Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

PSWR

PSWR

Rembertów

Zadaniem Stowarzyszenia jest popularyzowanie walk rycerskich o charakterze sportowej rywalizacji, promowanie i wspomaganie osób uprawiających tę dyscyplinę oraz organizowanie i obejmowanie patronatem turniejów rycerskich z walkami tego typu.

Stowarzyszenie ma także wspomagać przygotowania naszej Kadry Narodowej do dużych międzynarodowych turniejów rycerskich i ułatwiać zawodnikom dostęp do profesjonalnych treningów poprzez pomoc ośrodkom szkoleniowym.

Działalność PSWR nie ogranicza się jednak tylko do promowania sportowej rywalizacji rycerzy. Pasją członków Stowarzyszenia jest odtwórstwo kultury materialnej okresu średniowiecza.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Obejmij patronat nad tym projektem!

Wybierz rodzaj wsparcia jakiego chcesz udzielić projektodawcy:


299 Wspierający

112% Postęp

39352 PLN z 35000 PLN

Udany! Cel osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania, model "wszystko albo nic", zbiórka będzie aktywna do 11.04.2014

Rycerska Kadra Polski na Mistrzostwa Świata

O projekcie

 

NASZ PROJEKT


Naszym celem jest wyjazd Rycerskiej Kadry Polski na Mistrzostwa Świata do Hiszpanii, gdzie walcząc z orłem Jagiellonów na piersi możemy sięgnąć po mistrzowskie tytuły!

 

Do tej pory na własną rękę i ze środków prywatnych finansowaliśmy wszystkie wyjazdy kadry na mistrzostwa świata (Ukraina, Polska, Francja). Tym razem koszty wyjazdu niestety przekraczają nasze możliwości. Tym samym ciężka wieloletnia praca wielu polskich zawodników i marzenia o zdobyciu mistrzowskich tytułów mogą zostać przekreślone.

Kwota, którą zbieramy jest nam potrzebna na przejazd kadry oraz transport i zabezpieczenie ekwipunku (zbroje) na Mistrzostwa. W związku z ilością oraz wagą sprzętu, który musimy ze sobą zabrać, koszt ten jest szalenie wysoki.


Dlatego też zwracamy się do was z prośbą o pomoc w realizacji naszego przedsięwzięcia. Każde wsparcie pozwoli stworzyć nie tylko sukces reprezentacji, ale przyczyni się do rozwoju nowej, bardzo interesującej dyscypliny sportowej w kraju i na świecie.


Konkurencjami rozgrywanymi podczas Mistrzostw Świata IMCF są: walki 1 vs1,5vs5 i 16,vs16. W Kadrze Polski mamy zawodników, którzy w każdej z tych konkurencji mają realne szanse medalowe. Próg jaki założyliśmy pozwoli nam wyjechać składem mogącym wziąć udział w startach indywidualnych oraz w konkurencji 5vs5.

 

W związku z tym każda wpłata powyżej 100% to wzmocnienie polskiej kadry i przybliżenie jej do upragnionych medali we wszystkich konkurencjach również w tych gdzie ścierać będziemy się 16 na 16. 

 

Mistrzostwa Świata federacji IMCF w sportowych walkach rycerskich odbędą się już na początku maja w Hiszpanii. Gospodarzem Mistrzostw jest członek hiszpańskiej rodziny książęcej Javier Fitz-James Stuart, a mistrzostwa odbędą się na terenie jego zamku Castillo de Belmonte, położonego ok 150km od Madrytu.

 

IMCF (International Medieval Combat Federation) jest międzynarodową federacją sportową, która powstała  w 2013 roku. Polska jest jednym z jej współzałożycieli wśród państw z pięciu kontynentów takich jak: Francja, Wielka Brytania, USA, Argentyna czy odległa Nowa Zelandia i Japonia.

Bez Waszego wsparcia stracimy szansę by udowodnić iż zasługujemy na tytuły Mistrzów Świata Federacji IMCF!


 

 RYCERSKA KADRA POLSKI

Polskie Stowarzyszenie Walk Rycerskich jest organizacją, która skupia zawodników zajmujących się profesjonalnie Sportowymi Walkami Rycerskimi w Polsce. Wspieramy rozwój klubów, organizację turniejów, obozów szkoleniowych. Jesteśmy głównym organizatorem Polskiej Ligi Walk Rycerskich, odpowiadamy za promocję tej nowej dyscypliny sportu w naszym kraju oraz za powołanie i przygotowanie Rycerskiej Kadry Narodowej.

Nasza Kadra składa się z 50 najlepszych polskich rycerzy, którzy w danym roku reprezentują Polskę podczas turniejów międzynarodowych. Wybierani są oni przez kapitana i selekcjonera kadry, który dokonuje selekcji na podstawie postawy prezentowanej w rozgrywkach Polskiej Ligi Walk Rycerskich.

