Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Bolesław Sitek

Bolesław Sitek

Warszawa

Członek Rycerskiej Kadry Polski. Na swoim koncie mam m. in. Wicemistrzostwo w 16vs16 (2014), Mistrzostwo Świata 16vs16 (2015), Mistrzostwo Polski w 5vs5 Grunwald 2015, Wicemistrzostwo Ligii Walk Rycerskich w broni drzewcowej. Koordynuję wyjazd Kadry do Portugalii. Będę reprezentować kraj w konkurencji indywidualnej: pojedynki na broń drzewcową. Poza rekonstrukcją studiuję w Warszawie, gdzie się urodziłem i wychowałem.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

19599 PLN z 2000 PLN

248 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

979%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 17.05.2016.

Rycerska Kadra Polski na Mistrzostwach w Portugalii

O projekcie

Jak pomogą nam zebrane fundusze?

☻ 2000 zł – Jedziemy! Wsparcie na tym poziomie pozwoli odciążyć nasz budżet na tyle, by każdy mógł wyruszyć po medale.

☻ 5000 zł – Fundujecie nam paliwo! Do turniejowych szranek mamy ponad 3000 km. W obie strony to 6 tysięcy km! Taka odległość wymaga wielokrotnego tankowania, co stanowi dużą część budżetu. Dofinansowanie na tym poziomie pokrywa nasze wydatki związane z paliwem.

☻ 10 000 zł – Zawodnicy dofinansowani! Przy tej kwocie każdy zawodnik jedzie za darmo! Martwimy się już teraz tylko o wyniki w szrankach. Koszty przestają być problemem, nawet długa trasa nie stanowi wyzwań. Jedziemy i wygrywamy!

☻ 15 000 zł - Kadrowicze nie chodzą głodni! Po przekroczeniu tej kwoty mamy zapewnione wszystkie wydatki związane z wyjazdem, o jakich możemy pomyśleć. To znacznie więcej, niż ktokolwiek z nas by przypuszczał.

☻ 20 000 zł – Spełnienie marzeń. Każda osoba zaangażowana w wyjazd jedzie bez najmniejszych przeszkód. Możemy zabrać ze sobą ludzi, którzy pomagają utrzymać rycerski obóz, pomóc rycerzom w ubieraniu się, czy zapewniają wsparcie organizacyjne. 

☻ 25 000 zł - Przekroczenie tego progu pozwoli nam na zabranie ze sobą zaplecza medyczno-technicznego (fizjoterapeuta, ratownik medyczny, kowal) oraz pozwoli na zakup ubezpieczenia dla Kadry.

==============================================================

Czwarty próg jest nasz (Update 28.04.2016)

DZIĘKUJEMY! Całej naszej Kadrze serce rośnie, że mamy tak cudownych kibiców. Dziękujemy za niesamowite wsparcie! Czapki z głów. Przypominamy, że to dopiero pierwszy tydzień naszej zbiórki :-)

Trzeci próg! (Update 28.04.2016)

Jesteśmy Państwu niesamowicie wdzięczni. Dzięki Waszym dobrym sercom jedziemy! W zamian pokażemy całemu rycerskiemu światu, kto ma najlepszą Kadrę i najlepszych kibiców :)

Drugi próg za nami! (Update 27.04.2016)

Coś niesamowitego! Ufundowaliście nam paliwo i nasz wyjazd staje się przyjemnością. W zamian wracamy ze złotymi medalami ;) Uda nam się uzbierać kolejny próg - 10 000 zł? 

Pierwszy próg mamy! (Update 26.04.2016)

Dziękujemy za wsparcie! Nikt z nas nie spodziewał się, że tak szybko jesteśmy w stanie zebrać minimalną kwotę potrzebną na nasz wyjazd. Teraz czas na kolejny próg! 5000 zł to ufundowane paliwo do busów, które wiozą nas przez całą Europę

==============================================================

Salve!

Już 26 maja w portugalskiej miejscowości Montemor-o-Velho ruszają kolejne Rycerskie Mistrzostwa Świata federacji IMCF (International Medieval Combat Federation). W Mistrzostwach swój udział zapowiedziały 23 reprezentacje z całego globu. Chcemy dołożyć wszelkich starań, by biało-czerwona flaga również dumnie powiewała na wietrze, a nasi reprezentanci po raz kolejny pokazali, że z polskim orężem nie ma żartów.

 

Możesz nam w tym pomóc! Już 24 maja wyruszamy z Warszawy dwoma busami, które zabiorą nas przez całą Europę aż do położonego 12 km od Oceanu Atlantyckiego zamku w Montemor-o-Velho. Na miejscu Rycerska Kadra Polski zmierzy się z innymi zawodnikami w kategoriach indywidulanych (miecz i tarcza, miecz długi, broń drzewcowa) oraz grupowych (5 vs 5).

