Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Kuba Klawitter

Kuba Klawitter

Poznan, Poland

Jestem Kuba i jestem członkiem stowarzyszenia Smartness, oraz koordynatorem wydarzeń muzycznych odbywających się w ramach działalności stowarzyszenia :). Oprócz tego jestem gitarzystą poznańskiego zespołu The Mojojojos.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2000 PLN z 2000 PLN

21 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

100%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 04.08.2014.

Festiwal Rok w Rock w Kórniku!

O projekcie

Organizator:                                            Partnerzy Strategiczni:

                                           

Trochę historii...

Pomysł organizacji festiwalu muzycznego w Kórniku pojawił się w naszych głowach w ubiegłym roku, kiedy to przypomnieliśmy sobie, że przed laty w mieście tym odbywał się festiwal Rok w Rock, goszczący na swojej scenie zespoły takie jak m.in. Pogodno, czy Nocna Zmiana Bluesa. Festiwal upadł w 2006 roku i od tego czasu w Kórniku nie odbywała się cyklicznie żadna impreza o charakterze stricte rockowym. Jako miłośnicy rocka, a zarazem aktywni muzycy, postanowiliśmy ten stan rzeczy zmienić.

W 2013 roku udało nam się reaktywować festiwal na terenie kórnickiego OSiRu, zapraszając do występu nie tylko lokalne zespoły z Kórnika, ale również składy rozpoznawalne na scenie Wielkopolskiej. Wskrzeszony, przy bardzo ograniczonych środkach budżetowych, festiwal Rok w Rock okazał się być dużym sukcesem i spotkał się z pozytywnym odbiorem, zarówno uczestników, jak i środowiska muzycznego Wielkopolski.

 

Rockowe lato w Kórniku!

 

W tym roku, postanowiliśmy na dobre przywrócić Kórnikowi Rock’n’rolla, organizując imprezy towarzyszące w postaci dwóch przeglądów zespołów rockowych, składających się z cyklu 12 koncertów, trwających przez całe lato. Łącznie, przez 3 miesiące na terenie kórnickiego OSiRu wystąpi 29 zespołów, reprezentujących wszelkie możliwe odmiany muzyki rockowej – od ska, do heavy metalu, oraz o bardzo dużej rozpiętości wiekowej – na naszej scenie wystąpią zarówno zespoły, w których szeregach grają dzieci i młodzież, jak również  składające się z młodych duchem rockowych weteranów. Na scenie przeglądów wystąpią m.in. Eleanor Gray, Ciabatta, Flying Heads, The Purple Onions, czy też Prorock.

 

Rok w rock festiwal - 09.08.2014.

Punktem kulminacyjnym rockowego lata w Kórniku będzie festiwal Rok w Rock, który odbędzie się 9 sierpnia. Na chwilę obecną mamy zaplanowane koncerty 4 zespołów, w tym Cochise, który zagra jako gwiazda wieczoru.

 

Oprócz Cochise, na festiwalowej scenie wystąpią zespoły będące gwiazdami wielkopolskiej sceny, czyli RUST, oraz Skrzydlaści. Planujemy również zaproszenie kolejnych zespołów.

Wszystkie nasze koncerty, łącznie z festiwalem, są otwarte dla publiczności, a wstęp na nie będzie oczywiście bezpłatny. Naszym celem jest zintegrowanie lokalnej społeczności, poprzez muzykę rockową, która od dawna łączy pokolenia, dlatego też z otwartymi ramionami będziemy witali widzów w każdym wieku!

Cel

Organizacja festiwalu nie jest prostym przedsięwzięciem… Udało nam się uzyskać pomoc władz miasta Kórnik, oraz sponsorów, a przy organizacji przeglądów wspiera nas Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, oraz Powiat Poznański. Mimo to, wciąż nie możemy dopiąć budżetu festiwalu.
Właśnie dlatego zwracamy się do was po pomoc!


Celem niniejszego projektu jest uzbieranie środków na wypłacenie zespołom należytego honorarium, oraz ewentualne zaproszenie dodatkowych wykonawców.


 

Nagrody

Pełną listę nagród znajdziecie z boku :). Dla wspierających przygotowaliśmy między innymi:

Kostki gitarowe we współpracy z firmą NoLogo Picks:

Koszulki:

 

Wszystkie proponowane przez nas festiwalowe gadżety są limitowane i nie będą dostępne po zakończeniu festiwalu i przeglądów.

 

Progi

Jeśli uda nam się przekroczyć 100%, przygotowaliśmy następujące progi:

2000 zł - Będziemy mogli wypłacić wynagrodzenie wszystkim zaproszonym zespołom!

3000 - zł Zorganizujemy małą scenę, na której podczas festiwalu zaprezentują się 2 kolejne młode zespoły

4000 - zł zaprosimy kolejny, znany zespół

Jeśłi uzyskamy więcej, na pewno znajdą się dodatkowe koszty, na pokrycie których będziemy mogli spożytkować środki :). Każdą wyższą kwotę, której nie uda nam się zagospodarować w ramach organizacji festiwalu przeznaczymy na wsparcie innych przedsięwzięć kulturalnych organizowanych przez nasze Stowarzyszenie :).

 

Kto za tym stoi?

Stowarzyszenie Smartness działa na terenie Poznania od 3 lat. W tym czasie zorganizowaliśmy szereg wydarzeń kulturalnych, między innymi 3 edycje festiwalu „Ofensywa teatralna”, 3 edycje poznańskiej akcji „Odjazdowy bibliotekarz”, a także trzykrotnie finał WOŚP w poznańskim klubie Blue Note.
Stowarzyszenie ma charakter non-profit i jest napędzane głównie naszą pasją, oraz wsparciem współpracujących z nami instytucji :)

Oto sprawcy całego zamieszania:

Mateusz Rozynek (z prawej) -  Po kilku latach doświadczeń z animacją kultury w różnych wymiarach: od spektakli, festiwali teatralnych po koncerty i imprezy promujące czytelnictwo, z przyjemnością zabrałem się za wskrzeszenie imprezy na której kształtowały się moje gusta muzyczne, organizując ubiegłoroczną edycję festiwalu. Jako prezes Stowarzyszenia Smartness odpowiadam za to żeby wszystkie formalności organizacyjne były dopięte na ostatni guzik.

Kuba Klawitter (z lewej) - jestem członkiem zarządu Stowarzyszenia Smartness i koordynatorem organizowanych przez Stowarzyszenie imprez muzycznych. Z muzyką jestem związany od 2003 roku, kiedy to wraz z kolegami z gimnazjum zakładałem swój pierwszy zespół. Oprócz działalności w ramach Stowarzyszenia jestem gitarzystą poznańskiego zespołu The Mojojojos.

 

Co jeśli się nam nie uda?

Znacie stary dowcip o dwóch muzykach?

„Spotyka się dwóch muzyków i jeden mówi do drugiego:
- wiesz, wydałem ostatnio płytę
- o, to super! Ile sprzedałeś?
- a niedużo… dom, samochód….”

Nie wydajemy płyty, ani nie mamy własnych domów, ale ktoś z nas będzie musiał sprzedać samochód, żeby pokryć wszystkie koszty organizacji festiwalu ;)

Bardzo liczymy na wasze wsparcie! Bez was będzie nam o wiele ciężej zorganizować festiwal w formie jaką sobie wymarzyliśmy!

Z góry dziękujemy,
Mateusz, Kuba

Koncerty Rok w Rock są współfinansowane ze środków:
                  

Sponsorzy Festiwalu:

Nasi partnerzy:
    
                      

Patroni medialni:
      
     

                              

      

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 04.08.2014 18:06