Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Dom Klahra Kawiarnia Artystyczna Paulina Bagińska

Dom Klahra Kawiarnia Artystyczna Paulina Bagińska

Lądek - Zdrój

Dom Klahra - miejsce spotkań, odpoczynku, twórczej rozrywki i pracy. Pod czujnym okiem Michała Klahra tworzymy sztukę radosną:)

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Zdjęcie główne projektu

8560 PLN z 20000 PLN

146 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

42%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 08.05.2020.

Ratujemy Dom Klahra

O projekcie

Cześć, nazywamy się Paulina i Robert, jesteśmy parą, która nie usiedzi w miejscu nawet pięciu minut. Przeszło 7 lat temu wpadliśmy na pomysł, wydawałoby się szalony i skazany na przegraną... Wymyśliliśmy sobie, że w bardzo urokliwym, liczącym sobie około 6 tysięcy mieszkańców mieście, jakim jest Lądek-Zdrój, założymy kawiarnię artystyczną. Mieliśmy dwadzieścia kilka lat, puste kieszenie, głowy pełne pomysłów, wielkie pokłady optymizmu i masę determinacji. Udało się, stworzyliśmy miejsce, które jest nie tylko kawiarnią, ale też punktem spotkań, przestrzenią twórczej aktywności oraz kuźnią pomysłów. Kawiarnia powstała w miejscu bardzo ważnym dla Lądka - w kamienicy, której właścicielem był barokowy rzeźbiarz Michał Klahr Starszy, jeden z najwybitniejszych artystów Dolnego Śląska. Staraliśmy się, żeby Dom Klahra był miejscem, gdzie sztuka pachnie kawą, a ludzie je odwiedzający znajdowali tu swoją przystań i inspirację. W 2018 roku otworzyliśmy też drugą kawiarnię, tym razem w części uzdrowiskowej Lądka. W obu lokalach organizujemy w sumie przeszło 300 koncertów rocznie, do tego liczne wystawy, spotkania, warsztaty, spektakle... Tego wszystkiego nie byłoby gdyby nie wspaniali ludzie, którzy wciąż nam kibicują i wierzą, tak jak my, że kulturę można tworzyć też w małej mieścinie na końcu świata. Kochamy nasz zakątek, nasz Lądek, nasze dwie kawiarnie, w których niemal każdą rzecz, każdy mebel zrobiliśmy własnymi rękoma. Wiemy też, że stworzyliśmy miejsca ważne dla mieszkańców Lądka,  dla samego miasta, jak również dla całej okolicy. Bardzo chcielibyśmy alby te miejsca przetrwały aby móc dalej kreować rzeczywistość. Mamy mnóstwo pomysłów na nowe działania, na promocję naszego Mistrza Michała Klahra, na nowe wydarzenia kulturalne i edukacyjne, nowe festiwale... Chcielibyśmy też jak najszybciej spotkać się ze wszystkimi przychylnymi nam ludźmi tak po prostu - przy kawie. Niestety sytuacja, z którą teraz się mierzymy stawia naszą działalność pod dużym znakiem zapytania. Mimo pewnego zakresu pomocy oferowanego przez Rząd, pozostają zobowiązania, które musimy uregulować. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że w tej chwili jest mnóstwo potrzeb, z pewnością bardziej pilnych i naglących, jednak być może są osoby, dla których miejsca, które stworzyliśmy są ważne, i które po prostu lubią w nich bywać i chcą do nich wrócić w lepszych czasach. Jeśli więc możecie i wydaje Wam się, że to co robimy ma sens - pomóżcie, odwdzięczymy się kawałkiem kultury, serca i dobrą kawą :). 

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 08.05.2020 22:10