 

PLWR to jedyna na świecie profesjonalna Liga Sportowych Walk Rycerskich, która rozrasta się z roku na rok. Zapraszamy do obejrzenia filmu promującego rozgrywki ligi w sezonie 2013/2014!
 

Zobaczcie takżę przewodnik po lidze w którym znajdują się opisy zespołów ligowych: www.pswr.pl/images/PrzewodnikPLWR/Przewodnik%20PLWR.pdf

 

Ciężkimi treningami, codzienną pracą i silną wolą każdy z nas stara się każdego dnia podnosić swój poziom tak by zostać wybranym spośród kilkuset osób

trenujących rycerskie walki full-kontakt w naszym kraju i z orłem Jagiellonów na piersi występować jako członek Rycerskiej Kadra Narodowej.


Rycerska Kadra Polski znajduje się w światowej czołówce wyprzedzając takie państwa jak Niemcy, Anglia, USA, Australia, Izrael, Japonia czy Hiszpania. Najbardziej zaciekłą rywalizację prowadzimy z reprezentacjami Rosji oraz Ukrainy.

Największe sukcesy kadry do tej pory:
- III miejsce w walkach 21 vs 21 w latach 2010 i 2012
- Wicemistrzostwo świata dla Marcina Waszkielisa w 2012
- Brązowy medal podczas mistrzostw świata w 2013 dla Krzysztofa Szateckiego
-    III miejsce w ogólnej klasyfikacji na mistrzostwach świata w 2012 i 2013 r.*

* W 2013 roku w mistrzostwach udział wzięło 25 reprezentacji narodowych

 


Już w tym roku chcemy objąć prowadzenie w światowych rankingach i wywalczyć tytuły mistrzowskie! Żebyśmy mogli zrealizować ten cel niezbędna jest nam Twoja pomoc. 

 

 

NASZA PASJA

 

Sportowe Walki Rycerskie to nowy, dynamicznie rozwijający się sport walki, który od pięciu lat zachwyca publiczność na całym świecie. Nawiązuje on do tradycji rycerskich pojedynków - fechtunku średniowieczną bronią białą.

Do walki stają zawodnicy - rycerze w zbrojach, będących kopiami tych średniowiecznych, z bronią, która od tej sprzed kilkuset lat różni się tylko tym, że jest stępiona. Stalowe zbroje ważą 25-35kg, dlatego by w nich walczyć, trzeba pracować na treningach nad siłą, kondycją i wytrzymałością. Do tego dochodzą treningi techniczne, czyli szlifowanie umiejętności posługiwania się mieczem, toporem, tasakiem, halabardą czy młotem rycerskim. Kto wygrywa?

Walka jest w 100% realna, ciosy wyprowadzane
pełną siłą, nie ma tu żadnego aktorstwa czy udawania. Wygrywa po prostu lepszy. W walkach 1vs1

 

to rycerz który więcej razy trafi swojego przeciwnika w określonym regulaminem czasie, w walkach 5 vs 5 czy 16 vs 16 to drużyna, która będzie na tyle skuteczna by powalić wszystkich rycerzy drużyny przeciwnej na ziemię.

Nasze turnieje to nie tylko mocne wrażenia. To także duża dawka "żywej" historii, gdzie każdy może dowiedzieć się czegoś interesującego o czasach średniowiecza. Przez swój charakter, osadzony w rycerskich czasach sport ten, promuje nie tylko aktywność fizyczną, ale także postawy patriotyczne, poszanowanie tradycji i historii oraz wartości takie jak honor, poczucie obowiązku czy odwaga.

Polska jest pionierem w tej nowej dyscyplinie i aktywnie działa na rzecz jej rozwoju. Pragniemy wynieść sportowe walki rycerskie na poziom tradycyjnych dalekowschodnich dyscyplin (karate,sumo), by pokazać, że dawne europejskie sztuki walki są równie atrakcyjne i mają ogromny potencjał
.


Teraz również Wy możecie pomóc osiągnąć ten cel i wspólnie z nami tworzyć historię!


Zobacz naszą kadrę w akcji i poczuj niezwykłą atmosferę Sportowych Walk Rycerskich:


 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

 

Więcej na temat Sporotwych Walk Rycerskich, Polskiej Ligi Walk Rycerskich oraz Rycerskiej Kadry Polski można znaleźć na:

-> https://www.facebook.com/sportowe.walki.rycerskie
-> http://www.pswr.pl/
-> https://www.youtube.com/channel/UC71jEGotDvaMm
Q-BsACmmTQ
-> https://www.facebook.com/polskiestowarzyszeniewalkrycerskich?fref=ts
-> https://www.facebook.com/pages/Rycerska-Kadra-Polski/456709731106572?fref=ts
-> http://medieval-combat.org/
-> www.pswr.pl/images/PrzewodnikPLWR/Przewodnik%20PLWR.pdf

