Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Projekt Bocian

Projekt Bocian

Wrocław

Jesteśmy interdyscyplinarnym zespołem, w składzie: Patrycja Wizińska, Dorota Bochenek, Robert Woytoń, Artur Jordan.
Wspólnie zaangażowaliśmy się w realizację Projektu Bocian, dzięki któremu chcemy rozwijać standardy polskiej opieki medycznej nad kobietami w ciąży i ich dziećmi.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

975 PLN z 38000 PLN

12 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 26.01.2014.

Projekt Bocian

O projekcie

PROJEKT BOCIAN

Projekt Bocian ma na celu stworzenie telemedycznego, łatwego w obsłudze urządzenia, które umożliwiłoby nieinwazyjną, bezpieczną diagnostykę dobrostanu płodu możliwą do wykonania przez każdą kobietę w ciąży, w warunkach pozaszpitalnych.

Unikatowość naszego pomysłu polega na innowatorskim połączeniu nowoczesnego kardiotokografu z urządzeniem typu PDA np. Smartphone umożliwiającym przesyłanie danych od pacjentki do lekarza, który zdalnie wykonałby analizę zapisu.

Dla kobiet w ciąży bardzo istotne jest zarówno poczucie bezpieczeństwa, jak i wygoda wykonywania badań. Z tego względu idealnym wydaje się być połączenie usług telemedycznych z kontrolnym badaniem stanu płodu. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że telemedycyna nie ma na celu zastąpienie kontaktu z lekarzem, lecz pragnie umożliwić efektywniej niż dotychczas ratowanie ludzkiego życia przez zwiększenie diagnostyki i profilaktyki.

Okres ciąży i wynikająca ze standardów opieki położniczej konieczność monitorowania stanu zdrowia matki i płodu są okresem, w którym duże znaczenie ma czas, zarówno dla podejmowanych decyzji, jak i odpowiedniej profilaktyki.Wprowadzenie usług telekardiotokograficznych w bardzo dużym stopniu przyczyni się do usprawnienia i podniesienia jakości oferowanych świadczeń diagnostycznych i profilaktycznych oferowanych kobietom w ciąży.

Biorąc pod uwagę kierunek rozwoju rynku w branży medycznej oraz wciąż widoczną niszę w wykorzystaniu telemedycyny i niewystarczającą diagnostykę i profilaktykę ciężarnych (duża śmiertelność noworodków), Projekt Bocian oferuje wprowadzenie na ten rynek innowacyjnego, mobilnego rozwiązania telemedycznego. Urządzenie jest oparte na nowoczesnej technologii, która umożliwi kontrolowanie parametrów dobrostanu płodu w warunkach domowych. Prowadzona działalność ma na celu zapewnić wysokospecjalistyczną opiekę nad kobietą w ciąży poprzez podniesienie konkurencyjności i jakości oferowanych usług.

MISJA PROJEKTU BOCIAN

Misją przedsięwzięcia jest rozwój innowacyjnej, mobilnej technologii telemedycznej umożliwiającej monitorowanie dobrostanu płodu w warunkach domowych w służbie ochrony zdrowia i życia kobiet w ciąży i ich dzieci.

Osiągnięcie tego celu to podniesienie poziomu bezpieczeństwa i komfortu samopoczucia kobiet w ciąży poprzez łatwy i nieograniczony dostęp do diagnostyki dobrostanu płodu (domowa kardiotokografia), co umożliwi szerszą profilaktykę prawidłowego rozwoju płodu. Ponadto pragniemy podjąć współpracę wielopłaszczyznową zapewniającą wsparcie naukowe, badawcze i techniczne, skutkujące rozwojem społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy.

GDZIE JESTEŚMY

Zaangażowane przez nas do tej pory środki własne umożliwiły nam stworzenie wstępnego prototypu urządzenia oraz opracowanie oprogramowania komputerowego umożliwiającego analizę danych. Przez ostatnie trzy lata włożyliśmy mnóstwo pracy, energii i zaangażowania, aby doprowadzić projekt do miejsca, w którym się obecnie znajduje.

Wielokrotnie próbowaliśmy uzyskać środki w różnych programach unijnych – niestety innowacyjność na takim poziomie niesie – zdaniem osób dysponującymi takimi środkami – zbyt duże ryzyko niepowodzenia....w końcu taki produkt i usługa nie istnieją na świecie! A my wierzymy, że moglibyśmy wykonać je jako pierwsi! Dlatego przez cały czas trwania projektu z niesłabnącą determinacją poszukujemy środków finansowych oraz wsparcia, które umożliwią nam realizację naszych ambicji i marzeń związanych z projektem.

Projekt Bocian dnia 9 listopada 2012 roku otrzymał wyróżnienie w IV edycji konkursu „Darboven Idee Grant”. Jest to konkurs dla przedsiębiorczych kobiet na innowacyjny pomysł na biznes.
Spośród 436 projektów wytypowany został jako jeden z pięciu do nagrody głównej.
A oto kilka słów więcej na temat konkursu i gali:

http://www.darboven.pl/cms/sys/app/upload/pliki/zdjecia/ig_media_2012/LaFemmeNr4-2012-23.jpg

17 listopada 2013 roku zdobyliśmy wyróżnienie w kategorii „Debiut w biznesie” w plebiscycie „Kobiece twarze” promującym przedsiębiorczość i aktywność kobiet:

http://kobiecanki.pl/content/i-edycja-kobiecych-twarzy-za-nami

Niestety wciąż brakuje nam środków aby dokończyć dzieło naszych marzeń i chronić życie dzieci!


