkurencjach największe znaczenie ma szybkość i technika. Zawodnicy ścierają się w czterech rożnych kategoriach: miecz i tarcza, miecz długi, broń drzewcowa oraz w formule profesjonalnych walk rycerskich (profight). Każdy rodzaj broni wymaga innych umiejętności i odpowiedniego przygotowania. Również na tym polu mamy ogromne osiągnięcia: złote medale kategoriach: miecz i tarcza, miecz długi mężczyzn; srebro w kategoriiach: broń drzewcowa i miecz długi kobiet.

 

Wyjazd do Serbii i Ukraini jest dla nas dużym wyzwaniem ze względu na wysokie koszty podróży. Dystans jaki mamy do pokonania to około 4000 km. Nasz sport skupia wielu pasjonatów, którzy poświęcają setki godzin na mordercze treningi i którzy sami finansują zakup sprzętu oraz opłacają sale treningowe. Dlatego tak ważna jest Wasza pomoc w sfinansowaniu wyjazdów polskiej reprezentaji. Prosimy pomóżcie nam wziąć udział w mistrzowtwach w Serbii i Ukrainie, byśmy mogli kolejny raz przypomnieć rywalom o potędze polskiego rycerstwa!

 

JUNIORZY 

Pokładamy wielkie nadzieje w naszych najmłodszych zawodników, inwestując w szkółki juniorskie. Nasi młodzi zawodnicy są światowymi liderami w formule walk mieczem sportowym. Ich obecne osiągnięcia to 2 miejsce w klasyfikacji medalowej Mistrzowstw Europy 2016 r. w Mińsku oraz klubowych Mistrzostwach Świata 2017 r. w Pradze, a także 2 srebrne medale w Mistrzostwach Świata w 2018 r. w Rydze.

 

Więcej na temat Sportowych Walk Rycerskich, Polskiej Ligi Walk Rycerskich oraz Rycerskiej Kadry Polski możecie znaleźć na:

 https://www.facebook.com/rycerskakadra/

https://www.facebook.com/sportowe.walki.rycerskie/

http://rycerskakadra.pl/

Kanał YT PLWR - Polska Liga Walk Rycerskich & RKP

Instagram Rycerskiej Kadry Polski

www.blogujmy24.pl/czym-sa-sportowe-walki-rycerskie

 

REPREZENTUJĄCY PROJEKT RKP

Damian Łakomski

Prezes stowarzyszenia Rycerska Kadra Polski, koordynator projektu. Jeden z najbardziej doświadczonych polskich zawodników, wielokrotny reprezentant kraju na mistrzostwach świata obu federacji, walczy w kategoriach bojowych 5 vs 5, 16 vs 16, 30 vs 30. Dodatkowo jest dwukrotnym zwycięzcą konkurencji najwierniej odtworzonego historycznego uzbrojenia - MŚ HMBIA. Kapitan ligowej drużyny Niepokorni Orzesze oraz kapitan drugiego składu Polski w kategorii 5vs5. Pełni również zaszczytną funkcję chorążego Kadry.

 

Sławomir Smolarczyk

Kapitan Rycerskiej Kadry Polski w sezonach 2016, 2018-2019. Osoba decyzyjna w sprawie doboru współpracowników Kadry, z którymi razem później powołuje zawodników na oba Mistrzostwa Świata. Złoty medalista IMCF 2016 w kategorii grupowej 16vs16, w tym roku prowadzi do boju drużynę w walkach 30vs30.

 

Artur Patalas

Jest kapitanem naszej Kadrowej drużyny Polska 1 w walkach grupowych 5vs5 oraz przewodzi liderowi Polskiej Ligi Walk Rycerskich – drużynie KSR, która obecnie jest 7 ekipą na świecie. Uczestnik prestiżowego turnieju Bohurt Prime 2019, który odbył się w Monaco.
Młody i bardzo doświadczony zawodnik, choć w Kadrze występuje już od przeszło 9 lat.

 

Robert Szatecki

Weteran pojedynków, dowodzi zawodnikami skupionymi na walkach w kategoriach 1vs1.
Prowadzi również do boju ligową ekipę Warsaw Hunters. Medalista w kategoriach indywidualnych miecz i tarcza (srebro) na BotN 2017 oraz miecz i puklerz (srebro) na BotN 2018. W roku 2018 zdobył również srebro w formule „profight” w kategorii 75-85kg.

 

Krzysztof Olczak

Wiceprezes stowarzyszenia Rycerska Kadra Polski, zawodnik z absolutnej światowej czołówki i etatowy reprezentant Polski w wielu konkurencjach. Multimedalista i aktualny Mistrz Polski z drużyną KS Rycerz. Krzysztof trenuje z żoną Mają Olczak i innymi zawodnikami w stworzonej przez siebie sali treningowej. Chyba najbardziej rozpoznawalny zawodnik PLWR

 

 Laura Piñero Valiente

Sportowe walki rycerskie to również kobiecy sport, a Laura jest tego żywym dowodem. Choć debiutuje w roli kapitana kobiecej drużyny, jej przygotowanie i postawa wzbudza podziw. Na co dzień studentka AWF'u, jest zawodniczką KSR'u, 5 lat stażu w walkach, pierwsze doświadczenia zdobywała w pojedynkach.

Media o Twoim projekcie:

Fight 24 - Polscy rycerze na Mistrzostwach Świata Serbia-Ukraina 2019

www.fight24.pl | 2019-04-01

Odejdźmy na moment od współczesnych sportów walki i przenieśmy się do czasów, kiedy wojownicy toczyli boje na polach bitew ubrani w ciężkie zbroje, a w dłoniach dzierżyli miecze, halabardy czy buzdygany. Średniowieczne rycerstwo to również część historii i tradycji Polski, część historii, która jest

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 19.04.2019 22:10