Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

jacek93

jacek93

Szczecin, Polska

Pozdrawiam wszystkich miłośników polskiej broni i barwy

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3226 PLN z 8000 PLN

25 Wspierający

26 dni do zakończenia

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 14.04.2018 22:10

Projekt komiksu Za Polskę - Rokitna 1915

O projekcie

Komiks historyczny, poświęcony legendarnej bitwie pod Rokitną,

stoczonej przez drugi szwadron ułanów Drugiej Brygady Legionów, 13 czerwca 1915 roku

na ziemiach dawnej Rzeczpospolitej, w Besarabii.

 

Dopingiem do podjęcia decyzji o wydaniu komiksu, była dla nas setna rocznica odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny, obchodzona w tym roku. To dobry moment, żeby przypomnieć bohaterstwo żołnierza polskiego, jego ofiarność i wiarę w słuszność sprawy, jaką niezmiennie jest wolna Polska.

Komiks będzie miał cztery okładki i 36 lub maksymalnie 40 stron wewnętrznych. Planujemy w nim 8 stron kolorowych z materiałem historycznym, edukacyjnym, prezentującym mundur i uzbrojenie ułanów oraz krótki rys historyczny. Pozostałe strony - właściwy komiks -  w wersji kolekcjonerskiej :) będą  na razie czarno-białe.JESLI SIĘ UDA ZEBRAC WIECEJ PIENIĘDZY TO rozważamy TWARDĄ OKŁADKĘ DLA WERSJI KOLEKCJONERSKIEJ.Niestet sam druk w takim układzie to prawie 6 tysięcy .

 

Potrzebujemy 8000 zł na graficzne dokończenie projektu, skład i przygotowanie do druku. Od momentu pozyskania funduszy przewidujemy około 8 tygodni potrzebnych na dokończenie projektu. Jeśli uzbieramy więcej pieniędzy niż zakładana powyżej kwota to przeznaczymy je, w niedalekiej przyszłosci, na pokolorowanie komiksu.

Pierwsze, kolekcjonerskie wydanie, będzie miało nakład 500 sztuk i umieścimy w nim nazwiska tych wszystkich którzy wesprą finansowo powstanie komiksu. Przewidujemy format 210 x 297 mm. środek - offset 120 gram, okładki  - karton 300 gram.  

 

  

W przyszłości zamierzamy zainteresować komiksem instytucje państwowe i zebrawszy w ten sposób fundusze, dystrybuować komiks w szkołach. Wiemy, że pomożecie nam nawet bez dodatkowej zachęty w postaci nagród, ale przewidzieliśmy takowe i poniżej można obejrzeć niektóre z nich  :) 

Komiks jest projektem trzech przyjaciól, fascynatów historii, barwy i broni: Krzyśka Komanieckiego, Jacka Stankiewicza i Piotrka Kałuży. Interesujemy się ekstremalnie komiksami już ponad pięćdziesiąt lat (Piotrek troszkę krócej) i dzis przyszedł czas aby samemu coś wrescie zrobić, i kto wie, może się uda.

Pozdrawienia dla wszystkich fanów komiksów, a zwłaszcza dla tych, którzy jeszce pamiętają co to były KLASYKIERY.

 

 WSPIERAJĄ NAS:

 

      

Media o Twoim projekcie:

Komiks na 100-lecie niepodległości

extrawalcz.pl | 2018-03-19

Na portalu PolakPotrafi trwa zbiórka na dokończenie i wydanie komiksu \"Za Polskę - Rokitna 1915\". Autorzy chcą w ten sposób uczcić setną rocznicę odzyskania niepodległości, a przy okazji przypomnieć szarżę ułanów przeprowadzoną 13 kwietnia 1915 roku.