Dołącz do naszej społeczności!

Rycerskie Mistrzostwa Świata 2017 w Hiszpanii i Danii

Kategoria - Sport

151%

Postęp

6044 zł

Mamy już

Udane!

Status

O projekcie

Kampania finansowania społecznościowego Rycerskie Mistrzostwa Świata 2017 w Hiszpanii i Danii

Kampania crowdfundingowa Rycerskie Mistrzostwa Świata 2017 w Hiszpanii i Danii              NA CO PRZEZNACZYMY FUNDUSZE            Kampania finansowania społecznościowego Rycerskie Mistrzostwa Świata 2017 w Hiszpanii i Danii

4000 zł – Jedziemy! Wsparcie na tym poziomie pozwoli odciążyć nasz budżet na tyle, by móc wyruszyć po medale.

9000 zł – Fundujecie nam dużą część paliwa dla 5 busów! Do hiszpańskich turniejowych szranek mamy ponad 2300 km, do duńskich ponad 1200km. W obie strony to 7 tysięcy km! Taka odległość wymaga wielokrotnego tankowania, co stanowi dużą część budżetu. Dofinansowanie na tym poziomie pokrywa większą część wydatków związanych z paliwem.

17500 zł – Zawodnicy dofinansowani! Przy tej kwocie każdy zawodnik jedzie za darmo! Martwimy się już teraz tylko o wyniki w szrankach. Koszty przestają byś problemem, nawet długa trasa nie stanowi wyzwań. Jedziemy i wygrywamy!

Zbiórka Rycerskie Mistrzostwa Świata 2017 w Hiszpanii i Danii     Mistrzostwa Świata w sportowych walkach rycerskich            Kampania finansowania społecznościowego Rycerskie Mistrzostwa Świata 2017 w Hiszpanii i Danii  Zbiórka Rycerskie Mistrzostwa Świata 2017 w Hiszpanii i Danii

 Już 29 kwietnia 2017 w Barcelonie rusza Bitwa Narodów - Rycerskie Mistrzostwa Świata federacji HMB (HistoricalMedieval Battle), a 25 maja 2017 Rycerskie Mistrzostwa Świata federacji IMCF w duńskim Spøttrup(International Medieval Combat Federation).

W Mistrzostwach udział może wziąć ponad 30 reprezentacji z całego globu. Chcemy dołożyć wszelkich starań, by sztandar z jagiellońskim orłem ponownie dumnie powiewał na wietrze, a nasi reprezentanci udowodnili, że z polskim orężem nie ma żartów.

Możesz nam w tym pomóc! Z Polski wyruszamy busami do Hiszpanii i Danii. Na przewiezienie reprezentacji od 40-50 osób potrzebujemy minimum 5 busów. Największy koszt to koszt paliwa! Na miejscu Rycerska Kadra Polski zmierzy się z innymi zawodnikami w kategoriach indywidulanych (miecz i tarcza, miecz długi, broń drzewcowa) oraz grupowych (5vs5, 21vs21, 16vs16).

Czy warto? W zeszłorocznych Mistrzostwa w Portugalii i Pradze reprezentacja Polski zdobyła wiele medali! Jesteśmy gotowi zjechać całą Europę, by móc zdobywać kolejne!

 Kampania crowdfundingowa Rycerskie Mistrzostwa Świata 2017 w Hiszpanii i DaniiFoto P.Sumara

Zbiórka Rycerskie Mistrzostwa Świata 2017 w Hiszpanii i Danii                                O SPORCIE                                     Zbiórka Rycerskie Mistrzostwa Świata 2017 w Hiszpanii i DaniiZbiórka Rycerskie Mistrzostwa Świata 2017 w Hiszpanii i Danii

HMB – Historical Medieval Battle zaczęło się w 2010 roku od Bitwy Narodów.  Od tamtej pory impreza jest organizowana co roku, w różnych częściach Europy.

IMCF - pierwszy turniej tej federacji odbył się w 2014 roku w Belmonte w Hiszpanii. Polskie drużyny wywalczyły tam srebro w kategoriach 5 vs 5 oraz 16 vs 16. Na Mistrzostwach w Malborku w 2015 roku pokazaliśmy pełnie naszych możliwości, zdobywając tytuł mistrza świata aż w sześciu kategoriach!

