Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Konto usunięte

Konto usunięte

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3150 PLN z 7000 PLN

62 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

45%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.04.2014.

Projekt Londyn 2014 - rodzinny przewodnik

O projekcie

Logo

Chcemy zmienić oblicze rodzinnych podróży! Przygotowujemy przewodnik po Londynie śladami bajek.

Żeby go przygotować zamierzamy odwiedzić Londyn razem z dziećmi i szukać w nim tropów znanych bajek: Piotrusia Pana i Dzwoneczka, Misia Paddingtona, Mary Poppins, Harrego Pottera, 101 Dalmatyńczyków i Sherlocka Holmesa.

W wyprawie wezmą udział:

11-letnia Nati,

9-letni Księciunio,

5-letnia Łobuz oraz ich rodzice:

Agnieszka, Łukasz i Sabina. 

Głównym celem wyprawy, poza poznaniem bohaterów i zwiedzeniem Londynu jest zebrania materiałów do rodzinnego przewodnika po Londynie śladami bajek, który będzie dostępny dla wszystkich (za drobną opłatą). Przewodnik będzie dostępny przez internet, będzie multimedialny i będzie zawierał wszystkie wskazówki dotyczące przygotowań przed wyprawą.

Będziemy przecierać szlaki, żebyście także i Wy mogli wyruszyć w taką niesamowitą, magiczną, bajkową podróż!

Chcielibyśmy także zachęcic innych rodziców do rodzinnych podróży. Pokażemy, że każda podróż może być wielką przygodą - zarówno dla rodziców, jak i dla dzieci. Dzięki naszym przygotowaniom do Projektu Londyn 2014, które trwają już od ponad roku, pokazujemy innym rodzicom, jak można łączyć pasję podróżowania z innymi pasjami: czytaniem książek, grami planszowymi czy oglądaniem filmów.

Chcielibyśmy również pokazać rodzinom w jaki sposób podróże kształcą, jeszcze przed ich rozpoczęciem.

 

Projekt Londyn w komplecie

Przygotowania do wyprawy rozpoczęły się już rok temu. Na początku - przygotowują się głównie dzieci, poznając bohaterów bajek - czytają książki i oglądając filmy. Przygotowały też samodzielnie segregatory, w których umieszczają informacje o Londynie i bohaterach bajek, a w przyszłości przygotują kronikę podróży.

Segregatory

W trakcie wyprawy - dzieci wraz z rodzicami będą odwiedzać zakątki Londynu związane z postaciami bajek. Szczegółowy program tej dwutygodniowej wyprawy jest TU.

Codzienne relacje z postępów podróży, rozwiązania zadań specjalnego questu prowadzącego dzieciaki do ukrytego skarbu, mnóstwo zdjęć i opis naszych przygód znajdziecie na blogu projektlondyn2014.pl

Aby dobrze przygotować dla Was przewodnik, potrzebujemy sami zobaczyć wiele miejsc i "przetestować" na dzieciach pomysł na quest. Dlatego zebrane środki przeznaczymy na wejścia do muzeów i różnych innych atrakcji, które związane są z bohaterami bajek, ale także do takich, które po prostu są ikonami Londynu. O tym, na co dokładnie będą spożytkowane Wasze pieniądze możecie przeczytać na blogu PROJEKT LONDYN.


NAGRODY

W ramach przygotowań do wyjazdu powstała też gra - Poznaj Londyn.  


Gra jest jedną z nagród, którą możecie otrzymać za wsparcie naszego pomysłu. Oto parę zdjęć pierwszego egzemplarza:

 

 Pudełko gry Poznaj Londyn

Poznaj Londyn

Poznaj Londyn

Poznaj Londyn

Poznaj Londyn

Bajka o przygodach Nati, Księciunia i Łobuza podróżujących w czasie po Londynie. w wersji wydrukowanej oraz w formie pdf też będzie nagrodą dla osób, które będą chciały wesprzeć nasz projekt. Pierwszy rozdział bajki dostępny jest pod adresem: DESZCZOWE WAKACJE. A poniżej jeden z rysunków z bajki

NKŁ i Wehikuł Czasu

Nagrodą będzie też maskotka Projektu Londyn PeeLek 2.14 - dostępne są PeeLki w różnych kolorach:

PeeLek 2.14PeeLek 2.14

PeeLek 2.14

Nowość! Ręcznie robione bransoletki, wykonane ze sznurka i koralików!

 bransoletki

bransoletka

bransoletka zielona

bransoletka niebieska

W głowach kołaczą nam już kolejne kierunki naszych podróży. Mamy nadzieję, że będziemy inspiracją dla innych rodziców, pokazując też, jak ważny jest wspólny czas dla rodziny!

