Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Polskie Stowarzyszenie Graczy Ultimate

Polskie Stowarzyszenie Graczy Ultimate

Warszawa

Jesteśmy organizacją, która od 2008 roku skupia graczy Ultimate w całej Polsce. Oficjalnym przedstawicielstwem polskich drużyn na arenie światowej. Naszym celem jest promocja i rozwój Ultimate, działamy na rzecz popularyzacji plastikowego dysku w całym kraju. Organizujemy turnieje o mistrzostwo Polski, a także liczne zawody o charakterze międzynarodowym. Wspieramy działania krzewiące zdrowy i aktywny tryb życia.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

13336 PLN z 12000 PLN

107 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

111%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 31.05.2015.

Wesprzyj rozwój Ultimate w Polsce

O projekcie

Sky w naszym żargonie oznacza wygrać z kimś walkę w powietrzu o dysk, sięgnąć wyżej od swojego przeciwnika. Tym razem nie zamierzamy z nikim rywalizować, ale stawiamy przed sobą ważne i duże cele.

Wspomóż wyjazd młodych sportowców na młodzieżowe Mistrzostwa Świata do lat 23 w Londynie i juniorskie Mistrzostwa Europy do lat 20 we Frankfurcie nad Menem. Rozwijaj Ultimate w naszym kraju

 

Zobacz nasz profil na Facebooku

 

ULTIMATE - W CZYM RZECZ

Jeżeli frisbee kojarzy Ci się z beztroską wakacyjną zabawą z psem, to czas to zmienić! Ultimate to nowa, prężnie rozwijającą się dyscyplina w naszym kraju, która łączy w sobie elementy wielu sportów drużynowych. Sama gra wymaga od zawodników kreatywności, wytrzymałości oraz zręczności i jest niezwykle szybka i widowiskowa.

Ultimate narodziło się w latach sześćdziesiątych ubiegłego stulecia, a jego kolebką były amerykańskie uniwersytety. To najbardziej demokratyczny sport świata. Do rozegrania meczu nie potrzeba sędziego, a wiek i płeć nie mają znaczenia. W rozgrywce uczestniczą dwa zespoły liczące po siedem osób. Pełnowymiarowe boisko ma długość 100 i szerokość 37 metrów, ale w Ultimate można grać zarówno na hali, jak i na piasku. Na obu końcach boiska znajdują się 18 metrowe strefy punktowe, w których należy złapać dysk.

W Ultimate nie liczy się tylko zwycięstwo, bo równie cenna jest nagroda Spirit of the game dla najbardzie honorowej, uczciwej i fajnej drużyny. Mimo rywalizacji na najwyższym sportowym poziomie po zakończonym meczu zawodnicy obu drużyn, zwycięzcy i pokonani, spotykają się w jednym kółku, by podziękować sobie za walkę. To sport dla ludzi otwartych, którzy potrafią z życzliwością patrzeć na drugiego człowieka, nawet jeśli jest boiskowym rywalem.

 

KIM JESTEŚMY

Polskie Stowarzyszenie Graczy Ultimate to organizacja non-profit, a ludzie skupieni wokół niej zarażają swoją sportową pasją coraz to nowych graczy. Powstanie stowarzyszenia zbiegło się w czasie z organizacją pierwszych zawodów w Ultimate w naszym kraju. Wtedy też zaczęliśmy wprowadzać na treningach wiedzę i doświadczenie zdobyte w rywalizacji na turniejach zagranicznych. Dzisiaj reprezentujemy nasz kraj na najważniejszych imprezach w Europie. Walczymy w rozgrywkach klubowych z najlepszymi drużynami z całego świata. Nasze działania skutkują tym, że coraz więcej ludzi odkrywa tę dyscyplinę sportu i wciąż powstają nowe drużyny. W ciągu 10 lat styczności z plastikowym dyskiem nasze podejście do sportu stało się w pełni profesjonalne, a nasze życie w dużej mierze poświęcone jest Ultimate.

 

NASZE CELE

W zeszłym roku we włoskim Lecco po raz pierwszy w histrorii wystawiliśmy dwie reprezentacje Polski do lat 19. Cztery lata wcześniej we Florencji wywalczyliśmy wysokie czwarte miejsce na mistrzostwach świata do lat 23. Nie chcemy jednak żyć wspomnieniami.

