O projekcie
Komiks historyczny, poświęcony legendarnej bitwie pod Rokitną,
stoczonej przez drugi szwadron ułanów Drugiej Brygady Legionów, 13 czerwca 1915 roku
na ziemiach dawnej Rzeczpospolitej, w Besarabii.
Dopingiem do podjęcia decyzji o wydaniu komiksu, była dla nas setna rocznica odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny, obchodzona w tym roku. To dobry moment, żeby przypomnieć bohaterstwo żołnierza polskiego, jego ofiarność i wiarę w słuszność sprawy, jaką niezmiennie jest wolna Polska.
Komiks będzie miał cztery okładki i 36 lub maksymalnie 40 stron wewnętrznych. Planujemy w nim 8 stron kolorowych z materiałem historycznym, edukacyjnym, prezentującym mundur i uzbrojenie ułanów oraz krótki rys historyczny. Pozostałe strony - właściwy komiks - w wersji kolekcjonerskiej :) będą na razie czarno-białe. Jeśli uda się zebrać więcej pieniędzy, to rozważamy TWARDĄ OKŁADKĘ dla wersji kolekcjonerskiej. Niestety sam druk w takim układzie to prawie 6 tysięcy .
Potrzebujemy 8000 zł na graficzne dokończenie projektu, skład i przygotowanie do druku. Od momentu pozyskania funduszy przewidujemy około 8 tygodni potrzebnych na dokończenie projektu. Jeśli uzbieramy więcej pieniędzy niż zakładana powyżej kwota to przeznaczymy je, w niedalekiej przyszłosci, na pokolorowanie komiksu.
Pierwsze, kolekcjonerskie wydanie, będzie miało nakład 500 sztuk i umieścimy w nim nazwiska tych wszystkich którzy wesprą finansowo powstanie komiksu. Przewidujemy format 210 x 297 mm. środek - offset 120 gram, okładki - karton 300 gram.
W przyszłości zamierzamy zainteresować komiksem instytucje państwowe i zebrawszy w ten sposób fundusze, dystrybuować komiks w szkołach. Wiemy, że pomożecie nam nawet bez dodatkowej zachęty w postaci nagród, ale przewidzieliśmy takowe i poniżej można obejrzeć niektóre z nich :)
Komiks jest projektem trzech przyjaciól, fascynatów historii, barwy i broni: Krzyśka Komanieckiego, Jacka Stankiewicza i Piotrka Kałuży. Interesujemy się ekstremalnie komiksami już ponad pięćdziesiąt lat (Piotrek troszkę krócej) i dzis przyszedł czas aby samemu coś wrescie zrobić, i kto wie, może się uda.
Pozdrawienia dla wszystkich fanów komiksów, a zwłaszcza dla tych, którzy jeszce pamiętają co to były KLASYKIERY.
WSPIERAJĄ NAS:
Media o Twoim projekcie:
Powstaje komiks o bitwie II Brygady Legionów pod Rokitną
Trzech pasjonatów historii ze Szczecina tworzy komiks o bitwie II Brygady Legionów pod Rokitną z 1915 r. \"Chcemy, aby było to kompendium wiedzy o zapomnianej szarży ułanów II Brygady Legionów Polskich\" - mówią autorzy.
Prośba o wsparcie Akcji na 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę
Koleżanki i Koledzy, wydajcie z nami komiks!
Zbiórka na komiks: Za Polskę - Rokitna 1915
Na portalu PolakPotrafi.pl rozpoczęła się zbiórka na komiks opowiadający o bitwie pod Rokitną 13 czerwca 1915. Do końca zbiórki zostało 38 dni, a wsparcie osiągnęło 31%.
Komiks o Polskiej Kawalerii na 100 - lecie NIEPODLEGŁOŚCI
Rok 2018 to przede wszystkim pamięć tych co 100 lat temu walczyli o NIEPODLEGŁĄ POLSKĘ. Z tej okazji powstają wielkie i małe projekty upamiętniające tamte wydarzenia. Dziś chcemy zwrócić Waszą uwagę na bardzo ciekawy projekt i prosić o Wasze wsparcie.
Zbiórka na komiks o bitwie pod Rokitną
Na portalu polakpotrafi.pl ruszyła zbiórka na komiks historyczny poświęcony legendarnej bitwie pod Rokitną. Doszło do niej 13 czerwca 1915 roku na ziemiach dawnej Rzeczpospolitej, w Besarabii, a brał w niej udział drugi szwadron ułanów Drugiej Brygady Legionów.
Komiks na 100-lecie niepodległości
Na portalu PolakPotrafi trwa zbiórka na dokończenie i wydanie komiksu \"Za Polskę - Rokitna 1915\". Autorzy chcą w ten sposób uczcić setną rocznicę odzyskania niepodległości, a przy okazji przypomnieć szarżę ułanów przeprowadzoną 13 kwietnia 1915 roku.
Wesprzyj patriotyczny komiks
Każdy z nas może pomóc w powstaniu komiksu o heroicznej szarży ułanów Legionów Polskich w bitwie pod Rokitną – na portalu Polakpotrafi.com pozwalającym zbierać datki.
Komiks na 100-lecie niepodległości
Na portalu PolakPotrafi trwa zbiórka na dokończenie i wydanie komiksu \"Za Polskę - Rokitna 1915\". Autorzy chcą w ten sposób uczcić setną rocznicę odzyskania niepodległości, a przy okazji przypomnieć szarżę ułanów przeprowadzoną 13 kwietnia 1915 roku.