CZAS WZIĄĆ SPRAW W SWOJE RĘCE!

Do tej pory opracowaliśmy telemedyczną aplikację do obsługi urządzenia dla użytkowników i przesyłu danych oraz zakończone są wstępne prace nad prototypem urządzenia. Przeprowadzone przez nas testy potwierdzają podjęte założenia technologiczne.

Prototyp urządzenia składa się z trzech części: części pomiarowej, digitalizera danych oraz stacji bazowej.


Telemedyczny aparat KTG (telektg) zbudowany będzie z trzech elementów:

* Część pomiarowa – głowica TOCO, głowica FHR oraz pulsoksymetr

* Digitalizer danych- element łączący część pomiarową ze stacją bazową

* Stacja bazowa – Smartphone.

Świadczenie usługi telemedycznej analizy danych z mobilnego urządzenia KTG.

Pracę telemedycznego systemu Projektu Bocian (mobilnego aparatu KTG oraz usługi pozyskanych wyników badań) można podzielić na następujące etapy:

1. Pozyskiwanie danych z sond

2. Przekształcenie danych z formy analogowej do cyfrowej (digitalizacja)

3. Kompresja oraz szyfrowanie danych cyfrowych

4. Transmisja danych przy użyciu sieci GSM zapewniającej dostęp do globalnej sieci Internet

5. Zapisanie danych w bazie danych serwera centralnego

6. Opracowanie, wizualizacja oraz udostępnienie danych odbiorcom (lekarzom prowadzącym)

7. Przekazanie informacji zwrotnej wraz z zaleceniami


DOKĄD ZMIERZAMY

Pieniądze, o które się staramy, pozwolą nam na:

* dokończenie prac nad prototypem – zakup niezbędnych elementów,

* testy prototypów w referencyjnych ośrodkach zdrowia publicznego - transfer wyników oraz ich zapisy kontrolne i analiza danych,

* nadanie certyfikatu urządzenia medycznego,

* dokonanie opłat za międzynarodowe zgłoszenie patentowe (PCT) tak, by zabezpieczyć to wysoko innowacyjne, polskie rozwiązanie na terenie Europy oraz w wybranych krajach na świecie.

Chcemy aby Polska jako pierwsza na świecie umożliwiła swoim pacjentkom wygodną, mobilną diagnostykę. Aby kobiety w najważniejszym dla siebie okresie miały zapewnioną wygodę i bezpieczeństwo. Wierzymy, że możemy realnie zwiększyć efektywność świadczonych usług diagnostycznych i przyczynić się do poprawy komfortu życia przyszłych mam i ich dzieci.

Naszym głównym celem jest stworzenie w pełni funkcjonalnych prototypów i przekazanie ich bezpłatnie do najbardziej potrzebujących szpitali, a po przeprowadzonych testach zostawienie ich, aby służyły wszystkim najbardziej potrzebującym kobietom.

Każdy kto nas wesprze będzie mógł realnie wpłynąć na to do której placówki trafią stworzone przez nas urządzenia (dla wspierających zostanie udostępniony link do głosowania na wybrane placówki z którymi obecnie nawiązujemy współprace). W ten sposób możesz sprawić, że najdroższe Ci osoby będą mogły mieć w przyszłości łatwy dostęp do telemedycznego KTG w zaciszu własnego domu.

Wasze wsparcie i szczodrość pomogą nam dokończyć Projekt Bocian!


Nie zwlekaj! Wkręć razem z nami ostatnią śrubkę do Projektu Bocian!


Chroń życie dziecka! wspierając rozwój polskiej innowacji!


Polecamy też śledzenie na bieżąco postępów w pracach na:

https://www.facebook.com/ProjektBocian


JAK JESZCZE MOŻESZ NAM POMÓC?


1. Dobrym słowem, pozytywną energią i uśmiechem:)

2. Pomóż nam w promocji naszej idei!

Polub Projekt Bocian na FB https://www.facebook.com/ProjektBocian,

Udostępnij link z Projektem Bocian na PolakPotrafi na swojej stronie www, FB lub wyślij indywidualnie link znajomym,

Wspieraj nas kreatywną promocją umieszczajcie info o Projekcie Bocian na blogach tematycznych itp.

3. Napisz do nas! Masz możliwości wsparcia w jakikolwiek inny sposób niż finansowy któregokolwiek z etapów Projektu Bocian? (dokończenie prototypów telemedycznego urządzenia KTG oraz mobilnej aplikacji, przeprowadzenie testów w ośrodkach zdrowia publicznego, certyfikowanie urządzenia medycznego lub patentowanie). Chętnie skorzystamy z wszelkiej pomocy w tym zakresie oraz wysłuchamy życzliwych porad i krytycznych uwag:)


Masz pytania, chciałbyś nawiązać współprace lub podzielić się krytyczną uwagą

ZACHĘCAMY NAPISZ!

patrycjawizinska@gmail.com

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 26.01.2014 11:11