Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

7 Drużyna Wędrownicza Enigma

7 Drużyna Wędrownicza Enigma

Spała

Jesteśmy członkami Związku Harcerstwa Polskiego- zwanymi przez rodaków harcerzami. Zasilamy szeregi Hufca Inowłódz, a dokładnie 247 szczepu ,,Perpetuum Mobile". Nasza grupa liczy 15 osób, która wśród miejscowej młodzieży została ochrzczona mianem 7 Drużyny Wędrowniczej "Enigma". Nasze szeregi zasilają ludzie w przedziale wiekowym 16-19 lat. Czynnie kształcimy się w zakresie szeroko interpretowanej metodyki harcerskiej.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

291 PLN z 2000 PLN

9 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

14%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 07.05.2015.

MACHINA CZASU

O projekcie


"Machina Czasu" to rajd, który bazując na kanwie określonej fabuły, pokazuje walory Spalskiego Parku Krajobrazowego i okolic rzeki Pilicy. W tym roku, podstawą pionu harcerskiego jest przeniesienie się w czasie o 80 lat wstecz, do 1935 roku, kiedy odbył się Zjazd Związku Harcerstwa Polskiego w Spale.

Luźna definicja rajdu harcerskiego.

-Dobra dobra, ale co to jest ten rajd harcerski?
-Już śpieszę z odpowiedzią.

Rajd harcerski, to inicjatywa, której celem jest integracja środowisk harcerskich z całej Polski. Głównym motorem napędowym takowego rajdu jest, jego tematyka- motyw na podstawie którego możemy zbudować określoną fabułę mówiąc inaczej powiązać naszą wyobraźnię z prawdziwą historią, dzięki czemu możemy przekazać wiedzę młodym ludziom w sposób przstępny, zrozumiały i najważniesze AKTYWNY!


-Aktywny?
-Tak :D
-Czy to możliwe?
-TAK!

Rajd harcerski składa się z następujących elementów:

-Gra terenowa- Krótka i zazwyczaj w środku nocy. Gra jest fabularnym preludium do całego przedsięwzięcia i zaskakuje niczym hiszpańska inkwizycja!
-Prezentacja patroli- element integracyjny, przedstawienie własnego środowiska harcerskiego w dowolny sposób, tutaj zazwyczaj wychodzą niezłe jaja.

        Prazentacja patroli w postaci pokazu mody z wykorzystaniem ,,Ubrań" wykonanych z surowców wtórnych.

-Przejście trasy- Element krajoznawczy, główna część wydarzenia bez niej nie ma mowy o rajdzie. W tym roku harcerze mają do pokonania trasę 35 kilometrów.
                                            30 kilometrów w wykonaniu IV DH. Wrzos
                                        
Punkty kontrolne- zazwyczaj są ustawione trasie, w miejscach powiązanych z tematyką przedsięwzięcia. Na punktach harcerze wykonują określone zadania oraz zdobywają części fabularnej układanki.

                                Zeszłoroczny XI rajd IV żywioły edycja partyzancka.

I zakończenie.
Naszym celem nadrzędnym, jest wycementowanie fundamentu historycznego, czyli upamiętnienie największej imprezy w historii polskiego skautingu - Chcemy pokazać jak wyglądało harcerstwo w czasach przedwojennych, miejsca, gdzie w 1935 roku obozowały poszczególne Chorągwie, zapoznamy z sylwetkami ówczesnych osobistości Zjazdu oraz symboliką i umundurowaniem.

Jednym z elementów służby harcerskiej jest propagowanie prawa harcerskiego, które działa niczym kompas na życiowym szlaku młodego harcerza - Chcemy poddać próbie harcerskość naszych podopiecznych poprzez rozmaite zadania, które będą sprawdzały znajomość prawa oraz jego zastosowanie w praktyce.
              
Ponadto mamy fioła na punkcie ekologicznego stylu życia, więc kolejnym z naszych celów jest propagowanie postaw ekologicznych wśród młodzieży oraz okolicznej ludności.
                                                                 &
                                   Zapewnienie dobrej zabawy!

Jesteśmy członkami Związku Harcerstwa Polskiego- zwanymi przez rodaków harcerzami. Zasilamy szeregi Hufca Inowłódz, a dokładnie 247 szczepu ,,Perpetuum Mobile". Nasza grupa liczy 15 osób, która wśród miejscowej młodzieży została ochrzczona mianem 7 Drużyny Wędrowniczej "Enigma". Nasze szeregi zasilają ludzie w przedziale wiekowym 16-19 lat. Czynnie kształcimy się w zakresie szeroko interpretowanej metodyki harcerskiej.Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów naszego Hufca, lecz samodzielnie chcemy zorganizować przedsięwzięcie upamiętniające zlot Związku Harcerstwa Polskiego, który odbył się w Spale w 1935 roku i wzięło w nim udział 25 tysięcy harcerek i harcerzy. Jak wszyscy młodzi, zuchwali ludzie, mamy mnóstwo ambitnych pomysłów, do realizacji których potrzebujemy środków finansowych. Młodzi, zuchwali, ale bez kasy                 

                       
CHCEMY UDOWODNIĆ, ŻE POLAK POTRAFI! 



  pwd. Daria Jurkowska

 

               dh. Katarzyna Gradowska
   dh. Ewa Barden
   sam. Małgorzata Kozłowska
dh. Anna Jajus
ćw. Jarosław Wilkowiecki
      dh. Albert Kopczyński
    HO. Adrian Włodarczyk
           dh. Michał Zalewski




Pieniądze planujemy przeznaczyć na:

-Ciepły posiłek dla uczestników oraz wodę podczas głównej części rajdu. Podstawa, na którą zostaje przeznaczona lwia część środków finansowych.

