Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

ProjektSzkolny.pl

ProjektSzkolny.pl

Lublin

ProjektSzkolny.pl tworzą 3 osoby:
Basia - psychologi i nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem w tworzeniu i realizowaniu projektów (również międzynarodowych), uważa, że w pracy nauczyciela najważniejsze jest zainspirować ucznia i pozwolić mu na rozwój w jego własnym tempie.
Anna - anglistka i informatyk w jednym, kibicuje metodom projektowym, jest fanką kreatywnych rozwiązań, kieruje się zasadą KISS.
Robert - młody człowiek z pasją do programowania PHP, lubi tworzyć innowacyjne i pionierskie rozwiązania.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

241 PLN z 12000 PLN

7 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 11.06.2015.

Projektszkolny.pl

O projekcie

Celem projektu jest stworzenie platformy crowdfundingowej ProjektSzkolny.pl wspierającej i promującej ciekawe projekty i inicjatywy w zakresie edukacji, proponowane przez przedszkola i szkoły.

Notorycznie słyszymy, że szkoła jest niedofinansowana, nie ma pieniędzy na ciekawe projekty, a wielu nauczycieli nie może sobie pozwolić na realizację inspirujących zajęć dla swoich uczniów. Rozwiązania systemowe nie pozwalają na pełne wspieranie oddolnych inicjatyw nauczycieli. Rozwiązaniem tego problemu może być platforma ProjektSzkolny.pl, która pozwalałaby kontaktować nauczycieli mających ciekawy pomysł z potencjalnymi darczyńcami – firmami i osobami prywatnymi.

Chcemy, aby platforma ProjektSzkolny.pl w pełni zaspokajała potrzeby finansowe wnioskodawcy (model wszystko albo nic plus możliwość ustalenia minimum) i pozwalała na pełną realizację projektu oraz aby darczyńcy mieli możliwość wglądu w realizację projektu i jego rezultaty na blogu projektu

Na naszej platformie pojawiać się będą różnorodne projekty. Nauczyciele będą mogli starać się o dofinansowanie na materiały potrzebne do realizacji projektu, wycieczki edukacyjne, zajęcia dodatkowe, technologię czy organizację imprezy szkolnej. Najważniejszym celem powinna być jednak radość i rozwój uczniów w odpowiedzi na ich potrzeby edukacyjne.

Wiemy z doświadczenia, że praca projektowa pozwala uczniom na wszechstronny rozwój oraz zdobywanie kompetencji, które są potrzebne w szybko zmieniającym się świecie. Wierzymy, że to od nauczycieli znających potrzeby swoich uczniów zależy sukces ich podopiecznych. Dlatego też naszym celem jest stworzenie pierwszej w Polsce platformy crowdfundingowej dedykowanej edukacji i promującej najciekawsze projekty szkolne.

 

 

Planowany start wersji testowej platformy (beta): druga połowa 2015 roku

 

 

Dlaczego kolejna platforma crowdfundingowa? ProjektSzkolny.pl będzie pierwszą w Polsce platformą dedykowaną edukacji i zapewniającą nauczycielom wsparcie na każdym etapie realizacji projektu - od zdefiniowania problemu, przez planowanie, realizację aż po ewaluację. Podobne platformy istnieją w Stanach Zjdenoczonych (np. DonorsChoose czy IncitED) czy Wielkiej Brytanii (np. HubBub), gdzie z powodzeniem pomagają w finansowaniu wybranych projektów szkolnych. 

Chcemy również nawiązać współpracę z mentorami, którzy będą pełnić rolę doradców w planowaniu i realizacji projektu.

Platforma dedykowana edukacji pozwoli również przyciągnąć sponsorów i partnerów zainteresowanych inwestowaniem w polską edukację oraz promocją tej formy pracy z uczniem.

Nasza misja:

- wspierać innowacyjne inicjatywy edukacyjne nauczycieli i uczniów

- dostarczyć nauczycielom i uczniom łatwą w obsłusze platformę, na której będą mogli starać się o dofinansowanie swoich projektów

- inspirować nauczycieli i edukatorów do pracy projektowej

- edukować w zakresie pracy projektowej i nie tylko

- umożliwić osobom i instytucjom zainteresowanym dofinansowywaniem polskiej edukacji łatwiejszy kontakt z nauczycielami z pasją

 

 

ProjekSzkolny.pl jest inicjatywą stworzoną przez nauczycieli dla nauczycieli i ich uczniów. Twórczynie pomysłu: Anna Dąbska i Barbara Ostrowska pracują w szkole ponadpodstawowej w Lublinie, a Robert Frańczuk jest programistą w jednej z lubelskich firm.

