Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Warsaw Mermaids

Warsaw Mermaids

Warszawa, Polska

Jesteśmy warszawską drużyną quidditcha założoną latem 2014 roku. 21 stycznia 2017 roku, zwyciężając z czterema innymi drużynami, udało nam się odzyskać tytuł Mistrza Polski. Tym samym zagwarantowaliśmy sobie miejsce na tegorocznym Pucharze Europy.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3067 PLN z 3000 PLN

35 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

102%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.03.2017.

Polska drużyna quidditcha na Pucharze Europy!

O projekcie

Hej !

Jesteśmy Warsaw Mermaids. W ten niesamowity sport, jakim jest quidditch, gramy od 2014 roku. Od tego czasu staramy się ciągle rozwijać i podnosić swój poziom gry poprzez systematyczne treningi. Naszym celem jest również popularyzacja tego sportu. Dlatego jesteśmy częstymi bywalcami konwentów, tj. Pyrkon oraz warsztatów, na których organizujemy zawody. 

Naszą historię dokładniej można poznać zaglądając na stronę internetową http://warsawmermaids.pl/ lub na nasz fanpage https://www.facebook.com/WarsawMermaids, udostępnione są tam informacje  o naszej działalności sportowej.

 

Nagrody

Każdej osobie, wpłacającej chociażby złotówkę, jesteśmy ogromnie wdzięczni! 

 

 

 Co to Puchar Europy? 

European Quidditch Cup (EQC), czyli Puchar Europy jest turniejem dla najlepszych europejskich drużyn quidditcha. Rozgrywać się on będzie 25-26 marca w Mechelen, w Belgii.
W tym roku Polska otrzymała miejsce tylko dla jednej drużyny, a jakiej? O tym miały zadecydować Mistrzostwa Polski.

Dzięki treningom i zaangażowaniu, udało nam się zdobyć tytuł Mistrza Polski i tym samym otrzymać szansę reprezentowania Polski za granicą. Na EQC zagrają 32 europejskie drużyny o upragnione zwycięstwo.

Więcej o turnieju możecie dowiedzieć się na wydarzeniu:
https://www.facebook.com/events/1327946183910526/

 

Przewodnik po quidditchu

 

Zasady zaczerpnięte z książek o Harrym Potterze świetnie sprawdziły się w mugolskich realiach. Quidditch jest dynamicznie rozwijającym się sportem zapoczątkowanym w 2005 roku w Stanach Zjednoczonych. Do tej pory w Polsce powstało już pięć drużyn quidditcha. Jesteś ciekaw zasad jego mugolskiej wersji? Czytaj dalej!

Celem gry jest zdobycie, jak największej liczby punktów poprzez celne rzuty na pętle przeciwnika. Na boisku jednocześnie znajduje się po siedmiu zawodników w obydwóch drużynach.

Wyróżniamy cztery pozycje, na których można grać: 

1. Ścigający ma za zadanie przerzucić kafel przez jedną z trzech obręczy drużyny przeciwnej. W ten sposób zdobywa 10 punktów.

2. Pałkarz przy pomocy tłuczka zbija przeciwników. Zbity zawodnik musi zejść z miotły, podbiec do swoich pętli i dopiero wtedy może powrócić do gry.

 

3. Obrońca współpracuje ściśle ze ścigającymi w zdobywaniu punktów. Ponadto nie może zostać zbity przez pałkarza w swoim polu bramkowym.

 

4. Szukający wchodzi w 18 minucie meczu. Jego zadaniem jest złapanie znicza dające drużynie 30 punktów. Zniczem jest piłka tenisowa przyczepiona do spodenek osoby neutralnej.

 Złapanie znicza=Koniec meczu.

Różnorodność pozycji sprawia, że w grze biorą udział aż trzy rodzaje piłek (1 kafel, 1 znicz, 3 tłuczki). Elementem dodatkowym utrudniającym grę jest obowiązek trzymania pomiędzy nogami miotły. 

 Koszty

Wyjazd jest dla nas ogromnym wyzwaniem, zarówno sportowym jak i finansowym. Niestety cały wyjazd zmuszeni jesteśmy opłacić z własnych pieniędzy. Większość z nas to studenci, dlatego uzbieranie takiej kwoty wymaga od nas dużo wysiłku.

Z tego powodu zwracamy się do Was z ogromną prośbą o wsparcie finansowe. W wyjeździe może wziąć udział 21 graczy, a koszt jaki przypada na jedną osobę to około 1000 zł.

W koszta wchodzą:
- hotel: 3 noce, czyli 66 euro za osobę

- przejazdy z lotniska do Mechelen i z powrotem, czyli około 40 euro za osobę

- koszty jedzenia

- koszty przelotów to około 200 zł za osobę

- opłata udziałowa za drużynę: 350 euro

 

 

Media o Twoim projekcie:

Polska drużyna quidditcha na Pucharze Europy

kontakt24.tvn24.pl | 2017-02-24

Mistrzostwa Polski w quidditchu, które odbyły się 21 stycznia 2017 roku wyłoniły reprezentanta naszego kraju na tegorocznym Pucharze Europy. Warszawska drużyna „Warsaw Mermaids” podczas dwudniowego turnieju, który odbędzie się 25-26 marca w Mechelen, będzie walczyć o zwycięstwo w Europie.

QUIDDITCH – CZYLI CZARODZIEJSKI SPORT

hobby.pl | 2017-02-17

O Quidditchu rozmawialiśmy z gośćmi w naszym studiu z Katarzyną i Aleksandrem z warszawskiej drużyny quidditch’a – Warsaw Mermaids.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.03.2017 22:10