Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Dogs Friends

Dogs Friends

Poznań

w Dogs Friends zajmujemy się szkoleniem psów. Jesteśmy psimi pasjonatami i maniakami w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Każdą swoją wolną chwilę poświęcamy poszerzaniu swojej wiedzy na temat psów. Naszą misją jest zarażenia pozytywnym szkoleniem psów wszystkich opiekunów czworonogów. Szkolimy psy od szczeniaków do psich emerytów. Zajęcia odbywają się w grupach lub na zajęciach indywidualnych. Stacjonujemy w Poznaniu. Oprócz zajęć z psami organizujemy również warsztaty i seminaria dla instruktorów szkolenia psów.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2066 PLN z 70000 PLN

50 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 06.03.2019.

Psiegadanki - czyli film edukacyjny o psach

O projekcie

Naszm celem jest stworzenie filmów, które staną się świetnym materiałem edukacyjnym, który będzie mógł być wykorzystywany na zajęciach wychowawczych lub na lekcjach biologii jako wstęp do dyskusji na temat psów i ich miejsca w życiu człowieka.

Według niektórych badaczy psy towarzyszą człowiekowi już od ok. 10-20 tys. lat. Mimo tak długiej koegzystencji, wielu z nas, ludzi, niewystarczająco dobrze zna ich naturę i zwyczaje. A przecież to nasi najlepsi, najwierniejsi przyjaciele. Warto więc wiedzieć o nich jak najwięcej, by jak najlepiej rozumieć ich potrzeby. Psiegadanki to projekt, w ramach którego powstanie cykl filmów skierowanych do dzieci i ich rodziców. Wierzymy, że dobre nawyki zdobywa się od najmłodszych lat, dlatego w naszych materiałach edukacyjnych opowiemy o psach, dopasowując komunikat do poszczególnych grup wiekowych. Wiedzę o tych wyjątkowych czworonogach przekażemy w przystępny sposób i raz na zawsze obalimy narosłe wokół nich mity. Rozprawimy się w nich z teorią dominacji, nauką poprzez przemoc, złymi nawykami żywieniowymi i szeregiem innych przekonań, które można między bajki włożyć. Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy rodzic ma wystarczającą wiedzę, aby nauczyć swoje pociechy prawidłowej postawy wobec psów. Na co dzień spotykamy się ze skrajnie różnymi zachowaniami dzieci w kontakcie z czworonogami. Jedne lgną do zwierząt, nie zastanawiając się, czy te są gotowe na nawiązanie relacji. Inne, które od najmłodszych lat słyszą od dorosłych, że psy stanowią zagrożenie, są  przepełnione panicznym lękiem przed jakąkolwiek formą kontaktu z nimi.

Czy wiesz, że w Polsce jest ok. 7 mln psów, a w 2016 roku w schroniskach przebywało ich aż 112 727? Według badań przeprowadzonych przez amerykańską organizację ds. zapobiegania okrucieństwu wobec zwierząt (ASPCA) aż 47% psów trafia do schronisk z powodu swojego złego zachowania np. agresji wobec ludzi. A przecież to my, ludzie, w ogromnej mierze jesteśmy odpowiedzialni za ich wychowanie, a zarazem zachowanie. Gdyby wiedza na ten temat przekazywana była w szkołach, doszłoby do znacznie mniej psio-ludzkich tragedii, a liczba psów w schroniskach zapewne by zmalała.

Najwyższy czas to zmienić i rozpocząć w polskich szkołach edukację na temat psów! Wierzymy, że podobnie jak my odczuwacie potrzebę zmiany i że ta idea się Wam spodoba.

 

Dołożymy wszelkich starań, aby nasz film trafił do szkoł w I semestrze roku szkolnego 2019/2020

Założyciele i instruktorzy poznańskiej szkoły dla psów Dogs Friends. Na co dzień  edukujemy opiekunów i ich psy nawiązywać wspaniałe relacje, podstawowe komendy oraz rozwiązujemy problemy związane z niepożądanymi zachowaniami. Organizujemy również warsztaty i seminaria dla opiekunów oraz instruktorów szkolenia psów w celu rozwijania ich kompetencji. Każdy dzień w naszej pracy to olbrzymia przygoda. Możemy okrzyknąć się szczęściarzami, ponieważ nasza życiowa pasja stała się naszą pracą, z której czerpiemy energię. 
Na co dzień jesteśmy opiekunami dwóch psów Lucjana oraz Manii. 
Między innymi ten projekt dedykujemy właśnie jej. 
Mania to psiak, który nim do nas trafił z interwencji, przeszedł przez 5 domów tymczasowy, w których nie zawsze dla niej działo się dobrze. Aktualnie pracujemy, aby Mania odzyskała pewność siebie oraz  zaufanie do obcych psów i ludzi. 

 

 https://www.facebook.com/psiegadanki

 biuro@dogsfriends.pl

Media o Twoim projekcie:

Wizyta telewizji WTK

wtk.pl | 2019-01-24

Na portalu Polakpotrafi.pl uruchomiona została zbiórka pieniędzy na sfinansowanie projektu Psiegadanki, czyli stworzenia serii filmów edukacyjnych, których celem jest promocja prawidłowych postaw i zachowań wobec psów.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 06.03.2019 22:10