Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Sportowy Bohater

Sportowy Bohater

Warszawa

Promujemy sportowe emocje i aktywną, szlachetną postawą - a możemy robić to najskuteczniej jeśli jednocześnie będziemy nieśli pomoc ludziom w potrzebie

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Ekipa Projektu

m.mikos396

m.mikos396

Anonimowy

Anonimowy


130 PLN z 5500 PLN

2 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej (model "bierzesz ile zbierzesz"). Projekt kończy się 20.02.2019 22:10

Razem Wykopmy Raka!

O projekcie

O Wykopmy Raka II:

Wykopmy Raka” to hasło przewodnie organizowanego przez Stowarzyszenie Sportowy Bohater wydarzenia, z którego dochód w całości trafi na konto Fundacji Rak’n’Roll Wygraj Życie. Będzie to już II edycja tej akcji, która polega na organizacji turniejów piłkarskich dla amatorów, jak również przeprowadzeniu meczu pokazowego podczas Wielkiego Finału, w którym zagrają gwiazdy internetu, telewizji oraz osoby związane ze sportem.


Turnieje eliminacyjne odbędą się na Bemowie i Białołęce - dzielnicach Warszawy, jak również w Grodzisku Mazowieckim. Gramy 9, 16 oraz 23 lutego, lecz największym wydarzeniem całej akcji jest jej zwieńczenie 17 marca w Arenie Ursynów w Warszawie. To właśnie tego dnia planujemy przeprowadzić wszystkie atrakcje!

 

Dlaczego organizujemy zbiórkę:

Głównym powodem, dla którego zdecydowaliśmy się na ten krok jest transmisja live na YouTube. Pozwoli ona nam na dotarcie do dziesiątek tysięcy osób, którzy będą mogli wspomóc naszą akcję również sprzed ekranu urządzenia multimedialnego. Głównym celem przeprowadzenia przekazu online jest zwiększenie zasięgu, co przełoży się bezpośrednio na wpłaty dla Fundacji Rak’n’Roll - Wygraj Życie. W jaki sposób? Widzowie w każdej chwili będą mogli przelać środki, które w całości zostaną przekazane dla potrzebujących. Co więcej, w ten sposób będzie można wpłynąć na przebieg zdarzeń na boisku, przekroczenie określonej kwoty będzie skutkowało daną aktywnością na boisku, dla przykładu: w przypadku osiągnięcia progu 500 zł, wybrana drużyna otrzymuje rzut karny. Im wyższy próg, tym bardziej istotne zadanie, które w większym stopniu będzie wpływało na końcowy wynik! Jesteśmy przekonani, że takie urozmaicenie doda wielu emocji wszystkim zgromadzonym na meczu pokazowym, lecz przede wszystkim będzie mobilizacją dla widzów do wsparcia Fundacji Rak’n’Roll - Wygraj Życie.

Można się zastanawiać, dlaczego chcemy zrobić coś takiego nie posiadając dużego zasięgu na YouTube. Spieszymy z odpowiedzią, w tę akcję zaangażował się twórca jednego z największych kanałów o tematyce sportowej w Polsce! W ten sposób transmisja dotrze do wielu widzów, a przy wsparciu mediów oraz wielu YouTuberów, którzy grają z nami na każdym meczu pokazowym, razem jesteśmy w stanie osiągnąć wielkie rzeczy!

 

 

Opis problemu społecznego z jakim chcemy się zmierzyć:

Problemem społecznym, któremu chcemy stawić czoła jest obojętność społeczeństwa na pomoc osobom zmagającym się z nowotworami. Często są to osoby, które do pełnego wyleczenia potrzebują bardzo dużej ilości pieniędzy, którą pochłaniają zabiegi oraz lekarstwa. Większość społeczeństwa nie jest świadoma jak wiele dobra może wnieść wspomagając fundację lub bezpośrednio rodziny osób dotkniętych chorobą. Kiedy przekazujemy pieniądze na cele charytatywne wydaje nam się, że to kropla w morzu potrzeb - zdarzają się przypadki gdy takie myślenie powstrzymuję nas od zaangażowania się w pomoc. Mobilizacja, przekazywanie informacji oraz prezentacja celu, który chcemy osiągnąć jest w stanie zwiększyć poczucie czynienia dobra oraz zrozumienie wagi tego co robimy - ratujemy życia. Wśród nas znajduje się wiele osób o ciepłym, empatycznym podejściu do drugiego człowieka - problemem jest brak inicjatywy oraz niedocenienie wkładu jaki może mieć każdy z nas w wyleczenie osób zmagających się z nowotworami.

 

Promocja:

W tym roku o promocję wydarzenia zadbają między innymi: portal Weszło.com, Radio Eska, SuperExpress, czy TVP3. Ponadto przez cały tydzień przed wydarzeniem informacja o akcji będzie pokazywana na ekranach multimedialnych w Metrze Warszawskim. Wszystko to w jednym celu – zbiórki możliwie jak największej kwoty dla Fundacji Rak’n’Roll -Wygraj Życie! 

