Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Janusz Zagórski & Fundacja Alterpedia

Janusz Zagórski & Fundacja Alterpedia

Sobótka, Poland

Chcemy mieszkać w świecie ludzi i przyrody, gdzie panuje atmosfera życzliwości, wolności, harmonii z przyrodą, współpracy, swobodnego rozwoju swoich sił twórczych. Świat wokół nas jest dzisiaj często bardzo destrukcyjny. Niektórzy z nas tworzą swoje małe światy, ale z reguły brutalne otocznie potrafi zniszczyć z trudem zbudowaną chwilową wolność i harmonię. Trzeba pójść szerszą drogą. Mnie akurat po raz pierwszy przyszło to do głowy na początku lat 90-tych. Wyobraziłem sobie osadę ekologiczną w rejonie masywu Ślęży, który dość często odwiedzałem z pobliskiego Wrocławia. Minęło kilkadziesiąt lat. W 2012 rok założyłem pierwsze w Polsce studio niezależnej telewizji internetowej i zacząłem publicznie mówić o czymś już dużo szerszym - idei nowej cywilizacji w gminie - z czasem pojawiło się pojęcie „Republika Ślężańska”. Zapraszamy Was do tej wielkiej i niezwykłej podróży, by po swojemu poukładać nasz świat.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

34189 PLN z 30000 PLN

181 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

113%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 13.05.2018.

Republika Ślężańska - Projekt jakiego jeszcze nie było!

O projekcie

Republika Ślężańska to MEGA PROJEKT SPOŁECZNY, którego sama faza startowa przewidziana jest na 10 lat.

Jest to BEZPRECEDENSOWY plan i jednocześnie eksperyment obywatelski przewidujący stworzenie w mikroskali modelu funkcjonowania lokalnej społeczności opartej o zasady równowagi i harmonii.

Sporo już zrobiliśmy aby ruszyć z Projektem ale jeszcze więcej jest nadal do zrobienia. Twórz z nami. Każda para rąk do pracy, każde serce do tworzenia oraz każda złotówka są cenne aby kontynuować...

Na co zbieramy? Na zamierzenia w 2018 roku - nasze priorytety to:

 1. Demokracja ONLINE – stworzenie loklnego E-PARLAMENTU. Administrowanie, prowadzenie i zarządzanie stroną republikaslezanska.pl
 2. Pokrycie kosztów utrzymania studia NTV Sobótka.
 3. Zorganizowanie 4 dużych seminariów pod patronatem NTV:
  • Demokracja ONLINE w Sobótce oraz mechanizm tworzenia i funkcjonownia E-PARLAMENTÓW w Polsce.
  • Suwerenny lokalny pieniądz, banki municypalne, alternatywne waluty.
  • Zdrowa ziemia - zdrowa żywność - zdrowi ludzie. Ekologiczne metody uprawy ziemi.
  • Formy wolnej energii NTV.

To pionierskie w skali świata działania mające prowadzić do ukształtowania nowego modelu cywilizacji opartego na innych zasadach niż obecnie funkcjonują.

Chcemy, aby poprzez lokalny przykład dać innym dowód na to, że coś takiego jest możliwe.

Chodzi o to by równoważyć naturalne mechanizmy społeczne i potrzeby ludzi. Z jednej strony życie w wolności a z drugiej sprawne zarządzanie interesami całości. Efektywne korzystanie z zasobów przyrody i jednoczesna ochrona jej piękna i czystości. Swoboda działań gospodarczych i sprawiedliwy podział dóbr i życie w dobrobycie.

Podstawową wartością jaką się kierujemy jest dobro człowieka połączone z dobrem jego rodziny, kręgu znajomych i przyjaciół i całej lokalnej społeczności. Podstawowym przejawem tego dobra jest radość, atmosfera życzliwości i przyjaźni w jakiej on żyje.

Kiedy człowiek jest radosny i szczęśliwy?

Oto warunki do tego konieczne:

 

ZDROWIE

W dzisiejszych czasach, kiedy spożywamy zatrutą żywność, pijemy schemizowaną wodę i oddychamy zanieczyszczonym powietrzem, poddawani jesteśmy masowym szkodliwym szczepieniom mało kto pozostaje w pełnym zdrowiu. Dla Projektu Republiki Ślężańskiej – pierwszy strategiczny cel to:
Życie w zdrowiu mieszkańców naszego regionu.

Jak to osiągać będziemy opisywać w wielu miejscach.

WOLNOŚĆ I DEMOKRACJA ONLINE

Ona oznacza w praktyce to czy my decydujemy o sobie czy też decydują o tym inni. Sprowadza się to w konsekwencji do stworzenia mechanizmu, w którym władza należeć będzie do nas, do mieszkańców tych terenów. Jedynym sposobem by władza należała do nas jest wprowadzenie demokracji bezpośredniej co w dzisiejszych czasach powinno przybrać formę DEMOKRACJI ONLINE.

Będziemy szeroko informować o działaniach jakie należy podjąć w tym kierunku.

KONTROLA NAD PIENIĄDZEM

Kontrola nad pieniądzem, który ma być wyznacznikiem wartości naszej pracy a nie produktem, którym się manipuluje, by nas zniewolić poprzez udzielanie kredytów obciążonych gigantyczną lichwą.

Sposobem, by odzyskiwać kontrolę nad swoimi zasobami jest kreowanie pieniądza lokalnego oraz funkcjonowanie bankowości municypalnej.

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 13.05.2018 22:10