Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Adam Domański

Adam Domański

Warszawa

Promocja Warszawy to moja pasja. Zajmuję się nią od kilku lat mimo, że jestem przyklejanym warszawiakiem.
Zainspirowany spostrzeżeniami oraz dotychczasowymi doświadczeniami chciałbym zaproponować Wam własny pomysł na działania, których celem jest promocja Warszawy. Do osiągnięcia tego celu chciałbym zaprosić - Was. Wierzę w to, że w jak najszerszym gronie i łącząc siły jesteśmy w stanie skutecznie to zrobić...

Wesprzyj Projekt i miej swój udział w promocji Warszawy, rzemiosła i rękodzieła!

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1245 PLN z 8000 PLN

16 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

15%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 02.01.2015.

Projekt WARSZAWASZA

O projekcie

"Każdy ma swoje doświadczenia i wiedzę, ale bez doświadczeń i wiedzy innych, trudno jest coś zbudować. Tylko suma tych doświadczeń może doprowadzić do powstania nowych efektów, czy nowej jakości..."

Nazywam się Adam Domański. Jestem pomysłodawcą Projektu i 98% tego, co się dzieje wokół niego to moja energia i wytężona praca.

Energii i motywacji dodają mi moi Rodzice, Rodzina, Przyjaciele, Znajomi i nowo poznawani ludzie, którzy ciekawi efektów mojej pracy zwyczajnie mi kibicują i dopingują.

DZIĘKI WAM ZA TO!!!

Jakie są moje dotychczasowe doświadczenia zawodowe i pozazawodowe? Jest ich sporo...

Mam kilkunastoletnią praktykę jako pracownik administracji publicznej, firmy finansowej oraz korporacji.

Od blisko 2 lat jestem członkiem Rady Fundacji "Dwukropek" zajmującej się promocją książki dla dzieci, jej autorów i ilustratorów.

Historia mojego doświadczenia sięga czasów kiedy byłem nastolatkiem. Ówczesna sytuacja zmuszała mnie do tego, żeby być kreatywnym i wykorzystywać dostępne zasoby by nie musieć korzystać z pomysłów innych, tylko z własnych. Powiernikiem i wsparciem dla moich pomysłów była moja Mama, która cierpliwie słuchała wszystkiego co miałem do powiedzenia i w ramach swoich możliwości, pomagała mi urzeczywistniać moje pomysły. A co robiliśmy? Ano, wymyślaliśmy sobie na przykład, że uszyjemy spodnie. Szliśmy wtedy do jednego, drugiego, czy trzeciego sklepu, gdzie na bardzo ubogiej półce, wyszukiwaliśmy materiał, wybieraliśmy detale - guziki, suwaki, nici i z takimi zasobami wracaliśmy do domu, gdzie po konsultacjach i długich rozmowach, zaczynaliśmy fascynującą przygodę nad materią, którą tak modelowaliśmy, żeby uzyskać pożądany efekt. Były to godziny ciężkiej i wytężonej pracy, ale to właśnie wtedy czułem się spełniony i zadowolony z jej efektów.

Jako student wielokrotnie pracowałem zagranicą, gdzie wykonywałem przeróżne prace, które miały wpływ na dalszy rozwój mojej wyobraźni i umiejętności, które potem z powodzeniem wykorzystywałem w pracy zawodowej. Najbardziej niestandardową moją realizacją była budowa jaskini. Jaskinia była częścią wystroju jednego z popularnych niemieckich klubów. Dodatkowo pracowałem także jako: monter mebli, operator maszyny zmywającej, pomoc kuchenna w restauracji gdzie m.in. oskrobałem ponad tonę marchewki i poszatkowałem setki główek kapusty, operator młota pneumatycznego, szpadla, miotły, grabi, pędzla etc. etc...

Co mnie fascynuje? Ano... fascynuje mnie współpraca i to, co  może powstać, kiedy  komunikują się ludzie. Bez komunikacji   i wymiany myśli nie ma nowych pomysłów i co za tym idzie efektów, a tym bardziej tych zaskakujących. Pozostaje  pozostawanie w  świecie  schematów  i tego, co wymyślili inni.

Tak się składa, że nie jestem uzdolniony muzycznie i pewnie  nie  nagram nigdy singla, nie mówiąc już o longplayu, sam nie zrobię stołu, czy nie opracuję nowatorskiego rozwiązania  informatycznego. Pomyślałem więc, że wykorzystam swoją  intuicję oraz  dotychczasową praktykę i wiedzę do stworzenia  czegoś co,  jak mi się wydaje - czuję.

Może  to pasja?  Oceńcie to sami…

Celem Projektu jest stworzenie serii produktów związanych z Warszawą przy czynnym współudziale rzemieślników z różnych branż oraz zbudowanie wokół Projektu społeczności pragnącej:

1. aktywnie, oddolnie i niezależnie promować Warszawę,

2. wspierać rzemiosło oraz rozwój edukacji nowych adeptów sztuki rzemieślniczej,

3. realizować ciekawe i pożądane inicjatywy ogólnomiejskie i lokalne.

