Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

zmieniak

zmieniak

Szczecin

Związek Strzelecki “Strzelec” Organizacja Społeczno-Wychowawcza reaktywowany został w 1991 roku. Związek powstał w wyniku fuzji organizacji tzw. Ruchu strzeleckiego, działających w Polsce w latach 1989-1991, określając się jako patriotyczne stowarzyszenie młodzieży polskiej, będącej kontynuatorem istniejącego w okresie międzywojennym Związku Strzeleckiego “Strzelec”, którego Komendantem Głównym był Józef Piłsudski.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

297 PLN z 8100 PLN

9 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 27.07.2014.

Ratunek ze Strzelcem

O projekcie

 

A Ty co byś zrobił? Jakbyś się zachował? Umiesz udzielić pierwszej pomocy?

Film może wydawać się drastyczny, ale udzielanie pierwszej pomocy to nie tylko naklejenie plasterka na zraniony palec. Sytuacje nieudzielenia pomocy zdarzają się nagminnie. W świetle polskiego prawa już samo wezwanie służb profesjonalnych jest udzieleniem pomocy, ale przecież prawie zawsze można zrobić coś więcej – wystarczy chcieć.
Jak wynika z badania przeprowadzonego w 2010 r. przez ExxonMobil, aż połowa badanych stwierdziła, że nie umiałaby przeprowadzić resuscytacji. Co jakiś czas słyszymy o akcjach Policji i dziennikarzy, gdzie na drodze symulowany jest wypadek. Ostatnio, przy takim udawanym wypadku zatrzymał się dopiero 15 kierowca! To pokazuje skalę problemu.

                           

Jesteśmy oddziałem terenowym ogólnopolskiego stowarzyszenia p.n. Związek Strzelecki „STRZELEC” Organizacja Społeczno-Wychowawcza. W Szczecinie działamy już prawie 10 lat. Zajmujemy się przygotowaniem pro obronnym i wychowaniem patriotycznym młodzieży w wieku od 16 lat wzwyż. Naszym celem jest także nauczenie młodych ludzi umiejętności przydatnych nie tylko w formacjach mundurowych ale także w codziennym życiu. Udzielanie pierwszej pomocy jest jedną z ważniejszych i każdy strzelec jest z tego zakresu przeszkolony przynajmniej w stopniu podstawowym (kilkudniowe kursy pierwszej pomocy). Posiadamy w swoich szeregach także studentów ratownictwa medycznego oraz osoby po wojskowym kursie ratownika pola walki.

Przyrzeczenie strzeleckie

Kurs Pierwszej Pomocy

Jedne z zajęć szkoleniowych

 

Naszym głównym celem jest stworzenie, wyposażenie i doszkalanie sekcji ratowniczej w naszej Jednostce Strzeleckiej – 4 osoby – w ciągu pół roku. Będzie miała za zadanie profesjonalne zabezpieczenie działań terenowych pod względem medycznym. Doświadczenie pokazuje, że gdy zdarzy się wypadek w środku lasu, czy innym niedostępnym miejscu, to warto mieć pod ręką osoby potrafiące udzielić pomocy.

 Celem pobocznym będzie organizacja krótkich szkoleń z pierwszej pomocy (na podstawie kursu BLS/AED)  dla ludzi spoza stowarzyszenia (w tym także dla współpracującej z nami klasy wojskowej jednej ze szczecińskich szkół średnich). W ten sposób pomagając nam, pomagasz także sobie bo zwiększasz liczbę osób umiejących ratować. Gdy projekt dobiegnie końca, wspólnie nauczymy wiele osób jak ratować ludzkie życie!

Jesteśmy nastawieni na rozwój organizacji w dziedzinie bezpieczeństwa publicznego i ratownictwa. Chcemy aby z Państwa wsparcia korzystały także osoby spoza naszego stowarzyszenia. Wyszkoleni ratownicy będą w przyszłości zabezpieczać ZA DARMO uroczystości państwowe, miejskie obchody świąt narodowych, wydarzeń i imprez masowych organizowanych na terenie miasta.


width=

 

 

 Życie ludzkie jest bezcenne – niestety sprzęt do jego ratowania już nie.

Zakup sprzętu ratowniczego – planujemy zakup apteczki plecakowej wraz z wyposażeniem, a także deskę ratowniczą i wyposażenie osobiste ratowników.
 
Kamizelka medyczna – 4 x 349,00 zł = 1396,00 zł
Plecak medyczny – 1050,00 zł
Kołnierz ortopedyczny – 60,00 zł
Deska ortopedyczna – 1300,00 zł
Fantom do nauki BLS/AED – 1000,00 zł
Inny sprzęt ratowniczy / wyposażenie plecaka – 1196,00 zł
 
Razem: 6000 zł
 
Szkolenie dla członków sekcji – będą to szkolenia wewnętrzne oraz kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy, dla młodych ludzi zainteresowanych pomaganiem innym – członków naszego stowarzyszenia.
 
Kurs KPP – 4 x 500 zł = 2000 zł
 
Szkolenia dla innych – przekażemy podstawową wiedzę o udzielaniu pierwszej pomocy osobom spoza stowarzyszenia za darmo!
 
Zakres wewnętrznego kursu BLS/AED (zakończony zaświadczeniem o ukończeniu szkolenia):
-Zagadnienia teoretyczne związane z algorytmem BLS i AED
-Podstawowe zabiegi ratującym życie BLS:
rozpoznanie poszkodowanego w stanie zagrożenia życia i wezwanie pomocy,
zastępcza wentylacja, uciskanie klatki piersiowej, algorytm postępowania w przypadku obecności ciała obcego w drogach oddechowych, pozycja boczna – bezpieczna.
-Obsługa automatycznego defibrylatora zewnętrznego wraz z elementami BLS

  Kurs Pierwszej Pomocy

                Dziękujemy za wsparcie!

                ___________________________________________________________________

 

Wycinek z gazety

Zajęcia

Piknik pod platanami

Zajęcia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

Szczecin: Ratunek ze Strzelcem

portalstrzelecki.info | 2014-06-14

Jednostka Strzelecka 4031 Szczecin Związku Strzeleckiego "Strzelec" Organizacji Społeczno - Wychowawczej chce stworzyć sekcję ratowniczą w swoich szeregach. W tym celu Strzelcy biorą udział w Projekcie Polak Potrafi. Celem i zamiarem szczecińskich Strzelców jest zakup sprzętu ratowniczego, szkolenia dla członków sekcji, a w efekcie bezpłatne szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla osób spoza stowarzyszenia.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 27.07.2014 18:06