Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Joanna Grubińska

Joanna Grubińska

Warszawa

Joanna Grubińska, 28 lat. Położna i pedagog specjalny z zawodu. Moją pasją jest praca z dziećmi. W ramach Międzynarodowego Wolontariatu dwukrotnie wyjechałam na do Zambii. Podczas rocznego pobytu w City of Hope w Lusace, uczyłam w szkole podstawowej, organizowałam aktywności dla dziewcząt z sierocińca, a także udzielałam pierwszej pomocy w Klinice. Za drugim razem pracowałam z chłopcami ulicy w Salvation Home. W roku 2015 przez 3 miesiące przebywałam na wolontariacie w Tanzanii, na który wyjechałam z ramienia Fundacji Usłyszeć Afrykę.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5102 PLN z 3500 PLN

66 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

145%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 05.01.2016.

Remont świetlicy dla dzieci w Butiamie (Tanzania)

O projekcie

 Pomóżmy dzieciom w Tanzanii wyremontować świetlicę!!

 

Mam na imię Asia. Moją pasją jest praca z dziećmi. W ramach Międzynarodowego Wolontariatu dwukrotnie wyjechałam do Zambii. Podczas rocznego pobytu w City of Hope w Lusace, uczyłam w szkole podstawowej, organizowałam aktywności dla dziewcząt z sierocińca, a także udzielałam pierwszej pomocy w Klinice. Za drugim razem pracowałam z chłopcami ulicy w Salvation Home. W roku 2015 przez 3 miesiące przebywałam na wolontariacie w Tanzanii, na który wyjechałam z ramienia Fundacji Usłyszeć Afrykę.

Butiama - to mała wioska położona w północno - zachodniej części Tanzanii. To własnie tu, przez trzy miesiące prowadziłam świetlicę dla miejscowych dzieci. Uczyłam je angielskiego, prowadziłam zajęcia plastyczne, sportowe, taneczne, uczyłam piosenek i po prostu spędzałam z nimi czas. Dzieci przychodziły na zajęcia z wielkim entuzjazmem i radością, chłonęły wiedzę i robiły postępy w nauce języka angielskiego. 

Niestety tutejsze realia czasem psuły nam ten wspólny czas. Częsty brak prądu, ulewne burze w porze deszczowej, brak odpowiedniej ilości ławek i krzeseł w sali, to tylko niektóre z problemów, które stawały nam na drodze.

  

                    Budynek świetlicy, Butiama 2015                        Warunki w sali podczas ulewnego deszczu

                             Jedna z dwóch sal świetlicowych, która wymaga remontu

                                            Dzieci podczas zajęć w świetlicy

Dlatego bardzo chciałabym tam wrócić i chociaż trochę poprawić dzieciom tutejsze warunki, aby mogły w pełni korzystać z tego miejsca, jakim jest świetlica przyparafialna.

Na co konkretnie potrzebuję Waszego wsparcia?

Zbieramy na remont świetlicy. Chciałabym wymalować dzieciom sale, aby były bardziej przyjazne i kolorowe. Potrzebny jest solar, aby być niezależnym od prądu. Niezbędne są szyby w oknach, aby podczas deszczu woda nie wlewała się do sali. Wspaniale byłoby też wyposażyć świetlicę w odpowiednie ławki i krzesła, aby wszystkie dzieci, a nie tylko część, mogła z nich korzystać. 

Aby było to możliwe, chciałabym wrócić na tą placówkę w 2016 roku  żeby przy tym remoncie pomóc, zdać Wam z niego relację i przez kilka miesięcy kontynuować zajęcia w świetlicy, zanim nie przyjadą tu kolejni wolontariusze na kontynuację projektu.

Dlatego też potrzebuję Waszego wsparcia również na część mojego biletu lotniczego. 

Jeśli zbierzemy 3500zł pokryje to koszt odmalowania dwóch sal i część mojego biletu, dzięki czemu będę mogła pracować z dziećmi w przyjaznym otoczeniu.    

                                                     

Jeśli zbierzemy 6000zł    Zakupimy szyby do okien

Jeśli uda nam się uzbierać 10000zł    Kupimy solar

Jeśli uzbieramy 13000zł 

Wyposażymy sale w porządne ławki i krzesła   

 

 

 

Jeśli udałoby nam się uzbierać więcej niż projekt zakłada, z nadwyżki kwoty zostaną zakupione prezenty świąteczne dla tutejszych dzieci. 

Z wielką radością chciałam też poinformować, że oprócz nas, na remont świetlicy będzie również zbierał środki zespół "Ę-dur" z Warszawy, który w ramach projektu Rockolędy we współpracy z Fundacją Usłyszeć Afrykę, w tym roku postanowił wesprzeć dzieciaki w Tanzanii!

W styczniu będą grali dla nas koncert, z którego dochody zostaną przeznaczone właśnie na ten cel (więcej szczegółów wkrótce na ich stronie: www.rockoledy.pl).

                                                  Dzieci z zespołu "Ę-dur"    

Dzieci z Butiamy wiedzą o zbiórce i kibicują! Mają nadzieję, że już niedługo uda się wyremontować ich świetlicę! :)

                      

 Jeśli macie jakiekolwiek pytania, z radością na nie odpowiem.Zapraszam również na mojego bloga: http://joannagrubinska.blogspot.com

                                Film z koncertu Rockolęd zespołu "Ę-dur"

                 Filmik nakręcony podczas mojego pierwszego pobytu w Zambii z okazji Świąt Bożego Narodzenia

   

     Dzieci z Zambii, City of Hope 2012       Dzieci z Zambii, Salvation Home 2013

 

Poniżej przedstawiam zdjęcia proponowanych przeze mnie nagród, które będę rozsyłać od stycznia 2016 roku.

    

    

       

  


Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 05.01.2016 12:12