 Warto również zobaczyć krótką relację z udziału polskiej kadry na mistrzostwach świata federacji HMBIA w ubiegłym roku:


Media o Twoim projekcie:

Wesprzyj wyjazd Rycerskiej Kadry Polski na Mistrzostwa Świata

historykon.pl | 2014-04-10

Rycerska Kadra Polski-Walczymy z orłem Jagiellonów na piersi, i jesteśmy z tego dumni! W tej chwili Polska jest jednym z najlepszych krajów w tej nowej dyscyplinie sportowej. Do tej pory zawodnicy z własnych środków pokrywali koszty wyjazdów na mistrzostwa, jednak w tym roku, te koszty są bardzo duże, dlatego fundusze na wyjazd na mistrzostwa zbieramy na portalu Polak potrafi.

Rycerska Kadra Polski na Mistrzostwa Świata

www.pzszerm.pl | 2014-04-03

Sportowe Walki Rycerskie to nowy, dynamicznie rozwijający się sport walki, który od pięciu lat zachwyca publiczność na całym świecie. Nawiązuje on do tradycji rycerskich pojedynków - fechtunku średniowieczną bronią białą.

Polskie rycerstwo w potrzebie - Teleexpress EXTRA

teleexpress.tvp.pl | 2014-03-25

Rycerz Jarand z Grabia walczył pod Grunwaldem. Mikołaj Powała z Taczewa również. Zawisza Czarny z Grabowa walczył i z Krzyżakami, i z Turkami. Z kolei Tomasz Gomoła z Lublina razem z kadrą polskich rycerzy wybierają się do Hiszpanii walczyć o mistrzostwo świata. Jednak chociaż nasi rycerze są w wyjątkowej formie, to nie wiadomo, czy uda im się na mistrzostwa dotrzeć.

Najbardziej rycerski lublinianin. Tomasz Gomoła chce zostać mistrzem świata

www.tvp.pl | 2014-03-25

Lublinianin ma szansę zostać mistrzem świata... rycerzy. Tomasz Gomoła przygotowuje się do turnieju w Hiszpanii. Ma kuźnię w podlubelskiej Dąbrowicy, gdzie sam wykuwa zbroje i rycerski osprzęt.

Rycerska Kadra Polski

www.tvp.pl | 2014-03-24

Zobacz materiał w TVP Lublin

299

Wspierających

39352 zł

Z całkowitej kwoty 35000 zł

zakończono

Do zakończenia projektu

Projekt zostanie ufundowany 11.04.2014

Wesprzyj projekt

Wpłać 15 zł lub więcej!

- Umieszczenie imienia i nazwiska w podziękowaniach na stronach PSWR

- Umieszczenie imienia i nazwiska w krótkich podziękowaniach wideo zamieszczonych na kanale YT PLWR i opublikowanych na stronach ligi oraz PSWR

29 Wspierających
 

Wpłać 25 zł lub więcej!

- Umieszczenie imienia i nazwiska w podziękowaniach na stronach PSWR

- Umieszczenie imienia i nazwiska w krótkich podziękowaniach wideo zamieszczonych na kanale YT PLWR i opublikowanych na stronach ligi oraz PSWR

-> Smycz Reprezentacji

58 Wspierających
 

Wpłać 50 zł lub więcej!

- Umieszczenie imienia i nazwiska w podziękowaniach na stronach PSWR

- Umieszczenie imienia i nazwiska w krótkich podziękowaniach wideo zamieszczonych na kanale YT PLWR i opublikowanych na stronach ligi oraz PSWR

- Smycz Reprezentacji


-> Zdjęcie kadry z podpisem Kapitana Reprezentacji

43 Wspierających
 

Wpłać 75 zł lub więcej!

- Umieszczenie imienia i nazwiska w podziękowaniach na stronach PSWR

- Umieszczenie imienia i nazwiska w krótkich podziękowaniach wideo zamieszczonych na kanale YT PLWR i opublikowanych na stronach ligi oraz PSWR

- Kubek ze zdjęciem Kadry

8 Wspierających
 

Wpłać 100 zł lub więcej!

- Umieszczenie imienia i nazwiska w podziękowaniach na stronach PSWR

- Umieszczenie imienia i nazwiska w krótkich podziękowaniach wideo zamieszczonych na kanale YT PLWR i opublikowanych na stronach ligi oraz PSWR

- Zaproszenie na bezpłatny trening w jednym z klubów Sportowych Walk Rycerskich (do wykorzystania w Warszawie, Trójmieście, Łodzi, Wrocławiu - w innych miastach - po konsultacji) / lub alternatywnie:
- Zestaw gadżetów: zdjęcie z podpisem Kapitana Reprezentacji, smycz Reprezentacji oraz Kubek ze zdjęciem Reprezentacji.