Media o Twoim projekcie:

Co robić w Londynie z dziećmi? Polak potrafi :)

www.nishka.pl | 2014-04-16

Poznajcie 5-letnią Łobuz i 9-letniego Księciunia, czyli Hanię i Pawła. Co u nich słychać? Otóż planują wkrótce odbyć podróż po Londynie śladami bohaterów z bajek: Piotrusia Pana, Dzwoneczka, Misia Paddingtona, Mary Poppins, Harrego Pottera, 101 Dalmatyńczyków i Sherlocka Holmesa.

Bajkowy Londyn!

www.sosrodzice.pl | 2014-03-26

Podróże kształcą. Bawią. Pozwalają spędzać miło czas. Wszyscy to wiemy. Jednak gdy zaczynamy planować dłuższą wycieczkę z dzieckiem lub dziećmi, często zaczyna się kłopot: gdzie jechać, by było ciekawie, niebanalnie i by przy tym można było się czegoś nauczyć? Co robić, jeśli nie chcemy leniwego wypoczynku nad morzem „w wersji all inclusive”?

Bo są takie miejsca, gdzie zaczyna się przygoda

interia360.pl | 2014-03-19

Nie oglądam telewizji, nie słucham wiadomości – nie warto szczególnie, że media nastawione są na wyostrzanie złych i ponurych zdarzeń, konfliktów etc... A przecież świat nie jest tylko i wyłącznie taki.

Projekt Londyn 2014

polportal.co.uk | 2014-03-17

Wspieramy pomysł Projektu Londyn 2014 na internetowy przewodnik po Londynie śladami znanych bajek.

SABINY PROJEKT LONDYN

parentingowy.com | 2014-03-16

Jeśli dla kogoś przereklamowane jest słowo kreatywność – musi poznać Sabinę! W jej Projekcie Londyn 2014 zakochałam się od razu! Cóż to za niesamowity pomysł by wybrać się z dzieciakami w podróż do Londynu śladami popularnych angielskich bajek i poprzedzić tę wyprawę niezwykłymi przygotowaniami (możecie prześledzić je na blogu)!

polak potrafi

mama-trojki.blogspot.com | 2014-03-15

Poznajcie Sabinę, która spełnia marzenia swoich dzieci. Jak tego dokonuje? Zapraszam do przeczytania i wsparcia Projektu Londyn Polak potrafi!

Projekt Londyn w Polak potrafi – Jadźka taka dumna!

jadalna.wordpress.com | 2014-03-12

Moja KOLEŻANKA ze spotkania Mam blogerek w Poznaniu jest cudowną mamą. Wspiera swoje pociechy w niezłomnej drodze do spełnienia jednego planu – Projekt Londyn. Sabina wraz ze swoimi dziećmi i znajomymi pragnie przemierzyć Londyn śladami bajek! Znacie jakieś z nich, których akcja działa się w Londynie? Nie?! No błagam Was – Miś Paddington, Harry Potter, Mary Poppins, Piotruś Pan, Dzwoneczek, 101 Dalmatyńczyków i Sherlock Holmes!

Projekt Londyn

www.grupadesantowa.pl | 2014-03-10

Zaczęło się od pomysłu na niezwykłą rodzinną podróż. Do Londynu. Śladami znanych bajek. W przygotowania do wyprawy włączyliśmy bajki takie jak: Miś Paddington, Piotruś Pan i Dzwoneczek, Mary Poppins, Harry Potter, 101 Dalmatyńczyków i Sherlock Holmes. Wymyśliliśmy, że przeczytamy z dziećmi książki, obejrzymy filmy, a potem, już w Londynie będziemy szukać takich bajkowych miejsc. A jest ich w Londynie trochę.

