Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Rafał Gorzycki

Rafał Gorzycki

Bydgoszcz, Polska

Rafał Gorzycki ma 41 lat, mieszka w Bydgoszczy, jest twórcą i współzałożycielem zespołów Sing Sing Penelope, Ecstasy Project, Dziki Jazz, A-kineton czy ostatnio 3 duetów oraz tria. Gra na perkusji i komponuje muzykę, nagrał ponad 20 autorskich płyt. W 2010 r. album „Dziki Jazz” był nominowany do „Fryderyka”. Rok później został laureatem konkursu Nagrody Polskich Melomanów, przyznawaną przez Program Trzeci Polskiego Radia. W 2012 r. amerykańska wytwórnia płytowa „Moon in June” (wyd. Soft Machine) zaprosiła go, jako jedynego Polaka, do udziału w albumie-kompilacji z najciekawszą muzyką jazzową z całego Świata. Jest Stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Laureatem Nagrody Artystycznej Prezydenta Miasta Bydgoszczy oraz członkiem zarządu Stowarzyszenia Artystycznego Mózg

Napisz wiadomość do Projektodawcy

8545 PLN z 8000 PLN

74 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

106%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.10.2015.

Rafał Gorzycki Trio - Playing

O projekcie

Pracujemy właśnie nad nagraniem  i wydaniem najnowszego albumu mojego tria.

Ten projekt to właśnie Trio, odkrywające zupełnie nowe brzmienie i styl w muzyce. Jest ona bardziej dostępna niż ta, z której kojarzyliście dotąd twórczość moją  i moich przyjacioł , zaskoczy Was i spodoba się Wam. Jest pełna melodii, hipnotycznej aury, urzekających harmonii i intrygujących rytmów. Przełamuje granice między stylami...

To już nie jazz, czy rock, czy, pop.... To nasze trio

 WYWIAD - VIDEO

Celem projektu jest prezentacja tej  muzyki  poprzez nagranie, wydanie i promocja płyty - PLAYING - 

Przygotowywany album Playing jest pierwszym albumem tryptyku triowego i kontynuacją rewelacyjnie przyjętego tryptyku  moich duetów  nagranych z Kamilem Paterem, Sebastianem Gruchotem oraz Jonathanem Dobiem.

Muzyka skomponowana przez nas na potrzebę tego otwierającego serię tria , jest nową i  intrygującą odsłoną naszych zainteresowań. Krótka trasa koncertowa zagrana na przełomie 2014/15 roku w celu zbadania na żywym organiźmie tego projektu pokazała , iż ta muzyka jest bardzo dobrze odbierana zarówno przez odbiorców niesłuchających jazzu na co dzień, jaki i wytrawnych melomanów , których serca już podbiły poprzednie projekty z moim udziałem, choćby Sing Sing Penelope, Ecstasy Project , czy Dziki Jazz.  Wszystko zapowiada , że ten album  zrobi dużo szumu nie tylko w świecie jazzu i kultury wysokiej.

To jest strzał w 10-tkę.

Mamy już wydawcę, dystrybutora, menadżera, który zajmie się organizacją koncertów i promocją. Brakuje nam "tylko" Was i Waszego wsparcia. Prosimy o to!

Obiecujemy , że dajemy i damy z siebie 100% , bo kochamy to co robimy, jesteśmy w tym bardzo dobrzy i szanujemy Was, Wasze wsparcie i pieniądze, dzięki którym możemy realizować nasze wizje artystyczne bez kalkulacji,  co się opłaca, a co nie. Tylko muzyka sie liczy!

 

 

Jestem zaliczany obecnie do najważniejszych, najbardziej twórczych muzyków jazzowych, kompozytorów i perkusistów w Polsce oraz Europie. Współtworzone przeze mnie zespoły  zostały okrzyknięte muzycznymi odkryciami ostatniej dekady, które przyczyniły się do zmiany pokoleniowej w polskim jazzie. Konsekwentnie promuję polską muzykę występując na scenach i festiwalach całej Europy, Azji i USA, wydając swoje autorskie albumy wyróżniane przez media w Europie i USA.

Mam 41 lat, mieszkam w Bydgoszczy, jestem twórcą i współzałożycielem zespołów Sing Sing Penelope, Ecstasy Project, Dziki Jazz, A-kineton, Maestro Trytony, czy ostatnio 3 duetów oraz tria. Gram na perkusji i komponuję muzykę, nagrałem ponad 20 autorskich płyt. W 2010 r. mój album „Dziki Jazz” był nominowany do „Fryderyka”. Rok później zostałem laureatem konkursu Nagrody Polskich Melomanów, przyznawaną przez Program Trzeci Polskiego Radia. W 2012 r. amerykańska wytwórnia płytowa „Moon in June” (wyd. Soft Machine) zaprosiła mnie, jako jedynego Polaka, do udziału w albumie-kompilacji z najciekawszą muzyką jazzową z całego Świata. Jestem Stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Laureatem Nagrody Artystycznej Prezydenta Miasta Bydgoszczy oraz członkiem zarządu Stowarzyszenia Artystycznego Mózg.