Więcej o celach przeczytacie też wkrótce na opracowywanym właśnie blogu Projektu: www.warszawasza.pl

Projekt WARSZAWASZA ma już kilka lat. Pierwszym wzorem, jaki powstał w ramach projektu była siatka. Tak, tak, zwykła siatka na zakupy - taka w jakiej nosiły zakupy Nasze Babcie, czy Marysia, grana przez Wojciecha Pokorę w filmie "Poszukiwany Poszukiwana" Stanisława Barei. W swych ponad rocznych poszukiwaniach dotarłem do osób, które z czasów peerelowskich spółdzielni znały tradycyjne metody wyplatania siatek i proszę, oto efekt:

 

Kolejnym wzorem, stanowiącym ogromne wyzwanie były spodnie. Przemyślany w każdym detalu model pomagało mi tworzyć szereg specjalistów w swojej dziedzinie i jednocześnie Warszawiaków: Pan Tadeusz Wasak (mistrz krawiecki, projektant odzieży, architekt), pan Kazimierz Mystkowski (znany warszawski krawiec, specjalista od spodni), Aga Brwi (absolwentka Wydziału Tkaniny i Ubioru ASP w Łodzi, projektantka, www.agabrwi.pl).

Inspiracją kroju spodni były modele noszone w latach 60 i 70. A ponieważ materiałem który cały czas mnie interesuje jest dżins, czy jak kto woli teksas, postanowiłem, że to ten materiał znajdzie zastosowanie w ich konstrukcji. Cóż można jednak zaproponować w dzisiejszym świecie, kiedy, jak się wydaje, wszystko zostało wymyślone przez projektantów i producentów? Po zestawieniu dotychczasowych spostrzeżeń i doświadczeń okazuje się, że... można…

 

Jedną z cech charakterystycznych przedstawianego prototypu spodni jest ręcznie drukowany materiał kieszeniowy. Wizualizację przedstawiam Wam na zdjęciach powyżej, a słowo Agi Brwi niżej...

Mój model to połączenie spodni eleganckich, sportowych i miejskich. Użycie ich zależy od kontekstu i sytuacji w jakich możesz się znaleźć. Założenie do spodni sportowej marynarki i eleganckich butów, jak sądzę, pozwoli Ci odnaleźć się w pracy, bo krój decyduje o tym,  że spodnie wpisują się w tą konwencję.

Jeżeli jednak chciałbyś poczuć się trochę swobodniej możesz po pracy założyć do spodni bardziej luźniejsze buty i myślę, że trampki nie będą tutaj niczym niestosownym. To właśnie połączenie tych dwóch użyteczności stało się dla mnie kolejną inspiracją do opracowania modelu który mam przyjemność Wam zaprezentować.

Nie chcę spocząć na laurach i poprzestać na jedynie na dwóch prezentowanych modelach produktów WARSZAWASZA.
Następnym wyzwaniem, jakie mnie czeka to ostateczne dopracowanie butów, których pierwszą wersję zaprojektowałem i zrealizowałem rękami młodego warszawskiego fascynata sztuki szewskiej - Sebastiana Powieży. Niżej prezentuję kilka zdjęć prototypu.

Foto: Anna Bryja

Zapewne zapytacie: dlaczego poprosiłem o wsparcie i zaprosiłem do współpracy tylu profesjonalistów z rożnych dziedzin?
Odpowiedź jest prosta: chciałem pokazać, jaki nowy wymiar może zyskać Nasze Miasto. Ten wymiar to wyjątkowa, ponadpokoleniowa, efektywna i bez podziałów współpraca Warszawiaków z pasją dla Was, czyli… WARSZAWASZA.

Przede wszystkim, aby ruszyć z miejsca w którym ugrzązłem, potrzebuję kolejnych środków finansowych na finalne dopracowanie wzorów, o których pisałem wyżej. Dowiedziawszy się od Przyjaciół o platformie "Polak Potrafi" zdecydowałem, że najlepszym wyjściem będzie poprosić Was o wsparcie finansowe Projektu. Świadomie też, prosząc o wsparcie, chciałem oddać jego dalsze losy w Wasze ręce, bo to Wam jest on dedykowany...

Niżej prezentuję wizualizację niektórych z nich:

Grawerowany laserowo pin:


 

 

Grawerowany laserowo guzik i tylna metka do spodni:

 

 Koszulka WARSZAWASZA z logo projektu:

 

 Siatka WARSZAWASZA w różnych kolorach (do wyboru: niebieski, żółty, zielony, czerwony)

 

UWAGA! UWAGA! UWAGA!

>>>>>Dodatkowa nagroda<<<<<

Od dzisiaj, dla pierwszych 5 osób które zasilą projekt kwotą powyżej 100,00 zł zostanie ufundowany unikatowy i limitowany kubek MAMSAM z zaprojektowanym przeze mnie logo Projektu WARSZAWASZA, siatka z pinem oraz naklejka, kartka i podziękowania na blogu projektu.