Rok 2015 to przed nami rok wielkich wyzwań. W lipcu w Londynie odbędą się mistrzostwa świata do lat 23. Na przełomie lipca i sierpnia w Kopenhadze rozegrane zostaną seniorskie mistrzostwa Europy, a dosłownie dwa dni później rozpoczną się mistrzostwa Europy juniorów we Frankfurcie nad Menem. O ile dorosła reprezentacja jest w stanie w większości sfinansować swój wyjazd, o tyle młodzi zawodnicy liczą na Waszą pomoc.

Jesteśmy zadziorami i zawsze walczymy do końca! Naszym celem jest wystawienie aż trzech reprezentacji młodzieżowych w tym roku. W Londynie na mistrzostwach świata mieliby zagrać chłopaki do lat 23, a we Frankfurcie nad Menem w mistrzostwach Europy juniorów wzięłyby udział reprezentacje dziewcząt i chłopców do lat 20. Liczy się dla nas każda złotówka. Kibicujcie nam, a ładnie się odwdzięczymyJ

 

NASI BOHATEROWIE

 

KOSZTY TURNIEJÓW

 

 

Opłata drużynowa: 4200 zł

Opłata za zawodnika: 2400 zł (21 zawodników = 50400 zł)

Dojazd: 17000 zł

Ubezpieczenie: 3200 zł

Łącznie: ok. 75 tys. zł

 

 

 

Opłata drużynowa: 4000 zł

Opłata od zawodnika: 1000 zł (21 zawodników = 21000 zł)

Dojazd: 13500 zł

Ubezpieczenie: 3200 zł

Łącznie: ok. 42 tys. zł

 

BUDŻET PROJEKTU

 

 

 

 

Jeżeli uda nam się uzbierać 12 tys. zł to każda z trzech reprezentacji młodzieżowych otrzyma dofinansowanie do opłaty drużynowej na turniej mistrzowski.

 

 

 

 

Jeżeli uzbieramy kolejne 18 tys. zł każdy z reprezentantów kadry młodzieżowej otrzyma dofinansowanie do opłaty wpisowej na turniej mistrzowski.

 

 

 

 

Gdyby zdarzyło się tak, że mielibyśmy dodatkowe 10 tys. zł przeznaczymy je na zakup 200 dysków, które po pierwsze będą służyły nam do treningu, po drugie z ich sprzedaży chcielibyśmy finansować dalszą działalność reprezentacji młodzieżowych.

 

 

 

 

Dodatkowe 20 tys. zł pozwoli nam na wysłanie kilku rodzimych trenerów do Wielkiej Brytanii na certyfikowane kursy trenerskie i przeniesienie angielskiego systemu szkolenia do Polski.

 

 

 

 

Każda kolejna złotówka oznacza Wasz wkład w rozwój profesjonalnego programu szkolenia w Ultimate polskiej młodzieży.

 

NASZ ZESPÓŁ 


 Patrycja Paczyńska - Jasińska - twórczyni i promotorka projektu.  Zawodniczka drużyny Freezebeatz Katowice.

 

 

  Mateusz Dyda - pomysłodawca projektu i jego koordynator.      Selekcjoner młodzieżowej reprezentacji chłopców do lat 20. Gracz  warszawskich drużyn: Mojra i Grandmaster Flash.

 

 Michał Dul - prezes Polskiego Stowarzyszenia Graczy Ultimate.  Selekcjoner młodzieżowej reprezentacji dziewcząt do lat 20. Gracz  wrocławskich drużyn: Girls Stay Home i Flow AZS AWF Wrocław.

 

 

KTO NAS WSPIERA

Znany i ceniony dziennikarz TVP Sport - Rafał Patyra

 

 

NASI PARTNERZY

 

 

AMBASADOROWIE NASZEGO PROJEKTU

 

 

 

NAGRODY

 

Przypinki w dwóch kolorach

 

Pamiątkowy minidysk do rzucania z logo naszej akcji

 

Jojo z naturalnego drewna z logo naszej akcji

 

Plastikowy kubek termiczny 0,4 l z logo naszej akcji

 

 

Spodenki Warszawskiej Ligi Ultimate

 

KONTAKT

 

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: rfts.ultimateprojekt@gmail.com

 

Fotografie: Agnieszka Bandurska

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 31.05.2015 21:09