Moje albumy Realium i Europae w największym amerykańskim periodyku All About Jazz zostały okrzyknięte tytułami The Best Incomming Premiere i włączone w poczet 25 najlepszych albumów tych lat. W latach 2006, 2009, 2012 i 2013  byłem uznawany w podsumowaniach muzycznych roku za Artystę Roku i klasyfikowałem się zawsze w pierwszej 10-tce artystów jazzowych.

 

Absolwent Akademii Muzyczne im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy na wydziale Jazzu w klasie prof. Piotra Olszewskiego. W 2013 r. powołał do życia kwartet, w skład którego wchodzą utalentowani młodzi ale znani już muzycy: Michał Michota (trąbka), Paweł Urowski (kontrabas) i Albert Karch (perkusja). Grupa promuje obecnie debiutancki album, który został wydany w renomowanej wytwórni Requiem Rec. Marek swoje brzmienie kształtuje poprzez stosowanie oszczędnych środków. Łączy nastrojową melodykę, przestrzeń, z odważnym podejściem do partii improwizowanych. Jest lirykiem, nie boi się też eksperymentować w poszukiwaniu nowych brzmień.

 


W roku 2008 Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał mu honorową odznakę „Zasłużony dla kultury polskiej”.
Kształcił się w klasie kontrabasu w Pańtwowej Szkole Muzycznej w Bydgoszczy . Jest on kompozytorem i współzałożycielem zespołu Variété ,w którym tworzył w latach 1983-2006r.
Jest autorem muzyki do pięciu płyt - "Bydgoszcz" (1986), "Variété" (1993), "Koncert Teatr STU" (1995), "Wieczór przy balustradzie" (1996), "Nowy materiał" 2004 .

Wielokrotny laureat FMR w Jarocinie. W roku 1989 otrzymał wyróżnienie na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu
W 2006r. Założył freejazzowy zespół The Cyclist, z którym wydał bardzo dobrze przyjętą płytę "Gymnastics" (2008) oraz „Etiudy miejskie” (2013) z udziałem Daniela Mackiewicza z Sing Sing Penelope i Jacka Buhla znanego z zespołu: 5 Syfon, czy duetu Jachna/Buhl.

 


Celem projektu jest zebranie środków , które zostaną przeznaczone na wynajęcie studia nagraniowego Recpublica gwarantującego światowe brzmienie płyty, mix, mastering i wydanie/wytłoczenie płyty cd w nakładzie 1000 sztuk . Premiera albumu jest przewidzana na 28.02.2016  a w ramach trasy koncertowej PLAYING MUSIC TOUR odwiedzimy wszystkie najważniejsze ośrodki muzyczne w Polsce a jesienią także Europy.

Projekt rodził się już przy okazji realizacji stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Jazz muzyka dla wszystkich - które  otrzymałem w tym roku. Wtedy już Trio spotkało się z ciepłym przyjęciem słuchaczy, którzy docenili lekkość brzmienia i innowacyjne podejście do tematu muzyki jazzowej. W związku z bardzo pozytywnym, przyjęciem przez słuchaczy, mediów i krytyków, powstała koncepcja nagrania i wydania płyty, z utworami skomponowanymi w tym właśnie celu.

Ze względu jednak na realia, którymi rządzi się polski przemysł jazzowy, projekt nie będzie miał możliwości realizacji bez Państwa pomocy. Na płycie znajdą się wyłącznie utworów będące autorskimi kompozycjami a  dodatkowo jeśli wsparcie projektu przekroczy 8.000 zł na dodatkowej płycie przeznaczonej dla wspierających projekt znajdzie się bonusowo jeden utwór specjalny. Jeśli przekroczymy 10.000 zł zwiększymy nakład albumu o 250 egz. Jeśli przekroczymy próg 12.000 zł zrealizujemy klip video , który bezpłatnie umieścimy w sieci (z możliwością ściągniecia) oraz emitowany będzie w TVP Kultura. Jeśli zdobędziemy ponad 14.000 zł wytłoczymy kolejne 250 cds, które roześlemy bezpłatnie do Instytutów Polskich  oraz Instytucji Kultury na Świecie celem promocji Kultury Polskiej!

 

rafalgorzycki@ecstasyproject.com

http://www.rafalgorzycki.com

http://www.rafalgorzycki.com/trio.html

https://soundcloud.com/rafal-gorzycki

https://www.singsingpenelope.com


 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.10.2015 22:10