30 Wspierających
 

Wpłać 200 zł lub więcej!

- Umieszczenie imienia i nazwiska w podziękowaniach na stronach PSWR

- Umieszczenie imienia i nazwiska w krótkich podziękowaniach wideo zamieszczonych na kanale YT PLWR i opublikowanych na stronach ligi oraz PSWR

- Umieszczenie Imienia i Nazwiska lub nazwy instytucji w podziękowaniach zamieszczonych w przewodniku po lidze który będzie wydany we wrześniu 2014

- Zaproszenie na bezpłatny trening w jednym z klubów Sportowych Walk Rycerskich (do wykorzystania w Warszawie, Trójmieście, Łodzi, Wrocławiu - w innych miastach - po konsultacji) / lub alternatywnie zestaw gadżętów (zdjęcie, kubek, smycz)

4 Wspierających
 

Wpłać 250 zł lub więcej!

- Umieszczenie imienia i nazwiska w podziękowaniach na stronach PSWR

- Umieszczenie imienia i nazwiska w krótkich podziękowaniach wideo zamieszczonych na kanale YT PLWR i opublikowanych na stronach ligi oraz PSWR

- Umieszczenie Imienia i Nazwiska lub nazwy instytucji w podziękowaniach zamieszczonych w przewodniku po lidze który będzie wydany we wrześniu 2014

- Zaproszenie na bezpłatny trening w jednym z klubów Sportowych Walk Rycerskich (do wykorzystania w Warszawie, Trójmieście, Łodzi, Wrocławiu - w innych miastach - po konsultacji) / lub alternatywnie zestaw gadżetów (zdjęcie, smycz, kubek)

- historyczny, metalowy emblemat reprezentacji (tzw. badges)

20 Wspierających
 

Wpłać 500 zł lub więcej!

- Umieszczenie imienia i nazwiska w podziękowaniach na stronach PSWR

- Umieszczenie imienia i nazwiska w krótkich podziękowaniach wideo zamieszczonych na kanale YT PLWR i opublikowanych na stronach ligi oraz PSWR

- Umieszczenie Imienia i Nazwiska lub nazwy instytucji w podziękowaniach zamieszczonych w przewodniku po lidze który będzie wydany we wrześniu 2014

- Zaproszenie na indywidualny trening z jednym z zawodników kadry (do wykorzystania w Warszawie, Trójmieście, Łodzi, Wrocławiu - w innych miastach - po konsultacji

- Zaproszenie na sesję zdjęciową w zbroi

- Wymienienie Imienia i Nazwiska lub nazwy instytucji w podziękowaniach podczas turnieju inaugurującego ligę sezonu 2014/2015

12 Wspierających
 
Pozostało: 9

Wpłać 2000 zł lub więcej!

- Umieszczenie imienia i nazwiska w podziękowaniach na stronach PSWR

- Umieszczenie imienia i nazwiska w krótkich podziękowaniach wideo zamieszczonych na kanale YT PLWR i opublikowanych na stronach ligi oraz PSWR

- Umieszczenie Imienia i Nazwiska lub nazwy instytucji w podziękowaniach zamieszczonych w przewodniku po lidze który będzie wydany we wrześniu 2014

- Wymienienie Imienia i Nazwiska lub nazwy instytucji w podziękowaniach podczas turnieju inaugurującego ligę sezonu 2014/2015

- Zaproszenie na indywidualny trening z jednym z zawodników kadry (do wykorzystania w Warszawie, Trójmieście, Łodzi, Wrocławiu - w innych miastach - po konsultacji)

- Reprezentacyjna Szata Bojowa Polskiej Reprezentacji (na życzenie z podpisami kadrowiczów walczących na Mistrzostwach IMCF w Hiszpanii).

1 Wspierający

O autorze

PSWR

PSWR

Rembertów

Zadaniem Stowarzyszenia jest popularyzowanie walk rycerskich o charakterze sportowej rywalizacji, promowanie i wspomaganie osób uprawiających tę dyscyplinę oraz organizowanie i obejmowanie patronatem turniejów rycerskich z walkami tego typu.

Stowarzyszenie ma także wspomagać przygotowania naszej Kadry Narodowej do dużych międzynarodowych turniejów rycerskich i ułatwiać zawodnikom dostęp do profesjonalnych treningów poprzez pomoc ośrodkom szkoleniowym.

Działalność PSWR nie ogranicza się jednak tylko do promowania sportowej rywalizacji rycerzy. Pasją członków Stowarzyszenia jest odtwórstwo kultury materialnej okresu średniowiecza.

Napisz wiadomość

Zgłoś patronat/mecenat

Aby zostać patronem lub mecenasem tego projektu, wyślij zgłoszenie korzystając z poniższego przycisku.