Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Karol Wojsław

Karol Wojsław

Poznań

Jestem 16-letni fanatykiem kosmosu, fizyki i elektroniki. Mieszkam pod Poznaniem w Swarzędzu. Gram często na perkusji, czasem na gitarze. Mam mały zespół, ale bez regularnych prób. Lubię chodzić po górach, ale nie odmówię sobie też jazdy na rowerze. Prowadzę bloga, współpracuje z kilkoma firmami, zająłem II miejsce na Festiwalu robotyki Cyberbot.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

543 PLN z 150 PLN

24 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

362%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 13.03.2015.

Robot Mobilny Bluetooth

O projekcie

 

Robot za 150 zł, za pomocą którego sprawdzisz co dzieje się w twoim domu z każdego miejsca na Ziemi. Nie wstając z łóżka, sprawdzisz czy w salonie świeci się światło...

Trochę o mnie:

Witam! Nazywam się Karol Wojsław i mam 15 lat. Interesuję się szeroko pojętą elektroniką, mechaniką oraz informatyką czyli mechatroniką. Mieszkam w Swarzędzu pod Poznaniem. Aktualnie pracuję nad robotem mobilnym jednak "trochę" brakuje mi środków :)

 

"Robot mobilny to robot zdolny do zmiany swojego położenia w przestrzeni. Roboty tego rodzaju mogą pływać, latać lub jeździć." Wikipedia.org

Robot mobilny, którego zamierzam skonstruować będzie pojazdem 4-kołowy wraz z 4 niezależnymi silnikami. Dzięki temu będzie mógł jeździć w przód i tył oraz obracać się w prawo lub lewo. Jedną z jego podstawowych zalet będzie to, że będzie można nim sterować za pomocą dowolnego urządzenia posiadającego funkcję bluetooth oraz system android (tablet, smartphone) na odległości do około 25m z pomocą aplikacji mobilnej. Planuję także stworzyć program komputerowy dzięki czemu z PC także będziemy mogli kontrolować nasz pojazd. Z pomocą bluetooth użytkownik będzie mógł także sprawdzać wyniki sensorów w robocie. Po włożeniu do robota kolejnego smartphona powstanie możliwość odbioru: obrazu (na żywo) poprzez internet (z każdego miejsca na ziemi) oraz danych z dodatkowych sensorów (siła głosu, czujnik ruchu itp.).

Na co zostaną przeznaczone pieniądze?

Część rzeczy udało mi się już zdobyć/kupić natomiast nadal brakuje mi wielu potrzebnych elementów. Pieniądze zostaną wykorzystane przede wszystkim na kupno: pianki modelarskiej, z której zostanie wykonana obudowa; czujników oraz sensorów, w które zostanie wyposażony robot; akumulatorów zasilających wszystkie podzespoły; drobną elektronikę; koła piankowe (około 60-70mm średnicy); Z racji tego iż jest to jeden z moich pierwszych robotów nie wymagam doskonałej jakości na miarę profesjonalnych konstrukcji - stąd też kwota, o którą proszę :)

Co jeżeli uda mi się uzbierać większą kwotę? Projekt ten można rozwijać wręcz w nieskończoność. To co mogę od razu obiecać, to to, że żaden grosz nie zostanie zmarnowany :). Jeżeli uda mi się uzbierać: 

*Powyżej 200zł - np. zwiększenie odległości sterowania do 150m;

*Powyżej 250zł - np. dodatkowe i dokładniejsze czujniki; 

*Powyżej 400zł - np. zamontowanie dokładniejszych kamer;

... itd.

**Mój blog na którym informuję o aktualnych projektach oraz opisuję zagadnienia z elektroniką i informatyką. Będę tam także relacjonował budowę robota: Mechatrobot Blog 

 ** Profil na facebooku: 

Z góry chciałbym podziękować za wszelką pomoc oraz za każdą wpłaconą złotówkę :) Karol Wojsław

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 13.03.2015 18:06