Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Robert Kasprzycki Rozmarynowa

Robert Kasprzycki Rozmarynowa

Kraków

Robert Kasprzycki - piosenkarz, autor tekstów, gitarzysta, kompozytor, jeden z najbardziej znanych reprezentantów piosenki autorskiej.Debiutancki album \"Niebo do wynajęcia\" dotarł do niespodziewanie wielkiego grona słuchaczy nie związanych do tej pory z piosenką poetycką. Aktualnie ma na koncie 4 albumy, w tym ostatni ukazał się jesienią 2014. Gra zarówno koncerty kameralne i klubowe, jak i na dużych festiwalach (m.in.kilkakrotnie wystąpił na Przystanku Woodstock).

Napisz wiadomość do Projektodawcy

7488 PLN z 6000 PLN

93 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

124%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 05.04.2015.

Teledysk Roberta Kasprzyckiego - piosenka Rozmarynowa

O projekcie

Dzięki Wam możemy nakręcić teledysk do singla „Rozmarynowa”!

To piosenka, która pochodzi z naszej najnowszej płyty "CZTERY" (premiera jesień 2014 roku). Piosenka została wybrana przez fanów jako typ na kolejny singiel z płyty "CZTERY", jest bardzo filmowa i marzy nam się do niej wideoklip.

Zapraszamy do jej odsłuchania:

Chcesz wiedzieć więcej o głównym bohaterze tego pozytywnego zamieszania?

Jeśli chcesz posłuchać, na stronie www.kasprzycki.pl w zakładce Muzyka jest do odsłuchania multum moich piosenek.

Rekomendacji udzielił mi m.in.  Grzegorz Turnau : „w Krakowie z ludzi, którzy pojawili się już po moim debiucie, najciekawszą postacią, która zostawiła też chyba do tej pory największy dorobek, jest Robert Kasprzycki. Wymieniłbym go jako przykład człowieka, który próbuje różnych form i wychodzi do szerszej publiczności”. Z kolei Piotr Bałtroczyk określił mnie jako „znakomitego pieśniarza lirycznego z wybitnym zacięciem satyrycznym”.

Jestem piosenkarzem, autorem tekstów, gitarzystą, kompozytorem, znanym reprezentantem piosenki autorskiej w Polsce i trochę wymykam się ramom jeśli chodzi o klasyfikację gatunku.
Mój debiutancki album  "Niebo do wynajęcia" dotarł do niespodziewanie wielkiego grona słuchaczy - zwłaszcza tytułowa piosenka - nie związanych do tej pory z piosenką poetycką. Cały album zawierał wiele innych utworów, z których cześć trafiła do popularnych śpiewników, część zaś do dziś stanowi kanon polskiej piosenki artystycznej. Wychodząc poza ramy swego gatunku współpracowałem m.in. z folkową formacją Carrantuohill czy zespołem Indios Bravos. Jestem znany także jako autor tekstów - piosenki do moich słów wykonują nie tylko artyści Piwnicy Pod Baranami, ale także Janusz Radek, Marek Dyjak czy zespół Dżem.

W międzyczasie powstały dwa kolejne autorskie albumy ("Światopodgląd" oraz "Piosenki i nie"), a jesienią roku 2014 ukazał się najnowszy album „CZTERY”. To właśnie na nim znajduje się piosenka "Rozmarynowa". "CZTERY" miało swą premierę w „Markomanii” Marka Niedźwieckiego, a piosenki promujące płytę trafiły na playlistę Trójki. Prócz Marka Niedźwieckiego moje piosenki grają w swoich audycjach zarówno Artur Orzech, Piotr Baron, Piotr Kaczkowski jak i Artur Andrus, bowiem obok nastrojowych ballad znajdują się tu żywiołowe, pełne porywających rytmów piosenki w rozbudowanych aranżacjach. Ta ogromna różnorodność stylistyczna utworów czyni płytę interesującą i urozmaiconą, natomiast tematyka tekstów i sposób opowiadania nadają jej niezwykłą spójność.

W skład projektu (i bandu) wchodzą:

Robert Kasprzycki - śpiew, gitara, kompozycje i teksty, więcej o mnie znajdziecie w informacjach powyżej

Maks Szelęgiewicz - gitara, występuje również z formacją Kurtyna Siemiradzkiego (wcześniej również w Uistiti), kierownik Klubu Kultury Wola Duchacka Wschód i kierownik muzyczny spektaklu Kochanowo i okolice (w Teatrze Ludowym w Krakowie).