 

Anna, anglistka i informatyk w jednym, kibicuje metodom projektowym, jest fanką kreatywnych rozwiązań, kieruje się zasadą KISS.
Basia jest psychologiem i nauczycielem. Uważa, że w pracy nauczyciela najważniejsze jest zainspirować ucznia i pozwolić mu na rozwój w jego własnym tempie.


Obie od wielu lat zajmują się projektami lokalnym i międzynarodowymi, i widzą ich znaczenie dla ucznia, nauczyciela i szkoły.

 

Robert jest człowiekiem z pasją do programowania (PHP). Lubi tworzyć innowacyjne, pionierskie rozwiązania. 

 

Dlaczego crowdfundujemy platformę crowdfundingową? Chcielibyśmy poprzez naszą kampanię nie tylko pozyskać pieniądze na start, ale też zweryfikować nasz pomysł.

Już pierwsze reakcje nas zaskoczyły - w ciągu czterech dni nasz profil na facebooku polubiło ponad 700 osób - każdej z nich bardzo dziękujemy!

Teraz czas przejść do czynów i stworzyć to, na co polska edukacja czeka. Dlatego jeśli uważacie, że tego typu platforma przydałaby się:

- nauczycielom

- uczniom

- rodzicom

- organizacjom

i pozwoliła na finansowanie wybranych projektów, przynosiła uśmiech na twarz dzieci oraz promowała nauczycieli z pasją - wesprzyjcie Nas finansowo wybierając jedną z nagród i deklarując kwotę ->>>

Wychodzimy z założenia, że najlepszą formą reklamy jest marketing szeptany - dlatego jeśli podoba Wam się nasz pomysł podzielcie się nim ze znajomymi!

 

ProjektSzkolny.pl jest pomysłem, który powoli wcielany jest w życie. Mamy już rozrysowane funkcjonalności i niefunkcjonalności strony, mamy pomysł na to jak sprawić, żeby nasza platforma była jedyną w swoim rodzaju. Ostatnio stworzyliśmy również projekt wizualizacji.

Potrzebujemy jednak pieniędzy na profesjonalną grafikę - chcemy, aby nasza platforma była przyjemna wizualnie i łatwa w obsłudze. Dlatego zdecydowaliśmy się zatrudnić profesjonalistę, który pomoże nam przenieść nasze pomysły w przestrzeń wirtualną. Nasze umiejętności kończą się bowiem na edycji stron typu wix czy wordpress. Poniżej wizualizacja naszego pomysłu, choć na pewno ulegnie ona jeszcze zmianom :)

Potrzebujemy również pieniędzy na utrzymanie portalu przez pierwszy rok (koszty serwera, domeny) oraz konsultacje finansowo-prawne związane z tworzeniem platformy crowdfundingowej.

Budżet: 12 000

 w tym: grafik - 6 000 zł

konsultacje prawno-finansowe - 2 000 zł

utrzymanie - 500 zł

podatki i inne opłaty - 3 500 zł

 

Cele dodatkowe:

120% pozwoli nam na przygotowanie serii samouczków na temat korzystania z platformy oraz zasad przygotowywania kampanii crowdfundingowych dla szkół

150% pozwoli nam na nakręcenie serii reportaży na temat nauczycieli i uczniów tworzących projekty na ProjektSzkolny.pl

200% pozwoli nam na dalszy rozwój ProjektSzkolny.pl i przetłumaczenie jej na język angielski

 

1. Zestaw długopisów z logo ProjektSzkolny.pl w różnych kolorach

2. Torba bawełniana z logo ProjektSzkolny.pl 

3. Kubek z logo ProjektSzkolny.pl

 

 

4. T-shirt z logo ProjektSzkolny.pl 

 

5. Notes na dobre pomysły z logo ProjektSzkolny.pl 

 

 

oraz wiele innych atrakcyjnych prezentów od ekipy ProjektSzkolny.pl!

 

Chcesz się z nami skontaktować?

Odwiedź naszą stronę internetową:

 

i polub nasz fanpage na Facebooku:

 

 

 

 

PATRONAT NA PROJEKTEM OBJĘLI:

Grupa SuperBelfrzy RP

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 11.06.2015 12:12