Czy warto? W zeszłorocznych Mistrzostwa w Malborku reprezentacja Polski zdobyła medale aż w dziesięciu kategoriach – z czego aż sześć złotych! Jesteśmy gotowi zjechać całą Europę, by móc bronić tytułu mistrzów świata!

fot. P.Sumara

O sporcie:
HMB – Historical Medieval Battle zaczęło się w 2010 roku od Bitwy Narodów.  Od tamtej pory impreza jest organizowana co roku w różnych częściach Europy. Te zawody są równie ważne dla naszych zawodników, ponieważ są niezwykłą okazją do zaprezentowania swoich umiejętności.
IMCF, czyli nasz tegoroczny cel numer  jeden, pierwszy turniej tej federacji odbył się w 2014 roku w Belmonte w Hiszpanii. Polskie drużyny wywalczyły tam srebro w kategoriach 5 vs 5 oraz 16 vs 16. Na Mistrzostwach w Malborku w 2015 roku pokazaliśmy pełnie naszych możliwości zdobywając tytuł mistrza świata aż w sześciu kategoriach!

Wszystkie dyscypliny w tym sporcie odbywają się w zbrojach wzorowanych na ekwipunku używanym w średniowieczu. Także broń zawodników jest wierną kopią dawnego uzbrojenia. Wszelkie różnice wynikają tylko ze względów bezpieczeństwa: broń jest zatępiona i nie wolno wykonywać pchnięć. Rycerze maja natomiast do dyspozycji całą gamę kopnięć, uderzeń, rantów tarczą czy obaleń. Wygrywa ta drużyna, której zawodnicy ustoją na nogach.

Nasze turnieje to nie tylko mocne wrażenia. To także duża dawka "żywej" historii, gdzie każdy może dowiedzieć się czegoś interesującego o czasach średniowiecza. Przez swój osadzony w rycerskich czasach charakter, sport ten promuje nie tylko aktywność fizyczną, ale także postawy patriotyczne, poszanowanie tradycji i historii oraz wartości takie jak honor, poczucie obowiązku czy odwaga.

Każde starcie jest zjawiskowe, nieprzewidywalne, ale przede wszystkim w tych ciosach nie ma żadnego udawania. Każde trafienie jest mocne i może przechylić szalę zwycięstwa. Poniżej film prezentujący drogę naszych zawodników do złota w kategorii 5 vs 5 w Malborku:

 

Rycerskie walki to również starcia indywidualne. W tych pojedynkach liczy się ilość osadzonych trafień. Tu największe znaczenie ma szybkość i technika. Zawodnicy ścierają się w trzech kategoriach: miecz i tarcza, miecz długi oraz broń drzewcowa. Każdy rodzaj broni wymaga innych umiejętności i odpowiedniego przygotowania. Również na tym polu mamy ogromne osiągnięcia: złote medale w mieczu i tarczy oraz mieczu długim mężczyzn, a także srebro w broni drzewcowej i mieczu długim kobiet.

Wyjazd do Portugalii jest dla nas dużym wyzwaniem – przede wszystkim finansowym. Sportowe walki rycerskie są młodym sportem pełnym pasjonatów, którzy sami finansują swój sprzęt i treningi, przez co każdy wyjazd na Mistrzostwa Świata to dla nas duże wyzwanie. Chcemy byście pomogli nam dostać się do Portugalii, a tym samym udowodnić, że potęga polskiego rycerstwa nie przeminęła.

 

O nas:

Poniżej prezentujemy sylwetki osób, które jadą w obronie tytułu Mistrza Świata:

Agnieszka Lasota Udowadnia, że to sport nie tylko dla mężczyzn. Jedzie reprezentować nasz kraj w kategorii miecza długiego. Nie jest to dla niej obca dyscyplina, bowiem w ubiegłorocznych mistrzostwach zdobyła srebro. Ostatnio również zajęła trzecie miejsce w triathlonie (miecz i tarcza, miecz długi oraz miecz i puklerz) na turnieju w Warszawie.

 

 

 

Bolesław Sitek W Rycerskiej Kadrze Polski od dwóch lat. W barwach narodowych zdobył wicemistrzostwo w kategorii 16vs16 (2014) oraz mistrzostwo świata 16vs16 (2015). W zeszłym roku zajął pierwsze miejsce w nieoficjalnych Mistrzostwach Polski na Grunwaldzie w kategorii 5vs5. Jeden z koordynatorów wyjazdu Kadry do Portugalii.

