Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Orkiestra Kameralna Progress

Orkiestra Kameralna Progress

Pomorze

Orkiestra Kameralna Progress działa na polskiej scenie muzycznej już 5 lat. Jesteśmy młodym, dynamicznym a przy tym już niezwykle doświadczonym Zespołem, który wkroczył na scenę muzyczną Wybrzeża. Dotychczas udało nam się zawojować scenę Trójmiejską, pojawiając się na niemal wszystkich najważniejszych imprezach kulturalnych. Współpracujemy z instytucjami kultury, zespołami i indywidualnymi artystami w celu tworzenia wspólnych przedsięwzięć łączących muzykę z poezją, teatrem czy obrazem. Naszą misją jest kultywowanie świadomości odbiorców, łączenie różnych regionów Polski, kultur i narodów

Napisz wiadomość do Projektodawcy

11375 PLN z 9700 PLN

156 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

117%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 22.11.2014.

Orkiestra Kameralna Progress & Dominika Glapiak

O projekcie

 Kim Jesteśmy?

Orkiestra Kameralna Progress działa na polskiej scenie muzycznej już 5 lat. Jesteśmy młodym, dynamicznym a przy tym już niezwykle doświadczonym Zespołem, który wkroczył na scenę muzyczną Wybrzeża. Dotychczas udało nam się zawojować scenę Trójmiejską, pojawiając się na niemal wszystkich najważniejszych imprezach kulturalnych. Współpracujemy z instytucjami kultury, zespołami i indywidualnymi artystami w celu tworzenia wspólnych przedsięwzięć łączących muzykę z poezją, teatrem czy obrazem. Naszą misją jest kultywowanie świadomości odbiorców, łączenie  różnych regionów Polski, kultur i narodów. Muzyka jest ku temu najlepszą sposobnością.

Czy Ty też uważasz, że My Polacy możemy tworzyć wydarzenia artystyczne na najwyższym poziomie?

Naszym marzeniem (nad którym w pocie czoła pracujemy, wkładając w to całą moc naszych rąk i serc)  jest nagranie profesjonalnej płyty CD na aboslutnie światowym poziomie. Dzieło ma być nie tylko podsumowaniem tych szalonych pięciu lat wspólnego koncertowania, ale przede wszystkim wizytówką Naszej Orkiestry. Płytę nagramy w prestiżowej wytwórni i znajdą się na niej kompozycje Edwarda Elgara, Dymitra Szostakowicza oraz Krzysztofa Pendereckiego. W ten sposób chcemy również promować muzykę wybitnego polskiego kompozytora. Chcemy pokazać, że my Polacy nie mamy się czego wstydzić i potrafimy zadziwić nie tylko Europę, ale i cały świat.

Dlaczego piszemy do Ciebie?

Sztuka, przede wszystkim ta przez duże "S" wymaga nakładów finansowych. Koszt wydania takiej płyty to 27.000 zł. Sam koszt wypożyczenia nut i opłacenia praw autorskich to wydatek rzędu 6.000zł. Własnymi siłami udało nam się już zebrać 12.000zł. Dlatego by utrzeć nosa wszystkim niedowiarkom brakuje nam 15.000zł, które częściowo postanowilismy zdobyć przez stronę, na której teraz jesteś. Wykonaliśmy już masę pracy, i włożyliśmy wiele wysiłku, by wydać te płytę. Brakuje nam już naprawdę niewiele.

Dlatego zwracamy się właśnie do Ciebie. 

Z Twoim wspraciem możemy stworzyc dzieło na absolutnie światowym poziomie. 

 

Co zrobić by Nas wesprzeć? Jak to dokładnie działa?

Po prawej stronie wyszczególnione są różne możliwości wsparcia, oraz to, co oferujemy w zamian. Wystarczy, że klikniesz na tą, która Cię interesuje, następnie klikniesz na wyskakujące okienko w kształcie kwadratu z napisem "WESPRZYJ PROJEKT" ,zalogujesz się jako nowy użytkownik i dokonasz prostego przelewu.

