Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Schronisko Halny

Schronisko Halny

Kamień

Schronisko Halny w Kamieniu istnieje już od ponad 20 lat. Wraz z przyjacielem przejęliśmy je w sierpniu 2020. Jest to piękny obiekt znajdujący się w Górach Izerskich tuż obok Świeradowa Zdrój.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Zdjęcie główne projektu

205 PLN z 30000 PLN

2 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 07.12.2020.

Ratujemy Schronisko Halny w Kamieniu

O projekcie

Schronisko Halny w Kamieniu k. Świeradowa Zdrój woła o pomoc.

Część z Was pewnie zna nasze Schronisko, kiedyś szkolno - młodzieżowe, obecnie Schronisko turystyczne. Samo Schronisko powstało już ponad 40 lat temu, my przejęliśmy je w sierpniu tego roku i zakochaliśmy się w tym miejscu. 

Od sierpnia szło raz lepiej, raz gorzej, ale wkładaliśmy w to miejsce całe swoje serce. Wszystkie pokoje odnowiliśmy, zmieniliśmy łóżka, dostosowaliśmy do obecnych wymogów i otworzyliśmy Schronisko na nowo. Niestety rok 2020 i panująca epidemia nie dała za wygraną. Decyzją o wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego z mocy prawa zamknięto wszystkie obiekty krótkotrwałego zakwaterowania, w tym również nas. Nie możemy robić nic.

 

Ponieważ obiekt został uruchomiony dopiero w sierpniu żadna pomoc od rządu czy też tarcze antykryzysowe nam się nie należą, ale firm, które wystawiają nam faktury niestety to nie obchodzi. Temperatura spada już poniżej zera, więc musimy kupić opał, zacząć palić w piecach i pomimo braku gości ogrzewać budynki, żeby wszystko co zostało już zrobione nie zawilgotniało i nie poszło na marne. Opłaty za prąd, wodę, czynsz i podatki również muszą zostać przez nas opłacone, bo nikt nam ich nie umoży, a obecnie zagłużenia mamy już ponad 20000 zł.

Teraz kiedy nasze dochody wynoszą dokładnie 0 zł musimy walczyć o przetrwanie nasze i Schroniska w które włożykiśmy tyle serca i pracy. 

Kolejne faktury zaraz przed nami więc wołamy do wszystkich o pomoc, żebyśmy mogli połatać nasz budżet, spłacić rosnące wciąż zadłużenie i przetrwać chociaż kolejny miesiąc z nadzieją, że będziemy znów mogli przyjmować gości. 

Czym jest dla nas Schronisko?

Odpowiedź jest tylko jedna - DOMEM, traktujemy to miejsce jak nasz dom. Wkładamy w nie serce, chcemy, żeby wszyscy czuli się tu jak u siebie. Odnaleźliśmy w tym miejscu kawałek świata z którego postanowiliśmy uczynić naszym i którym chcemy się dzielić z innymi. 

Nie ukrywamy, że założony przez nas cel 30000zł to minimum, które pozwoli nam spłacić już zaległe zobowiązania, ale też pozwoli nam to przetrwać i być dalej z Wami. 

Wierzymy bardzo mocno, że z Waszą pomocą uda nam się dotrwać do końca epidemii.

Jak to wszystko się już skończy wszystkich Was zapraszamy na kawę i na wielkie podziękowanie za każdą pomoc.

 

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 07.12.2020 15:03