Nasza misja:

Naszą główną misją jest poszerzanie grona Sportowych Bohaterów - osób, które biorąc udział w organizowanych przez nas wydarzeniach, będą zmieniać świat na lepsze! Będą oni mogli poczuć się jak prawdziwi Bohaterowie, wspierając szczytne cele.

Ponadto promujemy aktywność fizyczną, jako wartość samą w sobie. Zdajemy sobie sprawę, że zdrowy tryb życia jest niezwykle ważny, a każda forma propagowania pozytywnie zmienia nawyki w naszym społeczeństwie.

 

Inicjatywy Sportowego Bohatera:

4 marca 2018 roku, na Warszawskim Bemowie, miała miejsce I edycja Wykopmy Raka! Głównym celem wydarzenia była zbiórka pieniężna dla osób walczących z nowotworem. Organizując turniej piłki nożnej, atrakcje dla najmłodszych, jak również Mecz Gwiazd YouTube zebraliśmy ponad 8400 zł!

Beneficjentami byli podopieczni naszego głównego partnera, Fundacji Rak’n’Roll - Wygraj Życie, którym przekazana została całość zebranej kwoty. Naszą akcję wspierały osoby znane ze świata internetu: Magic of Y, CyberMarian, JelenieJaja, Footroll, Lachu oraz wielu innych. Wzięli oni udział w pokazowym meczu gwiazd.

 

Nieodłącznym elementem naszych wydarzeń są również licytacje. W ubiegłym roku kwota wylicytowanych przedmiotów wyniosła około 3500 zł. Najbardziej wartościowymi przedmiotami aukcji były: koszulka Piotra Zielińskiego z autografem – 1200 zł, koszulka Legii Warszawa z podpisami całej drużyny – 690 zł, a także między innymi zaproszenia na mecze Mistrza Polski, Legii Warszawa – 500 zł.

 

Tego dnia w hali na Bemowie pojawiło się w sumie około 600 osób. Inicjatywa była wspierana przez media takie jak m.in. TVP3 Warszawa, czy Radio Wawa. Poniżej prezentujemy skrót wydarzenia:

https://www.facebook.com/tvpwarszawa/videos/wykopmy-raka/962544787235269/

 

 

 

 

12 maja 2018 roku - tego dnia w Grodzisku Mazowieckim miał miejsce finał naszej akcji dla Fundacji DKMS. Głównym celem wydarzenia było powiększenie bazy potencjalnych dawców szpiku, z wielką dumą przyjęliśmy informację o 56 zapisanych osobach.
Aby osiągnąć ten cel, dla widzów przygotowaliśmy wiele atrakcji. Główną z nich był pokazowy mecz piłki nożnej, drużyny złożonej z dziennikarzy TVP pod kierownictwem Rafała Patyry, którzy zmierzyli się z przedstawicielami YouTube’a, ekipy skompletowanej przez Footrolla. Ponadto widzowie mogli podziwiać występ mistrza świata w sztuczkach piłkarskich, Pawła Skóry, jak również obejrzeć finały organizowanych przez nas 5-tygodniowych zmagań o Mistrzostwo Zachodniego Mazowsza w piłce nożnej.

 

 

 

W grudniu 2018 roku zagraliśmy dla Szlachetnej Paczki, w dwóch turniejach rozgrywanych w Pruszkowie oraz Grodzisku Mazowieckim wzięło udział łącznie 28 drużyn. Pozwoliło to nam zebrać kwotę 4200 zł, która została przeznaczona na stworzenie świątecznych paczek dla potrzebujących rodzin z okolicy.
"Szlachetny Piłkarz" dostarczył wielu emocji zgromadzonym uczestnikom, a poziom piłkarski stał na wysokim poziomie. 

Jeśli nie uda nam się zebrać kwoty pozwalającej na przeprowadzenie transmisji live na YouTube, zebrane pieniądze będące do naszej dyspozycji, przeznaczymy na konto Fundacji Rak'n'Roll. Kwota zostanie pomniejszona o koszt wytworzenia nagród rzeczowych.

 

Znajdź nas w mediach społecznościowych:

https://www.facebook.com/sportowybohater/

https://sportowybohater.pl

 

https://www.linkedin.com/company/sportowy-bohater/

 

Media o Twoim projekcie:

Ruszyły zapisy do Wykopmy Raka 2019

wawalove.wp.pl | 2019-01-24

Szczytny cel i piłkarska rywalizacja? To właśnie znajdziecie w zbliżającym się wydarzeniu dla Fundacji Rak’n’Roll Wygraj Życie organizowanym w ramach stowarzyszenia Sportowy Bohater. Razem z nami wykop raka i weź udział w jedynym takim piłkarskim projekcie!

Startują zapisy do Wykopmy Raka 2019

www.wpr24.pl | 2019-01-23

Po raz kolejny w naszym regionie zagości charytatywny turniej piłkarski, z którego dochód wesprze Fundację Rak’n’Roll Wygraj Życie. Zapisy właśnie ruszyły!