Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

PSWR

PSWR

Rembertów

Zadaniem Stowarzyszenia jest popularyzowanie walk rycerskich o charakterze sportowej rywalizacji, promowanie i wspomaganie osób uprawiających tę dyscyplinę oraz organizowanie i obejmowanie patronatem turniejów rycerskich z walkami tego typu.

Stowarzyszenie ma także wspomagać przygotowania naszej Kadry Narodowej do dużych międzynarodowych turniejów rycerskich i ułatwiać zawodnikom dostęp do profesjonalnych treningów poprzez pomoc ośrodkom szkoleniowym.

Działalność PSWR nie ogranicza się jednak tylko do promowania sportowej rywalizacji rycerzy. Pasją członków Stowarzyszenia jest odtwórstwo kultury materialnej okresu średniowiecza.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

39352 PLN z 35000 PLN

299 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

112%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 11.04.2014.

Rycerska Kadra Polski na Mistrzostwa Świata

Wicemistrzostwo Świata!

Dodano 13.05.2014, godz. 8:34

W zeszłym tygodniu zakończyły się Mistrzostwa Świata w Sportowych Walkach Rycerskich. Opuszczaliśmy Belmonte zmęczeni i szczęśliwi. Były to dni pełne sukcesów i niezwykłych emocji.

Największy sukces to 2 złote medale, które zdobył dla Polski Marcin Waszkielis walcząc w pojedynkach 1 na 1 kategorii miecza długiego oraz miecza i tarczy.

Sukcesy w pojedynkach odniosły również nasze Panie.Marta Kupczyk w pojedynkach 1 na 1 broni drzewcowej zdobyła srebro zaś w walkach mieczem długim brąz. Maja Olczak zdobyła srebro w pojedynkach 1 na 1 kategorii miecza i tarczy.

Był to tylko przedsmak emocji jakie czekały wszystkich kibiców biało czerwonych w finałach 5na5 oraz 16na16.

W półfinale Polska 2 wygrała z Niemcami 1 i w finale stanęła na przeciwko USA1. Cóż to była za walka! Najdłuższe starcie w całym turnieju 5na5. Zawodnicy podeszli z dużym szacunkiem do siebie i bardzo ostrożnie ruszali do natarcia wyczekując na ruch przeciwnika. Pierwsze starcia zakończyło sie remisem po brawurowej akcji Michała "Wikinga" Bednarskiego, który został na polu sam na 2 Amerykanów i klinczujac z nimi ściągnął obydwu na ziemie. Drugie starcie po niezwykle wyrównanej walce zwyciężyli Amerykanie zaś w trzecim Polacy. Po obu stronach pojawiły sie kontuzje (2 po stronie Amerykańskiej i 1 po stronie Polskiej). Przerwy dały Amerykanom, którzy dyszeli juz niezwykle cieżko, chwile wytchnienia. W ostatnim starciu sytuacja była napięta. Po szybkim natarciu Polaków sytuacja zmieniała sie dynamicznie, ostatecznie przynosząc zwycięstwo USA. Tym samym zespół Polska 2 zdobyła srebrny medal w walkach 5 na 5.

Mimo dużych nadziei na finał walk 16na16 w którym ponownie stanęliśmy na przeciwko USA starcie wygrali Amerykanie.

Podsumowując całe mistrzostwa Rycerska Kadra Polski zdobyła:
2 złote medale
4 srebrne medale
1 brązowy

Ostatecznie zajęliśmy 2 miejsce w klasyfikacji generalnej, za USA zostając Wicemistrzami Świata Federacji IMCF.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie i kibicowanie naszym zawodnikom! Jeszcze w tym tygodniu będziemy kontaktować się z Państwem w celu ustalenia szczegółów przekazania wszystkich gadżetów podziękowań i korzyści.

To dzięki wam mogliśmy zrealizować to marzenie i zdobywać medale dla Polski!
Dziękujemy!

Dodano: 13.05.2014, 14:04
  Marcin Przewoźny
Marcin Przewoźny
Chluba i duma naszego rycerstwa. Dziękuję. Cieszę się ze mogłem dołożyć do tego swoją cegiełkę.
Dodano: 13.05.2014, 11:37
  Alek Panfilov
Alek Panfilov
Gratulacje!
Dodano: 13.05.2014, 10:15
  ratsilves
ratsilves
Coś pięknego! Gratulacje, jesteście WIELCY! Nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć Was w akcji. Strasznie się cieszę, że mogłem mieć choć minimalny wkład w wasz start.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 11.04.2014 18:06