Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Michał Drewnowski

Michał Drewnowski

Łódź

Michał Drewnowski z zamiłowaniem propaguje mało znaną i całkiem zapomnianą muzykę polskich kompozytorów, m. in. takich jak: Ludwik Grossmann, Jadwiga Sarnecka, Stefan Kisielewski, Tadeusz Majerski (któremu poświęcił swoją pracę doktorską oraz nagrał po raz pierwszy w historii, dla angielskiej wytwórni fonograficznej Toccata Classics jego utwory) m.in. jego Koncert-Poemat na fortepian i orkiestrę wraz z Royal Scottisch Orchestra.
Bardzo ważną rolę w życiu artysty odgrywa wykonawstwo muzyki nowej. Dokonał licznych prawykonań oraz nagrań utworów kompozytorów współczesnych takich jak Andrzej Nikodemowicz, Mariusz Dubaj, Zbigniew Bagiński, Sławomir Czarnecki, Jerzy Bauer, Emilian Madey, Tadeusz Trojanowski, Ari ben Shabetai.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

7050 PLN z 25000 PLN

32 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

28%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 18.03.2019.

Płyta Rachmaninoff Piano Concerto No.3 & Józef Hofmann

O projekcie

 

Szanowni Państwo

 

W 100-lecie Polski Niepodległej zbieram środki na przywrócenie pamięci Wielkiego Polaka-Józefa Hofmanna.

Będzie to unikatowe wydarzenie dla pianistyki polskiej!

 

 

 

Oto szczegóły:

Nagranie płyty CD z Koncertem fortepianowym nr 3 d-moll op.30 Sergiusza Rachmaninowa oraz utworami fortepianowymi  genialnego polskiego pianisty, kompozytora, pedagoga i wynalazcy Józefa Hofmanna.

 

Suita na fortepian (pierwsze nagranie w historii)

Polonez Amerykański (pierwsze nagranie w historii)

 

lub/i w zalezności od zebranych środków

 

"Chromaticon" na fortepian i orkiestrę

 

 

 

Wykonawcy

 

Michał Drewnowski – fortepian

 

Massimiliano Caldi - dyrygent

 

Orkiestra Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku

 

 fot.Paweł Jaremczuk

 

Dlaczego projekt ten jest wyjątkowy:

 

1. III Koncert fortepianowy d-moll S. Rachmaninowa uchodzi za jedno z piękniejszych i zarazem najtrudniejszych dzieł literatury fortepianowej.

 

2. Jedyny polski pianista który dotychczas dokonał nagrania tego dzieła dla renomowanej wytwórni płytowej to Witold Małcużyński w 1961 roku.

 

3. Rachmaninoff swoje dzieo dedykował Józefowi Hofmannowi, jednemu z największych pianistów wszech czasów. Hofmann poza genialną grą na fortepianie zasłynął również jako wynalazca; wynalazł i opatentował m.in. spinacz do papieru, wycieraczki samochodowe, regulowane krzesło do fortepianu a nawet system nawigacji samochodowej.

 

4. Józef Hofmann nigdy nie zagrał dedykowanego mu dzieła najprawdopodobniej z powodu zbyt małych rąk. Powiedział o koncercie wówczas "to nie dla mnie".

 

5. Żaden polski pianista dotychczas nie utrwalił dotychczas utworów Józefa Hofmanna...!!!

 

Zebrane środki zostaną przeznaczone na wynagrodzenie dla orkiestry, wynajem sali, pracę reżysera dźwięku, mastering, tłoczenie i wszystko co potrzebne do produkcji płyty.

Dlaczego crowfunding? Wierzę w Polaków, w ich dumę narodową, przywiązanie do tradycji i potrzebę promocji kultury polskiej na świecie.

W rzeczywistości właśnie Państwo jesteście fundatorami tego przedsięwzięcia. Państwa wkład finansowy w projekt to forma przedpłaty na poczet wydanej płyty; krążek CD trafi prosto do Państwa domu wkrótce po jego wydaniu i zostanie opatrzony osobistą dedykacją i autografem. Dodatkowo czeka na Państwa- darczyńców- wiele innych prezentów!

Proszę pamiętać że każda kwota przez Państwa ofiarowana to jest wkład w rozwój i promocję polskiej kultury muzycznej na świecie! Jeżeli odniesiemy sukces, to będzie to nasz wspólny sukces, a Państwo będą jego fundatorami! Głęboko wierzę, że uda nam się doprowadzić do powstania tego nagrania!

W razie pytań chętnie odpowiem na każde zadane pytanie i w tym celu podaję swój e-mail michaldrewnowski@wp.pl

 

Zapraszam również na mój profil Facebookowy, prosze koniecznie dodać mnie do swoich znajomych :-)

 

Z poważaniem

Michał Drewnowski

 

Nagrody gwarantowane za każdy rodziaj wsparcia zostaną przekazane do końca roku 2019!

 

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 18.03.2019 22:10