 

 

Hubert Ławniczak Na co dzień walczy w barwach klubu Sierotki,który w zmaganiach ligowych uplasował się na drugim miejscu. Ze słonecznej Hiszpanii przywiózł srebro, stały członek Kadry na Bitwie Narodów.  Szybki i wytrzymały, idealny kandydat na mistrza świata.

 

 

Michał Bednarski Mistrz Świata w kategorii 5na5 (2015), wcześniej wicemistrz w tej samej kategorii (2014). Mocny zawodnik, nie tylko Kadry, ale również swojej drużyny – Sierotek. Znany wszystkim jako „Wiking”, ponieważ dodatkowo zajmuje się rekonstrukcją XI-tego wieku.

 

 

 

Tomasz Gomoła Z Mistrzostw Świata w Malborku przywiózł złoty medal w kategorii 10vs10. Weteran wielu turniejów i walk, pierwsze miejsce na nieoficjalnych Mistrzostwach Polski na Grunwaldzie w kategorii 5vs5.  Prywatnie Tomek jest kowalem, sam wykuł dla siebie zbroje,  a w środowisku jest cenionym rzemieślnikiem i zawodnikiem. Jeden z koordynatorów wyjazdu Kadry do Portugalii.

Bogdan Raczyński Mimo młodego wieku pokazuje swoje umiejętności w starciach grupowych. 1 miejsce w 16vs16 na Grunwaldzie (2015) , trzecie miejsce w 2vs2 na turnieju w Czechach. Nagrodzony tytułem najlepszego zawodnika eliminacji krakowskich w marcu 2016. Najchętniej w boju używa broni dwuręcznej.

 

 

Andrzej Studencki Mistrz Świata w kategorii 10vs10, wcześniejsze mistrzostwa skończył z medalem za drugie miejsce w 16vs16. Andrzej również jest członkiem Sierotek, z którymi dwa razy sięgał po tytuł wicemistrza Polski. Jest zawodnikiem uniwersalnym, może zabiegać przeciwników bądź przytrzymywać ich. Najchętniej wychodzi w szranki z tasakiem i tarczą.

 

Łukasz Płaza Trzy razy dowodził drużyną narodową w starciach 5vs5, uczestnik każdej Bitwy Narodów. Liczne zwycięstwa w Lidze Walk Rycerskich oraz na Grunwaldzie w kategoriach 5vs5 oraz 16vs16. Bardzo doświadczony zawodnik, potrafi dowodzić ludźmi i umiejętnie rozstawić ich w turniejowych szrankach.

Sławomir Zys W Rycerskiej Kadrze Polski od 2011 roku. Pokazuje, że wiek (42 lata) nie jest przeszkodą w sięganiu po tytuł Mistrza Świata (w kategorii 10vs10, Malbork 2015). Z Hiszpanii wrócił ze srebrem za 16vs16. Członek grupy bohurtowej Silesia, wytrwały, z doskonałym zmysłem na polu. Kapitan 5vs5 na Portugalię.

 

 

Dlaczego crowdfunding?

Nasz sport jest dosyć specyficzny - ze względu na historyczność ekwipunku nie możemy być obklejeni logami sponsorów. Wierzymy natomiast, że w Polsce nie brakuje osób chętnych do wsparcia naszej pasji i pomogą nam obronić tytuł Mistrzów Świata. Sprawmy, by fundusze nie były przeszkodą w realizowaniu pasji!

Więcej na temat Sportowych Walk Rycerskich, Polskiej Ligi Walk Rycerskich oraz Rycerskiej Kadry Polski można znaleźć na:

-> 
https://www.facebook.com/sportowe.walki.rycerskie
-> 
https://www.youtube.com/channel/UC71jEGotDvaMmQ-BsACmmTQ
-> 
https://www.facebook.com/polskiestowarzyszeniewalkrycerskich?fref=ts
-> 
https://www.facebook.com/pages/Rycerska-Kadra-Polski/456709731106572?fref=ts
-> 
http://medieval-combat.org/

Przewidywany termin realizacji nagród: lipiec/sierpień 2016

Media o Twoim projekcie:

Polscy rycerze chcą jechać na mistrzostwa świata w Portugalii. Są postrachem turniejów, ale nie stać ich na… benzynę

fakty.tvn24.pl | 2016-04-29

Polska ma Rycerską Kadrę Narodową, ale kadra nie ma pieniędzy. Polacy są wielokrotnymi mistrzami międzynarodowych imprez, na których „piorą” mieczami i toporami rycerzy zagranicznych. W czerwcu chcą „prać” na mistrzostwach świata w Portugalii. Ale brakuje im środków na benzynę, a koni też nie mają.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 17.05.2016 22:10