Wszystkie dyscypliny w tym sporcie odbywają się w zbrojach wzorowanych na ekwipunku używanym w średniowieczu. Także broń zawodników jest wierną kopią dawnego uzbrojenia. Wszelkie różnicewynikają tylko ze względów bezpieczeństwa: broń jest zatępiona i nie wolno wykonywać pchnięć. Rycerze maja natomiast do dyspozycji całą gamę kopnięć, uderzeń, rantów tarczą czy obaleń. Wygrywa ta drużyna, której zawodnicy ustoją na nogach.

Nasze turnieje to nie tylko mocne wrażenia. To także duża dawka "żywej" historii, gdzie każdy może dowiedzieć się czegoś interesującego o czasach średniowiecza. Przez swój osadzony w rycerskich czasach charakter, sport ten promuje nie tylko aktywność fizyczną, ale także postawy patriotyczne, poszanowanie tradycji i historii oraz wartości takie jak honor, poczucie obowiązku czy odwaga.

Projekt Rycerskie Mistrzostwa Świata 2017 w Hiszpanii i Danii

Każde starcie jest zjawiskowe, nieprzewidywalne, ale przede wszystkim w tych ciosach nie ma żadnego udawania. Każde trafienie jest mocne i może przechylić szalę zwycięstwa. Poniżej film prezentujący drogę naszych zawodników do złota w kategorii 5 vs 5 w Malborku:

Rycerskie walki to również starcia indywidualne. W tych pojedynkach liczy się ilość osadzonych trafień. Tu największe znaczenie ma szybkość i technika. Zawodnicy ścierają się w trzech kategoriach: miecz i tarcza, miecz długi oraz broń drzewcowa. Każdy rodzaj broni wymaga innych umiejętności i odpowiedniego przygotowania. Również na tym polu mamy ogromne osiągnięcia: złote medale w mieczu i tarczy oraz mieczu długim mężczyzn, a także srebro w broni drzewcowej i mieczu długim kobiet.
 

Wyjazd do Hiszpanii i Danii jest dla nas dużym wyzwaniem – przedewszystkim finansowym. Sportowe walki rycerskie są młodym sportem pełnym pasjonatów, którzy sami finansują swój sprzęt i treningi, przez co każdy wyjazd na Mistrzostwa Świata to dla nas duże wyzwanie. Chcemy byście pomogli nam dostać się do Hiszpanii i Danii, a tym samym udowodnić, że potęga polskiego rycerstwa nie przeminęła.

Projekt Rycerskie Mistrzostwa Świata 2017 w Hiszpanii i Danii

Więcej na temat Sportowych Walk Rycerskich, Polskiej Ligi Walk Rycerskich oraz Rycerskiej Kadry Polski można znaleźć na:

Kampania finansowania społecznościowego Rycerskie Mistrzostwa Świata 2017 w Hiszpanii i Danii
-> 
https://www.youtube.com/channel/UC71jEGotDvaMmQ-BsACmmTQ
-> 
https://www.facebook.com/polskiestowarzyszeniewalkrycerskich?fref=ts
->
https://www.facebook.com/pages/Rycerska-Kadra-Polski/456709731106572?fref=ts
-> 
http://medieval-combat.org/

     Kampania crowdfundingowa Rycerskie Mistrzostwa Świata 2017 w Hiszpanii i Danii

Kampania crowdfundingowa Rycerskie Mistrzostwa Świata 2017 w Hiszpanii i Danii                                      O NAS                                         Projekt Rycerskie Mistrzostwa Świata 2017 w Hiszpanii i Danii

Damian Łakomski - koordynator projektu. Jeden z najbardziej doświadczonych zawodników, wielokrotny reprezentant Polski na mistrzostwach świata obydwu federacji, zarówno w dyscyplinach bojowych 5 vs 5, 16 vs 16, 21 vs 21, jak i w konkurencji najlepszego historycznego uzbrojenia. Kapitan ligowej drużyny Niepokorni Orzesze Bartex oraz chorąży naszej reprezentacji narodowej.