-Materiały programowe w trakcie Rajdu. Na każdym z punktów kontrolnych uczestnicy będą wykonywać zadania. Do tego potrzebne są markery, bibuły, kartony, kubki, worki, farby, plasteliny, bomby, miny, karabiny czyli wszystko to, co jest niezbędne do uzewnętrznienia naszej wyobraźni. Można by wymieniać długo, ale tego wszystkiego nie mamy, a chcemy, żeby rajd bawił i uczył dzieciaczki poprzez empiryzm. Dzięki takim materiałom uda się to zrobić.
-Utensylia pierwszej pomocy. Chcemy wyposażyć uczestników w apteczkę pierwszej pomocy. Obtarcia i skaleczenia, to chleb powszedni na trasie.
 



 

                        
             
Zorganizujemy ognisko dla uczestników z polskimi kiełbaskami i amerykańskimi piankami :D                 

Każdy z uczestników Rajdu otrzyma pamiątkową plakietkę wzorowaną na oryginlanej plakietce z 1935 roku.
 Wypożyczymy mundury harcerskie z 1935 roku.                                                                               
Uczestnicy będą mieli okazję przejechać się motocyklem z epoki.                                                               



   






Jesteśmy zajawkowiczami, mówiąc bardziej zawile - Nie ma nic bardziej szlachetniejszego od służby wobec innych. Chcemy również pokazać, że młodzież potrafi, że umie, że chce zrobić coś fajnego.  Jak już wyżej wspomnieliśmy, jesteśmy również dzieciaczkami w wieku 16-19 lat większość z nas chodzi do szkoły i nie ma możliwości podjęcia stałej pracy, a co za tym idzie sfinansowania całego wydarzenia. 
Dlaczego
crowdfunding? 
Do tej pory sponsorami rajdu IV żywioły byli prywatni przedsiębiorcy, harcerze oraz dobrzy ludzie. W tym postanowiliśmy skorzystać również z crowdfundingu, czyli pomocy DOBRYCH ludzi z internetów, którzy realizują w ten sposób 3 punkt prawa harcerskiego :-)




Jeśli przekonaliśmy Cię, że nasz projekt jest wart Twoich pieniędzy, odwdzięczymy się wysyłając Ci nagrodę. Skontaktujemy się z Tobą w ciągu tygodnia od przekazania nam adresów mailowych wspierających. Mamy nadzieję, że miesiąc potrzebny nam na wysłanie nagród nie jest zbyt długim
czasem potrzebnym na realizację tego zadania.

Jeżeli chodzi o nagrody, typu- zaproszenie na rajd, lekcja gry na gitarze, organizacja gier i zabaw podczas urodzin dziecka - konieczna jest konsultacja telefoniczna.

Dokładne informacje wkrótce.





Jubileuszowy Zlot ZHP w Spale – zlot harcerski, zorganizowany przez Związek Harcerstwa Polskiego w dniach 10-25 lipca 1935 roku, na terenie rezydencji Prezydenta RP w Spale, dla uczczenia 25 rocznicy powstania harcerstwa.
 W inauguracji zlotu uczestniczył Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Ignacy Mościcki - protektor Związku Harcerstwa Polskiego.
 Symbolem zlotu był żubr z pomnika stojącego przed rezydencją Prezydenta RP w Spale (Żubr spalski).
 W zlocie uczestniczyło ponad 25 tys. osób, w tym ponad 15 tys. harcerzy i ponad 7,5 tys. harcerek, delegacje harcerstwa polskiego z zagranicy oraz zagranicznych organizacji skautowych, a także ponad 500 byłych harcerek i harcerzy zrzeszonych w Kole Harcerzy z Czasów Walk o Niepodległość, zaproszonych przez władze i na koszt państwa.
 W programie zlotu były harce, gry, biegi i ćwiczenia oraz pełnienie służby według specjalności drużyn.
Komendantem całego zlotu był Antoni Olbromski, komendantem zlotów harcerzy - Ignacy Wądołkowski, a zlotu harcerek - Helena Śliwowska.








 

Media o Twoim projekcie:

Wesprzyj "Machinę Czasu"

www.nasztomaszow.pl | 2015-04-15

ZHP, to organizacja, która stara się kształtować w młodych ludziach samodzielność i aktywność w działaniu. Dlatego tym razem harcerze podjęli próbę samodzielnego zdobycia funduszy na Rajd 4 Żywioły w ramach crowfundingu na portalu PolakPotrafi.

Machina Czasu

tomaszow.pl | 2015-04-15

Machina Czasu to rajd, który bazując na kanwie określonej fabuły, pokazuje walory Spalskiego Parku Krajobrazowego i okolic rzeki Pilicy. W tym roku, podstawą pionu harcerskiego jest przeniesienie się w czasie o 80 lat wstecz, do 1935 roku, kiedy odbył się Zjazd Związku Harcerstwa Polskiego w Spale.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 07.05.2015 18:06