Krzysztof Wyrwa - bas i Warr guitar

Jako instrumentalista ma na koncie kilkanaście płyt studyjnych, basista formacji Frittata i Sokół Orkestar (wcześniej również w Uistiti). Po godzinach - magister filologii chorwackiej.

 Adam Zadora - perkusja. Grał też m.in. w Uistiti i Maneking.

W skład Projektu "Rozmarynowa" wchodzi również wydawca płyty "CZTERY" (Agencja Artystyczna Maestrada) i manager - Agata Szostak, która pracuje z nami od 2007r.

 Wszystkie fotografie są autorstwa Magdaleny Świtek.

 

Płyta "CZTERY" , jeśli chodzi o koszta produkcyjne, oparta była w dużej mierze na naszych cudownych sponsorach (firmach i instytucjach), bez których ten materiał nie mógłby zostać nagrany na takim wysokim realizacyjnie poziomie, za co jesteśmy im bardzo, bardzo wdzięczni. Nie jesteśmy pod skrzydłami żadnej wielkiej wytwórni, stąd pomysł, by zwrócić się do internautów, którzy wybrali tę piosenkę na kolejny singiel. Realizowaliśmy wideonagrania koncertowe, ale teledysku nie mieliśmy od bardzo dawna.

Staram się, by zarówno muzyka, jak i teksty były najwyższej próby, skłaniały do myślenia, ale zarazem były czytelne i trafiały do licznego grona. Moje piosenki oddziaływują na słuchaczy i nie pozostawiają go obojętnym. Chcę, by teledysk również wzbudził emocje i był spójny z tymi założeniami, trafiając tym samym do jeszcze szerszego grona odbiorców tej twórczości, która zostaje słuchaczowi w głowie na długo.

Tutaj Robert nieprzypadkowo wypowiada się w pierwszej osobie liczby pojedynczej, gdyż to do jego muzyki i tekstu potem dopiero piosenka obrasta w szerszą formę;-)

Deklarowana kwota pozwoli nam na jeden dzień zdjęciowy  i profesjonalną produkcję i realizację klipu. Nagrania chcemy dokonać na początku kwietnia, gdy jeszcze wiosna się nie rozpędzi.

Zdajemy sobie sprawę, że kwota 6 000 zł jest skromnym budżetem teledyskowym, ale tak to skalkulowaliśmy i od niej chcemy rozpocząć. Zdjęcia będą realizowane w Krakowie.

Jeśli budżet przekroczy 8 000 zł, to do jeszcze innej piosenki z nowej płyty zrealizujemy klip live. A do której  - oto również zapytamy internautów :-)

Niedługo zagramy koncert , który będzie transmitowany na antenie radiowej Trójki ze studia im. Agnieszki Osieckiej, w najbardziej słuchalnym pasmie koncertowym (słuchalność na poziomie 300tys.os.). Już czwarty raz spotka nas to ogromne wyróżnienie. Stąd też jedną z nagród dla Was będzie możliwość uczestniczenia w tym koncercie. A może chcielibyście spotkać się z zespołem lub skonsultować się muzycznie z którymś z członków Kasprzycki Band?

Oto przykłady:

" Piosenki i nie" - książka z płytą  - biały kruk, gratka dla słuchaczy, bo oprócz płyty jest na niej zgromadzony poetycki i piosenkowy dorobek Artysty

Płyta "CZTERY" plus możliwość zobaczenia naszego koncertu w Trójce

Konsultacje muzyczne i tekstowe - online i onlive;)

Jeśli masz do nas jakiekolwiek inne pytania dotyczące proponowanych nagród i nie tylko, chętnie odpowiemy. Zachęcamy również instytucje, które chciałyby być patronami wydarzenia lub umieścić swoje logo na końcu klipu.

Kontaktujcie się z nami przez serwis PolakPotrafi.pl, nasz profil FB lub mailowo: manager@kasprzycki.pl lub maestrada@maestrada.pl

Termin realizacji nagród wysyłkowych w projekcie przewidujemy do dwóch tygodni po zakończeniu, poza pakietem Vip (koncert) i konsultacjami - termin do ustalenia w zależności od naszego i Waszego kalendarza. Jesli ktoś chciałby być z nami na wyjątkowym koncercie w Trójce - prosimy koniecznie o dodatkowy kontakt mejlowy po wybraniu nagrody.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 05.04.2015 21:09