Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

Rafał Suwaj

Rafał Suwaj

Kraków, Poland

Jestem młodym, ambitnym człowiekiem, którego marzeniem jest dzielić się swoim szczęściem z innymi. Ale aby uszczęśliwiać innych, trzeba najpierw uszczęśliwić siebie. Moją największą pasją są książki, książki, książki i jeszcze więcej książek. Czasem gdzieś wyjadę i zrobię jakieś zdjęcie. Fascynują mnie ludzie i nasze możliwości. Ostatnie lata ciężkiej pracy nad sobą pomogły mi odkryć siebie na nowo i dały dużo motywacji do działania.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

734 PLN z 18000 PLN

11 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 16.04.2018 22:10

Kraków - zobacz to cudowne miasto z okna klasyka

This project is also available in english version. Click here to change language

O projekcie

Celem mojego projektu jest organizacja firmy, która będzie posiadała w swojej ofercie możliwość zamówienia samochodu zabytkowego do wykonania usługi przewozowej z lotniska do centrum miasta. Ponadto chcę umożliwić wynajem samochodu z kierowcą na kilka dni i pomóc zorganizować wycieczkę po najpiękniejszych miejscach Małopolski.
Dodatkowo chciałbym stworzyć własną broszurę informacyjną, opartą o własne wyprawy.
Pracując w branży turystycznej zauważyłem, że pomimo potencjału jaki niewątpliwie posiada region małopolski, promowane są głownie wycieczki do takich miejsc jak Oświęcim, Kopalnia Soli w Wieliczce czy Zakopane. Nieliczni turyści, którzy wcześniej dokładnie przygotowali się do wyjazdu (książki, filmy, blogi, przewodniki) chcą odwiedzić mniej popularne w ich stronach miejca. Niestety trudno jest do nich dotrzeć komunikacją publiczną i turyści najczęściej rezygnują z takich wypraw. A szkoda, bo jestem pewny, że Małopolska ma wiele do zaoferowania. Takie miejsca jak Lanckorona, góra Turbacz w Nowym Targu, Pieniński Park Narodowy, Jurgów, Babia Góra czy Zalipie to tylko niektóre z moich propozycji. Ja sam byłem w każdym z tych miejsc i uważam, że zdecydowanie warto je zobaczyć.
Podsumowując, pragnę być ambasadorem Małopolski. Osobą, która wypromuje nasz piękny region i sprawi, że nie tylko turyści, ale również osoby z innej części Polski zakochają się w niej tak jak ja. A przejażdżka retro klasykiem będzie przygodą samą w sobie i nie tylko miłośnicy starych samochodów będą zachwyceni. 

Moje zainteresowanie samochodami trwa odkąd pamiętam, jednak różnego rodzaju pojazdy prowadzę dopiero od 9 lat, a od prawie dwóch lat pracuję w branży turystycznej. Moja praca polega na przewożeniu przylatujących do nas turystów z lotniska do centrum miasta.
4 miesiące temu doszedłem do wniosku, że najwyższa pora otworzyć własną firmę i działać na własnych zasadach. Uwielbiam jezdę samochodem i fascynuje mnie moja okolica, dlaczego by nie dzielić się tym z przyjezdnymi? 
Na przestrzeni ostatnich kilku lat zwiedziłem wiele ciekawych miejsc w okolicy Krakowa i chciałbym podzielić się tym z innymi. Jednak jak każdy przewoźnik powinienem posiadać do swojej pracy odpowiedni samochód. Wpadłem na genialny pomysł - postanowiłem nadać drugą młodość zabytkowemu samochodowi, tak by mógł zachwycać swoją świetnością i być na wyciągnięcie ręki dla większej liczby osób.
Znalazłem więc najwłaściwszy i najpiękniejszy model i tak właśnie narodziła się firma RetroTaxi.

 

Jestem szalenie podekscytowany, gdyż mam już wspaniały samochód, jestem w trakcie tworzenia strony internetowej i promuję swoją działalność w mediach społecznościowych. Zdobyłem również odpowiednie licencję na przewóz osób. 
Niestety koszty napraw, które muszę jeszcze wykonać, przerastają moje wcześniejsze założenia. W samochodzie nie działa ogrzewanie i jazda Mietkiem przy kilku stopniach poniżej zera, pomimo jego cudowności, nie należy do najprzyjemniejszych. Do zrobienia jest jeszcze kilka równie ważnych poprawek estetycznych, mechanicznych i związanych z elektryką.
Jednak najbardziej zaskoczyła mnie wysokość ubezpieczenie, które muszę zapłacić. Przekracza ono czterokrotnie moje przewidywania, a jest tak, ponieważ zmuszony jestem wykupić AC.
Bardzo zależy mi na tym, żeby ten samochód został odrestaurowany jak trzeba i był utrzymany w taki sposób, jaki należy się samochodom zabytkowym.
Jak już wcześniej wspomniałem kwestie finansowe mnie przerosły. Pomimo że włożyłem w otwarcie własnej działalności mnóstwo pieniędzy i miesiące ciężkiej pracy, to Mietek wciąż wymaga dużego nakładu finansowego.
Chciałbym, aby każdy kto zobaczy Kraków i okolicę z okna mojego mercedesa wrócił do siebie z poczuciem doświadczenia czegoś niepowtarzalnego i zaskakującego.