 Kampania crowdfundingowa Rycerskie Mistrzostwa Świata 2017 w Hiszpanii i Danii

Kampania crowdfundingowa Rycerskie Mistrzostwa Świata 2017 w Hiszpanii i Danii                                  Kapitanowie                                   Zbiórka Rycerskie Mistrzostwa Świata 2017 w Hiszpanii i Danii

Krzysztof Szatecki - Kapitan Reprezentacji Narodowej w sezonie 2016/2017. Podczas MŚ kapitan drużyny Polska 1. w kategori 5vs5. Czołowy zawodnik Polskiej Ligi Walk Rycerskich
i członek Mistrza Polski drużyny Dies Ire. Zdobywca 3. miejsca w traitlonie podczas MŚ we Francji 2013.

Kapitan wygrywa starcia z najlepszymi. Artykuł o jego walce w Moskwie.

http://sportowefakty.wp.pl/mma/596794/wielka-wygrana-polak-rozbil-rosjanina-w-walce-rycerskiej-to-nowatorski-odlam-mma

 Projekt Rycerskie Mistrzostwa Świata 2017 w Hiszpanii i Danii

Kamila Henkelman - Kapitan żeńskiej Reprezentacji Narodowej. Kobieta zdobywająca wiele medali na arenie międzynarodowej. Będzie prowadzić żeńską  ekipę w kategorii 3vs3 oraz reprezentować Polskę w kategorii 1vs1.

 Projekt Rycerskie Mistrzostwa Świata 2017 w Hiszpanii i Danii

Sławomir Zys - W Rycerskiej Kadrze Polski od 2011 roku. Obecnie kapitan kategorii MassBattle - 21vs21 i 16vs16. Pokazuje, że wiek (42 lata) nie jest przeszkodą w sięganiu po tytuł Mistrza Świata (w kategorii 10vs10, Malbork 2015). Z Hiszpanii wrócił ze srebrem za 16vs16. Członek grupy bohurtowej Silesia (3. miejsce w obecnym sezonie PLWR), wytrwały, z doskonałym zmysłem na polu.

Projekt Rycerskie Mistrzostwa Świata 2017 w Hiszpanii i Danii

Wojciech  Gula  - Kapitan drużyny Polska 2 kategorii 5vs5 w sezonie 2016/2017. Kapitan trzeciej drużyny Polskiej Ligi Walk Rycerskich Sierotek.

Kampania crowdfundingowa Rycerskie Mistrzostwa Świata 2017 w Hiszpanii i Danii

Adam Urbaniak - kierownik drugiej drużyny Polskiej Ligi Walk Rycerskich KS Rycerz. Zawodnik z ogromnym doświadczeniem dowódczym. Na MŚ będzie dowodził drużyną Polska 3. w  kategorii 5vs5.

Kampania finansowania społecznościowego Rycerskie Mistrzostwa Świata 2017 w Hiszpanii i Danii

      Projekt Rycerskie Mistrzostwa Świata 2017 w Hiszpanii i Danii

 AKCJA OBJĘTA JEST PARTONATEM

                            HONOROWYM                                       MEDIALNYM

Zbiórka Rycerskie Mistrzostwa Świata 2017 w Hiszpanii i Danii  Zbiórka Rycerskie Mistrzostwa Świata 2017 w Hiszpanii i Danii                Kampania finansowania społecznościowego Rycerskie Mistrzostwa Świata 2017 w Hiszpanii i Danii

 

 

63

Wspierający

6044 zł

Z całkowitej kwoty 4000 zł

zakończono

Do zakończenia projektu

Projekt udany! Zakończenie: 21.04.2017

Wesprzyj projekt

Nielimitowana

Nagroda za 1 zł lub więcej!

Wsparcie bez nagrody

7 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 5 zł lub więcej!

Uznanie całej kadry za pomoc

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 10 zł lub więcej!

Uznanie całej kadry za pomoc, podziękowania na fanpage Rycerskiej Kadry Polski/PLWR

6 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 20 zł lub więcej!