Projekt Londyn na Polak Potrafi

www.klubpodroznikow.com | 2014-03-06

Zaczęło się od pomysłu na niezwykłą rodzinną podróż. Do Londynu. Śladami znanych bajek. W przygotowania do wyprawy włączyliśmy bajki takie jak: Miś Paddington, Piotruś Pan i Dzwoneczek, Mary Poppins, Harry Potter, 101 Dalmatyńczyków i Sherlock Holmes. Wymyśliliśmy, że przeczytamy z dziećmi książki, obejrzymy filmy, a potem, już w Londynie będziemy szukać takich bajkowych miejsc.

Polak Potrafi! - Projekt Londyn 2014

www.kreatywnymokiem.pl | 2014-03-05

Sabina z bloga Projekt Londyn 2014 to wspaniała osoba! W lipcu wyjeżdża wraz z dziećmi i mężem do Londynu w poszukiwaniu bajek, a raczej będą wędrować śladami bajek. Już blisko rok się przygotowują do tej wyprawy. Tylko taka wycieczka to są duże koszty. Ale my możemy im pomóc i udowodnić że Polacy wiedzą co robią! - See more at: http://www.kreatywnymokiem.pl/2014/03/polak-potrafi-projekt-londyn-2014.html#sthash.EoJKTcFF.dpuf

Wesprzyj Projekt Londyn na Polak Potrafi!

www.qlturka.pl | 2014-03-05

Mieliście kiedyś marzenie, żeby wejść do świata bajek? Znaleźć się w takim bajkowym świecie? A co, jeśli byłoby to możliwe? A co, jeśli okazałoby się, że miejsca znane z bajek są na wyciągnięcie ręki i można je odwiedzić? Chcielibyście? No to wyobraźcie sobie - że jedna z mam postanowiła zorganizować swoim dzieciom taką podróż. Pewnie jesteście ciekawi, gdzie na ziemi jest takie miejsce, w którym zadomowiło się dużo bajek? Tym miejscem jest Londyn. Jest to miasto, w którym toczy się akcja wielu bajek dla dzieci i młodzieży.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.04.2014 18:06

Newsletter PolakPotrafi.pl

Newsletter
Zapisz się teraz ... a otrzymasz cotygodniowe wiadomości o nowych fascynujących projektach, które będą stawać się rzeczywistością dzięki Tobie na PolakPotrafi.pl

Nasza ekipa

Ta strona używa ciasteczek (cookies), bez nich nie byłoby możliwe wspieranie Projektów.

PolakPotrafi.pl to platforma crowdfundingowa, czyli platforma finansowania społecznościowego. Pomagamy uzyskać finansowanie ciekawych pomysłów i projektów, nie tylko z zakresu sztuki, designu czy filmu, ale także biznesu. PolakPotrafi.pl to platforma, dzięki której sfinansujesz swój pomysł poprzez crowdfunding i crowdsourcing zarazem. Crowdfunding to sposób finansowania różnego rodzaju projektów przy współpracy ze społecznością, natomiast crowdsourcing to wykorzystanie wiedzy i pomysłów społeczności internetowej do rozwijania własnych inicjatyw i idei. Dzięki PolakPotrafi.pl i crowdfundingowi, możesz zebrać środki na swoje wymarzone przedsięwzięcie biznesowe lub artystyczne. Skorzystaj z finansowania społecznościowego i nadaj nowej dynamiki Twojemu ciekawemu pomysłowi lub projektowi. Można powiedzieć, że portal PolakPotrafi.pl to swego rodzaju polski Kickstarter (Kickstarter.com) lub polskie Indiegogo (Indiegogo.com). Oba te portale odniosły ogromny sukces biznesowy na całym świecie. Dzięki ich wsparciu rozwinęło się wiele biznesów, inicjatyw kulturalnych, społecznych i innych. PolakPotrafi.pl - finansuj swój projekt razem ze społecznością!a