Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

Bractwo Alpha

Bractwo Alpha

Wrocław, Polska

Bractwo Alpha jest organizacją studencką działającą od 2005 roku przy Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Bractwo powstało z myślą o nawiązaniu wartościowych przyjaźni podczas studiów i utrzymanie ich w życiu dorosłym. Członkowie Bractwa cechują się poszanowaniem wartości, oddaniem i chęcią bezinteresownej pomocy. Zajmujemy się organizacją wydarzeń kulturalno - rozrywkowych, organizacją szkoleń oraz pomagamy studentom we wdrożeniu się w realia życia akademickiego :)

Napisz wiadomość do Projektodawcy

175 PLN z 3000 PLN

3 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 22.07.2018 22:10

Remont AlphaBusa

O projekcie

Bractwo Alpha jest organizacją studencką działającą od 2005 roku przy Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Bractwo powstało z myślą o nawiązaniu wartościowych przyjaźni podczas studiów i utrzymanie ich w życiu dorosłym. Nasze studia zajmują nam ogrom czasu, ale staramy się robić coś więcej - organizujemy wydarzenia, planujemy przeprowadzać na uczelni szkolenia, pomagamy w akcjach charytatywnych. 

Obecna ekipa, która aktywnie działa w Bractwie to studenci III i IV roku wydziału lekarskiego. Dwa lata temu w dużej mierze nie wiedzieliśmy o swoim istnieniu, w tej chwili tworzymi zgraną paczkę chłopaków, którzy są w stanie skoczyć za sobą w ogień!

Na przełomie wiosny i lata 2017 roku członkowie Bractwa wpadli na pomysł, żeby zrzucić się na busa - padło na popularną T4 i zrobić z niej samochód na wakacje, który w trakcie roku akademickiego mógłby służyć studentom Uniwersytetu Medycznego. Zrzuciliśmy się w kilkanaście osób i po kilkutygodniowych poszukiwaniach udało nam kupić się samochód za 6500 zł.

Z początku byliśmy podnieceni tym, że udało nam się kupić swój wymarzony samochód i nie przeszkadzały nam rdzawe prześwity na karoserii, albo "subtelnie" działające hamulce... Dopiero po odjęciu tapicerki okazało się, że kupiliśmy nie jednego, a półtora busa, które ktoś zręcznie połączył... Zauważyliśmy, że tylne hamulce już od dłuższego czasu są na emeryturze i nie hamują, a podłoga umożliwia napęd Flinstonowy - zastaliśmy dziurę o wielkości 30/50cm.

 

Pomimo przeszkód udało nam się najmniejszym możliwym nakładem finansowym i dużą ilością pracy doprowadzić AlphaBusa do jakotakiego wyglądu. Dzięki pomocy taty lakiernika i kilku puszkom farby i szpachli udało nam się doprowadzić karoserię do całkiem fajnego stanu i w ciągu wakacji przejechać nim ok 7 tysięcy kilometrów, zjeżdżając Polskę w prawie wszystkich kierunkach.

Teraz samochód sobie spokojnie zimuje, ale wakacje 2018 stoją dla nas pod znakiem małego Eurotripa, a do tego samochód powinien już być przygotowany w stopniu, który umożliwia bezpieczną i komfortową podróż. Niestety nasze studia skutecznie uniemożliwiają nam zarobienie pieniędzy, za które moglibyśmy wyremontować AlphaBusa, który na razie jest skarbonką bez dna.

Jeśli uda nam się uzbierać pieniądze to w pierwszej kolejności zajmiemy się:

- dokładnym sprawdzeniem samochodu, wymianą wszystkich płynów i filtrów

- remont zawieszenia

- wymiana elementów eksploatacyjnych, zawiasów od drzwi itp.

- zakup farby i materiałów potrzebnych do pomalowania samochodu

- zakup dodatkowego akumulatora

- przedłużenie polisy OC, która w zeszłym roku kosztowała nas ok 1500zł

Większość z tego - malowanie karoserii oraz wykańczanie wnętrza zrobimy własnymi siłami, ale nie znamy się na mechanice i będziemy musieli komuś zlecić naprawy.

Jeśli uda nam się zebrać więcej niż chcemy to planujemy:

- zakup opon nowych opon zimowych

- kupienie części do zrobienia bagażnika dachowego

- zakup kamery sportowej do nagrania naszych zmagań z busem :)

 

Bractwo Alpha na Facebooku!