Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

 Jakub JJ

Jakub JJ

Warszawa

Mieszkam nad Wisłą i lubię weekendowe wypady do lasu (pieszo albo rowerem). W czasie godzin pracuję w NGOsie i zajmuję się edukacją. A po godzinach lubię skrobnąć na kartce jakiś rysunek. Czasem wychodzi, czasem nie bardzo, ale nie zrażam się. Pewnego dnia grając z dzieckiem w karty postanowiłem dla niego zrobić coś specjalnego. I stąd wzięła się gra "Robin Hood kontra Szeryf". A potem usłyszałem o Polak Potrafi i swoim pomysłem postanowiłem zainteresować innych.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1050 PLN z 15000 PLN

12 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

7%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 28.09.2018.

Robin Hood kontra Szeryf - gra karciana

O projekcie

 

Robin Hood kontra Szeryf

 

„Robin Hood kontra Szeryf“ to gra karciana oparta na powszechnie znanej legendzie o angielskim buntowniku.
To super rozrywka dla najmłodszych i dorosłych oraz fascynująca podróż do świata walki o sprawiedliwość.  Grę przetestowano m.in. w rozgrywkach z dziećmi w wieku 5-6 lat, które doskonale opanowały zasady i grały samodzielnie. 

 

Skąd pomysł

  

 

W czasie pewnego deszczowego popołudnia graliśmy z dzieckiem w “wojnę” i nie mogliśmy skończyć, pomimo, że starałem się oddać swojego ostatniego asa w dogrywkach po kolejnym już remisie. Nic z tego, talia na zmianę rosła to u mnie, to u niego. Było to bardzo czasochłonne i po jakimś czasie znudziło się nawet jemu. Pomyślałem czy nie byłoby ciekawiej, gdyby kartom nadać imiona i charaktery, gdyby każdy miał niepowtarzalne właściwości, a rozgrywka byłaby ciut mniej losowa? Spojrzałem zrezygnowany na regał z książkami i tam ją zobaczyłem. Książkę z przygodami Robin Hooda. 

 

 

Przypomniały mi się wszystkie zabawy z dzieciństwa, miecze z patyków, łuki z cięciwą ze sznurka sizalowego i ze strzałami z wyschniętych łodyg topinamburu... Żeby tak znów biegać po chaszczach w pogoni za żołnierzami Szeryfa z Nottingham. Tak wpadłem na ten pomysł. Nie jestem zawodowym grafikiem, ani nigdy nie pracowałem w branży. Grę zrobiłem po godzinach, żeby móc bawić się z dzieckiem. To nasz Kuba był głównym wspierającym i dopingującym stworzenie tej gry.

   

O co chodzi w grze

 

Zasady gry są całkiem proste. Ogólnie: najpierw ludzie Szeryfa próbują odebrać chłopom ich majątek, a ludzie Robina muszą im w tym przeszkodzić. Potem ludzie Robina próbują odebrać pieniądze bogaczom i tym razem to ludzie Szeryfa muszą ich powstrzymać. Zasady gry zostaną dołączone do instrukcji gry, która znajdzie się w każdym pudełku. 

 

Dla dziecka i dla dorosłego

 

Bez wątpienia atutem tej gry jest oddanie najmłodszym graczom poczucia sprawczości - w odróżnieniu od popularnej gry w "wojnę" w tej grze losowość jest bardzo graniczona, a dziecko samo decyduje o tym, jak przeprowadza akcję czy pojedynek. Muszę przyznać, że najmłodszym właśnie to przysparzało najwięcej emocji.

 

Szczegóły projektu na PolakPotrafi.pl - budżet i terminy

 

Dlaczego crowdfunding? Bo to najlepsza metoda sprawdzenia, czy inni podzielają nasze spojrzenie na jakiś temat i pomysły. Wychodzę z założenia, że najlepiej wygrywa się z innymi, a przeniesienie tego pomysłu na platformę crowdfundingową to sposób na to, aby ewentualny sukces miał wielu ojców. I matek oczywiście :-) .
 Z Waszą pomocą i za pośrednictwem PolakPotrafi, chciałbym wydać tę grę w ilości 500 egzemplarzy, tak aby inni również mogli się przy niej świetnie bawić! Grę chcę rozdać na nagrody oraz na cele społeczne/charytatywne - instytucjom, miejscom i osobom zajmującym się pomocą dzieciom, promującym wartościowe spędzanie czasu rodziców z dziećmi. Mogą je wykorzystać do swojej działalności, np. jako nagrody w konkursach.  

Koszty mają pokryć wydruk, promocję gry i opłaty portalu crowdfundingowego. Sama akcja ma potrwać 45 dni, tak żeby mogło się z nią zapoznać jak największe grono osób. Zebrane wszelkie dodatkowe środki zostaną przeznaczone na dodruk i promocję.
 

Facebook i strona www

Dziać się będzie również na Facebooku, przez który można zapraszać znajomych do polubienia projektu: Facebook "Robin Hooda kontra Szeryf". Opis znajdziecie również na stronie internetowej gry 

 

Atrakcyjne nagrody

Zapoznaj się z nagrodami na stronie projektu. Wśród nich m.in. personalizowane karty z motywami z gry, gadżety i oczywiście sama gra. Spędzisz emocjonujące chwile przy zmaganiach pomiędzy ludźmi Szeryfa a Robin Hoodem. Zapoznaj się z filmem promującym, w którym m.in. znajdziesz fragment pokazujący przykładową rozgrywkę. Wysyłka nagród nastąpi bezzwłocznie po udanym zakończeniu zbiórki.

Dlatego przyłącz się już dziś! Puść wodze fantazji i przenieś się do świata walki o równość i sprawiedliwość!


Kontakt

W sprawie pytań, sugestii, uwag proszę pisać na robin.szeryf@gmail.com lub przez facebook https://www.facebook.com/RobinHoodKontraSzeryf/ . 

   

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 28.09.2018 22:10