Np. możesz nabyć już teraz przedpremierowo płytę:

"Elgar,Szostakowicz,Penderecki"  na którą właśnie zbieramy finanse poprzez tę stronę. Wtedy zaznaczasz po prawej stronie opcję np."Nagroda za 47zł lub więcej!" , i kwadrat wesprzyj projekt! A może zaintreresuje Cię inna forma, np otzymanie 3 płyt Nagroda za 77 zł lub więcej! Lub wykonanie koncertu solo z orkiestrą Kameralną Progress!

Wybierz interesującą Cie nagrodę, a następnie "WESPRZYJ PROJEKT"

 

Dzięki Twojemu wsparciu  będziemy mogli przeznaczyć otrzymane od środki na wydanie płyty, a gdy tylko powstanie Ty  otrzymasz ją od nas z podziękowaniami i autografami w pierwszej kolejności. Jeśli wybierzesz zakup przedpremierowy naszej płyty, nie tylko  wzbogacisz swoją kolekcję o wspaniałe wydawnictwo, lecz co najważniejsze realnie przyczynisz się do powstania dzieła na światowym poziomie.

                                                                                                   

Orkiestrę Kameralną Progress tworzą:

Dyrygent: Szymon Morus

I skrzypce: Anita Jarzębska, Sara Kupc, Dominika Heimowska, Łukasz Strzelczyk, Adam Bruderek, Magdalena Szczypińska

II skrzypce: Łukasz Perucki, Marcin Mąkowski, Aleksandra Denga, Paula Abdulla

Altówki: Krzysztof Jakub Szwarc, Michał Piwowarczyk, Ewelina Bronk

Wiolonczele: Anna Śmiszek, Alicja Różycka, Jan Lewandowski

Kontrabas: Michał Bąk

Solistka: Dominika Glapiak - fortepian

 

 

Nasze osiągnięcia

Każdy z muzyków Progress'u, a także solistka Dominika Glapiak, ma na swoim koncie indywidualne sukcesy. Nasz Zespół współtworzą utytułowani soliści, kameraliści, laureaci wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów m.in.: Osaka (Japonia), Padva (Włochy),Treviso (Włochy), Wilno (Litwa). Członkowie orkiestry wielokrotnie współpracowali z czołowymi postaciami życia muzycznego w Polsce i Europie m.in.: Jerzym Maksymiukiem, Tadeuszem Strugałą, Krzysztofem Pendereckim, Michaelem Vaimanem, Ivo Pogorelichem, koncertując bez mała w całej Europie (Niemcy, Francja,  Włochy,  Hiszpania)  oraz  dalszych zakątkach  świata  (Chiny,Peru).

                                                        

 

                     Wesprzyj Projekt!                                              

 

Orkiestra Kameralna Progress
 

 

                                                                                                   

Media o Twoim projekcie:

Szymon Morus z Tczewa ma szansą na nagrodę Grammy!

tczew.naszemiasto.pl | 2014-10-24

Płyta „Explorations for Keyboard and Orchestra” Jordana Rudessa, klawiszowca słynnego amerykańskiego zespołu Dream Theater, kandyduje do Grammy - najważniejszej z muzycznych nagród. Nie informowalibyśmy o tym, gdyby nie fakt, iż swój udział w jej nagraniu miał tczewianin Szymon Morus!

Polak potrafi - pomóż tczewskiej orkiestrze "Progress" nagrać jubileuszową płytę!

www.tcz.pl | 2014-10-23

Tczewska Orkiestra Kameralna Progress na platformie Polak Potrafi zbiera fundusze na wydanie naszej Jubileuszowej płyty. Każda złotówka przybliża do sukcesu - wszyscy możemy pomóc.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 22.11.2014 18:06