Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Radosław Rogóż #ultratrack

Radosław Rogóż #ultratrack

Łoziska, Polska

Ultrakolarz amator. Uczestnik wielu znanych w Polsce i na świecie zawodów długodystansowych. Finisher Race Around Austria, Race Across Italy, Glocknermann, BBT, MRDP, Piękny Zachód i wielu innych. Doświadczony w startach ze wsparciem i bez. Jak nie jeździ na rowerze, to biega i wspiera na zawodach najlepsze na świecie polskie ultrabiegaczki. W wolnych chwilach ogląda seriale, spija kawę hektolitrami i testuje różne rodzaje diet sportowych. Od niedawna kolekcjonuje filiżanki do espresso, ale ich nie kupuje. Dla rodziny gotów spłonąć na stosie i porzucić rower na zawsze.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

11429 PLN z 100000 PLN

46 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

11%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 04.01.2019.

Race Across America 2020 #ultratrack

This project is also available in english version. Click here to change language.

O projekcie

Raz w roku w połowie czerwca odbywa się święto ultrakolarstwa. Race Across America - RAAM. Trasa spina Oceanside na wybrzeżu zachodnim z Annapolis, Maryland na wschodzie. Ciągnie się przez 12 stanów, mierzy około 4800 km i w sumie liczy blisko 53 500 metrów przewyższenia. Kolarze pokonują 3 największe pasma górskie, przekraczają 4 najdłuższe rzeki, zmagają się ze zminami klimatu i 4 strefami czasowymi.

To nie jest typowy kolarski Tour podzielony na etapy i rozłożony na kilkanaście dni. To wyścig ultrakolarski, gdzie trasę trzeba pokonać maksymalnie w ciągu 12 dni. To wymaga jazdy non stop, pokonywania minimalnie 400 km na dobę. Formuła imprezy jest typowo sportowa, dlatego każdy zawodnik z kategorii jedzie w towarzystwie jednego lub kilku aut z załogą. W jej skład wchodzą kierowcy, nawigatorzy, lekarze, mechnicy, kucharze i najważniejszy - szef zespołu, który decyduje o wszystkim. Zadaniem zawodnika jest jechać najszybciej, jak to możliwe, zadaniem załogi jest utrzymanie zawodnika w dobrej kondycji, na właściwej trasie jak najdłużej. Pozornie proste, jednak nie każdy może podjąć tego wyzwania. Aby móc stanąć na starcie RAAM konieczne jest posiadanie kwalifikacji do startu. W moim przypadku prawo startu dało mi ukończenie w czerwcu 2018 roku wyścigu Glocknerman w Austrii, na dystansie 1000km z 17000 metrów przewyższenia. 

 

 

Jestem kolarzem amatorem, ultrakolarzem. RAAM byłby zwieńczeniem mojej dotychczasowej kariery sportowej. Dzięki Wam mógłbym walczyć z czołówką światowego ultrakolarstwa, stać sie drugim Polakiem w historii, który stanie na starcie w kategorii solo. Byłbym zaszczycony mogąc reprezentować Was w tym mającym 36 letnią tradycję wyścigu. Do startu w 2020 roku pozostało 19 miesięcy. Czas zacząć odliczanie.

 

 

 

Dotychczas w Polsce i Europie ukończyłem między innymi:

 

Race Around Austria 2017 - 2200km

Race Across Italy 2017 i 2018 - 900km

Glocknerman 2018 - 1000km

Bałtyk Bieszczady Tour 2014, 2016, 2018 - 1008km

Pierścień Tysiąca Jezior 2014, 2015, 2016, 2018 - 610km

Piękny Zachód 2017 - 1001km

Maraton Dookoła Polski (zachód) 2018 - 1120km

Piekny Wschód 2016 - 510km

niezliczona liczba brevetów 200, 300, 400 km

 

 

Zebrane fundusze zamierzam w głównej mierze przeznaczyć na:

 

koszty przelotów do USA, transport i wizy dla załogi i dla mnie

wynajem samochodów i zakupu paliwa

zakwaterowania dla załogi i dla mnie

wyżywienia dla załogi i dla mnie

zakup odżywek i niezbędnej suplementacji na czas zawodów

zakup części serwisowych do rowerów

opłaty startowe

 

Z góry dziękuję za okazaną hojność. Będę reprezentował Was wszystkich najlepiej jak potrafię !!!

 

W zamian za wsparcie odwdzięczę się nagrodami, które po zakończeniu zbiórki będę realizował do końca marca 2019 roku. Dlaczego tak długo? Zależy mi na jakości, a nie na obdarowywaniu Was ogólnie dostępnym kiczem. Poza tym koszulka wymaga dopasowania rozmiaru, sami zatem rozumiecie, że cały proces chwilę potrwa.

 

 

Oprócz wygodnej koszulki w barwach narodowych (również w wersji damskiej) jedną z atrakcyjniejszych nagród jest kubek. Występuje w dwóch wersjach. Tylko ze mną lub z Tobą i ze mną. Limitowana i niepowtarzalna seria, więcej nie będzie.

 

 

 

Wśród nagród znajdziecie nie mniej ciekawe propozycje spotkań. Treningi grupowe i indywidualne, które będę organizował w sezonie 2019. W zależności od fazy sezonu będę pokazywał technikę, opowiadał o tym, jak najlepiej przygotować się do ultramaratonów, na co zwrócić uwagę, czego się wystrzegać. Wspólnie odbędziemy jazdy interwałowe i tlenowe. Ale najważniejsze, że będę mógł pojeździć w Waszym towarzystwie i podzielić się wiedzą i doświadczeniem. 

 

Do udziału w projekcie zapraszam również firmy. Część nagród umożliwia promowanie marek i przedsiębiorstw. Dzięki temu będę jeszcze bardziej zmotywowany w walce o jak najwyższą pozycję, wiedząc, że reprezentuje Was i Wasze marki.

 

 

 

 

Zachęcam Was wszystkich do kontaktu ze mną radek.rogoz1975@gmail.com

 

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

Audycja Wjechało #34 – Probosz, Błachut, Rogóż o UltraKolarstwie i nie tylko

weszlo.fm | 2018-11-23

Gościem #wjechało był Radek Rogóż, przygotowujący się do startu w Race Across America, ale… no właśnie, jak z ultramaratonów zeszliśmy na szklanki z gołymi babami i halucynacje z hawajskimi tancerkami, to wiemy tylko my;) Sprawdźcie sami! Playlista: Carlos Santana – Evil Ways 1969 Woodstock Rod Stew

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 04.01.2019 22:10