 

mamsam.pl

 

Zestawienie nagród:


1. Na bazie istniejącego już wzoru chciałbym opracować z konstruktorem specjalizującym się w dzinsach tzw. masterspodnie, czyli ich ostateczną wersję i uszyć partię męskich spodni w szwalni. Na początek będzie to 20 par w dwóch lub trzech rozmiarach.

2. Dopracować ostateczną formę butów i zlecić uszycie tzw. masterbutów przez szewca.

3. Zaprojektować i uszyć wzór damskiej wersji spodni, czyli model SAWA.

4. Pokryć koszty promocji projektu i wysyłki nagród.

5. Opłacić podatki i opłacić prowizję za umieszczenie projektu na platformie crowdfundingowej Polak Potrafi.

PRÓG I

Pierwszą "igłę projektową" chciałbym wbić w zaawansowany już projekt spodni męskich. Aby zrealizować ten cel chciałbym pozyskać kwotę 8.000,00 zł.

Za powyższą kwotę:

1. opracuję wraz z konstruktorem wzorcowe spodnie,

2. zakupię, przygotuję i wyprodukuję wszelkie komponenty do produkcji (jeans, materiał kieszeniowy, metki oraz wykrojniki i stempel do tłoczenia metek, metki wewnętrzne itp.),

3. uszyję pierwszą partię spodni - 20 sztuk,

4. pokryję koszty promocji Projektu i wysyłki nagród.

 

PRÓG II

Za dodatkową kwotę w wysokości 2.500,00 zł:

1. zlecę wykonanie ostatecznej wersji butów WARSZAWASZA.

 

PRÓG III

Za uzyskane dodatkowe środki w kwocie 4.500,00 zł:

1. zaprojektuję damską wersję spodni, czyli model SAWA.

 

Za uzyskaną dodatkowo kwotę powyżej 15.000,00 zł:

1. zaprojektuję i zlecę do wykonania klamrę do paska oraz stworzę pasek WARSZAWASZA,

 

Wizualizacja paska z klamrą.

 

2. zaprojektuję bieliznę męską i przedstawię wynik mojej pracy na blogu projektu www.warszawasza.pl

Chciałbym, aby wzór spodni i butów był szyty w dwóch wersjach: premium, czyli na zlecenie Klienta przez lokalnego krawca czy szewca oraz w wersji podstawowej (ale z określoną jakością) w szwalni lub manufakturze produkującej spodnie czy obuwie.

Chciałbym także aby zaprojektowana klamra do paska dostępna była u warszawskich rymarzy np.: w pracowni gdzie pracuje Pani Lucyna Woźniak która wzięła udział w filmiku promującym projekt.

Ze swojej strony chciałbym też ZADEKLAROWAĆ I DOŁOŻYĆ WSZELKICH STARAŃ, żeby linia produktów WARSZAWASZA była zestawiana w Polsce przy pomocy polskich sił produkcyjnych. Jeżeli to będzie możliwe, maksymalna ilość komponentów wchodzących w skład projektów także będzie pozyskiwana w Polsce.

Oprócz wsparcia finansowego, które jest kluczowe dla powodzenia Projektu, zapraszam Was również do zgłaszania się do roli Ambasadora i/lub Wspierającego Projekt. Z ogromną chęcią umieszczę Wasze logo/linka/bloga w bloku informacyjnym poświęconym wsparciu pomysłu.

Jeżeli uważasz, że Projekt jest godny uwagi przekonaj jak najszersze grono Przyjaciół, Rodzinę i Znajomych aby pomogli w jego wsparciu i promocji. Najskuteczniejszym sposobem będzie, jak sądzę, wysłanie do nich imiennego maila wraz z linkiem do Projektu na Polak Potrafi z gorącym zaproszeniem do jego wsparcia.

Twoja rekomendacja ma równie istotną moc, co wsparcie finansowe.

 

www.coffeekarma.eu

  

 

www.panskaskorka.com

www.oknonawarszawe.pl

 

www.warsawholic.com

Oraz...

Dobry "Duch Projektu":-)

MAGDALENA STOPA 

Autorka m.in. takich wydawnictw jak: Rzemieślnicy warszawscy, Ostańce Warszawy, Słodka Warszawa, Chleb po warszawsku, Kapliczki warszawskie czy My Rowerzyści Warszawy.

 

PARTON PROJEKTU

lowcytrendow.pl

 

PARTON MEDIALNY PROJEKTU

 

radiokampus.waw.pl

 

Przede mną już kolejne bliższe i dalsze plany działań i wyzwania projektowe, ale więcej informacji znajdziecie już wkrótce na powstającym blogu: www.warszawasza.pl


warszawasza[at]gmail.com

 lowcytrendow.pl

oknonawarszawe.pl

warszawarowerowa.blogspot.com

hellozdrowie.pl

mashupaktivist.aktivist.pl

kmag.pl

 

 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 02.01.2015 18:06