Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Joanna Maraszek

Joanna Maraszek

Kraków, Poland

Napisz wiadomość do Projektodawcy

6016 PLN z 4400 PLN

99 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

136%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 30.06.2017.

Projekt Tadżykistan - Energia dla Edukacji

O projekcie

 

W październiku ubiegłego roku zdecydowaliśmy wystartować z projektem realnie zmieniającym Tadżykistan. Chcemy pokazać przyszłym inżynierom z Duszanbe, że mają wpływ na przyszłość kraju. Jesteśmy w trakcie kursu edukacyjnego, podczas którego pokazujemy Tadżykom jak krok po kroku zbudować lampę zasilaną energią solarną. Niestety dochodzimy do punktu, w którym brakuje nam środków na budowę prototypu lampy, którą projektują studenci. Tu zwracamy się do Ciebie z gorącą prośbą o pomoc. Wesprzyj nas i dołącz do grona osób dla których świat równych szans ma znaczenie! 

 

Finalnym celem naszego projektu jest zbudowanie edukacyjnej lampy zasilanej energią słoneczną. Stanie ona na kampusie Tajik Technical University, gdzie będzie symbolem zmian i postępu wraz z nowymi technologiami.

Do wykonania lampy potrzbujemy kilku najważniejszych elementów. I tu zwracamy się z gorącą prośbą o Wasze wsparcie.

 

 

W najbiedniejszej z republik byłego ZSRR ogromny problem stanowią stabilne dostawy, niedrogiej energii elektrycznej. Aż 7/10 osób zmaga się z przerwami w dostawach prądu. Innym problemem jest brak oświetlenia ulic w niezurbanizowanej części kraju (74% ludności mieszka na wsiach). Odpowiedzią na te problemy będzie stworzona przez studentów Tajik Technical University named after M. S. Osimi lampa solarna, która zapewni oświetlenie, niezależnie od energii pochodzącej z sieci, dodatkowo z niezwykle niskimi kosztami eksploatacji.

 

 

We współpracy z kadrą naukową AGH przygotowaliśmy kurs online, w ramach którego prezentujemy Tadżyckim studentom jak zbudować lampę solarną.

Każde spotkanie jest w pełni wykładane w języku angielskim przez polskich studentów.

Po każdym kursie studenci otrzymują dodatkowe materiały, które wykorzystują podczas grupowego projektowania prototypu lampy solarnej. Jesteśmy w stałym kontakcie dzięki grupie na Facebook’u, na której dzielimy się naszymi wnioskami i pomysłami oraz odpowiadamy na pytania zadawane przez tadżyckich studentów.

 

Jesteśmy grupą studentów z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Nasz zespół tworzą cztery osoby, które uczą się na kierunku Energetyka. Każdy z nas zajmuje się inną sekcją.

 

Uczestników projektu wybraliśmy podczas rekrutacji. Dwudziestka zainteresowanych odnawialnymi źródłami energii studentów bierze udział w naszych warsztatach. Zostali oni podzieleni na pięć czteroosobowych zespołów, z których każdy stworzy swój projekt lampy solarnej. Zrealizujemy najlepszy.

Naszą główną inspiracją jest agenda zrównoważonego rozwoju ONZ, zdecydowaliśmy się wybrać trzy główne cele. Energia. Edukacja. Współpraca.

 Ewentualne dodatkowe środki zebrane w akcji crowdfoundingowej przeznaczymy na bilety lotnicze do Tadżykistanu. Chcemy osobiście spotkać się ze studentami i pokazać jak studenci mogą edukować swoich rówieśników.

Następnym krokiem, w akcji będzie wystartowanie z projektem w innym kraju Azji, rozważamy Birmę, Sri Lankę lub Nepal.

 

Crowdfounding pozwala nam zaangażować bardzo dużą ilość osób w projekt, dzielić idee i pomysły. Podnosić świadomość o tym, jak ważne jest zrealizowanie The Global Goals. Przez tę akcję i kampanię chcemy zaprosić każdego do zmieniania świata razem z nami i tadżyckimi studentami.

Lampa zostanie zainstalowana w ostatnim tygodniu września 2017.

 

 Mamy dla was masę niesamowitych nagród! O to niektóre z nich:

Śledźcie nasze postępy na Facebooku i Instagramie!

projecttajikistan.pl

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 30.06.2017 12:12