Uznanie całej kadry za pomoc, podziękowania na fanpage Rycerskiej Kadry Polski/PLWR

17 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 50 zł lub więcej!

Uznanie całej kadry za pomoc, podziękowania na fanpage Rycerskiej Kadry Polski/PLWR, smycz reprezentacji

16 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 75 zł lub więcej!

Uznanie całej kadry za pomoc, podziękowania na fanpage Rycerskiej Kadry Polski/PLWR, smycz reprezentacji

+ kapsel PLWR

3 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 100 zł lub więcej!

Uznanie całej kadry za pomoc, podziękowania na fanpage Rycerskiej Kadry Polski/PLWR, smycz reprezentacji

+ Kubek ze zdjęciem związanym z Reprezentacją.

11 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 250 zł lub więcej!

Uznanie całej kadry za pomoc, podziękowania na fanpage Rycerskiej Kadry Polski/PLWR,
Smycz i kubek ze zdjęciem związanym z Reprezentacją

+ replika XV wiecznego badges cynowego

4 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 500 zł lub więcej!

Uznanie całej kadry za pomoc, podziękowania na fanpage Rycerskiej Kadry Polski/PLWR,
Smycz i kubek ze zdjęciem związanym z Reprezentacją, replika XV wiecznego badges cynowego

+ naszywka reprezentacji Polski lub torba IMCF

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 750 zł lub więcej!

Uznanie całej kadry za pomoc, podziękowania na fanpage Rycerskiej Kadry Polski/PLWR,
Smycz i kubek ze zdjęciem związanym z Reprezentacją replika XV wiecznego badges cynowego
, naszywka reprezentacji Polski lub torba IMCF

+ koszulka reprezentacji

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 1250 zł lub więcej!

Uznanie całej kadry za pomoc, podziękowania na fanpage Rycerskiej Kadry Polski/PLWR,
Smycz i kubek ze zdjęciem związanym z Reprezentacją, replika XV wiecznego badges cynowego , naszywka reprezentacji Polski lub torba IMCF, koszulka reprezentacji

+ nożyk ręcznie wykonany przez płatnerza wg. średniowiecznej receptury

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 2500 zł lub więcej!

Uznanie całej kadry za pomoc, podziękowania na fanpage Rycerskiej Kadry Polski/PLWR,
Smycz i kubek ze zdjęciem związanym z Reprezentacją, replika XV wiecznego badges cynowego, naszywka reprezentacji Polski lub torba IMCF, koszulka reprezentacji

+ oryginalna jaka narodowa!!! Nowa lub używana na MŚ ze śladami walki - do wyboru (bez paska)

1 Wspierający
Nielimitowana

Nagroda za 4900 zł lub więcej!

Uznanie całej kadry za pomoc, podziękowania na fanpage Rycerskiej Kadry Polski/PLWR,
Smycz i kubek ze zdjęciem związanym z Reprezentacją, replika XV wiecznego badges cynowego , naszywka reprezentacji Polski lub torba IMCF, koszulka reprezentacji, jaka narodowa

+ sztylet od płatnerza Jana Halickiego

0 Wspierających

O projektodawcy

Damian Łakomski

Damian Łakomski

Orzesze

Damian Łakomski - Jeden z najbardziej doświadczonych zawodników Polskiej Ligi Walk Rycerskich i Polskiej Reprezentacji Narodowej. Wielokrotny reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata federacji IMCF i HMB zarówno w dyscyplinach bojowych 5 vs 5, 16 vs 16, 21 vs 21,jak i w konkurencji najlepszego historycznego uzbrojenia.
Kapitan drużyny PLWR Niepokorni Orzesze Bartex oraz chorąży Polskiej Reprezentacji Narodowej Walk rycerskich.

kontakt - https://www.facebook.com/damian.lakomski

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Obejmij patronat nad tym projektem!

Chcesz sygnować projekt swoją marką lub nazwiskiem? Zgłoś się już teraz!

Wybierz rodzaj wsparcia jakiego chcesz udzielić projektodawcy: