Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Telesforowka

Telesforowka

Brenna, Polska

Witam, nazywam się Andrzej. Urodziłem się w Cieszynie, ale praktycznie całe dzieciństwo i większość wolnych dni od szkoły spędziłem na szczycie góry Trzy Kopce Wiślańskie, gdzie moi Rodzice od początku lat 90-tych prowadzili coś na wzór schroniska górskiego. Połowa moich genów pochodzi z tego miejsca, druga połowa z Gdańska jednak geny górali są zdecydowanie mocniejsze ;). Kocham góry i wszystko co z nimi związane, mam to szczęście, że moja żona Anna podziela to zdanie i razem pragniemy wychować tu nowe pokolenie Polaków. Z racji zamieszkania z dala od miasta, staram się być człowiekiem "instytucją" - w miarę możliwości, samowystarczalny - począwszy od kuchni, przez budowę i naprawy bieżące po wychowywanie dzieci. Nasza "załoga" składa się z czterech osób (ja z żoną i moi Rodzice) plus dwójka małych dzieci - trzy pokolenia ludzi ze wspólną pasją, jaką są góry.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2420 PLN z 70000 PLN

21 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 06.08.2017.

Zbieramy na nowe Przytulisko Telesforówka 803 m n.p.m.

O projekcie

CEL PROJEKTU

Głównym celem naszego projektu jest dokończenie przed zimą, nowej Telesforówki, położonej na szczycie góry Trzy Kopce Wiślańskie w Beskidzie Śląskim. Podzieleni jesteśmy na dwa niezależne budynki (osobno noclegi, osobno gastronomia), aktualnie rozbudowywujemy obiekt gastronomiczny. Dostosowywujemy go do rosnącego zainteresowania naszą Telesforówką przez cały rok, nie tylko latem (obecnie, z racji "szałasowego" stylu działamy głównie na zasadze ogródka letniego).

Rygorystyczne przepisy stawiane nowym obiektom gastronomicznym znacznie utrudniają nam realizację drugiego, równie ważnego celu, jakim jest "ukrycie", wkomponowanie w to niepowtażalne dla nas miejsce, tak rozbudowanej gastronomii. Robimy zatem co w naszej mocy, by spełnić wszystkie wymogi (sanepid, itp.) w taki sposób by konieczne szczegóły wyposażenia ukryć tak, by nowy obiekt sprawiał wrażenie domu stojącego tu od wieków (co wymaga bardzo dużego nakładu pracy).

KRÓTKA HISTORIA

Życie na szczycie góry, z dala od miasta wiąże się z koniecznością bycia samowystarczalnym. Zimą sam dojazd i powrót z pracy zajmuje często kilka godzin (jeśli oczywiście dojazd jest w ogóle możliwy...), zatem najrozsądniejszym wyjściem jest zarabianiena tym, co dają góry. Mamy to szczęście, że mieszkamy w miejscu chętnie odwiedzanym przez pieszych turystów ze względu na między innymi przepiękne widoki. Na początku lat 90-tych moi Rodzice zapoczątkowali wielką "przygodę z turystyką". Wszystko zaczęło się od dwójki rodzeństwa, które z "niewidzialną" obstawą w lesie w osobie ojca, sprzedawało turystom domowy kompot i gofry. Gdy "biznes" okazał się trafny - stał się naszym wspólnym pomysłem na życie. Jako pierwsza stanęła tu przyczepa kempingowa przerobiona na gastronomiczną. Następnie około 25 lat temu powstał istniejący do dziś drewniany bar.

Od samego początku Telesforówką opiekowali się moi Rodzice - Anna i Jan Teleśniccy. Ja, Andrzej Teleśnicki w tym czasie uczyłem się, pracowałem i nabierałem doświadczenia, by ostatecznie uzyskać dyplom magistra Turystyki. W tym samym czasie (na drugim końcu tego samego województwa ;)) pewna Anna R. także kończyła studia turystyczne, cały czas marząc o zamieszkaniu w miejscu "na końcu świata". Od 2012 roku Anna już Teleśnicka i Andrzej Teleśnicki zostali gospodarzami gastronomii Telesforówka, Rodzice nadal prowadzą noclegi i pomagają w gastronomii. W tym samym roku rozpoczęliśmy realizację wspólnego marzenia - budowę nowej Telesforówki. Budowa trwa już zatem ponad 5 lat, jednocześnie nasza rodzina powiększyła się o dwie córeczki. Z roku na rok domu ciągle przybywa, jednak dzieci rosną szybciej... :). By zatem przyspieszyć realizację projektu niezbędna jest Państwa pomoc. Jeśli uda nam się uzbierać zadeklarowaną kwotę - szybko uporamy się z budową i będziemy mogli zrezygnować z innych zajęć na rzecz turystyki (obecnie, "szukamy dudków" ciągnąc "wiele srok za ogony"...).

BUDŻET PROJEKTU

Otrzymane pieniądze przeznaczymy na:

- zakup drzwi - 10 000 zł,
- wykończenie tarasu - 20 000 zł,
- zakup gniazdek elektrycznych, lamp, itp. - 5 000 zł,
- zakup kaloryferów, zaworów - 5 000 zł,
- farby na elewację, ściany wewnątrz - 5 000 zł,
- wykończenie wnętrz (płytki ceramiczne itp.) - 10 000 zł
- armatura - 4 000 zł,
- filtr oleju (podziemny) - 5 000 zł.
- 10 % prowizji dla portalu.

Za każdą okazaną pomoc dziękujemy, jeśli docenią nas Państwo na tyle, by uzbierać więcej aniżeli 70 000 zł (jest to kwota konieczna by uruchomić Telesforówkę) - pozostałe pieniądze wydamy na ukrycie gigantycznej (ze względu na wspomniane wymogi) piwnicy, zadbamy o estetykę ogródka, przeniesiemy starą Telesforówkę i przerobimy ją na grillowisko, postawimy kilka oryginalnych atrakcji dla najmłodszych z naszych turystów. Innymi słowy, wszystkie zebrane pieniądze zainwestujemy w ten sposób by "nasza" Telesforówka stała się niepowtarzalną wizytówką Beskidu Śląskiego.

DLACZEGO CROWDFUNDING?

Turystyka górska, a dokładniej gastronomia w górach nie może być traktowana jako pomysł na biznes, tylko sposób na życie. Tutaj pogoda ma kluczowy wpływ na osiągane dochody. W okresie wczesnowiosennym, późnojesiennym, zimowym turystów (klientów) jest bardzo mało. Natomiast składki ZUS i inne podatki wynoszą zawsze tyle samo, dodatkowo życie na szczycie góry kosztuje znacznie więcej aniżeli w mieście. Reasumując od momentu, kiedy rozpoczęliśmy inwestycję - wszystkie zarobione pieniądze inwestujemy w dom, zatem nie osiągamy żadnych dochodów, toteż jesteśmy niewypłacalni dla banków. Dlaczego crowdfunding? - bo nie stać nas na komercyjny kredyt. Zapytają Państwo dlaczego nie "bierzemy" dotacji z Unii Europejskiej? - odpowiedź jest taka sama - nie stać nas na przymusowe zatrudnie dwóch pracowników na pełny etat na trzy lata po zakończeniu inwestycji...

NAGRODY

Naszym darczyńcom zaproponujemy wiele nagród, między innymi:
- własnoręczne dojenie kozy


- mleko, ser kozi oraz jajka prosto z naszego małego gospodarstwa,
- potrawy i napoje z naszego menu,
- nocleg w Przytulisku Telesforówka,
- organizację ogniska pod zadaszoną wiatą,


- oryginalną, jedyną na świecie ławkę - VW Garbus przerobiony na ogrodowy komplet piknikowy - pomalowany w dowolnym, wybranym przez Państwa kolorze,


- okazjonalne gadżety (koszulki, czapeczki, magnesy, kartki pocztowe, torby, kubki).

 

 

Nagrody wymagające przyjazdu do nas, możliwe do realizacji do końca maja 2018 (poza kilkoma wyjątkami opisanymi przy poszczególnych nagrodach). Zachęcamy również wszystkich do odbioru nagród rzeczowych osobiście - bardzo cieszylibyśmy się z możliwości poznania Państwa  :) Jeśli nie będą mieli Państwo takiej możliwości - dostarczymy je do końca roku 2017.

 

KONTAKT

www.telesforowka.pl

telesforowka@gmail.com

www.facebook.pl/Telesforowka/

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 06.08.2017 22:10