Jeśli chcecie wypromować to miasto i region razem ze mną oraz dać drugą młodość Mietkowi, to gorąco proszę, wesprzyjcie mój projekt!

Razem możemy współtworzyć coś niepowtarzalnego!

 


Czyli kwota minimalna potrzebna, żebym mógł wykonać wszystkie wymienione prace to 18000 złotych. Pieniądze te zostaną przeznaczone na ubezpieczenie, poprawki lakiernicze, wykończenie przedniej części podłogi wraz z zabudową przestrzeni pod deską rozdzielczą , poprawę elektryki, i na własną 20-stronicową broszurę na temat Krakowa i okolicy. I oczywiście na naprawę instalacji grzewczej. 


Jeśli uda nam się zebrać 150%, dodatkowo założę w swoim samochodzie instalację gazową - będzie bardziej ekologiczny i oszczędny. Za tą kwotę uda mi się również odrestaurować bagażnik i dokonać konserwacji podwozia.

 
Jeśli uda się zebrać 250% i więcej, zakupię samochód Polskiej myśli technicznej nadszarpnięty zębem czasu, który odrestauruję od podstaw i stworzę miejsce pracy, na czym mi szalenie zależy i w wypadku rozwoju swojej firmy będę dążył do tego, aby stworzyć komfortowe warunki pracy dla jednej, a może dwóch lub trzech osób. 

 

Dla wszystkich was, którzy mnie wesprzecie przygotowałem wspaniałe nagrody.
Będą to tapety, kubki, broszury, których nie spotkacie nigdzie indziej. 
Dostępne będą również różnego rodzaju atrakcje.

Oto niektóre znich:

Ręcznie zdobiony kubek - gwarantuję że dla każdego będzie inna, niepowtarzalna grafika (ten tutaj to tylko jeden z wielu projektów)

Dwa wzory koszulek do wyboru

 

Reszta prac artystycznych pozostanie niespodzainką, jednak zapewniam, że wszystkie fotografie potrzebne do wykonania pozostałych nagród zostaną wykonane ręką profesjonalisty.
Jeśli chodzi o kolejne nagrody związane bezpośrednio z moim samochodem, to ich realizacja będzie możliwa bezpośrednio po zakończeniu zbiórki, a czas oczekiwania nie powinien przekraczać 4 tygodni.
Chyba że intensywność kupowania przez was nagród będzie tak wielka, że będę musiał przeznaczyć na to kolejnych kilka tygodni :) Wtedy dostępność może się nieco wydłużyć.


Możliwość samodzielnego prowadzenia samochodu nie jest ujęta w mojej ofercie i jest dostępna tylko przy wsparciu tego projektu, tak więc gorąco Was zachęcam do wsparcia!

 

                        

Nazywam się Rafał Suwaj i pochodzę z małej, lecz urokliwej podkrakowskiej wsi. W samym mieście mieszkam od kilku lat i właściwie od tego czasu zacząłem interesować się podróżami. Odwiedziłem w tym okresie wiele miejsc w Polsce i za granicą.
Marzę o napisaniu książki o atrakcjach Krakowa i Małopolski.
Moje zainteresowanie samochodami klasycznymi wiążę się również z zainteresowaniem rzeczami z odzysku i antykami. Uważam, że jako ludzie za dużo produkujemy rzeczy nowych i wiele z tych przedmiotów za szybko trafia na śmietnik. Rzeczom z odzysku czy nawet tzw. "gratom" należy się, żeby o nie porządnie zadbać, odnowić i dać możliwość dalszego funkcjonowania. Takie podejście do nabywania daje zdecydowanie dużo więcej frajdy i satysfakcji, co mogę przyznać z autopsji. 

 

Jeśli macie jakiekolwiek pytania, chętnie na nie odpowiem.
Jestem dostępny na  gg pod numerem: 5579431
Pod adresem  mailowym: srafal@protonmail.com 
Możecie również pisać do mnie na moim profilu na : RetroTaxiKR