Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Radio Sopocki

Radio Sopocki

Sopot, Polska

Historia radia sopockiego rozpoczęła się w 2006 roku. Celem było stworzenie wyjątkowej, muzycznej stacji radiowej. Kontynuujemy ten pomysł zgodnie z zasadami, które powstały w ciągu lat zbierania doświadczeń.

Zaczynaliśmy w mieszkaniu, piwnicy, a w 2014 roku stworzyliśmy pierwsze zewnętrzne studio. Od września 2016 nową siedzibę adaptujemy do specyficznych potrzeb stacji radiowej.

Radio sopocki powstało jako prywatna inicjatywa finansowana wyłącznie ze środków własnych. Ważna jest dla nas niezależność i możliwość swobodnego decydowania o nadawanych treściach.

Zapraszamy i pozdrawiamy znad morza!

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1029 PLN z 5000 PLN

19 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

20%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 08.03.2017.

Radio Sopocki - nowe studio nowa audycja!

O projekcie

Szanowni i kochani!

Jesteśmy niezależnym radiem internetowym z Sopotu tworzonym od 2006 roku. Aktualnie emitujemy jeden kanał skierowany do dojrzałych, poszukujących słuchaczy. Prezentujemy w nim dźwięki bez cenzury i ograniczeń gatunkowych (z małymi wyjątkami :)W ostatnich miesiącach przechodzimy zmiany, zmiany, zmiany, dzięki którym będziemy jeszcze więcej i jeszcze bardziej! Aktualnie organizujemy się w nowym, przytulnym studio, skąd wysyłamy fale muzyki we wszystkie strony świata.

Jednym ze skutków ubocznych zmian są dodatkowe koszty. Dlatego zwracamy się do Was z niniejszym projektem. W zamian za pomoc finansową przygotowaliśmy dla Was fikuśny zestaw fantów, które umilą wam czas, upiększą mieszkanie lub zapewnią inwestycję, która na pewno zamieni się w przysłowiowy milion dolarów!

 

Cel projektu:


Celem projektu jest zgromadzenie środków pozwalających na ukończenie budowy kabiny wokalowej w nowej siedzibie, adaptację studia produkcyjnego oraz emisję stałej audycji promującej lokalną i krajową muzykę. Jeśli interesują Cię najnowsze wydawnictwa, plany koncertowe i bieżące wydarzenia mniej lub bardziej kulturalne, to audycja właśnie dla Ciebie.


W stworzeniu i zebraniu nagród pomagają nam krewni i znajomi - wszyscy przychylni planom rozwoju sopockiego radia w tym m.in. Paweł Paulus Mazur, Tomasz Lipi Lipski, Sławek Jaskułke, Jarosław Max Szwoch, Karolina Sznajder i zespoły The Shipyard, Ortalion, Sautrus oraz Krystyna Durys z zespołem.

Wesprzyj i zdobądź jedną z niepowtarzalnych nagród!


Ile i na co zbieramy:

Jeśli zbierzemy 5.000 zł środki przeznaczymy na wydzielenie kabiny wokalowej pozwalającej w ciszy realizować emisję audycji. Wyglądać będzie mniej więcej tak:

 Jeśli osiągniemy 8.000 zł zakupimy dodatkowe mikrofony i słuchawki dla gości, przenośny rejestrator audio do prac w terenie i kolejne dyski do przechowywania danych.Jeśli osiągniemy 13.000 zł zbudujemy aplikacje dla systemów iOS i Android umożliwiające łatwy odbiór na telefonach i tabletach.

Przy 18.000 zł przygotujemy nowy kanał radia, w którym emitować będziemy treści nadające się do słuchania wspólnie z dziećmi. Bez eksperymentów, czy heavy metalu na śniadanie, za to z ciekawą muzyką, audycjami edukacyjnymi i słuchowiskami dla dzieci i młodzieży.

Kwota 30.000 zł pozwoli zaadaptować dodatkowe pomieszczenie na studio produkcyjne, wyposażone w stanowisko komputerowe i studyjny sprzęt audio - interfejs, monitory, słuchawki, mikrofony i oczywiście kable, kable, kable...

Wyższe kwoty pozwolą nam ze spokojem patrzeć w przyszłość - w planach mamy audycje o literaturze, filmie, teatrze, transmisje koncertów i spotkań, a także relacje z festiwali.

2% zebranych środków przekażemy na działalność organizacji charytatywnej (hospicjum).

Dlaczego crowdfunding?

Dlatego, że forma ta pozwala zarówno nam, słuchaczom jak i artystom współtworzyć społeczność/instytucję, która służy wszystkim.
A tym samym promuje działalność ludzi ciekawych i kreatywnych z Trójmiasta / Polski, których jest tu mnóstwo, a nie mają medium, które pomaga zaistnieć im w świecie.

Zasięg tradycyjnych mediów jest zwykle lokalny, w przeciwieństwie do Internetu. Chcemy to wykorzystać, choćby po to, aby Polonia nie była skazana jedynie na szczątkowy i jednowymiarowy dostęp do kultury polskiej.

 

Termin realizacji:

Kabinę wokalową i zakupy sprzętu zrealizujemy w ciągu 45 dni od zakończenia projektu. Radio będziemy rozwijać bez końca :)

 

 

Oto nagrody:

 

Bajzel - amOK / CD z autografem.

 

Krystyna Durys - CD Tribute To Ladies of Jazz + zdjęcie z autografem

 

Print fotografii Łukasza Gawrońskiego - Leszek Możdżer.

 

 

Print fotografii "Stocznia" Pawła Jóźwiaka. 50 x 30 cm, papier Ilford.

 

Obraz Karoliny Sznajder "Damy" (70x50cm)

Obraz Karoliny Sznajder "Baletnica" (90x50cm)

Wyprawa psim zaprzęgiem dla 1 osoby w tygodniu i dla 1 osoby w weekend. Dzięki www.przystanekalaska.pl

Tomik poezji Opowieści z Buszu Tomasza Lipiego Lipskiego.

Valentines Alternative Jacka Staniszewskiego.

Przypinka / badzik Pawła Paulusa Mazura.

Single The Shipyard/

 Print Leszka Nogiecia "Gdynia". 60 x 40 cm na płótnie / blejtramie.

 

Printy grafik Jarosława Maxa Szwocha.

Print Wojtka Tredera "London"

Pocztówka od Paulusa.

Voucher na parasailing nad Zatoką Gdańską.

 

 

Zapraszamy!

 

Kontakt:

facebook.com/sopocki

www.sopocki.pl

www.sopocki.com

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 08.03.2017 22:10